Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

@Boris Lozac:
Imas 2 racunara, kod kuce i na poslu. Treba da prebacis neki doc sa posla na kucni komp... Lepo ga iskopiras u Dropbox folder kompa na poslu i kad dodjes kuci na kucnom racunaru u Dropbox foolderu imas taj file.
Ako sharujes neki folder sa nekom osobom, sva sto se ubaci u taj folder pojavice se kod svih koji su clanovi te sharing grupe.

Izuzetak su mobilni telefoni, gde fajlove iz tvog Dropbox foldera skidas na zahtev.

U sustini, fajl postoji na tvom racunaru i na dropbox serverima. Ukoliko je na vise racunara isnataliran dropbox app i na svima je koriscen isti dropbox account, svi ce imati identican dropbox folder. Svaka promena u tom folderu se reflektuje na sve racunare.
 
Osim ako ne stavi selective sync, onda se sinhronizuje samo ono što je štiklirano, i koliko sam video, može na različitim računarima različito da se sinhronizuje. Dakle od kuće sinhronizuje folder abc a na poslu xxx. I onda mu je abc na kompu kod kuće, xxx na kompu na poslu, a svemu može pristupiti na zahtev, odnosno downloadovati ga na komp.
 
@Boris Lozac:
Imas 2 racunara, kod kuce i na poslu. Treba da prebacis neki doc sa posla na kucni komp... Lepo ga iskopiras u Dropbox folder kompa na poslu i kad dodjes kuci na kucnom racunaru u Dropbox foolderu imas taj file.
Ako sharujes neki folder sa nekom osobom, sva sto se ubaci u taj folder pojavice se kod svih koji su clanovi te sharing grupe.

Izuzetak su mobilni telefoni, gde fajlove iz tvog Dropbox foldera skidas na zahtev.

U sustini, fajl postoji na tvom racunaru i na dropbox serverima. Ukoliko je na vise racunara isnataliran dropbox app i na svima je koriscen isti dropbox account, svi ce imati identican dropbox folder. Svaka promena u tom folderu se reflektuje na sve racunare.

Da, sve je to bilo jasno i to je sjajno.. jedino sto me bunilo da li mogu da imam klasican online prostor koji ne zauzima prostor i na mom (drugim) racunarima, sto sam sad saznao da moze sa odstikliranjem sync-a tog foldera.
 
Imam čudnu stvar sa kontaktima. Nedavno sam prešao sa GB na ICS (Tiramisu rom) i u stock People aplikaciji mogu da kreiram samo google konrakte, ne nudi mi da biram između google, phone i SIM kontakta. I prikazuje mi samo google kontakte, ne vidim opciju da mi prikazuje phone memory kontakte, a SIM da ne govorim.

Dalje, u Go Contact koji primatno koristim kada sam importovao ranije bekapovane kontakte on ih nije ubacio u phone memory nego ih je sve napravio kao google kontakte i sve ih je sinhronizovao, pa sam imao i dosta duplih kontakata (u nastavku slijedi opis da ih vjerovatno jeste kreirao kao phone kontakte ali je zeznuo stvar). A kad u njemu odaberem da mi prikaže SIM kontakte ne prikaže ništa, ni za phone nemam ništa, tek kada sam importovao SIM kontakte (on ima tu opciju, mada ne znam zašto ne prikazuje SIM kontakte kada to odaberem kroz njegove opcije) on je pitao da li ću da SIM kontakte stavim kao phone ili kao google kontakte, odabrao sam phone i on ih je stavio u phone, ali samo na par sekundi kad ih je sve sa phone sam prebacio u google kontakte, tako da sad opet nema ni jednog u phone a na google tek sada imam puno kontakta, i brojne duple. Šta se dešava? Da li postoji negdje opcija da on sam na svoju ruku sve phone kontakte prebaci na google kontakte, i pri tome ih obriše u phone? I zašto ne prikazuje SIM kontakte kada to odaberem u opcijama? Ne sjećam se da sam imao ovih problema prije, na Gingerbreadu.

Evo sad sam testirao, kreirao sam u Go Contacts kontakt i odabrao da ide u phone, i par sekundi je bio kao phone kontakt da bi nakon toga postao google kontakt, i više ga nema u phone već je samo kao google kontakt.

WTF :mad:
 
@Vader, suviše ti je dug post i kasno je, samo parcijalno sam ga pročitao :)

Uđeš u people aplikaciju, gore desno na one 3 tačke (serings) > import/export > import from sim ili storage.
Ako sam te dobro razumeo, to bi trebalo da reši prvi deo problema.
 
ja samo za kratko da se vratim na tapa talk.realno je aplikacija bzv,ja sam za sada jedino ovaj forum nasao na njoj.tacnije samo je to bezveze ostalo je super.
 
Pa da, meni se ne isplati imati je samo zbog bencha, a nije mi nista brze i prakticnije nego preko Opere..
 
Meni je mnogo bolja, znaci da nema nje, samo bi preko kompa isao, ovako super mi preko telefona... A i za xda koristim i za F1 forum, tako da za ove forume na kojima sam imam tapatalk... Lepsi i laksi za sve, bar meni :)
 
Koja je alternativa za Market Enabler? Nesto nece da mi radi na tabletu...
 
@Vader, suviše ti je dug post i kasno je, samo parcijalno sam ga pročitao :)

Uđeš u people aplikaciju, gore desno na one 3 tačke (serings) > import/export > import from sim ili storage.
Ako sam te dobro razumeo, to bi trebalo da reši prvi deo problema.
Hvala na odgovaranju u kasno doba :)

Ima ta opcija tamo ali me ne pita da li kontakt sa SIM-a hoću da stavi u phone (memoriju) ili kao google kontakt, mada to nije toliko bitno, Go Contact me to pita, ali pravi problem je u tome što svaki kontakt koji kreiram (direktno ili preko importa) kao phone (da ide u memoriju telefona) on ga za par sekundi konvertuje u gogole kontakt i obriše ga kao phone kontakt. Znači nema šanse da imam phone kontakt, sve što tu stavim pobjegne na google. Kako bre to?!? Stvarno ljudi zna li neko u čemu je stvar, ima li negdje neka opcija koja to radi automatski? Ja je nisam našao.

Evo sad sam još tražio na googlu o tome i vidio da i drugi imaju taj problem, na ICS-u, ali možda je do greške u ROM-u jer neko reče da nema taj problem na SGS2/ICS

After upgrading to cm9 I'm missing the "phone" contatcs. They are not listed in "contacts to display" and I'm not able to create an account for "phone contacts".

I must say i'm having some trouble maintaining "Phone Only Contacts" - my Galaxy Nexus seems to be automatically converting the contacts to a google contact associated with my gmail account.

The problem with Android is that on some ROM, when you manually create a contact on the Android device and if a Google account exists, this contact automatically created in the Google account and you no longer have the choice to create it in the local phone account


E o tome pričam. Imam Tiramisu ROM na SGS.
 
Drzi kontakte na google-u i manje ce da te boli glava.
 
Jel picsay pro nikako ne.moze da edituje sliku u full rezoluciji,uvek mora da je smanji?
 
Meni je najveca 1632x1224
uploadfromtaptalk1337261683921.jpg
 
Na koju foru toliku rezoluciju dobijete?:) Provalio sam i ja da zavisno od slike on odredjuje u kojoj ce rez obradjivati sliku,ali nikako da dobijem tako neku veliku :) Ima li neka slicna,isto dobra app za obradu slike a da moze da obradi sliku u punoj rez?
Takodje,kad smo vec kod slika,da li u podesavanju kamere drzite na widescreen ili to iskljucite?Posto kad se drzi na widescreen,rezolucija je nesot manja od pune 8mp rez,a ja tupan to tek skoro izvalio :D
 
Koja vam je verzija aplikacije? Moja je 1.4.0.2. Možda zavisi i od maksimalne rezolucije kamere na telefonu? Meni je na Atrix-u 5MP. Evo i jedne fotografije na brzinu editovane :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1337262582637.jpg
    uploadfromtaptalk1337262582637.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 194
  • uploadfromtaptalk1337262877610.jpg
    uploadfromtaptalk1337262877610.jpg
    155.8 KB · Pregleda: 197
Meni je najveća 1536x2048 :p

Dokaz? :p


Moja verzija je 1.5.0.1

Za slike koristim ili Picsay pro ili odmah namestim neki filter i slikam ili sa Pudding Camera ili sa Camera 360 (tu ima mali milion filtera)
 
Poslednja izmena:
Evo ga :p
Inače je 1.5.0.3
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1337264956835.jpg
    uploadfromtaptalk1337264956835.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 295
Znaci treba update da se opali :)
 
Odakle da skinem Benchmark aplikaciju?
 
Koju benchmark aplikaciju?
 
Ја мислим да још није пуштена у промет.
 
Mislio sam da je izasla.
 
Eh, da.!? Sta bi sa celom tom pricom? Kruzile su najave samo sto nije, evo ide....?
 
Bitka je da l' ce prvo izaci za iOS ili za Android :D
 
Ја мислим да ће Гизмо да уједа ако прво изађе за Јабуку:D
 
Nazad
Vrh Dno