Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Vecim delom da :d ali to mi lici samo na to.
 
Viber je i meni tako od pre nekog apdejta. U aplikaciju ulazi trenutno ali ako ulazim preko notifkacije onda traje večnost.
 
I kod mene isto Viber iz notifikacije ne otvara, ali iz aplikacije sve normalno. Z3.
Zadnjih mesec dana je tako, ni zadnji apdejt nije pomogao.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne znam kako bi NAND imao kakve veze kada se samo jedna aplikacija ponaša tako da se sporo otvara iz notifikacija (Viber). A što se tiče pauze između downloada i instaliranja aplikacija taj problem je bio na neko vrijeme otklonjen sa factory resetom a onda se vratio.

Ali kad smo već kod toga da li se dešava, i koliko često, da NAND crkava na telefonima? Nisam za to čuo. Znam da ploče mogu da crknu.
 
Retko, ali dešava se.
Mnogo češće, u odnosu na njih, crkava u tabletima, naročito onim manje poznatim (da ne kažem kineskim, jer kineski su i oni koji imaju poznato ime :D).
 
Utice na zivotni vek baterije. Korisno pogotovo za one koji planiraju jedan telefon da zadrze duze vreme.
 
Trebalo je da okacis to na "must have" temu, ovde ce samo da rasplamsa polemiku.
 
Poslednja izmena:
Cuj ovoga koja je fora [emoji28]

To Septimus, odlicna app,5* ![emoji108]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Pa zar to ne radi između ostalog i accubattery ovde pominjan u skoro svakoj temi?

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Ne radi. Accu ne prekida punjenje, ako mislimo na istu app.
 
Poslednja izmena:
Sports Tracker prethodni put apdejtovah u septembru-oktobru 2017. i pre par nedelja bez ikakvog razloga odradih novi apdejt. Ocekivao sam unapredjenje interfejsa, lepse teme itd. ali sam dobio aplikaciju sa jos vise reklama i pogorsanom ergonomijom :)

Oni izgleda nisu svesni koliko je konkurencija jaka i superiorna na nekim poljima. Jasno mi je da Pro verzija uklanja deo problema ali me daleko vise od reklama nerviraju unazadjena ergonomija i arhaican interfejs.
 
Poslednja izmena:
Има ли неки подсетник који ће само да избаци обавештење и то што ссм написао, без аларма, и без да ми стоји сатић као за аларм горе поред сата?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sports Tracker prethodni put apdejtovah u septembru-oktobru 2017. i pre par nedelja bez ikakvog razloga odradih novi apdejt. Ocekivao sam unapredjenje interfejsa, lepse teme itd. ali sam dobio aplikaciju sa jos vise reklama i pogorsanom ergonomijom :)

Oni izgleda nisu svesni koliko je konkurencija jaka i superiorna na nekim poljima. Jasno mi je da Pro verzija uklanja deo problema ali me daleko vise od reklama nerviraju unazadjena ergonomija i arhaican interfejs.

Probaj:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava&hl=en_US
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapmyfitness.android2
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.endomondo.android
Izdvaja se u zadnje vreme i počinjem da gotivim:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pearsports.android.samsung&hl=en


@Proday, obećao pregled app za trening, ništa :p
 
Poslednja izmena:
Svima koji zele da ogranice punjenje baterije do odredjenog procenta, poznata aplikacija sa XDA Battery Charge Limit (ROOT) se pojavila i na Gplay. Naravno, potreban je root.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.slash.batterychargelimit&hl=en_US

Da li postoji neka preporuka do koliko procenata ograničiti punjenje, da li je manje bolje za bateriju ili mogu da nađem neki procenat sa kojim mi baterija izdrži dan uz prosečno korišćenje, a da nije 100%? Takođe na koliko procenata preporučujete da se stavi opcija dopune baterije kada padne ispod određenog procenta, odnosno koliko manje da bude postavljeno u odnosu na maksimalni dozvoljeni procenat punjenja?
 
Generalna preporuka, uvazavajuci cinjenice da telefon ipak mora da sluzi nama nego da mi sluzimo njemu, je negde oko 80%. Isto tako donja granica ispod koje ne bi trebalo pustati bateriju je oko 15-20%.

Ovo drugo sto si pitao je opcija da telefon dopusti ponovno dopunjavanje kada % baterije padne ispod zadatog. Na primer kada tel na punjacu dostigne 80% i prekine punjenje tada se baterija trosi manje ili vise dok ti npr. spavas. On te tu pita kada da zapocne dopunjavanje.

Moral' restart tela kod tebe posle svake promjene procenta? :)
Nije mi trazio, u pitanu je Oreo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da gornja granica, do koliko procenata treba da se puni, nije toliko bitna. Mnogo je bitnija donja granica, da ne cekate da baterija bude 10%, pa onda da ukljucite punjac. Ja telefon punim kad padne na 40%.
Evo vam deo iz uputstva za Huawei p10 lite:
How can I prolong the battery life span?
Solutions

Always use the battery charger included with your phone to charge the battery.
Avoid using your phone when it is charging.
Do not wait until the battery level is low before charging. Try to charge the battery whenever you can to prolong its lifespan.
Charge the battery regularly, even when you do not use your phone for a prolonged period. Failure to charge the battery may cause it to fully discharge and result in permanent damage to the battery.

Do not expose your phone to extreme temperatures or large temperature fluctuations, as this may reduce the lifespan of the battery.
 
Ja uvek punim do 90% i ne idem ispod 40% osim ako se ne namesti situacija. U septembru će 2god kako imam fon sa integrisanom baterijom i ni malo nije oslabila. Navodno treba nekad isprazniti telefon dok se ne ugasi, pa puniti do 100%, al mene to smara. Jel kod mene ovo podešeno kako treba?
a89975016bb2b8795db1e53ec8133810.jpg


Bacila je svemir zeku
 
To sa povremenim potpunim praznjenjem se radi zbog kalibracije baterije, ne zato sto je to dobro za dugovecnost.
 
Hvala svima na odgovorima!

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno