»RSS Benchmark sajt

Strana 3097 od 3142 PrvaPrva ... 209725972997304730873093309430953096309730983099310031013107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46.441 do 46.455 od ukupno 47130

Tema: Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Member
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        542
        Citat Citiram korisnika: ilidan Pogledaj poruku
        Pa ima. 15GB da ti čuva u originalnom kvalitetu a neograničeno u smanjenom. Samo to podesi u aplikaciji Google Photos.
        Settings - Back up & sync - Upload size
        A može da bekapuje i druge foldere tipa Viber ili Whatsup slike, ne samo folder kamere. Samo odaberi u opcijama.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
        Samo jos jedna nedoumica i onda sam kompletno informisan .
        Ako se izabere original, da li tih 15GB onda koristi od Google Drive, ili posebnih 15GB na Google Photos, pa u slučaju da se ispuni, nastavi neograničeno sa umanjenim kvalitetom?
        Ovo pitam informativno samo, posto volim da znam kako stvari funkcionišu, a ne što će mi mozda nekad zatrebati bas ovakav scenario.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Banned
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        703
        Citat Citiram korisnika: MaxPower85 Pogledaj poruku
        Ali neograničeno je skladištenje slika bez smanjivanja kvaliteta je 16mp tako da ako ti kamera nema više od 16mp ne smanjuje kvalitet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
        A to nisam znao, super, zato ja i vidim da nema razlike jer kamera na mom Samsungu S9 je 12MP, dobra im to foro.
        Stvarno nisam znao za broj MP da ima veze sa tim ogranicenjem.
        Super.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        2.206
        neki ovde kažu da rade kompresiju i za slike manje od 16mp, ali google zvanično kaže da ne radi...

meni je google photos napravio haos na desktopu...koristio sam onaj desktop backup da mi sve slike sa svih kamera foldera baci na google photos...onda je pre izvesnog vremena iskočio info da taj program ukidaju i da sada mora da se koristi google backup and sync...ok, instaliram njega, i umesto da prepozna da su slike već prebačene na google photos krenuo je ponovo da ih bekapuje, što traje 100 godina...doduše, moguće je da ne baca fotke ponovo, ali svakako verovatno proverava nazive i slično tako da svejedno to traje li traje...a što je najgore nikako da se skrpi koliko je još slika ostalo jer se cifra svaki čas menja...a taman sam mislio da sam završio...

Banned
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        9.901
        Google Photos "High quality" vs "Original": What's the difference and should you care

https://www.phonearena.com/news/Goog...u-care_id93938

Uočite razliku u kvalitetu ako je ima
        Samo RAW ...
        Menjao Šumadinac : 11.06.2018. u 11:54

Member Avatar korisnika nightshadow
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        5.039
        Rade neku kompresiju i za <16MP. Smanji se veličina slike dosta, ali ne može da se primeti razlika u kvalitetu nikako, tek na nekih 500-600% zoom-a može da se vidi.
        Pa sad, ako planiraš da zumiraš 500% slike sa telefona..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        542
        Citat Citiram korisnika: bravosx1616 Pogledaj poruku
        Samo jos jedna nedoumica i onda sam kompletno informisan .
        Ako se izabere original, da li tih 15GB onda koristi od Google Drive, ili posebnih 15GB na Google Photos, pa u slučaju da se ispuni, nastavi neograničeno sa umanjenim kvalitetom?
        Ovo pitam informativno samo, posto volim da znam kako stvari funkcionišu, a ne što će mi mozda nekad zatrebati bas ovakav scenario.

Malo sam testirao, pa da odgovorim sam na svoje pitanje, i ako nekog jos zanima .
        Kada se izabere original, ide na 15GB Google Drive, ne posebnih 15GB u Google Photos.
        Slike sa Galaxy S6 koje su 16MP, prebaci iste, ista rezolucija i veličina, nista ne smanjuje, ali testirane slike nisu bile veće od 4MB, pa mozda zbog toga.
        Video file koliko sam primetio, ostaje isti, bar po rezoluciji i veličini fajla.
        E sad, šta mi se ne svidja u pregledu Google Photos, je sto su sve slike poređane po izabranom datumu, mesecu ili godini, i slike koje su bekapovane i one koje nisu. Ne postoji, bar ja nisam video pregled slika na uređaju i pregled bekapovanih slika.
        Posto idem manual bekap, jer mi ne trebaju sve da sačuvam, jedini način da se vidi koja je slika bekapovanela a koja ne, je da se otvori slika i u gornjem desnom uglu postoji oblak za slike koje nisu i suprotno.
        E sad, prilikom testa, sam video jedan problem, slika koja je bekapovana, ne može da se obrise iz bekapa, a da je automatski ne izbriše i sa uredjaja?!? Postoji opcija kod bekapovanih slika, da se obrisu sa uredjaja, ali kontra, da ostanu na uređaju ne.
        Dalje, slike koje se bekapuju direkt na Google Drive, se prikažu u Google Photos kao bekapovane, tj. nema oblačića za manuelni bekap, ali slike koje se bekapuju sa Google Photos, se ne vide u Google Drive, jedini pokazatelj da su bekapovane je sto nema u gornjem desnom uglu oblačić za manuelno bekapovanje.
        To su neka prva zapažanja kod korišćenja bekapa preko Google.
        Iz testa koji je priložio Šumadinac, i da smanji kvalitet, to je golim okom nevidljivo, sem kod raw formata, koji inače običan korisnik ni ne koristi.

Member
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        1.240
        Kako beše adaway treba da se namesti da bi se videle slike na linkedin?

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        1.894
        Postoji li neka app da vidim sta sam brisao od aplikacija u poslednje vreme?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Member Avatar korisnika luka74
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        561
        U Play Store-u, My apps & games, pa Library (poređano na "recents").

