Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da li neko ima preporuku za neku dobru aplikaciju koja podseća na propuštene pozive (missed call reminder)? Koristim Android 10 pa bi bilo poželjno da normalno radi na njemu.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
koristim ovu ali ne znam da li radi na 10
c1ce7e15808b77990bf9a19cbb0c5586.jpg


from komsa's A40
 
Hvala puno na predlogu, probaću. :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Potrebna mi je aplikacija, neka vrsta daljinskog upravljača kojom mogu da telefom kontrolišem tablet ili Android box (me AndroidTV nego običan Android). Potrebna je podrška za prepoznavanje komandi sa dva prsta, nije dovoljna samo kontrola kursora. Treba mi za menjanje "visine" pogleda ili okretanje mape u GMaps i GEarth.
 
Primetili ste da Google play više ne pušta obavestenje kada je dostupno ažuriranje nekih app ili...

Ovaj deo mi nije prestajao raditi, koliko danas sam dobio obaveštenje da postoje apdejti. A auto-update ne koristim, pa ti nisam mogao da primetim.
Android 10.
 
Pošto je to opcija koja je u samoj aplikaciji , moguće da imate stariju verziju na kojoj to i dalje radi.
Pročitao sam sada opis aplikacije na XDA i primetio da se ne spominje obaveštenje kada je dostupan apdejt aplikacije, samo notifikacija posle automatskog apdejta.
Takođe, imam 18.4, a ovo je bilo otkriveno od verzije 17.4 :)

Dakle, mislim da notifikacije o dostupnim apdejtima nisu nikada ni bile gašene od strane Googlea, kod ljudi koji imaju automatsko ažuriranje isključeno.
 
Moguće, kod mene je oduvek bio isključen taj automatski mod skidanja.
Više volim da vidim šta ima novo pre azuriranja ako piše [emoji38]
 
Kao što je @-V-O-Y-A-G-E-R- i napisao ugasili su samo obaveštenje da je neka aplikacija osvežena, ne i da ima novih verzija ako vam je to uključeno. Tako je sigurno kod svih već neko vreme.
 
Isto ugašeno, a ažuriran samo onda kada aplikacija više ne radi posao zbog kog je i instalirana

Послато са уз помоћ ТT
 
Vec vise od mesec dana mi ne stizu gmail notifikacije.
Jel ima neko slican problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da nisi iskljucio sinhronizaciju slucajno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se desavalo u januaru, jedno 10 dana, posle je proradilo, ali ne secam se da li sam mu ja pomogao (necim banalnim, tipa restart telefona) ili se sredilo samo od sebe.
 
E ja sam retard, bio mi ukljucen blok za notifikacije.
Mada se ne secam da sam ga ukljucio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odlično radi, čak prikazuje notifikacije za app koje su sistemske, npr core module itd.
To standardno playstore stavlja kao sakriveno, user vidi samo svoje aplikacije koje su instalirane i ažuriranje.



900c7f5e04a6e5acbbe97eee4c0a74f4.jpg
 
Koju mail aplikaciju da instaliram na telefon kako bih mogao da koristim dve mail adrese na jednom telefonu?

Hocu da stavim firminu mail adresu pored moje privatne na telefon ali ne bih da mi je ubaci u prodavnicu, yt i ostale google aplikacije jer su oba naloga gmail.
 
Koju mail aplikaciju da instaliram na telefon kako bih mogao da koristim dve mail adrese na jednom telefonu?

Hocu da stavim firminu mail adresu pored moje privatne na telefon ali ne bih da mi je ubaci u prodavnicu, yt i ostale google aplikacije jer su oba naloga gmail.

Primarni nalog ti je taj koji je na telefonu ikoji je vezan za google. Kad dodas drugi, u gmail aplikaciju,(nor) nista ti to nece poremetiti iako je google nalog. Nece ti se i on vezati za store . Moze ali ako ti odlucis tako a ne da se automatski dodaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedina Google aplikacija na kojoj ćeš morati ručno da odjaviš nalog je Hangouts, ukoliko ga koristiš. Ako ga ne koristiš, onda slobodno dodaj nalog. Ja koristim 3 gmail naloga već godinama. Moj lični je primarni. A jedan od preostala dva naloga mi je na službenom telefonu primarni (i jedini) nalog. Aplikacije kupljene za taj nalog, ne vidim na telefonu sa 3 naloga.
 
Primarni nalog ti je taj koji je na telefonu ikoji je vezan za google. Kad dodas drugi, u gmail aplikaciju,(nor) nista ti to nece poremetiti iako je google nalog. Nece ti se i on vezati za store . Moze ali ako ti odlucis tako a ne da se automatski dodaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema primarni (govorim o dva Google naloga), u svakoj Google aplikaciji možeš da prelaziš sa jednog na drugi i ostaje ti aktivan zadnji korišćen, tipa GPlay prvi, YouTube drugi nalog, itd, GPhotos, Gmail... s tim što Gmail možeš i paralelno oba da koristiš.
 
Koju mail aplikaciju da instaliram na telefon kako bih mogao da koristim dve mail adrese na jednom telefonu?

Hocu da stavim firminu mail adresu pored moje privatne na telefon ali ne bih da mi je ubaci u prodavnicu, yt i ostale google aplikacije jer su oba naloga gmail.

Pomenuti K9 mail ili librem mail.
 
Koja je sad najprecizinija app da vidim na koliko ampera mi se puni tel, da znam kojim punjačem da punim... Znam da beše pre obj ampere ali koliko pamtim nije bio mnogo precizan ili grešim?
Edit: evo probao s ampere, na xiaomijevom nekom od 2A pokazuje da puni 1A..
161c44c9a32ea9179542d87573a6d927.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kolko se ja sećam Ampere je prilično dobra i precizna aplikacija za merenje brzine punjenja. To što ti pokazuje da puni na 1A može da znači da je punjač taj koji daje 1A na izlazu. Ali ne mora da znači, možda je takvo ograničenje na kablu ili na telefonu. Ali najverovatnije je da ti ne pokazuje više jer ti je baterija već napunjena više od 80%. Stavi na isti punjač i kabl kad spadne ispod 20% i pokazaće ti mnogo veću struju punjenja. Meni na P30 pro pokazuje do 4A a onda zabrljavi i pokazuje samo crtice. Na svim prethodnim telefonima je odlično radila.
Edit: Preteče me poolmaker

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Može li preporuka za dobru aplikaciju za cast to tv sadržaja sa mobilnog telefona (video i slike, muzika me ne zanima). Takođe mi je bitno da podržava i titlove. Probao sam ih brdo i nijedna ne radi kako treba. Takođe mi ni stock ne radi (ona neće ni da se poveže sa televizorom).Telefon je na MIUI 11 i Android 10 a tv je Samsung H6400.
Nije problem i da se plati aplikacija ako radi sve što treba, a generalno ni ne treba puno da radi. :)

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Jel koristi neko ovde Google Assistant-a?
Interesuje me jel imate vi opciju da može da se aktivira i ako je ekran ugašen sa komandom Hey Google?

Nakon nadogradnje na Android 10, na mojoj Nokia 7 Plus, te opcije više nema, bar ne u podešavanjima Google aplikacije i Assistant-a

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koristim ja i meni radi isto kao na A9. Regularno 'sluša' i kad je zaključan.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno