Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jel postoji neki ultimativni reset koju default aplikaciju da otvori kada sam u browseru i npr. kliknem na YT pa mi otvori YT aplikaciju, kliknem na Linkedin link pa mi otvori Linkedin aplikaciju itd. Ne vidim nigde da li se to vezuje za browser ili za setting telefona. Sada koristim Operu na mobilnom pa mi sve otvara u okviru nje, prethodni browseri su otvarali (uglavnom) aplikacije koje imam instalirane.
 
U settings telefona bi trebalo da imaš tu opciju, kod mene je manage default apps
 
Treba mi dobar sajt ili program za praćenje pošiljke.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Neka "manje poznata" office apk? Ove veće sam mislim sve probao i ili gruvaju reklame nenormalno (iako imam private dns uključen) ili nemaju neku osnovnu opciju kao što microsoft office nema opciju da se ne gasi ekran dok sam u njoj
 
Neka "manje poznata" office apk? Ove veće sam mislim sve probao i ili gruvaju reklame nenormalno (iako imam private dns uključen) ili nemaju neku osnovnu opciju kao što microsoft office nema opciju da se ne gasi ekran dok sam u njoj
Zar MS Office nije free?

Btw, gašenje ekrana dok si u app nije baš standardna opcija. Ili nešto radiš u app, pa zbog toga neće ugasiti ekran ili čitaš, što opet podrazumeva pipanje ekrana :)
Ne znam u kom kontekstu bi u svakodnevnom radu korisniku trebalo da se ekran uopšte ne gasi dok radi neka od Office aplikacija [emoji2369]
 
Zar MS Office nije free?

Btw, gašenje ekrana dok si u app nije baš standardna opcija. Ili nešto radiš u app, pa zbog toga neće ugasiti ekran ili čitaš, što opet podrazumeva pipanje ekrana :)
Ne znam u kom kontekstu bi u svakodnevnom radu korisniku trebalo da se ekran uopšte ne gasi dok radi neka od Office aplikacija [emoji2369]
Da jeste, njega bih koristio da ima ovu opciju da mi se ne gasi ekran, wps to ima možda i 5 godina ali dosadiše reklame više. Pa editujem neka dokumenta, dok razmislim kako ću da editujem on se ugasi pa onda se više usresredim da kliknem povremeno nego na samo editovanje
 
@geteks

Tebi treba AppLock - Fingerprint jer ima mogućnost da namestiš za koje aplikacije da ostane uvek upaljen ekran.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Moze preporuka za neku aplikaciju za mejl.
Ova gmail me nervira sto nema opciju da mogu obrisati mejl bez da ulazim u aplikaciju.
Znaci potrebno je da mi nudi opciju za brisanje pri pregledu mejla.
 
Moze preporuka za neku aplikaciju za mejl.
Ova gmail me nervira sto nema opciju da mogu obrisati mejl bez da ulazim u aplikaciju.
Znaci potrebno je da mi nudi opciju za brisanje pri pregledu mejla.
Imaš u gmailu opciju brisanja iz notifikacija, samo trebaš u podešavanjima da promeniš da umesto Archive radi Delete.
 
@geteks

Tebi treba AppLock - Fingerprint jer ima mogućnost da namestiš za koje aplikacije da ostane uvek upaljen ekran.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Našao sam neku illegalnu verziju wps pa ako me i tu budu smarale reklame probaću ovo što si napisao. Neverovatno mi je da Microsoft office gotovo nijednu opciju u podešavanjima nema
 
Evo zanimljivost jedna vezana za vip android aplikaciju. Kad se postavi adguard za private dns onda aplikacija ne radi.
 
Poznato odavno ;)
Ruku na srce, aplikacija se raspada i bez adguard dns-a. Poluupotrebljiva je.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Evo zanimljivost jedna vezana za vip android aplikaciju. Kad se postavi adguard za private dns onda aplikacija ne radi.
Meni radi na wifi (sbb) sa istim podešavanjima S9+. Kad je startujem preko mobilnog interneta onda zabode na registraciju sms kodom koji ne stiže.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
meni odlično radi adguardov dns.

nego,proverena gps treking aplikacija za telefon,poželjno za dž,ako nema za dž bar da nije mesečna pretplata?neću nikog da pratim,treba mi za moj telefon i moje hajkove po prirodi i osbovno,da iscrta trasu eventualno pokaže pređenu kilometražu i sl,ništa preterano mi ne treba...

location/activity poodavno ne radi (dozvoljene sve permisije,nije do toga,sam gugl je nešto tu vrv namerno shebao) na google maps,gaia gps maši toliko da je neupotrebljiva...

svaka pomoć/preporuka dobrodošla,izuzetno me nervira da u 2020toj ne može da iscrta trasu sem da platim sat 200+ e i dajem 10 dolara na mesečnu pretplatu...
 
meni odlično radi adguardov dns.

nego,proverena gps treking aplikacija za telefon,poželjno za dž,ako nema za dž bar da nije mesečna pretplata?neću nikog da pratim,treba mi za moj telefon i moje hajkove po prirodi i osbovno,da iscrta trasu eventualno pokaže pređenu kilometražu i sl,ništa preterano mi ne treba...

location/activity poodavno ne radi (dozvoljene sve permisije,nije do toga,sam gugl je nešto tu vrv namerno shebao) na google maps,gaia gps maši toliko da je neupotrebljiva...

svaka pomoć/preporuka dobrodošla,izuzetno me nervira da u 2020toj ne može da iscrta trasu sem da platim sat 200+ e i dajem 10 dolara na mesečnu pretplatu...
Ja volim Locus, imaju free verziju, a i pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus

https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus.pro

(ne znam koja je cena Pro verzije jer sam je kupio poodavno, pa mi više ne piše cena)

Alternativa koju ljudi vole je Orux.
https://oruxmaps.com/cs/en/

Meni nešto interfejs nije legao, pa je nikad nisam počeo koristiti, ali obe će ti odlično raditi posao.

Obe primaju mape koje možeš da skineš sa http://garmin.openstreetmap.nl/

Locus takođe daje neki kredit koji možeš da potrošiš na kupovinu jedne mape iz njihove prodavnice. Mape su im lepo našminkane.
 
hvala buraz,niti jednu mi nije nikakvo smisleno guglanje izbacalo.sutra ih vrlo rigorozno testiram (trek 30tak km kroz vrlo izazovan teren vojnim trenažnim stazama) pa će javim kako su se pokazale.
 
+1 за orux :), презадовољан био, мало јесте компликованији GUI, али да се сконтати. Конкретно користио за MTB и био презадовољан
 
Ima li možda neka browser apk da se tab za pretraživanje nalazi u dnu ekrana?
 
Mislio sam nesto alternativnije, hvala u svakom slučaju.
 
Jel imate preporuku sa neku YT app sa android tv box, Smart youtube više ne radi kad pustim ima zvuk ali ekran crn nema slike...
Dakle funkcionalnost kao ova al da radi

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni radi normalno, verzija 20201122_00_RC0
Skini ponovo pa instaliraj, ništa te ne košta.
 
Jel imate preporuku sa neku YT app sa android tv box, Smart youtube više ne radi kad pustim ima zvuk ali ekran crn nema slike...
Dakle funkcionalnost kao ova al da radi

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Smart YouTube radi najnormalnije..... to je nešto kod tebe problematično...

from komsa's Mi 9T
 
Nazad
Vrh Dno