Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Koliko vidim na moovit aplikaciji,na stanivi koja mi treba bus 37 ide na svakih 10 minuta. Onda mi se i ne cini toliko bitno sto nije vremenski bas tacna ili gresim? Svakako sam instalirao i moovit,plan plus i busplus pa cu ih kombinovati. Moovit da vidim kad i gde da cekam i busplus da vidim gde je trenutno bus. I jos jedno pitanje,busplus app nema vreme za koliko otprilike stize bus? Meni samo pokazuje mesto na mapi gde je trenutno.
Tako je. Nema vreme već prikazuje poziciju na mapi. No vrlo brzo ćeš da naučiš koliko je to daleko od tebe. Bitno ti je u smislu što je po Moovit-u na tvojoj stanici u 10:37, ti se orijentišeš po tome a on prošao 2min ranije. No slažem se da 10min nije strašno za čekanje. Hteo sam samo reći da se ne oslanjaš na ta vremena jer su totalno netačna. Možeš se osloniti na interval ali i to je delimično saml tačno jer zavisi od uslova saobraćaja.

Drugo gde je BusPlus app kao takva nezamenljiva jer je kažem realtime je to što ako se recimo konkretni autobus pokvario ili šta već to ćeš jasno videti u app tj videćeš da je sledeći mnogo daleko. U tvojim uslovima to je potencijalnih 20min na stanici. Ako se vodiš time šta kaže Moovit, ti ideš na stanicu misleći da je sve ok a ako pogledaš BusPlus, znaš da se konkretan autobus neće pojaviti i prilagodiš vreme polaska tome. Znači itekako kad je loše vreme itd... Srećno :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Дефинитивно ћу комбиновати мувит и бус плус. Хвала свима још једном. Пуно сте ми помогли!
 
Da, za početak tako dok ne naučiš gde šta ide itd. Kad sve to napamet budeš znao biće dovoljan samo BusPlus.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Neka aplikacija za mp3 download slicna audiograbberu koji je prestao da radi pre koji mesec? Imate li preporuke?
 
A da zaboravih da napomenem, potrebno je da nema veze sa skidanjem sa youtube-a i grebovanjem zvuka sa video zapisa....tnx :)
 
Poslednja izmena:
Dosadio mi je Poweramp, može preporuka za neki drugi plejer malo modernijeg izgleda?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probaj modovani Sonijev Walkman. Takodje modovani Huaweijev plejer nije los, ima opciju i za download muzike, samo sto su neke opcije na kineskom.
 
Mislio sam nešto što ne deluje kao da je ostalo u GB eri, kao Poweramp. Material dizajn i sve te ostale divnoće današnjice.

Hvala na linku ali bi mi više koristila i neka lična preporuka. Evo upravo se igram sa Phonograph koji odlično izgleda pa bi nešto slično super leglo. Probao sam i Shuttle ali search opcija ne radi pa otpada.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni svi ovi sa material dizajnom deluju kao programi koji rade sve, samo ne kao muzički programi :)
 
Probao sam i Shuttle ali search opcija ne radi pa otpada.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Kako misliš ne radi?
4dd343ff186bee7655f2d85ef8bebbf1.jpg


Sent from my Nexus 5X
 
+1, ja ga koristim i search radi najnormalnije

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mislio sam nešto što ne deluje kao da je ostalo u GB eri, kao Poweramp. Material dizajn i sve te ostale divnoće današnjice.

Hvala na linku ali bi mi više koristila i neka lična preporuka. Evo upravo se igram sa Phonograph koji odlično izgleda pa bi nešto slično super leglo. Probao sam i Shuttle ali search opcija ne radi pa otpada.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Što ne probaš betu Poweramp?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ili material skin za poweramp

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koja aplikacija je najbolja za upoznavanje sa gradskim prevozom u Beogradu? Selim se sutra i pojma nemam na kojim stanicama je koji bus i kada,pogledao sam i bus plus aplikaciju ali ne kontam je,sve sto uradi je da pokaze gde se trenutno nalazi npr 37. bus. Aplikacija kad ce mi bus pokazuje pocetnu i poslednju stanicu za liniju ali pojma nemam kad ce stici na moju stanicu. Moze li mala pomoc oko izbora aplikacije koja bi imala npr da otkucam broj stanice ili linije koja mi treba i da mi app kaze kada ce taj bus biti tu.
Moovit, ubedljivo najbolja za prevoz.
Edit: tek sad video da si je vec instalirao. Generalno od svih koje sam probao najbolje radi, vreme, nažalost, ne može da bude tačno zbog već tradicionalnih gužvi u saobraćaju i nedostatka metroa koji bi jedini to mogao da reši.

Sent from Sony M5
 
Poslednja izmena:
Testiraću ovih dana Moovit, mada već vidim da ima mana.
Recimo, od Urgentnog do Ivana Đaje mi daje samo putanje do Bulevara pa 26, i do Nemanjine pa 83 (koja ide na pola sata).

Putanju do Beograđanke (bukvalno bilo kojim prevozom) i od nje opet bilo kojim trolejbusom uopšte i ne prikazuje kao opciju. A to je ubedljivo najbrži i najkraći put, najviše prevoza ide i sa najmanje vremena čekanja.
 
Testiraću ovih dana Moovit, mada već vidim da ima mana.
Recimo, od Urgentnog do Ivana Đaje mi daje samo putanje do Bulevara pa 26, i do Nemanjine pa 83 (koja ide na pola sata).

Putanju do Beograđanke (bukvalno bilo kojim prevozom) i od nje opet bilo kojim trolejbusom uopšte i ne prikazuje kao opciju. A to je ubedljivo najbrži i najkraći put, najviše prevoza ide i sa najmanje vremena čekanja.
Jel si skinuo Line Maps u aplikaciji?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Grrr zasto developeri android aplikacija imaju potrebu da menjaju stvari koje rade savrseno.

Koristim tv show time vec dugo, ubedljivo najbolji app za nas tv series ljubitelje i sad izbacise update pre koji dan koji je uzasan :/

Sta ti smeta?
Meni se zapravo svidja nova podela neodgledanih serija. Stvarno imam serije u sve 3 kategorije i skroz mi je ok da su tako podeljene. Prvo treba da nadokandim ono sto pratim redovno, onda razmisljam da li da zavrsim sa onim koje sam pauzirao, a onda razmisljam sta cu da pocnem sledece.

Meni se baš sviđa novi apdejt, sve je lepo poređano i mnogo preglednije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U gornjem levom ćošku, u aplikaciji, otvori opcije.
Tu imaš Line Maps, pa odradi download. Posle toga trebala bi bolje da ti pravi rute relacija, a imaš opciju i da sam edituješ.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Line maps skine pdf - (ovaj ili vrlo slican), cisto sumnjam da ima ikakvog uticaja na aplikaciju.
 
Testiraću ovih dana Moovit, mada već vidim da ima mana.
Recimo, od Urgentnog do Ivana Đaje mi daje samo putanje do Bulevara pa 26, i do Nemanjine pa 83 (koja ide na pola sata).

Putanju do Beograđanke (bukvalno bilo kojim prevozom) i od nje opet bilo kojim trolejbusom uopšte i ne prikazuje kao opciju. A to je ubedljivo najbrži i najkraći put, najviše prevoza ide i sa najmanje vremena čekanja.

Pa brže ćeš iz Ugentnog centra peške da stigneš do Ivana Đaje (kroz krug bolnica, pa pored hrama i Mutapovom), nego do Beograđanke (da bi tamo tek 'vatao neki prevoz).
Možda je trasa do Beograđanke kraća jedno 200-250 metara, ali ima 4-5 semafora i pešačkih prelaza, na kojima ćeš svakako izgubiti ta 2 minuta.

Osim toga i Slavija je svakako bliža Urgentnom od Beograđanke.
 
Nije pitanje da li je brži put peške ili prevozom (ako nema preteranog zastoja prevozom je 20 minuta, a peške 30) nego šta je brže prevozom.

A aplikacija nije čak ni ponudila taj put koji jeste najbrži i najkraći, sa najviše prevoza i najmanjim čekanjem, dok je predložila druga tri puta koja su i duža i više vremena uzimaju, sa zavisnošću od 2 prevoza koja nisu tako česta, od koga ako ovaj drugi ne dođe bićeš dalje nego da si krenuo peške.

Do ove godine sam išao tom trasom (Kneza Miloša (prva GSP stanica kod urgentnog) - Ivana Đaje) baš često i peške i raznim prevozima pa znam.

Ne mora čak ni da se meri vreme, PlanPlus daje i vreme putovanja, kao i Moovit pa se lako može videti da sam upravu.

Ovo sa blizinom Slavije, osim što nije tačno nema nikakvog smisla. Ide se prevozom od jedne do druge tačke, to je bio zadatak. Nema smisla ići pola puta peške jer će biti duže (a rekoh da sam tražio prevozom), niti bi se onda išlo preko Slavije, već kraćim putem, tj pravac između dve tačke a to je baš pored Hrama.
 
Poslednja izmena:
Dosadio mi je Poweramp, može preporuka za neki drugi plejer malo modernijeg izgleda?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Za pocetak pokusaj da nadjes neki dobar skin za poweramp ili player pro, ipak su to najkompletniji plejeri u marketu.
Ok skin za PlayerPro: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerpro.skins.kk&rdid=com.tbig.playerpro.skins.kk

Ako ti nista od toga ne odgovara onda probaj neki od ovih plejera:
Pi Music Player
N Music(Material)
n7player
jetAudio HD Music Player
Sony Music (ex-walkman player)
AIMP
 
Kako misliš ne radi?

Sent from my Nexus 5X

Poslednji put sam ga čačkao pre oko 2 meseca, tada mi nije radio search, super ako su ga popravili mada našao sam alternative.

Trenutno isprobavam Pulsar+. Phonograph je otpao jer nema opciju exclude/include folder.

@hsv.stoned

E hvala ti na predlozima, ni kod Pi player ne mogu da neke foldere ne stavim da skenira, N7 je odličan, ostaje mi paralelno na Pulsarom pa ću videti koji ostavljam. Sony mi je neko ovde već predložio, koristio sam ga alo ne mogu da se setim zašto sam ga obrisao.

A Poweramp mi je jednostavno dosadio, koristio sam Material skin dosta dugo ali nije to to, na primer ne boji se status bar. Odličan je kupio sam ga pre možda 4-5 godine, ima najmoćniji ekvilajzer ali eto, malo nešto drugo da probam.

Sent from my HAL 9000
 
Nazad
Vrh Dno