Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

ovo mi se pojavljuje od pre neki dan a ne mogu da provalim uz koju aplikaciju je stigao ovaj bloat.. kad prikljucim punjac, ono iskoci taj lock screen...

kako da provalim sta je i kako da ga izbrisem?

Sent from mTalkWP_20170812_23_00_52_Pro_LI.jpg
 
Poslednja izmena:
Pocni da brises aplikacije koje si instalirao ili update-ovao od pre neki dan, pa javi, da i ostali znaju.
 
Pocni da brises aplikacije koje si instalirao ili update-ovao od pre neki dan, pa javi, da i ostali znaju.
ovo ne vredi, sve aplikacije mi se updateuju automatski a u zadnjih par dana svasta nesto se updateovalo.

izbrisao sam peel remote, za sada ne iskace taj lock screen, moguce da je to. kakvo djubre od aplikacije, zatrpali su ga reklamama.. postoji li placena verzija bez reklama, ne nalazim tako nesto? ili neka slicna a dovoljno dobra aplikacija za IR remote? probao sam neke ali sve su iglavnom bez veze. Peel Remote je dobra app samo u zadnje vreme je neupotrebljiva zbog svih tih reklama kojim su je zatrpali..

Poslato sa Note3
 
ovo ne vredi, sve aplikacije mi se updateuju automatski a u zadnjih par dana svasta nesto se updateovalo.

izbrisao sam peel remote, za sada ne iskace taj lock screen, moguce da je to. kakvo djubre od aplikacije, zatrpali su ga reklamama.. postoji li placena verzija bez reklama, ne nalazim tako nesto? ili neka slicna a dovoljno dobra aplikacija za IR remote? probao sam neke ali sve su iglavnom bez veze. Peel Remote je dobra app samo u zadnje vreme je neupotrebljiva zbog svih tih reklama kojim su je zatrpali..

Poslato sa Note3
Da ti pomognem, na HTC m8 sam koristio Sure Universal Remote, odlično mi se pokazao sa više klima raznih proizvođača, više televizora a radio je i na dreambox-u.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tekoia.sure.activities

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako je telefon rutovan onda Lucky Patcher pa skini reklame sa aplikacije.
nije rutovan...
Da ti pomognem, na HTC m8 sam koristio Sure Universal Remote, odlično mi se pokazao sa više klima raznih proizvođača, više televizora a radio je i na dreambox-u.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tekoia.sure.activities

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
skidam ovo, pa cu probati. hvala.


korosti li neko Android Pay iz Srbije i da li to uopste radi kod nas? Meni pise ovako..

88ccbe8884736ec28d855997d400fd3b.jpg


Poslato sa Note3
 
nije rutovan... skidam ovo, pa cu probati. hvala.


korosti li neko Android Pay iz Srbije i da li to uopste radi kod nas? Meni pise ovako..

88ccbe8884736ec28d855997d400fd3b.jpg


Poslato sa Note3
ne radi, sta ce ti to uopste!? zbog kupovine app sa Store-a !? Imas intesin pay2wave radi ok.

Sent from my Nokia 5
 
ne treba mi za kupovinu sa stora, tu imam dodatu karticu i to radi. nego po marketima i prodavnicama gde imaju ono beskontaktno placanje (gde npr samo mahnem telenor karticom) ako je to uopste namenjeno za tako nesto? ne bih morao da nosim karticu..

Poslato sa Note3
 
Na gphotosu imam problem,hocu slike da ubacim u album ,sve ih selektujem i selektujem u album koji hocu da se prebace,ceo proces prodje i na kraju izbaci gresku " couldn't open media". Ima li jos neko ovaj problem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U Capture aplikaciji Telenor-a, da li postoji način da se više slika ubaci odjednom? Pre je moglo a sada ne vidim tu opciju... Znaci da u galeriji odaberem više slika da da upload-ujem na Capture.

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Na gphotosu imam problem,hocu slike da ubacim u album ,sve ih selektujem i selektujem u album koji hocu da se prebace,ceo proces prodje i na kraju izbaci gresku " couldn't open media". Ima li jos neko ovaj problem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Možda imaš neke formate koje ne podržava Google photos.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
У вези апликације за даљински, пробао сам више њих али нисам могао да нађем која ће радити на Fox телевизору. I remote pro сам пробао исто нема Fox телевизора. Да ли неки други бренд може заменити Fox. Исто ме занима и за IKOM рисивер.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
U pitanju su slike sa kamere,nema formata nepodrzanih. Kad selektujem 2 slike on ubacj u album,cim selektujem vise od 5 izbaci tu gresku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ne treba mi za kupovinu sa stora, tu imam dodatu karticu i to radi. nego po marketima i prodavnicama gde imaju ono beskontaktno placanje (gde npr samo mahnem telenor karticom) ako je to uopste namenjeno za tako nesto? ne bih morao da nosim karticu..

Poslato sa Note3
Koliko ja znam nece da moze, to moze samo preko intesine kartice tj. aplikacije, tu ti ne treba kartica fizicki vec fon sa tom app.
Drugo ne ide nazalost, a i ja bih voleo da to TB uradi, samo im to fali, al nikako da urade.
 
ne treba mi za kupovinu sa stora, tu imam dodatu karticu i to radi. nego po marketima i prodavnicama gde imaju ono beskontaktno placanje (gde npr samo mahnem telenor karticom) ako je to uopste namenjeno za tako nesto? ne bih morao da nosim karticu..

Poslato sa Note3

AndroidPay ne radi u Srbiji.
 
Na tablet sam stavio 2 korisnika (da se deca ne džapaju oko progresa u igrama), uvek kada nešto hoću da instaliram, na novom korisniku, Google Play mi krešuje. Uvek. Dobar procenat igara mi neće da radi na novom korisniku (na starom rade), isto kreš!? Šta mi je raditi?
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze li neko da potvrdi da li mu radi Backup & reset, tacnije da li mu stoji ovako kao meni...



Settings/Backup & reset/Google account
3832b3e45bc934b8347f7e390adbe90d.jpg


i kako da popravim nakazu!? ne radi backup uopste...

Sent from my Nokia 5
 
I kod mene je tako (oneplus 3t) ali mi normalno radi backup...g.drive/backups pokazuje da je poslednji backup bio pre dva sata...
Navodno je do nougat-a problem...
 
Kod mene isto tako, sinoć odradio RR full flash , poslednji backup bio pre 2 dana.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Ne znam ja sam uspeo nekako da ga iskljucim , kao da vise nema dozvolu da radi backup :(
Ima neko ideju sta bi mogao da uradim!? Probao sam da obrisem cache i datu i vratim staru ver drive-a i nije pomoglo, opet sam azurirao g dive i opet nece... Ima neka fora da proverim da li je gdrive token aktivan za moj telefon?!

Evo ss:


b189dea8f1a311c69305c5730ccea2aa.jpg
eb98d8e589f970f3e5e5e9961778c475.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Moze li pomoć,elem ne mogu da stavim widget google calendar na home screen,imam ga instaliranog ali ga ne vidi u meniju widget,sta moze biti?

Послато са KING 7S уз помоћ Тапатока
 
Pitanje.
Da li postoji neka aplikacija koja moze da koristi otisak prsta umesto login passworda za aplikacije.
Tipa, unesem passwrode u tu aplikaciju za sve sto koristim ( mail, mob banking i sl) i kad mi nesto od toga zatrazi pass da se logujem ja stavim prst i on otkljuca ?:)
 
Samsung Internet (browser) ima to za sajtove, a FingerSecurity ima za ostale aplikacije, a radi tako što zaštitiš aplikacije, pa ih bez otiska prsta ne možeš više pokrenuti.

Alternativno, postoji dosta password menadžera (1Password, LastPass...) koji ti čuvaju šifre. Koristim 1Password koji može da te uloguje na 2 načina. Kroz browser ugrađen u 1Password ili da koristiš njihovu tastaturu, koja ima komponentu koja se kači na program, pa povuče šifru od tamo. Ni jedna opcija od poslednjih mi nije interesantna, tako da preferiram prve dve. Samsung Internet i FingerSecurity.
 
Meni treba bas mix ta dva, nije mi cilj da zaključam aplikacije nego da ne moram da kucam passworde:) mozda mnogo trazim ali eyo ideje ako se neko bavi pravljenjem apk za android:)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zapravo to bi i meni bilo korisno, je l' 1Password i LastPass ne mogu da rade to?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kaspersky Password Manager, bila je verzija za Android, koristim za desktop u paketu sa KIS-om, preporuka.
 
Nazad
Vrh Dno