Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Štasam mogao da zeznem na Xiaomi da nemam nikakva obaveštenja kada se fon ne koristi - viber,mesenger,sms...

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Nije samo tvoje[emoji6]. Marinko cini greh ali oprosticemo mu.[emoji14]

Iznindzisali me, odnosilo se na @komsa komentar.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Štasam mogao da zeznem na Xiaomi da nemam nikakva obaveštenja kada se fon ne koristi - viber,mesenger,sms...

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
Nista,u developer options iskljucis miui optimization i u battery settings iskljucis opcije stednje za svaku aplikaciju ponaosob.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Nista,u developer options iskljucis miui optimization i u battery settings iskljucis opcije stednje za svaku aplikaciju ponaosob.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
Developer options nemogu da nađem u settings.
Šta treba tačno da bude štiklirano za app u battery settings?
Hvala

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ides u about phone pa build nuber. Tu lupkas 7 puta,pocece ti odbrojavati koliko još puta trebas tapniti da se ukljuci opcija. Sakrivena je po default-u.

Sto se tice baterije,ne znam tacno kako se zove, davno sam imao xiaomi ali je sve podeseno na drugu op(od 4). Ti prebaci na pravu. Mislim da je no restrictions.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Meni ovo ne izgleda kao Chrome notifikacije, tako da deinstalacija/disejblovanje istog po svoj prilici ništa ne rešava. Ali probaj pa javi ima li učinka.
Bilo šta da radim pojavi se reklama za neku glupost preko celog ekrana i to sa zvukom... Cak i kad telefoniram...
 
Kod mene više nema opcije za optimizaciju MIUI u dev options, vjerovatno od Pie update.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To vec ne bi znao. Onda mu ostaje ovo sa baterijom. Kako se na kraju zove? No restrictions? Pomozi čoveku [emoji6]

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Nadam se da ti treba ovo. Udjes u Sve Aplikacije,Odaberes apk,ušteda baterije i onda ovo prvo.
A možes i da baciš oko na "Obaveštenja"
d181c735a18bedc499e62bee363f8e28.jpg
e77148798226f338bac7bf9782fa4baf.jpg
749dd5346f5a796ec807f10a72acb2b7.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Da, tako je kao što si rekao.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jeste,druga slika od @Vladimir2101

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Našao preko developer option nisam odradio 7x klik kad sam uzeo fon.
Sada je ok, samo me nervira sto mi ne prikazuje na lock screen walpaper od app Daily bing....

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Nadam se da ti treba ovo. Udjes u Sve Aplikacije,Odaberes apk,ušteda baterije i onda ovo prvo.
A možes i da baciš oko na "Obaveštenja"
d181c735a18bedc499e62bee363f8e28.jpg
e77148798226f338bac7bf9782fa4baf.jpg
749dd5346f5a796ec807f10a72acb2b7.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
I štokliraš auto pokretanje za te aplikacije.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje u vezi sa Youtube vanced i MicroG. Kako uci u settings microg aplikacije na Xiaomi telefonom sa MIUI? Kod mene sa stock androidom mogu da udjem u settings pa apps pa microg i okviru settings te aplikacije ima Additional settings in the app i onda mi otvori. To na MIUI nema. Pitam jer u okviru podesavanja microg ima da se dozvole push notifikacije za youtube vanced, koje ne stizu.
 
Koliko znam, MicroG ne radi zajedno sa Google servisima i mora se instalirati na ROM koji podržava signature spoofing. Meni je zasebna aplikacija:
cNaw8Cl.jpg
 
Za šta je to?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Da se stalno pokreće u pozadini ako očistiš ram memoriju. U opisu Mi fit i mi bandage aplikacije je preporučene da se štiklira auto pokretanje da bi stalno radile u pozadini.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Da li još neko ima problema sa tuneln app? Iz nekog razloga neće da pusti Naxi radio i Hit FM...
 
Da li whatsapp i viber mogu da se iskluče, tj. da kad se zakačiš na net da ne traže konekciju na net-u i samim tim usporavaju fon?
 
S3, kada sam na netu oseća se tromost prilikom kopčanja na net, računam da ove app prouzrokuju taj problem.
Da li ih je moguće i na koji način isključiti kada si na netu tj. da ne pristupaju svojim mrežama i samim tim i da šalju potvrde da ste online (meni nebitno, ali mi smara net) ?
 
Postoji mogućnost zabrane upotrebe podataka u pozadini, ali ne znam da li to važi i za wi-fi

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi, potrebna mi je aplikacija koja ce na jednom broju (dual sim telefon) aktivirati automatsko odbijanje poziva i slanje sms-a tipa na sastanku sam....ali da radi samo na odabranoj kartici?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Caos
Kako i da li moze da se snimi klip bez zvuka?

Ili mozda da se ukine zvuk u apk Kinemaster, ne mogu da nadjem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskljuci snimanje zvuka u podesavanjima kamere (kamkordera).
 
Zna li neko neku aplikaciju za gledanje filmova sa prevodom? Bez ruta

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Koja je trenutno najbolja app za galeriju?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno