Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Sto se tice mail klijenata probao sam Edison, Outlook i Spark i najboje se pokazao Spark tako sa ostajem na njemu. Koristim mailove dosta oko 300-350 opsirnijih sa atacmentima dnevno primim i oko 150-200 slicnih posaljem, cisto da imate u vidu ako slicnim brojem mailova baratate.
 
Ja koristim Nine, ali se on naplaćuje nakon nekog vremena kada istekne trial(ne sećam se tačno 15-30 dana).Screenshot_2020-09-27-16-53-44-864_com.android.vending.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja nisam znao za ovaj Spark da ima za Android, fenomenalno radi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ga prvi put probao na iOS-u i od tada posle vraćanja na Android sam nastavio da ga koristim. Odličan email klijent.

Meni jako važan feature je što mogu mark as read iz notifikacije da uradim.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Mislim da se ovdje brkaju rom-ovi.
Kod MIUI-a postoje zvanični rom-ovi i to su:
1. Global rom koji dolazi na telefonima za tržište van Kine i na njemu od skora nema više MIUI dialer-a
2. Kineski rom koji dolazi na telefonima za kinesko tržište na kojem je MIUI dialer

Xiaomu.eu rom je nezvanični i on je modifikovan Kineski rom pa sa te strane bi trebalo da ima MIUI dialer koji omogućava snimanje razgovora.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Da li je rizično upustiti se u instalaciju tog roma koji dodaje snimanje, amo nisi neki "advanced user"...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Nije uopšte. Sve se završava za manje od pola sata, ali se mora čekati neko vreme da bi se mogao otključati Bootloader, što je uslov za flešovanje custom recovery-ha (TWRP najčešće) iz koga je instalacija ROM-a dečja igra. Na xiaomi.eu ima detaljnih uputstava za sve korake.
 
Kako da podesim Spark da mi uvek kad uđem u app prikazuje samo folder Important i da samo za mejlove koji idu u taj folder dobijam notifikacije?
 
Koja verzija Gcam radi na Huawei P30 lite e? Probao jednu, ne radi, pa da ne skidam redom razne verzije.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Aplikacija slična nativnoj na ajfonu da mi mjeri pređenu distancu pješke u svakom trenutku, a ne samo kad se sjetim da uđem i startujem je?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Google Fit, trebalo bi da dolazi predinstaliran na telefonu.
 
Ja koristim Gugl fit kada vozim bajs i los je. Nekada radi lepo nekada ne. Npr predjem 30 40 kilometara a on pokaže 3 kilometra i neku pravolinijsku putanju. To kada on sam detektuje, kada se upali lepo prati.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Moguće da ga sistem gasi u pozadini pa ne koristi GPS.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ja koristim Gugl fit kada vozim bajs i los je. Nekada radi lepo nekada ne. Npr predjem 30 40 kilometara a on pokaže 3 kilometra i neku pravolinijsku putanju. To kada on sam detektuje, kada se upali lepo prati.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ne treba očekivati da te prati kada si na biciklu. On koristi akcelerometar kao pedometar i detektovaće korake, ali za vožnju biciklom ili druge aktivnosti, za koje želiš da imaš i trek kuda si prošao, ćeš morati da upališ praćenje aktivnosti i da odabereš o kojoj se aktivnosti radi, zbog preciznijeg merenja.
 
Prati i bicikl, ali očito nije svima dovoljno pouzdan. Meni je na više telefona radio korektno.
 
Da li postoji nesto kao apple pay za android da radi u Srbiji?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
^ Ne postoji tako centralizovano, već svaka banka ima svoju aplikaciju (ako je uopšte ima).
Za brojanje koraka Sony Lifelog je bio dobar - sam prepoznaje aktivnosti (hodanje, bicikl, kola...). Ne znam da li i dalje postoji i da li radi na drugim telefonima.
Pozdrav
 
Da li postoji nesto kao apple pay za android da radi u Srbiji?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Ako uspeš da nabaviš Revolut ili TransferWise kartice radiće ti preko Google Paya ili Garmin Paya i u Srbiji.

Nije problem dakle taj sistem za plaćanje, već da li je banka iz Srbije u njihovom sistemu.
 
Ne radi mi download slika u Firefoxu na telefonu, verzija 81.1.1.
Zadržim prst na slici, tapnem save image, dobijem poruku download completed, sa veličinom fotografije pored, ali nje nema među slikama u telefonu. Tek kad uđem u downloads i idem na move to, pa obeležim folder u koji želim da je premestim, fotka se pojavi u tom folderu, ali je i dalje nema u galeriji. Da li još neko ima ovaj problem?
 
Poslednja izmena:
Imam slican problem, ne radi download torrent fajla sa Linkomanije, zatim CineHub... Ima neko ideju sta bi mogao da bude uzrok? Taman sam preboleo chrome. [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigli apdejti za MicroG i Vanced, nestale reklame iz rezultata nekih pretraga, a dodali su i YT Music app.
 
Meni je Vanced, iskreno, bezveze. Drugačiji interfejs u odnosu na oficijelnu app što mi realno ne odgovara. Isto važi i za Smart Youtube TV na Android televizoru, nude čudan prikaz sadržaja. Ako već želim drugačije u odnosu na Youtube onda je NewPipe bolje rešenje. Mislim ako ću već da se navikavam bolje se naviknuti da nema Google praćenja i algoritama u potpunosti i da se isključivo oslanjam na pretplatničke liste kanala. Open source, nema dodatni program o kojem treba voditi računa (MicroG), jednostavna instalacija (jer nema MicroG). reklame nikada neće imati pa ni greškom, radi mnogo brže, bez imalo praćenja. Jedina mana je verzija 0.20, jako mlad program sa bubicama ali već za godinu dana ne verujem da će mnogo ljudi koristiti Vanced, svi će preći na NewPipe.

Kad pokrenem najnoviji Vanced meni u feedu čuči reklama za Youtube Premium.
 
Mislim da si prvi i jedini koji je izneo da je Vanced bezveze.. Neverovatno sta se sve pise..
 
A kako to vanced verzija ima drugačiji ui od zvanicne? Ja imam stariju verziju vanced i samo su komentari onako kao pre na zvanicnoj sto je mnogo i logičnije i zato je ni ne menjam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Stigli apdejti za MicroG i Vanced, nestale reklame iz rezultata nekih pretraga, a dodali su i YT Music app.
Od kad je stigao update yt music mi ne radi.
Meni ne odgovara interfejs klasičnog yt i svaki put kad ga vidim kako izgleda na telefonu oni nešto promene u aplikaciji. Ovde bar sve stoji i ne menja se.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Mislim da je sve stvar navike.
Drugar je prvo naleteo na NewPipe, navikao se i nema šanse da se prebaci na Vanced. Ja prvo na Vanced i nema šanse da se prebacim na NewPipe.
 
Da li postoji nesto kao apple pay za android da radi u Srbiji?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
ako si u intesa banci, postoji wave2pay. placanje preko NFC cipa, na svakom terminalu koji podrzava beskontaktno placanje karticama. a i ne secam se da sam u skorije vreme video neki aparat na kom nije htelo da radi. ja to koristim vec neko vreme, bez problema placam sve telefonom. za sad nisam cuo da jos neka banka to nudi.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Raiffeisen ima RaiPay aplikaciju već nekoliko godina. Verujem da ima još banaka sa tom mogućnošću. Apple pay je nešto drugačiji sistem.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno