Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da li neko koristi Tinitunes i koliko je sigurna,pouzdana i kvalitetna aplikacija?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Hvala. Ne znam kako se nisam setio Ampere, imao sam ga pre instaliranog. A ne ceka mi se usb tester. Inace kupio sam bateriju i naravno da pise da je original a manja je od fabricke nekih 3 mm morao sam papir da stavim od dole...
Navodno ima originala, kontam iz polupanih fonova na kp. Nisu ni preskupe. Ali original displeja nema nigde :)

Sent from my BL5000 using Tapatalk
 
Navodno ima originala, kontam iz polupanih fonova na kp. Nisu ni preskupe. Ali original displeja nema nigde :)

Sent from my BL5000 using Tapatalk

Sta mi vredi koriscena... Jedino ako ima neko ko je kupio nov phone i odmah ga slupao...
 
Sumnjam da su stigli da ih iznjakaju. I godinu dana stara original je verovatno bolja od ali fejkova.

Sent from my BL5000 using Tapatalk
 
Da, ja sam kupio polupan J5 star 3 meseca za 5k dinara. Sve radi, osim LCD.
 
Ima li nekih aplikacija koje bi mogle da se koriste kao desktop verzije kad povezem tel. na tv? Npr, da imam standardni browser, neki osnovni text editor i sl... Nešto kao continuum za siromašne :)
 
Te app se zovu Chromecast ili android box, ako TV nije smart i nema wifi.
 
TV je smart i ima wifi, konektuje se mob lepo na njega, nego standardne aplikacije nisu bas prilagođene za 43".
 
Jel ima neka alternativa aplikaciji Tablet Talk? Znaci treba mi aplikacija kada mi zvoni telefon, da mi zvoni i na tabletu, na kome bih mogao da se javim. Tablet Talk je to nekada odlicno radio, ali se aplikacija nazalost mrtva.
 
Nov izgled GP?
 

Prilozi

  • Screenshot (21.01.2018. 10_36_07).png
    Screenshot (21.01.2018. 10_36_07).png
    594.3 KB · Pregleda: 252
Nije to novi izgled, to se zove ćirilica...ći-ri-li-ca [emoji16]
 
Sve po starom :)

2afe9526df9a68c53308ba2d8bbafbb7.jpg


422c13fcbdde8359d942792b55a62061.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam jutros izabrao Srpski, stoji danima, ali od jutros tako izgleda. Do juče je bilo kao kod Šumadije.
 
imam neki stari telefon koji bih hteo u autu da koristim za navigaciju..

namestio sam ga na drzac i prikacio punjac tako da se telefon puni uvek u toku voznje.

ideja je da pokrene iGo navigaciju kad upalim auto (kad pocne da se puni) i da zatvori iGo aplikaciju kad ugasim auto tj kad prestane punjenje.

ovo prvo sam uspeo, (u pitanju je neki stari sony koji ima smart connect aplikaciju koja moze na osnovu prikljucenih uredjaja npr punjaca da pokrene nesto) i to je ok, medjutim nisam uspeo da podesim da se iGo zatvori da mi GPS ne bi potrosio bateriju..

probao sam i sa MacroDroid da namestim akciju kad se iskljuci punjac da zatvori iGo ali ili nisam nesto dobro podesio ili to nesto ne radi..

Mogu da namestim da mi ode na Home screen kad se ne puni ali iGo ostane aktivan i GSP trosi bateriju.. tako da mi to nije resenje.

dakle kako najjednostavnije bez moje interakcije i bez ijednog klika zatvoriti (samo) iGo navigaciju kada se iskljuci punjac?

Sent from Galaxy S8
 
Tasker ima power state ac ili none, pa mozes da probas sa njim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ne ide mi nesto.. nece da uradi nista kad se iskljuci punjac. ili da mi neko okaci par screenshootova da vidim kako treba da ga podesim.

Sent from Galaxy S8
 
Dakle dodaš mu profil za power AC, i onda dodaš exit task, tj task koji izvršava kada se skine sa punjača. Cimaj ako se ne snađeš slobodno.
80298ce8449f0d4e812d2779c645f799.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
uspeo sam da namestim da mi zatvori aplikaciju kad prikljucim punjac :) al nisam uspeo da namestim kad iskljucim punjac

Sent from Galaxy S8
 
Kako nisi? [emoji14]
Sami exit task dodaš, to što kod mene piše After gore, jesi uradio to?
Zadržiš prst na ovom tasku zelenom, tu imaš exit task da izabereš.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Zdravo, treba mi tastatura kod koje bi kada god krenem da kucam bila ponudjena jedna ista reč.
Inače, u pitanju je reč confirm koju jako često kucam dok prebacujem sa jednog na drugi account u Clash Ryale.
Dakle, da se otvori tastatura uvek sa ponudjenom reči confirm.

Probao sam gomilu tastatura i nisam uspeo, možda nisam našao opciju ...
 
Zdravo, treba mi tastatura kod koje bi kada god krenem da kucam bila ponudjena jedna ista reč.
Inače, u pitanju je reč confirm koju jako često kucam dok prebacujem sa jednog na drugi account u Clash Ryale.
Dakle, da se otvori tastatura uvek sa ponudjenom reči confirm.

Probao sam gomilu tastatura i nisam uspeo, možda nisam našao opciju ...
Stavi u SwiftKey shortcut za tu reč na neki taster. To je najbliže onome što želiš.

Sad me živo interesuje za šta ti treba ova reč toliko često. Neki spam :D
 
Za Clash Royal mu treba, igrica.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Viber aplikacija mi je porasla na skoro 1GB, tj. app zauzima oko 80MB, a Data 900MB. Kako bih mogao da smanjim ovo data, a da ne idem na clear data, jer cu da pogubim sve poruke? Ono sto mi je nije jasno je da sam pobrisao nekoliko ogromnih konverzacija, i nije se smanjilo nista za 1KB. Onda sam pobrisao preko 600 slika iz viber foldera, i 20-tak video klipova, i nista se nije promenilo ni za 1KB. Zanima me, ako slike i klipovi ne zauzimaju mesto, a ni konverzacije, sta onda zauzima 1GB u Data?!
 
^Možda da napraviš backup iz Vibera, deinstaliraš aplikaciju, pa je ponovo instaliraš i uradiš restore iz backupa?
Proveri i veličinu direktorijuma u kome Viber čuva fajlove.
Pozdrav
 
Gledam kod mene: u Apps sekciji za Viber piše da zauzima 190MB Data, a direktorijum sa slikama i videom zauzima preko 700MB?!?
Nemam pojma...
 
Kod mene je .thumbs folder u viber sistemskom folderu zauzimao 450MB :/ njega sam izbrisao i jos par foldera od 50-tak MB
 
Nazad
Vrh Dno