Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

drzao sam i po minut i nista se ne desava :)
postalo je frustrirajuce skroz :)
Ja kod mene ne držim. Kada tapnem na adress bar, cela adresa je selektovana. Tada tapnem unutar adrese, da ne bude selektovana. Onda dva puta tapnem na adresu i tada se pojave opcije za kopiranje/sharovanje...
 
evo ga radi kad dva puta rapnem... ne bih se toga nikad setio. hvala!
ligicnije mi je da zadrzim ali nema veze, bitno je da radi...
 
Dal zna neko postoji li neki vidzet za promenu 2g-3g-4g jednim klikom?
Shortcutter + root ti treba.
Staviš prečicu kao na slici.
06b610ae12c58e284db2121886a9aade.jpg
6b28b82ca3dab6cce6da8694831f9b49.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ne moze na LP.
 
Treba mi neka dobra Notepad aplikacija, obavezno da mogu kad je instaliram na novi telefon da imam sve sto je bilo uneto na starom telefonu i ako moze da ima i desktop aplikaciju.
 
Ja koristim vec godinu dana Simple Note i odlična je ima na svim platformama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod evernote je loše što niie besplatan na više od dva uređaja, tako da moraš da se ogranicis na PC+mobilni. Ako imaš laptop i tablet sa tim, onda je skakljiv

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kod evernote je loše što niie besplatan na više od dva uređaja, tako da moraš da se ogranicis na PC+mobilni. Ako imaš laptop i tablet sa tim, onda je skakljiv

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ovo, kao i ono da nema offline pretragu baze.

Ja sam problem svojih tekstualnih fajlova rešio tako što sam kupio neutriNote za mobilni, koji se sinhronizuje sa Dropboxom, a komp pristupa istom folderu na Dropboxu (na Macu koristim nvAlt, koji je sjajan za ove stvari, dok na Win nemam neki određeni program za to.
 
Ja trenutno pokušavam da se naviknem na OneNote, videcu kako će to izgledati u praksi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Deluje konfuzno na prvu, posebno android aplikacija, ali završava posao, bar meni
 
Mozes da koristis evernote web verziju, na koliko uredjaja hoces, ona ti je skoro ista kao i aplikacija na racunaru. Imas i iA writer aplikaciju za android, koja otvara .txt i .md fajlove, a ima i podrsku za dropbox. Onda na racunaru stavis fajlove u dropbox folder, a na telefonu ih otvaras preko ove ili neke druge aplikacije, ali je to sve komplikovano i bespotrebno. Probaj i OneNote, ali sam ga ja jos davno batalio, posto aplikacija na androidu zauzima preko 300mb, ne moze da ide na sd karticu, a ja imam malu internu memoriju. Takodje, imao sam i problema sa sinhronizacijom nekoliko puta, pojavljuju se ghost beleznice, pa sam odustao i od tada koristim Evernote, navikao sam na njega i mnogo mi je bolji od bilo koje slicne. Da je premium pretplata jeftinija, mozda bih i placao, ali je preskupa.
Imas i SimpleNote, za jednostavne beleske, kao i Boostnote, ali je ona u alpha/beta verziji...
 
Skype vs Skype lite, jel neko uporedio koliko ova lite manje zdere resursa*
 
Treba mi samo za kratke beleske, tipa sta da kupim, ime nekoga, lokacija necega.... Bukvalno najvise dve recenice i najbitnije je kada promenim telefon instaliram app da mi je sve sa starog telefona tu. Ako ima. Za racunar odlicno ako ne nije bas frka.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Google Keep

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Treba mi samo za kratke beleske, tipa sta da kupim, ime nekoga, lokacija necega.... Bukvalno najvise dve recenice i najbitnije je kada promenim telefon instaliram app da mi je sve sa starog telefona tu. Ako ima. Za racunar odlicno ako ne nije bas frka.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ja sam promenio par aplikacije tog tipa,Evernote sam koristio dok nisu ogranicili na dva uredjaja,Google keep mi nije nesto odgovarao i kad sam otkrio Simplenote resio sam problem za stalno.
Jako lepo urađena aplikacija posebno za te proste stvari,lagana bez ne potrebnih dodataka,ima i dark tema cak i za pc,probaj mislim da se neces pokajati jer sam i ja trazio isto sto i ti. Sad bukvalno ne znam sta bi radio bez nje. Plus search je mnogo dobar.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Treba mi samo za kratke beleske, tipa sta da kupim, ime nekoga, lokacija necega.... Bukvalno najvise dve recenice i najbitnije je kada promenim telefon instaliram app da mi je sve sa starog telefona tu. Ako ima. Za racunar odlicno ako ne nije bas frka.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Ma za to ti je Keep onda najbolja.
Imaju checkbox lists, kraće beleške imaju veći font, različite boje da nešto bitnije lakše uočiš, a čak pojedine beleške možeš deliti sa nekim i imati izmene u real timeu, što je vrlo korisno za shopping liste :)

Simplenote, iA, neutriNote (meni je bolji od iA, kog sam isto probao) su pomalo overkill za ovo za šta ti treba notes.
 
Može li preporuka za app nalik na showbox?
Počeo je u poslednje vreme da mi nudi samo watch sa torrenta. To samo nije problem ali kada pustim tako onda mi ne dozvoljava da pustim preko mx playera već neki android stock koji se raspada...
 
Može li preporuka za app nalik na showbox?
Počeo je u poslednje vreme da mi nudi samo watch sa torrenta. To samo nije problem ali kada pustim tako onda mi ne dozvoljava da pustim preko mx playera već neki android stock koji se raspada...

Terrarium TV, imaš je na apkmirror, a ako hoćeš možeš potražiti i premium verziju bez reklama na 4pda.
 
je l kupovao neko memorijske kartice za telefon sa aliexpresa, koliko je sigurno (znam da prodaju sa manjim kapacitetom), imate li neke preporuke ili u kojoj temi da pogledam ako je diskutovano o tome? uzeo bih dve kartice od po 64gb..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ja uzeo sa alija prosle godine 2 samsungove od 64gb. Rade besprekorno.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
je l kupovao neko memorijske kartice za telefon sa aliexpresa, koliko je sigurno (znam da prodaju sa manjim kapacitetom), imate li neke preporuke ili u kojoj temi da pogledam ako je diskutovano o tome? uzeo bih dve kartice od po 64gb..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
ja uzeo dve preko gearbesta, Samsung 32gb i 64gb. brzo stignu i rade bez problema
 
Ja uzimao u dva navrata, drugi put došli škartovi od 7GB umesto od 64. Ali stao na stranu prodavca, vratili mi deo novca, jer bože moj, kartice rade, samo nemaju pravo kapacitet.
A zeznuli me za fotke sa puta na kome sam koristio tu karticu, nije ni jedna preživela.
Od tada ih kupujem samo u pravim radnjama. Nemam živaca da se potencijalno opet natežem oko toga i rizikujem da podatke.
 
je l kupovao neko memorijske kartice za telefon sa aliexpresa, koliko je sigurno (znam da prodaju sa manjim kapacitetom), imate li neke preporuke ili u kojoj temi da pogledam ako je diskutovano o tome? uzeo bih dve kartice od po 64gb..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Ne postoji bolja i brža kartica do 50€ - http://www.ebay.com/itm/301692556869
Ista ta kartica u gigatronu do skoro bila 16000 dinara :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno