Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Probajte ovaj launcher(portovan Pixel launcher) Lawnchair. Razbija kako radi, mogu reci da je najbolji launcher koji sam probao, jos uvek ima po neki bug, ali generalno radi odlicno! Ima podrsku za dot notifikacije, tamnu temu, podrsku za ikonice i jos mnogo toga...
Daj neki ss ako te ne mrzi, ja koristim Novu i ima svojih nedostataka...

Tapatalk
 
Moj dialer je True Phone, ima jednu jedinu manu za koju nisam najsigurniji da uopšte postoji jer me druge neophodne app ometaju da to utvrdim a mrzi me... Kako god, interface i funkcije 10+

Tapatalk
 
Dosta zanimljiv dialer, dao sam mu sansu, videcemo na duze staze da li ce zadovoljiti.

Ja sam mu dao šansu isto tako pre šest meseci i ne brišem ga, čak sam oficijalni dialer sakrio. :)

Nego, naišao sam na jedan launcher koji obećava: Lawnchair
 
Jel ima fora za adblock ali na ne rutovanim telefonima?

Adaway ima li neka fora da ubacin hostove bez ruta npr preko adb-a?!

Sent from my Nokia 5
 
Ja sam mu dao šansu isto tako pre šest meseci i ne brišem ga, čak sam oficijalni dialer sakrio. :)

Nego, naišao sam na jedan launcher koji obećava: Lawnchair
Takođe ga koristim....:)
Nego el vama izlazi njegov ID za dolazeće pozive....sve mi podešeno ali se uvek nameće zvanični od Androida (OS 7)!!!

Umi Super
 
Treba mi app za Disqus, za WP ima official a ovde nisam video ni da postoji alternativa, zna li neko u cemu je caka?!

Jos jedno pitanje , mogu li na nugatu instalirati neki drugi eq , ovaj sa dolby surround ne radi :(

Sent from Mumia 950
 
Evo potencijalnog novog zderaca baterije... Nije dosta što ponekad nestane baterija za par sati zbog Google Play Services, ali sad stiže i dodatak.

http://androidandme.com/2017/07/news/google-play-protect-block-malicious-apps/


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Gasi se lako:

01ca25b4ea3e18750b12bdbc016da586.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sto bi to gasili!? Ako ceslja samo sa stora app onda je ok, a i ne ceslja valjda svaki dan iste app pa da pravi drain !?
Meni play services vec 3dan ispod 3% potrosnje ne znam valjda je to ok..
7cbe1f5de7e8cad48633fff5db5b1316.jpg



@6pack isto radi preko vpn-a...

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Zato što ne instaliram gluposti i ne treba mi neko njihovo ****** da mi troši bateriju za džabe... Play service sam ionako blokirao da otprilike ne može ništa tako da je ok sve :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To ti mislis da si iskljucio :)

Hoce da se rese piraterije jednostavno i polako ce to uvoditi, ako se link ne poklapa da si instalirao sa play store-a moze da je obrise i oznaci kao virus ili tako nesto.
 
To ti mislis da si iskljucio :)

Hoce da se rese piraterije jednostavno i polako ce to uvoditi, ako se link ne poklapa da si instalirao sa play store-a moze da je obrise i oznaci kao virus ili tako nesto.
Ne mislim da to uopste ima veze sa piraterijom. Jednostavno hoće da poboljsaju sigurnost i da se na neki nacin ograde da ne krivis android sto si eventualno zeznuo nesto instaliravsi neku sumnjivu app van PlayStore-a. Da zele da ograniče instaliranje samo sa njihovog PlayStore-a (kao na iPhone), pre bi onda ukinuli onu opciju na androidima da se dozvoljava instaliranje app van marketa. Pa nisu sve app van PlayStore-a piraterija, ima i drugih legalnih prodavnica android aplikacija kao Amazon npr... sta onda ako si legalno kupio od njih, nece ti sigurno google brisati.
 
^
U pravu si.
Naravno da nema veze sa piraterijom to vec sa sigurnoscu, i naravno da nije sve piraterija sto nije sa PS-a.
Dobar primer si dao za Amazon, ali ajde, vezba covek "rukopis". [emoji1] [emoji111]
 
Da li sam isključio ili "isključio" ne znam. Cilj mi je bio da mi ne jede bateriju i to sam napravio... A ostalo briga me iskreno. U smislu da li je stvarno off ili nije :)

474d783e82c5b67546b03e6aafc04bb6.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne mislim da to uopste ima veze sa piraterijom. Jednostavno hoće da poboljsaju sigurnost i da se na neki nacin ograde da ne krivis android sto si eventualno zeznuo nesto instaliravsi neku sumnjivu app van PlayStore-a. Da zele da ograniče instaliranje samo sa njihovog PlayStore-a (kao na iPhone), pre bi onda ukinuli onu opciju na androidima da se dozvoljava instaliranje app van marketa. Pa nisu sve app van PlayStore-a piraterija, ima i drugih legalnih prodavnica android aplikacija kao Amazon npr... sta onda ako si legalno kupio od njih, nece ti sigurno google brisati.

Verovatno ce postojati sign in (kao apple sto ima profile, pa ces moci da koristis). Kad ubacujes krekovane aplikacije, ti ne znas kakav kod imaju u sebi. Bio je onaj slucaj da su imali svakakve dozvole aplikacije, pa haos naprave dok spavas. Najvise su Kina i Indija na udaru tad bile. Malo se smirila situacija, ali bice toga sve vise, kako se budu razvijale tehnologije.

Sigurnost i krekovane aplikacije ne idu zajedno. Inace rekao sam da ce polako to uvoditi, ne da ce sad odmah to da urade. Ako se toliko guraju sigurnosne zakrpe, dzaba i to ako skines ko zna odakle krekovanu aplikaciju.

Krivi se ponekad Android, a nije problem u njemu nego u korisniku. Kad uzmem neciji telefon prosto ne znam gde udaram od svakakvih reklama na sve strane, sto popup-a, sto cleaner-a i svega ostalog.
 
Zasto da dozvole, osim njih samih, da jos neko "krade" podatke korisnika ;)
 
Instaliraću LOS bez Gapps-a. Koji programčić se može koristiti za sinhronizaciju kontakata sa gmail-om? Mislim da če mi samo to biti potrebno od google servisa.
 
Mislis da je tako nesto moguce? Sumnjam

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno