Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Nidžo, ako se dobro sećam, ovo nije prvi put da imamo sličnu raspravu. VNC ima svoje, RD svoje prednosti. Meni uglavnom i odgovara da se trenutni korisnik izloguje. Ali koristim i VNC gde su mi korisne njegove prednosti. Opet, zašto platiti VNC server, ako RD već imam uz OS.

Ako je neko tražio RD klijent, onda nema potrebe da trujemo sa pričom o VNC.
 
Resio i ja da se androisem i pazario Magica, pa ako je neko voljan da ga pitam par stvari na PM!
 
Sto bre na PM :trust: Ima ovde jos ljudi koji imaju gomilu pitanja a nemaju odgovore. Mozda se medju tvojim pitanjima nadje nesto sto i nekog drugog muci.....:whip:
 
na symbianu sam koristio program total patrol koji me je na svakih x zadatih minuta obavestavao o propustenim pozivima i porukama. Zgodna stvar ako ne nosite telefon sve vreme sa sobom, ima li sta slicno za android? poz.
 
propusteno

Missed call za pozive i handcent za poruke...............:D , kod mene je podeseno da me podseca na svaka dva minuta i radi super.......
 
Ja Googlao cele noci i nasao odgovore koji su mi trebali. Android je keva! A i cale.
 
Missed call za pozive i handcent za poruke...............:D , kod mene je podeseno da me podseca na svaka dva minuta i radi super.......

hvala na odgovoru sad cu da ih instaliram, jos jedno pitanje, sta koristite za imenik, ima li nesto bolje od ovog standardnog, poz.
 
posle nekoliko meseci na androidu fali mi samo malo bolji imenik i music player... da li imate neke predloge?
 
Je l koristi neko operu, kod mene je radila perfektno, ali od sinoc vise ne radi....deinstalirala sam , instalirala ponovo i sad cak ne moze ni da se otvori........fabricki browser radi normalno?!

I da li neko na HTC Tattoo ima N drive i da mu radi normalno, kod mene nece da preracuna rutu , tj kad ne skrenem gde kaze program se ugasi?!
 
Interesuje me za Tattoo kupio sam ga i ne znam kako da promenim adresu za google sign in. Uvek stoji ova prethodnog vlasnika. Isto tako prebacio sam mp3 muziku na sd karticu ali program music ih ne vidi i ne mogu da ih pustam. Mogu da ih pustim jednu po jednu preko linda managera. Za zvono sam postavio mp3 ali se on izgubi kada spojim mobilni sa racunarom i koristim ga kao disk drive. Tek posle gasenja i ponovnog ukljucenja sve se vrati na normalu. Koristim Tone Picker za mp3 ringtone.
Još jedna stvar kako da podesim gprs na telenoru pošto je prethodni vlasnik isključio da se može pristupiti tako internetu. Wi fi radi odlicno ali nisam uspeo da pokrenem preko gprs a. Hvala na pomoci unapred.
 
Za podesavanje gprs idi u settings/wirelles&networks pa u mobile networks i onda udjes u acces point names i tu namestis parametre za svoju mrezu, to pogledaj na sajtu svog operatera. Ovako je na Legendu, trebalo bi da je slicno i kod tebe.
 
Je l koristi neko operu, kod mene je radila perfektno, ali od sinoc vise ne radi....deinstalirala sam , instalirala ponovo i sad cak ne moze ni da se otvori........fabricki browser radi normalno?!

I da li neko na HTC Tattoo ima N drive i da mu radi normalno, kod mene nece da preracuna rutu , tj kad ne skrenem gde kaze program se ugasi?!
Kod mene je isti slucaj sa Operom,od juce popodne ne radi,ne znam sta se desava.N drive puca kad preracunava rutu,nije funkcionalan,nemam pojma zasto,ja sam instalirao iGo.Pozz.
 
Na Telenorovom sajtu nema podešavanja za Tattoo. Ima li ko? Pokušao sam sa univerzalnim ali ne radi.
 
Kod mene je isti slucaj sa Operom,od juce popodne ne radi,ne znam sta se desava.N drive puca kad preracunava rutu,nije funkcionalan,nemam pojma zasto,ja sam instalirao iGo.Pozz.
Samo da dodam da Opera radi od jutros,citam da je bio neki update pa da zbog toga nije radila kako treba.
 
Retrogradni merkur

Meni se tattoo resetovao sam od sebe posle 5 meseci savrsenog rada, i sad sve normalno radi, sem da jutros alarm nije zvonio :)). Mislim, astrolozi kazu da je jedino resenje ovakvih gluposti tzv retrogrradni merkur koji je do negde 11 ili 18 maja. Tako da ako vam se desavaju cudne stvari u vezi tehnike, ovo je jedino objasnjenje. Imao sam i prosle godine slicna iskustva, i cim je to proslo sve se vratilo u normalu. Nevidjeno :).

Google sign in... pogledaj nalog na pc-u ako ti slucajno nije enable-ovan za mobilni... pa onda probaj da se logujes.

Na sd kartici napravi folder Music pa tu strpaj muziku, meni cita odatle bez problema. Isto tako napravi foldere Ringtones i Alarms ako treba.

pozdrav
 
Na Telenorovom sajtu nema podešavanja za Tattoo. Ima li ko? Pokušao sam sa univerzalnim ali ne radi.

Ova podešavanja ne rade? Ovo je redom za Galaxy, ali unosiš isti IP, iste portove...

Name: Telenor Internet
APN: Internet
Proxy: 217.65.192.33
Port: 8080
Username: telenor
Password: gprs
Server: not set
MMSC: not set
MMS proxy: not set
MMS port: not set
MCC: 220
MNC: 01
APN type: Internet
Authentification type: Normal(PAP)


Name: Telenor MMS
APN: mms
Proxy: not set
Port: not set
Username: not set
Password: not set
Server: not set
MMSC: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
MMS proxy: 217.65.192.33
MMS port: 8080
MMC: 220
MNC: 01
APN type: mms
Authentification type: Normal(PAP)
 
Meni treba samo neki bolji software za kontakte :( probao sam par ali nije to to. Kontakti kako su organizovani na Handcent-u bi bilo najbolje :)
@akostic : sto jednostavno ne uradis reset software-a na Tattoo, da ti lepo obrise sve sto je prethondi vlasnik radio na njemu :) i vrati na cistu instalaciju i ti se onda igraj :)
 
=@akostic : sto jednostavno ne uradis reset software-a na Tattoo, da ti lepo obrise sve sto je prethondi vlasnik radio na njemu :) i vrati na cistu instalaciju i ti se onda igraj :)

Pa mogao bih i to ali ima ubacene i namestene IGO mape pa mi greota da se to mora ponovo instalisati i namestati.

Proradio je gprs nije mi jasno kako samo odjednom kada sam pokušao sa ICE ovim podešavanjima i sve je ok.
 
Poslednja izmena od urednika:
Može i pomoću android sdk da se uhvati screenshot, a da telefon nije rutovan. Jedino što to nije aplikacija za telefon.
 
Pa vec imam custom rom tako da mi je telefon rutovan, ali nece preko android sdk-a, ne vidi mi device. Ranije sam tako hvatao screenshotove, ali sada nece.
 
Jel postoji neka tema o navigacijama za Android, mislio sam da ima ali ne mogu da nadjem.
Takodje da li neko zna da li postoji nacin da se u Google Navigation snimi mapa celog puta unapred. Lepo su oni to sve smislili sa internet konekcijom i sl al mi je neverovatno da se nisu zapitali a sta kad se internet izgubi...
 
Jel postoji neka tema o navigacijama za Android, mislio sam da ima ali ne mogu da nadjem.
Takodje da li neko zna da li postoji nacin da se u Google Navigation snimi mapa celog puta unapred. Lepo su oni to sve smislili sa internet konekcijom i sl al mi je neverovatno da se nisu zapitali a sta kad se internet izgubi...

iGo...
 
Nazad
Vrh Dno