Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Cao trebala bi pomoc, treba da snimim neki video, e sad 10 razlicitih stvari vadim iz kutije, i kad kako koji izvadim da ispisem sta je, da nalepim teskt. Kako bi mogla to da uradim

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
počeo sam da koristim bitwarden app za čuvanje lozinki itd...danas sam krenuo da se ulogujem na joybuy app i nisam video način da manuelno zadam putanju do podataka za logovanje, koje sam konkretno za joybuy već ranije ubacio u bitwarden....iskočilo mi je da ne postoje podaci i morao sam ponovo da ukucam user i pass što mi je malo bezveze...

pošto mi je ovo prva app tog tipa zanima me da li uopšte ima potrebe da ubacujem unapred šifre i ostalo, ili to mora da se radi kad već krenem da se logujem u neku app ili šta već? da li tako rade sve aplikacije ovog tipa?
 
Al sam ga malopre objasnila, nisam i sama razumela. Haha
Treba mi preporuka za Video editor, sa sto vise opcija. Da moze da se nalepe stikeri, muzika, isece....
Hvala
 
Poslednja izmena:
Ne treba unapred ubacivati. Prilikom prvog logovanja ce da te pita da sacuvas. Ako ti se desi da si vec sacuvao joybuy kad si isao preko racunara pa si posle isao preko android aplikacije onda se njihovi urlovi razlikuju. Kada se to desi onda na telefonu rucno nadjes joybuy i kad te oita hoces li i novi url da povezes sa tim unosom onda kliknes yes and save.
Na taj nacin on ce zapamtiti obe kombinacije urla za logovanje pa ce sledeci put skontati odma kako da automatski popuni podatke.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
počeo sam da koristim bitwarden app za čuvanje lozinki itd...danas sam krenuo da se ulogujem na joybuy app i nisam video način da manuelno zadam putanju do podataka za logovanje, koje sam konkretno za joybuy već ranije ubacio u bitwarden....iskočilo mi je da ne postoje podaci i morao sam ponovo da ukucam user i pass što mi je malo bezveze...

pošto mi je ovo prva app tog tipa zanima me da li uopšte ima potrebe da ubacujem unapred šifre i ostalo, ili to mora da se radi kad već krenem da se logujem u neku app ili šta već? da li tako rade sve aplikacije ovog tipa?
I kod mene je slično bilo, kad ides na taj joybuy, i ides autofill, imas gore opciju search, kucaj joybuy, i poslje idi fill and save. I ubuduće ce ti nuditi opciju autofilla, jer očito ga buni nekada web verzija i sama aplikacija nekog sitea.
Inače, skroz sam se makao sa Lastpass na Bitwarden, i topla preporuka za ovu app.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
FilmoraGo ali ne znam ima li sve te opcije. Proveri.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
počeo sam da koristim bitwarden app za čuvanje lozinki itd...danas sam krenuo da se ulogujem na joybuy app i nisam video način da manuelno zadam putanju do podataka za logovanje, koje sam konkretno za joybuy već ranije ubacio u bitwarden....iskočilo mi je da ne postoje podaci i morao sam ponovo da ukucam user i pass što mi je malo bezveze...

pošto mi je ovo prva app tog tipa zanima me da li uopšte ima potrebe da ubacujem unapred šifre i ostalo, ili to mora da se radi kad već krenem da se logujem u neku app ili šta već? da li tako rade sve aplikacije ovog tipa?
Safe in cloud, topla, ali bas topla preporuka iz iskustva od 3 god nikad menjao istu nikad imao i jedan problem.
Imas ga i za Win i Android.
 
I kod mene je slično bilo, kad ides na taj joybuy, i ides autofill, imas gore opciju search, kucaj joybuy, i poslje idi fill and save. I ubuduće ce ti nuditi opciju autofilla, jer očito ga buni nekada web verzija i sama aplikacija nekog sitea.
Inače, skroz sam se makao sa Lastpass na Bitwarden, i topla preporuka za ovu app.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

u pravu si, nekako mi je promaklo da gore postoji pretraživanje jer sam previše povećao fontove pa mi je to nekako ostalo pokriveno...uradio sam log out iz joybuy app i krenuo ponovo i naravno može da se usmeri na već upisane parametre...
 
Da li vam jos uvek radi dns.adquard.com? Meni na S10 ne radi, na S9 do pre nekoliko dana radio. Na oba telefona junska zakrpa.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Nešto trokira zadnjih dana. Ja sam stavio direktno na ruter pa sam obrisao jer se vukao internet kao mrtav konj. Mislim da će oni to ugasiti, zašto bi besplatno to radilo kad imaju svoju aplikaciju koja se placa. Mene cudi i da je radilo uopšte


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel vam radi Whatsapp juce i danas normalno?
 
Meni da ali na ios-u,ako je bitno.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Borise, koji problemi su u pitanju na WA?

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Da li vam jos uvek radi dns.adquard.com? Meni na S10 ne radi, na S9 do pre nekoliko dana radio. Na oba telefona junska zakrpa.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
Vidim ja meni trokira net u zadnjih par dana s vremena na vreme, sve se mislim do wifi-ja je, al' tačno je adguard

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Od pre 2h imam problem sa YT Vanced-om. Rootovan je fon,samim tim i Vanced sam instalirao preko MagisK Manager-a kao modul. Do sad je radio odlično. Pre 2h kada udjem na YT prikazuje mi kao da nemam mrežu. Ugasim/upalim WIFI,rr fon, ništa ne pomaže. Obrišem modul,opet instaliram i opet ništa. Radi Yt ali nece na G Nalog da se poveže. Pokušavao sve i sa MicroG opet neće.

P.s Takodje sad imam i ovaj problem sa PlayProdavnicom. Brišao cache i data i ništa.

Послато са Poco Loco помоћу Тапатока
72a673c568848bf07ec16543e09ea809.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel moze preporuka za neki blue light filter?
Ali da ima samo to, probao sam neke, al ili imaju i lampu i ko zna sta jos.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Od pre 2h imam problem sa YT Vanced-om. Rootovan je fon,samim tim i Vanced sam instalirao preko MagisK Manager-a kao modul. Do sad je radio odlično. Pre 2h kada udjem na YT prikazuje mi kao da nemam mrežu. Ugasim/upalim WIFI,rr fon, ništa ne pomaže. Obrišem modul,opet instaliram i opet ništa. Radi Yt ali nece na G Nalog da se poveže. Pokušavao sve i sa MicroG opet neće.

P.s Takodje sad imam i ovaj problem sa PlayProdavnicom. Brišao cache i data i ništa.

Послато са Poco Loco помоћу Тапатока
72a673c568848bf07ec16543e09ea809.jpg
Ne znam i ja sve to imam i YT ubacen preko modula vanced i sve radi evo sad probao i na wifi i na podacima.
Nesto je do tebe.
 
Užas šta mi se sve izdešavalo. Krene taj problem sa tim. Posle toga (imam 3 Google naloga) ajde reko da probam da upalim sinhronizaciju pa da l ce da proradi,medjutim ništa. Idem u opcije da obrišem dva naloga i da mi ostavi ovaj glavni,medjutim u opcijama kaže da ne mogu da obrišem (odjavim) Google nalog. Restartujem fon reko ajde opet,paf nema mi ni jednog ni drugog accounta. Udjem na Gmail pa da dodam naloge,neće samo Google servis da radi,dok Yahoo i ostali rade. E reko ovde sam zeznuo stvar,neće da mi učita ništa od Googla za login. Odem na Xda i skinem one GApps za Poco. Tu sam tek u***o stvar. Instaliram ja to iz TWRPa i rebootujem fon. Svaki sekund (bukvalno) mi iskače da je Google Play Service stao sa radom. I ništa,oprostio se sa nekim ,,bitnim" fajlovima i ušao u TWRP i formatirao sve (cache,data,dalvik i sistem) i sa SD kartice instalirao novi. I evo sad da kucnem u drvo sve je okej.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Bez roota ne može da se ukloni/smanji plava svetlost, može samo da se zamaskira. CF.lumen je najbolji po meni.
 
ne znam da li je već bila preporuka za ovako nešto, ali probao sam je na samsung a70 i odlično radi pa da skrenem pažnju i ovde onima koji imaju aod na telefonima...po meni poboljšava upotrebu aod, jer izbegava sve mane aod koji je stalno uključen, a opet imate aod kad vam je potreban...kod mene je aod namešten na tap to show, međutim, mora da se tapne na ekran da bi se videlo ima li nekih poruka...tu prazninu popunjava ova app...ona uključuje aod kad imate neku poruku ili obaveštenje, i ponovo ga isključi kad pregledate poruke...u mom slučaju i dalje ostane na tap to show modu...u podešavanjima možete da podesite koje aplikacije uključuju aod...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay&hl=en
 
Borise, koji problemi su u pitanju na WA?

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

Kasne mi poruke ponekad, a ja sam u nameri da mu dam neke privilegije ugasio skroz pristup mobilnom netu i wifi-u, pa mi uopste nije radilo.. Sad radi al opet se desi da kasne poruke nekad, pa gledam jel do mene nesto ili generalno hoce tako..
 
Užas šta mi se sve izdešavalo. Krene taj problem sa tim. Posle toga (imam 3 Google naloga) ajde reko da probam da upalim sinhronizaciju pa da l ce da proradi,medjutim ništa. Idem u opcije da obrišem dva naloga i da mi ostavi ovaj glavni,medjutim u opcijama kaže da ne mogu da obrišem (odjavim) Google nalog. Restartujem fon reko ajde opet,paf nema mi ni jednog ni drugog accounta. Udjem na Gmail pa da dodam naloge,neće samo Google servis da radi,dok Yahoo i ostali rade. E reko ovde sam zeznuo stvar,neće da mi učita ništa od Googla za login. Odem na Xda i skinem one GApps za Poco. Tu sam tek u***o stvar. Instaliram ja to iz TWRPa i rebootujem fon. Svaki sekund (bukvalno) mi iskače da je Google Play Service stao sa radom. I ništa,oprostio se sa nekim ,,bitnim" fajlovima i ušao u TWRP i formatirao sve (cache,data,dalvik i sistem) i sa SD kartice instalirao novi. I evo sad da kucnem u drvo sve je okej.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Da prijavim u neku ruku slican problem, obrisem sve podatke za Google Play services (jer se nagomilalo, pa me nervira cifra) - odjednom telefon krece da se restartuje na minut, bukvalno pravi bootloop iz cista mira 50 puta - ugasim bekap, ugasim sinhronizaciju, nista ne pomaze.
Konacno, udjem u Play Store, ugasim dve notifikacije koje su postojale - i problem se resi. Nije ista situacija, pominjem cisto ako se nekome desi slican problem. Gugl servisi mogu ozbiljno da zapucaju telefon.
 
Da prijavim u neku ruku slican problem, obrisem sve podatke za Google Play services (jer se nagomilalo, pa me nervira cifra) - odjednom telefon krece da se restartuje na minut, bukvalno pravi bootloop iz cista mira 50 puta - ugasim bekap, ugasim sinhronizaciju, nista ne pomaze.
Konacno, udjem u Play Store, ugasim dve notifikacije koje su postojale - i problem se resi. Nije ista situacija, pominjem cisto ako se nekome desi slican problem. Gugl servisi mogu ozbiljno da zapucaju telefon.
Užas bre užas. Bežim sad od brisanja bilo kakvih Cache za bilo šta od Google-a (w/o GMail i sl.) [emoji28]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Užas bre užas. Bežim sad od brisanja bilo kakvih Cache za bilo šta od Google-a (w/o GMail i sl.) [emoji28]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Zasto, ja redovno brisem cache i bude uvek samo bolje.
Nece biti da problemi nastaju kad se obrise cache, naprotiv, tako mogu da se rese raznorazni problemi na telefonu.[emoji10]
 
Zasto, ja redovno brisem cache i bude uvek samo bolje.
Nece biti da problemi nastaju kad se obrise cache, naprotiv, tako mogu da se rese raznorazni problemi na telefonu.[emoji10]

Ja sam obrisao DATA, ne samo cache. Malo koji problem moze da se resi samim brisanjem cache memorije - osim, naravno, nedostatka memorije u telefonu, ako telefon ima problem s time.
 
Nazad
Vrh Dno