Member Avatar korisnika Gizmoid
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        1.729
      11. Moja mašina
        • CPU: Core2Duo T5800 2GHz
        • MoBo: Acer
        • RAM: Samsung 2GB 667MHz
        • VGA: Ati Radeon HD3650 512MB DDR2
        • MON: Acer 15,4" 1280x800
        • HDD: WD 250GB sata 5400 rpm
        • OPT: DVD-RW
        • Case: Acer Extensa 5630G
        • SND: Realtek HD Audio
        • INET: DSL
        • Ostalo: Acer Extensa 5630G-582G25Mn
      12. Citat Citiram korisnika: nagard Pogledaj poruku
        Kako beše adaway treba da se namesti da bi se videle slike na linkedin?
        Da se nadovezem - I da bi radio video u messenger - u?
        S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama. Nema prevelikih,samo ima malih ruku)) by ChobbyNS

Member Avatar korisnika Zile_le
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        388
      14. Moja mašina
        • CPU: C2D e7300 + TX3 lapped
        • MoBo: Asus P5Q PRO Turbo
        • RAM: Kingston 2x2 GB DDR2
        • VGA: ASUS GTX 560 Ti DirectCU II Top
        • MON: Dell 2414H
        • HDD: WD 250GB + WD 1 TB
        • OPT: Pioneer DVD RW DVR-111 D
        • Case: CODEGEN 6099 (Briza) LC Power 6600 GP v2.3
        • SND: onboard, Logitech X-530
        • LAP: MSI CR620
        • TV: Samsung L32D400
        • Ostalo: Nikon D5100, SSigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM, YN560 III, RF603 II
      15. Dva pitanja, zna li neko dobru app za kloniranje? Potrebna mi je za kloniranje Moj Telenor aplikacije ili kako drugacije da proverim stanja na telefonima, aplikacija mi je potrebna za moj broj i jos 4 broja?

Drugo pitanje je predlog za dobar calendar, u poslednje vreme koristim Google calendar ali uopste mi ne stizu notifikacije i obavestenja koja sam podesio...?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Dark Warrior
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        1.212
        Kalendar https://play.google.com/store/apps/d...ppgenix.bizcal ili https://play.google.com/store/apps/d...tools.calendar

Za kloniranje probaj https://play.google.com/store/apps/d...isto.appcloner ali nisam siguran da li ces da uspes da budes ulogovan sa 5 razlicitih brojeva...

Member Avatar korisnika Zile_le
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        388
      18. Moja mašina
        • CPU: C2D e7300 + TX3 lapped
        • MoBo: Asus P5Q PRO Turbo
        • RAM: Kingston 2x2 GB DDR2
        • VGA: ASUS GTX 560 Ti DirectCU II Top
        • MON: Dell 2414H
        • HDD: WD 250GB + WD 1 TB
        • OPT: Pioneer DVD RW DVR-111 D
        • Case: CODEGEN 6099 (Briza) LC Power 6600 GP v2.3
        • SND: onboard, Logitech X-530
        • LAP: MSI CR620
        • TV: Samsung L32D400
        • Ostalo: Nikon D5100, SSigma 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM, YN560 III, RF603 II
      19. Citat Citiram korisnika: Dark Warrior Pogledaj poruku
        Kalendar https://play.google.com/store/apps/d...ppgenix.bizcal ili https://play.google.com/store/apps/d...tools.calendar

Za kloniranje probaj https://play.google.com/store/apps/d...isto.appcloner ali nisam siguran da li ces da uspes da budes ulogovan sa 5 razlicitih brojeva...
        Za kloniranje radi super, morao sam samo da skinem pro verziju ali radi..hvala puno a kalendare cu da testiram. Hvala jos jednom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2016
        Poruka
        25
        Pozdrav ljudi. Od jutros mi se dešava konstatno krešovanje facebook aplikacije. Nisam instalirao nijednu aplikaciju, niti menjao kakva podešavanja. Pokušao sam reinstalaciju roma, restor iz twrp recovery, restore iz titanium backup, instaliranje starijih verzija facebook aplikacije, brisanje data u aplication sekciji, log out bukvalno sve što mi pada na pamet.

Nakon reinstalacije i ponovnog unošenja username i šifre, aplikacija proradi ali nakon prvog izlaska iz iste na home screen, aplikacija ponovo krešuje.

Vidim i na današnjoj pretrazi na guglu u vezi ove teme, da se javlja solidan broj ljudi sa istim problemom.

Da li bilo ko ima ideju šta bi mogao biti problem ? Telefon je rutovan, Oreo Mdroid custom rom, koji radi bez problema. Pokušao sam i druge romove, problem je isti. Unapred zahvalan.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Member Avatar korisnika Gizmoid
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        1.729
      22. Moja mašina
        • CPU: Core2Duo T5800 2GHz
        • MoBo: Acer
        • RAM: Samsung 2GB 667MHz
        • VGA: Ati Radeon HD3650 512MB DDR2
        • MON: Acer 15,4" 1280x800
        • HDD: WD 250GB sata 5400 rpm
        • OPT: DVD-RW
        • Case: Acer Extensa 5630G
        • SND: Realtek HD Audio
        • Ostalo: Acer Extensa 5630G-582G25Mn
      23. Ako imaš Adaway (ili sličnu aplikaciju) onemogući je pa probaj opet FB. Druga opcija isto to samo ubaci reboot na kraju pa probaj.
        S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama. Nema prevelikih,samo ima malih ruku)) by ChobbyNS

Strana 3097 od 3142 PrvaPrva ... 209725972997304730873093309430953096309730983099310031013107 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •