Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ampere je u pitanju, ali je netačna i ovako ako uopšte radi, plus telefon mora biti upaljen tada, pa dobar deo struje ide i na rad telefona. Tu dodaš tehniku brzog punjenja (prvo veliki napon kada je prazna, pa se posle smanjuje, da bi na kraju bio ispod 0,5A) i vidiš da od tak og merenja nema ništa.
Jos jednom me ostavljas bez reci. Sve znas :) Hvala i za taj info. Imam je negde, procitao sam opis sta radi ali je nisam koristio. Hteo sam punjace i kablove da testiram sa tom aplikacijom...
 
Zapravo Ampere upravo tome i sluzi - za testiranje punjaca i kablova.
 
Jos jednom me ostavljas bez reci. Sve znas :) Hvala i za taj info. Imam je negde, procitao sam opis sta radi ali je nisam koristio. Hteo sam punjace i kablove da testiram sa tom aplikacijom...
Nema na čemu.
Za sve to uzmi USB tester sa aliexpress-a, nalazio sam ih ispod 2$.
Ako hoćeš da testiraš i punjače imaš 3 opcije:
1. Prikačiš tester i telefon koji je ispod 30% i ugašen i budeš svestan da ne mora biti tačno (kernel određuje koliko će vući, pa zavisi od telefona i verzije quickcharge-a (neki vuku na početku 9, neki 5...), a neki telefoni na ne originalnim punjačima spuštaju jačinu struje - Samsung recimo)
2. Uzmeš i "load resistor" za maksimalnu jačinu struje koju hoćeš da testiraš. I oni su ~1$, a testira se do 30 sekundi jer se greju ko ludi. USB tester može čini mi se do 2-3A da trpi, za sve preko mora kvalitetniji.
3. Preko unimera u sredini ili kvalitetnijeg testera. Znači mora de se ubaci neki kabl u sredini kako bi prišao krokodilkama/pipaljkama unimera.
 
Zašto od pre neki dan ne radi download na OGYouTube app? Da li vama radi? Ni muzika ni video

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koju sad app koristiti za download pesama S YT i playback u pozadini?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja koristim YMusic

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Koju sad app koristiti za download pesama S YT i playback u pozadini?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
IYTBP za sve osim skidanja. Imaš verzije za rutovan i ne rutovan telefon, crna i bela (stock) varijanta.
Za razliku od Newpipe radi i logovanje na tvoj nalog (meni mnogo znači).
Idi na xda, tamo ima zvanična tema za detalje oko instalacije.

Za skidanje bih ja koristio Pego jer imaš da biraš kvalitet, a možeš i samo audio skidati.
 
Jel jos neko ima problem sa kontrolom zvuka na YMusic aplikaciji? Stisavam pojacavam media odeljak i ništa se ne dešava...

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
predložite mi neku zamenu za stock aplikacije za mail i sms koje imaju mogućnost pravljenja black listi i blokiranja sms spamova? ubiše me đak i slični sa njihovim sms-ovima...one bajagi odjave naravno ne funkcionišu...

isto važi i za mailove...postoji li išta slično za telefon onome što je imao outlook express, da napraviš rule i da se spam mailovi brišu već na serveru a ne da ih ipak dovuče u neki junk folder?
 
ChompSMS pro varijanta. Za mail ne znam ne koristim na tel nista samo preko web brauzera idem. Neko ce ti za to dati predlog vec.
 
Postoji li fora da automatski na startupu telefona postavi WiFi Region /Country/ Code na Europe ?! Smara uvijek pjeske. :)
 
Poslednja izmena:
Bila je neka aplikacija koja meri napon punjenja... Mozda bi i to moglo da koristi. Imam zapisano u proslogodisnjem rokovniku ali ne mogu da ga nadjem trenutno... Jedna rec je bila u pitanju...

Ampere je u pitanju, ali je netačna i ovako ako uopšte radi, plus telefon mora biti upaljen tada, pa dobar deo struje ide i na rad telefona. Tu dodaš tehniku brzog punjenja (prvo veliki napon kada je prazna, pa se posle smanjuje, da bi na kraju bio ispod 0,5A) i vidiš da od tak og merenja nema ništa.

Hvala. Ne znam kako se nisam setio Ampere, imao sam ga pre instaliranog. A ne ceka mi se usb tester. Inace kupio sam bateriju i naravno da pise da je original a manja je od fabricke nekih 3 mm morao sam papir da stavim od dole...
 
Papir pored baterije, recept za katastrofu. Vrati bateriju i kupi provereno original ili makar kvalitetnu. 3mm lufta, da ona ne staje na svoje mesto ja ne bih tolerisao.
 
Postoji li fora da automatski na startupu telefona postavi WiFi Region /Country/ Code na Europe ?! Smara uvijek pjeske. :)
Makar da znam u koju SQL bazu podataka smjesta to, lako bih editovao init scriptom, svakako LOS ima sqlite3 binary.

[emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
IYTBP za sve osim skidanja. Imaš verzije za rutovan i ne rutovan telefon, crna i bela (stock) varijanta.
Za razliku od Newpipe radi i logovanje na tvoj nalog (meni mnogo znači)...

Sviđa mi se app ali ne uspevam da se logujem na postojeći nalog koji koristim na telefonu, prolazi samo ako dodam drugi Google account?
 
Ako si uzeo ne rutovanu verziju treba ti jos jedan fajl, onaj Mgoogle (tako nešto). Mada mi je čudno da jedan nalog hoće a drugi neće. Očisti cash i data, pa probaj opet.
 
MicroG, da, bilo je to, nije mogao install zbog verzije instalirane za OGYT pa sam preskočio i zaboravio na to.
 
Ja sam preko Magiska ubacio, radi super. PiP mode isto radi.

Na nerutovanom telefonu treba da se instalira iYTBP i MicroG, pa se onda treba prijaviti unutar iYTBP. :)
 
Imam jedan problemčić oko SMS poruka.
Ranije sam radio bekap sa Super Backup & Restore ali sam se pre godinu i nešto prebacio na Textru i
počeo da pravim bekape sa Titanium Backup-om.
Sada hoću da izbacim Textru jer mi više sms skoro i ne treba. Ostavio bih samo fabričku app.
Problem je što kada instaliram novi rom, fabrička sms app, ili neka druga, ne prepoznaje sms poruke posle ubacivanja bekapa.
U Textri vidim sve poruke ali ove druge app vide samo poruke koje krenu od nove instalacije.
Je li neko imao sličan problem?
 
Papir pored baterije, recept za katastrofu. Vrati bateriju i kupi provereno original ili makar kvalitetnu. 3mm lufta, da ona ne staje na svoje mesto ja ne bih tolerisao.

Nema. Svaka je ista... Kad sam pitao za proverenu bateriju ovde na forumu dali su mi savet za neku od 6.5 usd... A znam da 4850 mAh nema sanse da kosta te pare...
 
Ne znam koji je telefon, ali možeš uzeti od ovlašćenog distributera. Ili uzmeš Polarcell one su i bolje od originala.
 
Imam jedan problemčić oko SMS poruka.
Ranije sam radio bekap sa Super Backup & Restore ali sam se pre godinu i nešto prebacio na Textru i
počeo da pravim bekape sa Titanium Backup-om.
Sada hoću da izbacim Textru jer mi više sms skoro i ne treba. Ostavio bih samo fabričku app.
Problem je što kada instaliram novi rom, fabrička sms app, ili neka druga, ne prepoznaje sms poruke posle ubacivanja bekapa.
U Textri vidim sve poruke ali ove druge app vide samo poruke koje krenu od nove instalacije.
Je li neko imao sličan problem?
A da instaliraš opet SMS backup i restore, pa probaš backup i restore njime?
 
Ne znam koji je telefon, ali možeš uzeti od ovlašćenog distributera. Ili uzmeš Polarcell one su i bolje od originala.

Xiaomi Mi Max. Nisam u Srbiji a Polarcell nema za moj mob a znam da su dobre, imao sam u Note 2.
 
Nazad
Vrh Dno