Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, potrebna mi je neka aplikacija za file transfer, streaming..android to android, da mogu prebacivati fajlove sa telefona na drugi android uredjaj ili da strimujem sa telefona muziku ili video...neki predlog?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Nesto fali Bluetooth-u za transfer ili ja nisam u toku?
 
S obzirom da smo u 2019 godini, mislim da je bluetooth prevaziđen za file transfer.

Nfc/wifi mnogo brže.
 
Good luck sa korišćenjem NFC-a za prenos podataka ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Što? Brže je od bt-a :d
 
preko nfc se samo upari pa ide preko wifi direct-a, mnogo je brze od bt.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da smo u 2019 godini, mislim da je bluetooth prevaziđen za file transfer.

Nfc/wifi mnogo brže.
Aj objasni zenama kako da se zakace na wifi direct[emoji23]. BT 5 ide do 24Mbps koliko mi se cini ali opet smejurija u odnosu na wifi direct u pravu si.
 
da ali koliko uredjaja ima bt 5? cak i ako jedan ima, drugi verovatno nema

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ali bilo veće zadovoljstvo slušati je posle [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A samo par godina ranije preko IR, samo jedna numera pravo mučenje.
 
Preporuka za aplikaciju sa kojom mogu da povucem slike kontakata sa FB i vezem ih za kontakte na telefonu, odnosno google nalog? Nekad sam koristio Sync.ME, ali koliko vidim to ne radi kako treba?
 
Jel to ne radi Facebook aplikacija ako joj dozcolis continuous upload kontakata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze malo detaljnije oko toga sto si napisao? Nisam te bas najbolje razumeo.


Edit: Ipak sam uspeo sa Sync.ME da odradim :)
 
Poslednja izmena:
Moze malo detaljnije oko toga sto si napisao? Nisam te bas najbolje razumeo.

Odes u Facebook aplikciju pa settings pa ono na drugoj slici.
3681cdcb1e249450633909e2a79aec42.jpg
a8c911b306407e2d5fee90edcac7bab4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi navigacija sa glasovnom pretragom ulica,da li to zavisi od aplikacije ili se nesto dodatno podesava u telefonu?
Znaci,da ne kuckam vec glasom da pretrazujem.
 
Mislio sam da je do mog Xiaomi A2 Lite telefona, ali izgleda da je ipak do Android Pie-a. Bukvalno aplikacije ne mogu da ostanu duze od nekoliko sati u recent apps, i odmah se gase. Dzabe i 18GB rama, ako se aplikacije gase agresivno. Evo par linkova koji potvrdjuju ovo:
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/978fck/anyone_else_having_issues_with_be_pie/
https://www.xda-developers.com/phone-software-killing-apps-background/

Moje pitanje je, jel postoji neka aplikacija koja ce da spreci da se pojedine aplikacije gase?
 
Zar ne bi i ta aplikacija bila ubijena, ako sistem gasi sve redom? :)

Na Huaweiu se aplikacije imunizuju na dva mesta, u Settings - Apps - Special Permissions i po Settings - Battery.

Pogledaj gde se kod tebe na MIUI-u to podešava, jer nije problem koji se ne može rešiti. Ja sam na P i nemam tih problema sa aplikacijama koje označim kao izuzetke.
 
Kakav miui, čovek ima A2 lite, stock android :)
 
Ima li neka aplikacija koja moze da blokira phishing link ,konstantno iztbacuje preko chrome i samsung interneta
 
Zar ne bi i ta aplikacija bila ubijena, ako sistem gasi sve redom? :)

Na Huaweiu se aplikacije imunizuju na dva mesta, u Settings - Apps - Special Permissions i po Settings - Battery.

Pogledaj gde se kod tebe na MIUI-u to podešava, jer nije problem koji se ne može rešiti. Ja sam na P i nemam tih problema sa aplikacijama koje označim kao izuzetke.

Stock android je. Pa pretpostavljam da ako je telefon rutovan da ta neka aplikacija moze to da spreci. :) Ima aplikacija Memory Locker koja radi upravo ovo, ali kod mene (a vidim i kod drugih) baguje dosta, nije dugo azurirana.

A nemam gde da oznacim te izuzetke. Imam u Battery settings da stavim don't optimize, ali to ne radi apsolutno nista.
 
Nazad
Vrh Dno