Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Nisam duze u prici, sta je trenutno najbolje za migraciju podataka sa jednog telefona na novi?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Samsung Smart Switch, u poslednjih nekoliko migracija kolegama i rodbini, odlično se pokazao (Huawei, Samsung, Nokia, sve može)
 
meni nije hteo da radi sa samsunga s7e na redmi note 8t. ranije sam prebacivao sa samsunga na novi samsung, to je radilo. i na motoroli je radilo ok koliko se secam.
 
Može li predlog za najbolju ili neke od boljih app za ovo što mi treba:
Da zadam lokacije na kojima da me obavesti, ali mi treba ne alarm u samoj app nego da izbaci notifikaciju sa tekstom koji ja zadam. Notifikacija mi treba zbog sinhronizacije sa drugim uređajem, pa da mu kažem da mi prikaže notifikacije od te app.
Poželjno naravno da radi pouzdano i tačno, da ne ždere bateriju ako je moguće i da nema iritirajuće reklame.
 
Neka dobra free bez watermark - a app za edit videa, ne treba da ima more opcija, dovoljno da ima opciju za isecanje, spajanje i rotaciju videa.
Nekim čudom mi je kamera deo videa snimila normalno, pritiskom pauze, i nastavljanja snimanja, tel sam okrenuo drugačije, i na snimku taj deo je naopak.
Probao sad jednu app, ali kad okrenem sliku, ne valja snimak.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Probaj ovo,meni vrši posao
82a347f3108f6a76e2bbbaf247047b88.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Radi ona rotaciju, isto tako kao na snimku što si okačio, ali kad idem na save, izaberem kvalitet konvert videa, kad završi, slika ostane na prvom kadru, i treperi, a audio ide u pozadini. Možda baguje nesto.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad testirao samo par sekundi 720p, prvo pomislio da nece 1080p, pa da ne cekam dugo. Radi normalno, reko ajde par sekundi 1080p, isto radi?!?
Dva puta sam pokusao za redom snimak 1080p od 3 minuta, oba puta nije ispalo kako treba. Sad ide upravo 720p, dosta sporo to konvertuje, pa cekam da vidim rezultat.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Uspelo je kad sam prebacio na Galaxy S6, inace, probao sam na S3 [emoji23], koji mi sluzi u kombiju kao navigacija i nešto da snimim za posao, sa njim sam imao muke [emoji16]. Inace, app je super.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kad smo kod videa, ima li neka aplikacija, koja će bukvalno da kropuje video? Recimo, ako napravim snimak ekrana, da se izseče samo središnji deo snimka? Kao crop na slikama?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
probaj sa stock mi mover-om,mada ja kad prelazim i/ili setapujem nov fon koristim samo google backup,ostalo je sve novo.jedino što mi fali su sejvovi igara,mada to nije problem jer ni ne igram nešto da mi treba sejv...
 
Koja aplikacija za daljinski? Ova fabrička mi bas ne odgovara.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa aplikacijama/widgetima za brzo ukljucivanje/isključivanje preusmeravanja poziva?
Dešava se da mi je potrebno da to uradim u vožnji ili 3-4 puta dnevno, pa malo smara ulazenje u menije, čekanje na proveru... Traje skoro ceo minut.

Može free, može pay aplikacija, samo da provereno radi na Samsung telefonima i da ima što manje klikova.
 
Jel neko imao problem sa swiftkey nalogom da poveže na drugi telefon, tj da ucita stelovanje i bazu reči? Povežem se na nalog normalno, ali nakon sinhronizacije, ništa ne povuče.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa aplikacijama/widgetima za brzo ukljucivanje/isključivanje preusmeravanja poziva?
Dešava se da mi je potrebno da to uradim u vožnji ili 3-4 puta dnevno, pa malo smara ulazenje u menije, čekanje na proveru... Traje skoro ceo minut.

Može free, može pay aplikacija, samo da provereno radi na Samsung telefonima i da ima što manje klikova.
Prijatelj često preusmerava poziv a nije upućen u Android sistem pa sam mu ja nedavno pomagao. Probao sam više aplikacija i nijedna nije radila kako treba (ne sećam se više ni naziva tih aplikacija). Najbolje rešenje u tom slučaju je bilo da stavim kod za aktiviranje i kod za deaktiviranje preusmeravanja poziva kao prečice u aplikaciji za pozivanje (favoriti ili brzo biranje, šta god preferiraš). Bukvalno se u dva klika aktivira ili deaktivira preusmeravanje poziva, pri tom sve se završi u par sekundi, mnogo brže nego regularnim putem. On koristi VIP mrežu, pretpostavljam i da Telekom i Telenor imaju te kodove kao neku vrstu prečice za preusmeravanje poziva.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Sad baš gledam, ako postoje ti kodovi, onda može lagano kroz tasker da se napravi task, i prečica da se izbaci na početni ekran.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odlično, kodovi + tasker i sve ide preko ikonice.
Na tom telefonu već imam Tasker, tako da će to biti, kreiram task koji se pokreće ikonom. Samo će biti potrebno 2 ikone za on/off.

Evo kodova za VIP
http://korisnicki-servis.vipmobile....0002286/Kako-da-podesim-preusmeravanje-poziva

Preusmerenje svih poziva (bezuslovno)
Aktivacija: **21*broj na koji se preusmerava poziv sa pozivnim brojem#
Deaktivacija: ##21#
Provera: *#21#
 
Možeš i sa jednom ikonicom, samo task napraviš ovako:

If var=0
Call to forward
Else
Call to undo
Var = 0
End

Eventualno ubaciš neku poruku da ti iskoči - 'Call forwarding turned on/off', mada to možda i izađe po defaultu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno