Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Imam jedno pitanje, mozda je malo glupo :) Da li je moguce instalirati neku aplikaciju ako na telefonu nema playstore, i nista od google servisa, kao sto su to ovi neki kineski telefoni? ili custom rom a da radi bez instaliranih GAPPs
Moguće je.
Neke aplikacije traže da se instalira i Google Play services.
Zavisi koje aplikacije planiraš ds koristiš.
 
Moguce je, ali neke aplikacije traze google play services kako bi radile.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Nije glupo.
APK se uvek može ubaciti u memoriju i instalirati tako.
Alternativa ti je koristiti neki alternativni market, poput Aptoidea, BlackMarketa ili Amazon storea.
 
Hvala vam svima na odgovoru. Baš ću probati sledeći put kada budem na nekom AOSP ROMu. Neću instalirati GAPPs

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Da, na to sam i mislio, da rucno skinem i prebacim u telefon.
 
Kako se bese zove aplikacija koja zamenjuje you tube,moze da radi na ekranu dok radis druge stvari, nesto crno crvena je ikonica, nema te app u prodavnici, reinstalirao sam sistem danas a zaboravio kako se zove.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Najlakse ti je google xda labs, instaliraj, pa preko nje vanced.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem da mu YouTube Vanced ne otvara youtube linkove iz Chroma?

Rešio. [emoji846]
 
Poslednja izmena:
Nije glupo.
APK se uvek može ubaciti u memoriju i instalirati tako.
Alternativa ti je koristiti neki alternativni market, poput Aptoidea, BlackMarketa ili Amazon storea.

btw, Android mi prijavio Aptoide kao potencijalni rizik i blokirao ga, ciaoooo, samo je nudio opciju za deinstaliranje... :-/
 
btw, Android mi prijavio Aptoide kao potencijalni rizik i blokirao ga, ciaoooo, samo je nudio opciju za deinstaliranje... :-/
Instalirao sam ga pre 10 dana, nisam imao tih problema. Možda ti je uključeno da PS proverava aplikacije, ali se to može isključiti.
 
btw, Android mi prijavio Aptoide kao potencijalni rizik i blokirao ga, ciaoooo, samo je nudio opciju za deinstaliranje... :-/
Da pa naravno i logicno je sto ti je prijavio to, zar ne.
Mozes da iskljucis skeniranje app i bice sve u redu.
Pa potencijalno "lose" app tamo mozes naci i Google te brani od toga.
Opusteno ignorisi ili iskljuci da ti ne pokazuje to.
 
Instalirao sam ga pre 10 dana, nisam imao tih problema. Možda ti je uključeno da PS proverava aplikacije, ali se to može isključiti.

Da pa naravno i logicno je sto ti je prijavio to, zar ne.
Mozes da iskljucis skeniranje app i bice sve u redu.
Pa potencijalno "lose" app tamo mozes naci i Google te brani od toga.
Opusteno ignorisi ili iskljuci da ti ne pokazuje to.

ovo je prvi i jedini put da mi je PS prijavio neku app kao opasnu... I to samo na jednom od dva telefona, na drugom nije (mada na drugom nije ni ista verzija Aptoide). Svakako, ne mislim da je baš pametno isključiti to skeniranje, kad već nemam nikakav anti-malware instaliran. A i ne patim od toga da imam Aptoide instaliran, sve je manje relevantan, i posebno me nervira što već duže, kada ponudi neku app za ažuriranje, više ne prikazuje koja je verzija instalirana i na koju verziju nudi ažuriranje. Nekad bude "false positives", nekad je neki minorni apdejt, sa x.xx.xx8 na x.xx.xx9, ili prelazak na beta ili alfa verzije... I voli da radi u pozadini, bez neke potrebe.
 
Zaglupi li vam se nekad Instagram? Kako listam klipove, bukvalno zabaguje na njemu, i stalno ga pusta, tj zvuk, iamo pusti drugi klip. Cak i kad izađem, čuje se i dalje, jedino kad ga ugasim, stane zvuk?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ovo je prvi i jedini put da mi je PS prijavio neku app kao opasnu... I to samo na jednom od dva telefona, na drugom nije (mada na drugom nije ni ista verzija Aptoide). Svakako, ne mislim da je baš pametno isključiti to skeniranje, kad već nemam nikakav anti-malware instaliran. A i ne patim od toga da imam Aptoide instaliran, sve je manje relevantan, i posebno me nervira što već duže, kada ponudi neku app za ažuriranje, više ne prikazuje koja je verzija instalirana i na koju verziju nudi ažuriranje. Nekad bude "false positives", nekad je neki minorni apdejt, sa x.xx.xx8 na x.xx.xx9, ili prelazak na beta ili alfa verzije... I voli da radi u pozadini, bez neke potrebe.
Da, da, ovo je meni sa nemanjem verzija bio baš smor, jer mi je tako draga bila ta opcija.
 
Imam problem sa gmail-om, neke bitne mail-ove mi salje u "updates" ili "social" i za njih mi naravno ne stize notifikacija. Redovno te bitne mailove prebacujem rucno u "primary" u nadi da ce gmail sam to kasnije uraditi ali ne desava se to. Kako da namestim da mi mejlove sa odredjenih sajtova stavlja u "primary" a ne u te njegove kategorije?
 
Nazad
Vrh Dno