Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Motonav takođe nije isto što i iGO, tj. to je verzija za displeje veće rezolucije.
 
mape koje koristi su iste a to je najbitnije na celoj navigaciji, user interface nije toliko bitan u toku voznje. Ako koristis uopste navigaciju ili se samo igras sa njom.
 
Ma to za mape je ok, samo da ne juri bezveze čovek nešto što mu neće raditi.
 
iGo radi na Wildfire-u sasvim dobro, onaj modifikovani za 320x240, doduše za koji milimetar "ispada" sa ekrana, ali ne smeta mnogo.
 
U zadnje vreme mi telefon dosta brzo potrosi bateriju. Evo recimo danas od 13h pa do sad mi je pala na 50% a obavio sam 2-3 razgovora od po par minuta i malo prosurfao wirelessom nekih 5 minuta. Imam dosta instaliranih programa i vidim da se dosta toga samo startuje pri bootu. To mi pise u advanced task manageru. Koji program vi koristite za dijagnozu i optimizaciju sistema? U pitanju je slcd ekran. Juce mi je pri punjenju preko kompa cak i napisao da moram da ga ukljucim na struju, da komp ne moze da ga dovoljno brzo puni koliko se baterija trosi. Danas sam rucno ubio sve aplikacije inace ne verujem da bi izdrzao ovoliko :)

Sent from my HTC Desire
 
gde da nadjem tapatalk...kada ga potrazim na marketu nudi mi samo affspot??? jel to potrebna aplikacija?
 
Hvala.....jel ima neko problema sa desktopom na androidu 2.1 meni je od danas scroll poceo uzasno da koci. Kada cimam levo ili desno moram da sacekam 2 sek da se ekran pomeri. U cemu je problem i ima li neko slicno iskustvo?

Sent from my X10i using Tapatalk
 
Pa to zavisi od mnogo stvari (koji launcher koristiš, šta se sve dešava na telefonu), mada verovatno je do tvog telefona.
 
Evo uradih restart i ok je verovatno je neki software ostao medju zubima :) instalirao sam advanced task manager, jel trosi resurse tipa cpu i ram? Nisam siguran da li da ga drzim upaljenog ili da ga zagasim

Sent from my X10i using Tapatalk
 
Evo uradih restart i ok je verovatno je neki software ostao medju zubima :) instalirao sam advanced task manager, jel trosi resurse tipa cpu i ram? Nisam siguran da li da ga drzim upaljenog ili da ga zagasim

Sent from my X10i using Tapatalk

Iskreno od kako sam prestao koristiti bilo koji tip App killer-a/Menagera ,Magic mi radi mnogo brze , samo su mi kocili ,znam da cudno zvuci ali istina :)))
 
To uopste ne zvuci cudno. Na androidu ni ne treba da koristis task killere. Drugaciji je on od winmo i symbiana.
Eventualno, mozes da koristis watchdog, ukoliko neka aplikacija poludi, pa pocne da crpi procesor vise nego normalno. Mada, meni na desireu, za dva meseca nijednom nije zatrebala.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 
smem da primetim da mnogo smarate sa tim Seny from my Tapatalk?
koristim ga i ja pa se ne reklamiram.
 
U zadnje vreme mi telefon dosta brzo potrosi bateriju. Evo recimo danas od 13h pa do sad mi je pala na 50% a obavio sam 2-3 razgovora od po par minuta i malo prosurfao wirelessom nekih 5 minuta. Imam dosta instaliranih programa i vidim da se dosta toga samo startuje pri bootu. To mi pise u advanced task manageru. Koji program vi koristite za dijagnozu i optimizaciju sistema? U pitanju je slcd ekran. Juce mi je pri punjenju preko kompa cak i napisao da moram da ga ukljucim na struju, da komp ne moze da ga dovoljno brzo puni koliko se baterija trosi. Danas sam rucno ubio sve aplikacije inace ne verujem da bi izdrzao ovoliko :)

Sent from my HTC Desire

jel si iskljucio 3g?

Od svih aplikacija na androidu, meni najvise baguje opera tako da zbog toga drzim task killer
 
Probao i Motonav i IGO. Predhodno Sam koristio iGO primo na wm koji je extra, pa da uporedim. IGO za android ima dve prednosti u odnosu na Motonav. Neuporedivo lepse izgleda i moze da se zadaje medjutacka u ruti (Koliko se secam to u Motonavu nema).

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
ili je reklama da imaju mobilni i racunar ;)
Sent from my Laptop on my lap :D
 
jel si iskljucio 3g?

Od svih aplikacija na androidu, meni najvise baguje opera tako da zbog toga drzim task killer



Ne koristim 3g, wireless je uglavnom iskljucen, gps isto... Sta koristite za organizovanje pokrenutih servisa? Vidim da i winamp ima neki svoj servis...

Sent from my HTC Desire using BenchTalk Ultimate
 
Koja opera ti baguje? Meni mini odlicno radi, za mobile nemam memorije.

PS:
Koju tastaturu koristite?
Ja sam se bio navikao na htc, ali trazim neku brzu. Vrlo cesto se na trenutak zakoci, pa odjednom iskuca 2, 3 slova koja sam ja kucao, alu ona ih nije prukazivala.
Swype mi ne odgovara, mada koristim je kada hocu da pisem na eng. Ova srpska mi stoji samo zbog cirilice, ne mogu da je koristim zbog veoma cudnog rasporeda. Sada koristim droidx multitouch tast, koja prijatnija za kucanje od htc, ali se i ona ponekada zabaguje. I nema multitouch iz nekog razloga. :)

---
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 
Mozda ljudi ne znaju da iskljuce :)

[Poslato nekim gedzetom iz klonje]
 
Opet ja sa n00b pitanjem... ,)

Opet jedna stvar koja je bila trivijana na dumb fonu, a na Androidu vidim nije baš tako. Postoji li mogućnost da saznam podatke:

1. koliko sam potrošio minuta na pozive glasom,
2. koliko sam poslao (a i primio) SMS-ova,
3. koliko sam razmenio podataka preko mobilnog interneta?

Da li je potrebna posebna aplikacija ili ima negde u fabričkom softveru?
 
Za prva dva instaliraj phonalyzr sa marketa, a za trece probaj net counter.
 
A meni treba neki widget za gasenje svog data saobracaja. Neka preporuka?
 
Hvala. Odlican je. :)
 
Opet ja sa n00b pitanjem... ,)

Opet jedna stvar koja je bila trivijana na dumb fonu, a na Androidu vidim nije baš tako. Postoji li mogućnost da saznam podatke:

1. koliko sam potrošio minuta na pozive glasom,
2. koliko sam poslao (a i primio) SMS-ova,
3. koliko sam razmenio podataka preko mobilnog interneta?

Da li je potrebna posebna aplikacija ili ima negde u fabričkom softveru?

imas na marketu phoneusages
 
neznam koja je druga.. ova sto ja imam ima ikonicu sivi krug i unutra dve strelice plava okrenuta na gore zelena na dole..
 
Nazad
Vrh Dno