Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ja sa pixelu 2 xl na androidu 10.
Kolega ima A1 i tu smo probali da snimamo...
Znaci bez nekog cackanja po softweru to ne moze da radi kako treba?
Acr unchained na v9 bez roota snima pozive bez problema.

Puno ime ispod.

com.nll.acr_31.0-unChained-10310_minAPI15(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
kod mene ni ta verzija ne snima sagovornika.. na android 9.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
hvala probacu

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Znali neko zašto ne mogu da isključim Gboard? Telefon je Nokia 5.1. Na modelu 3, i npr. na Moto G6, nemam taj problem. U svakom slučaju je AnySoftKeyboard podrazumevana tastatura
 

Prilozi

  • 2019-10-14 20.05.03.png
    2019-10-14 20.05.03.png
    115.8 KB · Pregleda: 236
Imam X96 mini android box 2gb ram, 16gb rom, hoću da uzmem noviji X96 Max 4gb ram, 64gb rom, u review sam video da nema fabrički miracast za razliku od ovog što imam. Šta ovo tačno znači kod media sharing: miracast NO, da je nema fabrički instalirano, ili da ne postoji uopšte mogućnost? Čudno mi da stariji i slabiji model koji imam, ima mogućnost, koja radi ok, a da noviji nema?!?
Ako to znači da samo nema fabrički i da može da se ubaci neka apk sa kojom cu moci da delim ekran, koja je preporuka?
55e50ddd18e9485a7300e4201528b074.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ljudi, gde mi je 20GB memorije?!? Ovde ukupno grubo ima 11GB kad saberem, gde je preostalih 20GB? Mučim se sa manje od 1GB slobodne, tel trokira kao lud kad padne ispod 1GB.
094493ae14460c3c55fc56aed196c1d2.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Mozda neki veliki cache (Chrome, Photos...), izmedju ostalog. Slike i filmove treba svakako cuvati na kartici, bekapovane u Photos ili drugoj aplikaciji za svaki slucaj. Imas li Files (by Google) ili neki drugi "cistac" instaliran?
 
Nemam nista od čistaca instalirano, sem default koji je na Galaxy S6. Tu obrisem cache i to je to. Ali ne vidim gde moze biti ovih 20GB.
Jedino sam našao ovo, ali to je nepunih 2GB. To mogu da obrisem?
Koji čistac preporučujes da ubacim koji će detaljnije da prikaže sta je nepotrebno?
5edb000fc44d92e38c0bc8a78625b42e.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ako imas dizer pogledaj da on nije pojeo memoriju,njemu moraš da ograničiš kes.
 
Nemam dizer, ni neke druge slicne apk. Ne vraća mi se tel na fabrička samo zbog ovog, ali kad mi ostane tako malo slobodno, tel je skoro ne upotrebljiv :(.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Hvala na odgovoru, uspelo je cheers
Ali nisam siguran da je Gboard sistemska, a neke sistemske sam uspeo i bez ove gimnastike da ugasim

Molim, volem pivo :) Sistemska je gboard kod tebe, svaka app koja se redovnim putem ne može ni disable ni uninstal je sistemska.
 
Ljudi, gde mi je 20GB memorije?!? Ovde ukupno grubo ima 11GB kad saberem, gde je preostalih 20GB? Mučim se sa manje od 1GB slobodne, tel trokira kao lud kad padne ispod 1GB.
094493ae14460c3c55fc56aed196c1d2.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
Piše u prevodu "Sistemski i korisnički podaci", a pošto je interna memorija, sistem ti je uzeo barem 10GB.
 
Piše u prevodu "Sistemski i korisnički podaci", a pošto je interna memorija, sistem ti je uzeo barem 10GB.
Nasao sam gde mi je "nestalo" 20GB. Malo je to konfuzno prikazano, na više mesta drugačije pokazuje. Pošto je interna memorija 32GB, znam da je deo za sistem, ali sam ja mislio da apk idu na taj deo rezervisan za sistem, ali ne idu.

Od 32GB za sistem je rezervisan 6.67GB, tako da za sve ostalo, plus apk ostane 25.31GB. Od toga samo apk mi zauzimaju 13,74GB.
Malo sam ga rasteretio, dosao do 5GB slobodno, i odmah lepše radi.
Inače, SD maid nije pronašao nista posebno, mozda sam sa njim obrisao 200-300 MB, isao sam ručno u es expoloreru i tu izbrisao neke nepotrebne stvari, ostatke od nekih apk, koje cistaci nisu pronašli.
Na 1 slici pokazuje da apk zauzimaju 8GB, dok na 3 slici kad idem na detaljniji prikaz, apk zauzimaju skoro 14GB.
Samo dodajem apk, retko kad brišem, moram da pregledam sta mi ne treba više, nagomilalo se toga ihahaj [emoji4].
1048f5f96f183180ec4c3500cbc4f66e.jpg
8ddaf0f1ab054a473bbbd1654b4b8917.jpg
043e9d6ce178709c3343369f8523f195.jpg


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Zbunjuje kad napišeš apk, a misliš na aplikacije (app ili apps), jer je apk format u kome dolaze aplikacije, u neku ruku vrsta zip fajla, pa mi na prvu loptu bilo čudno što čuvaš apk instalacije, tek posle videh na šta misliš :)

Dakle, instalirane aplikacije ti zauzimaju toliko :)
 
Da, mislim na app, ne instalacione file-ove [emoji4].

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ima li neka aod aplikacija ali da nije na ekranu sve vreme, već samo kada tapnem po ekranu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A nemaš fabrički da ga probudiš i vidiš šta ima na zaključanom ekranu?
 
Imam, nego me zanima ima li neka sa više podešavanja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa namesti da ti je AOD isključen od recimo 3.00 do 4.00 i stavi tap to wake. Neće ti prikazivati AOD tokom dana (osim između 3 i 4) a kada tapneš po ekranu prikazaće se.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno