Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Koja je razlika osim u velicini izmedju Opere i Opere Mini?
 
Koja je razlika osim u velicini izmedju Opere i Opere Mini?
Opera mini brža i lakša za fon ima samo search i start page. Može sync sa PC nisam probao. Mini nema bookmarks, ali ima neke opcije za lakši surf tipa ubija cokies prozore i slično. Kada ti treba da nešto izguglaš tada mini, kada treba bookmarks Opera

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Опера Мини нема десктоп мод, тако да ако га користиш...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mini je pre bio uzasan browser, pola stranica nije prikazivao kako treba. Iskreno to jedino tamo za indiji i slične zemlje gde je 3g novost

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kloklo, India sledeće godine dobija 5G, ipak je to browser za našu i nama slične zemlje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Stock android je. Pa pretpostavljam da ako je telefon rutovan da ta neka aplikacija moze to da spreci. :) Ima aplikacija Memory Locker koja radi upravo ovo, ali kod mene (a vidim i kod drugih) baguje dosta, nije dugo azurirana.

A nemam gde da oznacim te izuzetke. Imam u Battery settings da stavim don't optimize, ali to ne radi apsolutno nista.
Vidi da li ti BootManager može pomoći (developer je defim). Ja sam ga koristio da onesposobim neke aplikacije da se ne pokreću, ali mislim da ima i da se iste pokreću, ako su slučajno ugašene. Taj lik ima nekoliko malih, a korisnih aplikacija, pitanje je samo koje od njih mogu još uvek da rade na P.
Kakav miui, čovek ima A2 lite, stock android :)
Haha, ovo je drugi put da me podsećaš na to da ima stock, a ja nikako da se naviknem na tu činjenicu :D
Koja je razlika osim u velicini izmedju Opere i Opere Mini?
Ako se dobro sećam, Mini takođe vuče sav sadržaj kroz Operine servere, što za neobaveznu upotrebu nije problem, ali može biti ako ne želiš dodatno praćenje od strane trećeg lica.
Obična Opera takođe ima ugrađen njihov VPN, ali se isti može isključiti.
 
Kod obične opere se sinhronizuju obeleživači sa pc verzijom i ubacili su neki vpn ali meni ne odgovara, sporo otvara stranice, ne znam, bolji mi chrome.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kloklo, India sledeće godine dobija 5G, ipak je to browser za našu i nama slične zemlje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Od druga sestra zivi u indiji 10 godina (udala se za indusa), molim te nemoj. Jedva ceka da pobegne odatle, vecina ljudi odavde tamo ne bi izdrzala mesec dana, plakali bi za srbijom

Kod obične opere se sinhronizuju obeleživači sa pc verzijom i ubacili su neki vpn ali meni ne odgovara, sporo otvara stranice, ne znam, bolji mi chrome.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Meni je opera defautl browser oduvek, krom ne mogu da svarim. Pogotovo desktop izgled ui-a na operi je odlican, menjanje tabova, pristupanje bukmarksima (nepostojanje speed dial-a) i svemu u kromu je sporo.
 
Poslednja izmena:
Opera mini brža i lakša za fon ima samo search i start page. Može sync sa PC nisam probao. Mini nema bookmarks, ali ima neke opcije za lakši surf tipa ubija cokies prozore i slično. Kada ti treba da nešto izguglaš tada mini, kada treba bookmarks Opera

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk

Опера Мини нема десктоп мод, тако да ако га користиш...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Vidi da li ti BootManager može pomoći (developer je defim). Ja sam ga koristio da onesposobim neke aplikacije da se ne pokreću, ali mislim da ima i da se iste pokreću, ako su slučajno ugašene. Taj lik ima nekoliko malih, a korisnih aplikacija, pitanje je samo koje od njih mogu još uvek da rade na P.
Haha, ovo je drugi put da me podsećaš na to da ima stock, a ja nikako da se naviknem na tu činjenicu :DAko se dobro sećam, Mini takođe vuče sav sadržaj kroz Operine servere, što za neobaveznu upotrebu nije problem, ali može biti ako ne želiš dodatno praćenje od strane trećeg lica.
Obična Opera takođe ima ugrađen njihov VPN, ali se isti može isključiti.

Hvala svima.
Mada meni ovaj VPN deluje zanimljivo,ali kazu da ce biti tek od verzije 51,na GP je jos uvek 50.
 
Скини на апк мирор или бета верзију...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Od druga sestra zivi u indiji 10 godina (udala se za indusa), molim te nemoj. Jedva ceka da pobegne odatle, vecina ljudi odavde tamo ne bi izdrzala mesec dana, plakali bi za srbijom



Meni je opera defautl browser oduvek, krom ne mogu da svarim. Pogotovo desktop izgled ui-a na operi je odlican, menjanje tabova, pristupanje bukmarksima (nepostojanje speed dial-a) i svemu u kromu je sporo.
Ni kod nas nije isto da li se udaš u Poganovo kod Dimitrovgrada ili u krug dvojke [emoji28]

A za Operu, definitivno skinite betu i nju vozite. Meni je ona tzv. "daily driver".

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser.beta
 
Kad pokrenem Adguard izbaci mi : adguard ne može da napravi VPN vezu. Verovatno da to nije podržano na vašem uređaju.
Šta bi moglo da smeta. Ranije sam ga koristio. U pitanju je lg g3 i Fulmics rom.
 
Skini Operu sa PS i čim je instaliras, ponudiće ti ažuriranje na v51.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se za dupli post, ali moram...

Komšinica mi donela Sony E4 na kome je Android 4.4.4 i na kome izgleda da Viber najnoviji v10 neće da radi. Čim ga instaliram sa PS, nudi samo opciju deinstaliranja, nema otvori...
U aplikacijama telefona ga nema...
Verovatno se mora skinuti neku starija verzija Vibera da bi radio.
 
Kod nje neće da radi. Skinuo sa apk mirror v7 i ona radi bez problema...
 
Jel postoji neka aplikacija za kalendar koja se sinhronizuje između više korisnika, pa svako može da unosi svoje obaveze i svi ostali mogu da vide i eventualno edituju?
Po mogućstvu sa mogućnošću podešavanja boja za event/reminder-e.
 
Pitanje oko instagrama

Kada snimim video, uploadovani framerate mi je jako mali. Na primer: https://www.instagram.com/p/BvU3wT4hlgu/

Ima li načina da to sprečim nekako? Inače sam snimao video sa stock kamerom, 1080p, i tih problema u originalnom snimku nema.
Coolpad Cool1 telefon, Android 6 na njemu, ništa modovano.
 
To je do instagrama, moraš 4K snimak da okacis, kad oni ubiju kompresijom da to liči na nešto.

720p ili 1080p kad se snima liči kao 240p, da ne pričam kako očajno izgleda live snimak kad se radi.

Ipak za framerate mi je čudno da ga tako ubije, ali probaj da okacis opet ili okači na story i vidi kako izgleda.
 
Zapravo 1080p je problem. Bukvalno savet na koji sam naleteo online kaže uradi upscale na 4K i onda će IG da ga downgraduje na 1080p i da ga pusti normalno...

2019. godina... Mreža sa XYZ miliona.

Strašno.
 
Jel postoji neka aplikacija za kalendar koja se sinhronizuje između više korisnika, pa svako može da unosi svoje obaveze i svi ostali mogu da vide i eventualno edituju?
Po mogućstvu sa mogućnošću podešavanja boja za event/reminder-e.

Samsung Calendar recimo, ako nađeš APK, jer ga ne vidim na Storeu.

Ili https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appgenix.bizcal pa da njemu dodaš drugi kalendar, recimo sa Outlook.com ili prosto još jedan Gmail nalog.
 
dodas samo jos jedan gmail nalog i reseno.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Moze li preporuka za neki internet radio player app? Dovoljno mi je da budu ex-yu stanice, da ima podesavanje kvaliteta (64, 128, 192kbs), favorite i eventualno ako moze automatski da snimi pesme na tel ako to ukljucim. Probao sam tune in, ali mi nesto nije legao
 
ja koristim tune in. nije savrsen ali nisam nasao bolji. mislim da snimanje ima u pro verziji.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
dodas samo jos jedan gmail nalog i reseno.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Samsung Calendar recimo, ako nađeš APK, jer ga ne vidim na Storeu.

Ili https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appgenix.bizcal pa da njemu dodaš drugi kalendar, recimo sa Outlook.com ili prosto još jedan Gmail nalog.
Hvala obojici, probaću.
A sta ti konkretno smeta?
Ako mogu da se ubacim...
Meni smeta što nema dugme next/previous za stanice, kada se nalazim u omiljenim stanicama.
 
Hvala obojici, probaću.

Ako mogu da se ubacim...
Meni smeta što nema dugme next/previous za stanice, kada se nalazim u omiljenim stanicama.

Mislim da su to neke sitnice koje ne bi bilo lose da ima,ali opet na kraju mislim da kad se sve uzme u obzir da je odlican.Slusam i preko telefona i preko Web-a.
 
Ja koristim Radio Box, ima domaćih stanica kojih nema na TuneIn.
 
Nazad
Vrh Dno