Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Opet ja sa n00b pitanjem... ,)

Opet jedna stvar koja je bila trivijana na dumb fonu, a na Androidu vidim nije baš tako. Postoji li mogućnost da saznam podatke:

1. koliko sam potrošio minuta na pozive glasom,
2. koliko sam poslao (a i primio) SMS-ova,
3. koliko sam razmenio podataka preko mobilnog interneta?

Da li je potrebna posebna aplikacija ili ima negde u fabričkom softveru?

Ja koristim Call Meter 3G, malo je ružan interfejs (tačnije, mnogo je ružan), ali ima brdo podešavanja, pa možeš da obuhvatiš i međunarodni SMS, MMS, i dr, i da u svakom trenutku znaš koliki će ti račun biti.
 
Ima jako fina aplikacija sa statistikama oko poziva i SMS-ova ..nisma je instalirao nakon brisanja telefona pa ako je nadjem postavim kojaje. Ima je na marketu i free je.

EDIT: PhonesUsage "jupiter apps".
 
Poslednja izmena:
A meni treba neki widget za gasenje svog data saobracaja. Neka preporuka?

Imas quick settings aplikaciju koja se nalazi gore sa satom. Imas sva brza podesavanja i izmedju ostalog ima "Mobile data (apn)" na on i off.. tako gasim internet promet kada mi ne treba.
 
Instalirao sam pingchat i ukljucio sam push opciju ali ne dobijam sms kada dobijem poruku na pingchatu. Jel ima resenja?
 
jel može android telefon da se spoji sa PCem preko wifi ako nemam wifi karticu, već običan modem, koji ima wifi ( hg520c, telekomov), znači komp preko lana, a telefon preko wifi-a je prikopčan na modem?
 
Za WiFi "spajanje" koristim Dooblou-ovu aplikaciju, (o cudnog imena ;)) WiFi File Explorer.
 
Opet ja sa n00b pitanjem... ,)

Opet jedna stvar koja je bila trivijana na dumb fonu, a na Androidu vidim nije baš tako. Postoji li mogućnost da saznam podatke:

1. koliko sam potrošio minuta na pozive glasom,
2. koliko sam poslao (a i primio) SMS-ova,
3. koliko sam razmenio podataka preko mobilnog interneta?

Da li je potrebna posebna aplikacija ili ima negde u fabričkom softveru?

Idi na market i samo ukucaj ime provajdera i drzavu (npr Telekom Srbija) i imas tamo aplikacija koje ce se konektovati na USSD. ;)
A iskreno ja koristim CallMeterNG ... mali app koji prati i pozive i sms i data ,cak imas i da ubacis mesecni paket (npr 200min ,200sms i 200mb mesecno) :)
 
Imam HTC Magic sa 2.1 custom ROM-om. Kada startujem iGO ucitava do pola i onda se zatvori i izbaci mi sledece: "Application is unable to start, please check other applications."

Da li neko zna zbog cega? Moze li neko na PM da mi posalje iGO koji radi sigurno na ovoj rezoluciji?
 
Naravno da može. Tako ja radim.

ja sam probao winamp aplikaciju da koristim ali winamp uopšte ne pronalazi telefon, ima li neko ideju zašto? sve sam uradio kako treba po upustvu, a i video sam na YT neki snimak kako je neki lik povezao i ništa, winamp ne vidi telefon... wildfire btw

EDIT:

ovaj WiFi File Explorer radi, odličan program, hvala :) baš čudno što winamp neće onda :\
 
Poslednja izmena:
Ne znam ovako napamet, pročačkaj još malo.
Inače ja umesto tog wifi explorera napravim ftp server na telefonu i pristupam mu iz filezilla-e ili total commandera. Mada, verovatno i taj wifi explorer tako radi.
 
Imam HTC Magic sa 2.1 custom ROM-om. Kada startujem iGO ucitava do pola i onda se zatvori i izbaci mi sledece: "Application is unable to start, please check other applications."

Problem je bio u fajlovima na SD-u. Resio sam problem skidanjem novih.
 
Ne znam ovako napamet, pročačkaj još malo.
Inače ja umesto tog wifi explorera napravim ftp server na telefonu i pristupam mu iz filezilla-e ili total commandera. Mada, verovatno i taj wifi explorer tako radi.

Tacno, isto radi. Upalis mrezu, pokrenes njega, on ti pokaze IP i "voila".
 
jel može android telefon da se spoji sa PCem preko wifi ako nemam wifi karticu, već običan modem, koji ima wifi ( hg520c, telekomov), znači komp preko lana, a telefon preko wifi-a je prikopčan na modem?
Ja koristim Linda Manager. Ima opciju LAN, gde samo ukucaš ime kompjutera i možeš da pristupiš svim šerovanim fajlovima na tom kompu.
 
Konačno sam uspeo da isprobam operu mobile (čiataj: napravio ext3 particiju na kartici :D). Uopšte nisam oduševljen. Lepo radi, ali očekivao sam više.
Mnogo mi naživce ide što se konstantno vide menu bar i title bar. A kada stavim full screen, onda naravno ne vidim androidov status bar.
Previše sam se navikao na ui koji ima miren browser.
 
Stim sto desire i nexus nisu na listi podrzanih telefona. Radice, ali nece imati sve opcije, nesto u vezi sa ekranom.
 
Jel skidao neko nesto sa brothersoft.com? Jel sigurno da updateujem g.maps sa njega?
Ili appbrain mozda?
Jako me nervira sto se gmaps ne pojavljuje iz nekog razloga na marketu.
 
Ocu da omogucim RDP izmedju svog fon-a i kompa...skinuo sam neki app RDP lite,ali nece pa nece...
Moze neko pomoci...ne snalazim se bas najbolje sa mrezama i sl.
 
Ja sam koristio team viewer i radilo fino. Tj fino koliko može.
 
Poslednja izmena:
Koji bi mi srpsko-engleski rečnik preporučili ali da mu ne treba internet za bazu reči, tj koji može da radi i offline?
 
Ocu da omogucim RDP izmedju svog fon-a i kompa...skinuo sam neki app RDP lite,ali nece pa nece...
Moze neko pomoci...ne snalazim se bas najbolje sa mrezama i sl.

Dešava se da kroz mobilnu mrežu neće da radi. Ili server nije dobro podešen (recimo ide kroz ruter, a nisu propušteni portovi).

Predlažem ti da sva podešavanja odradiš u LAN-u, da se uveriš da li aplikacija radi, pa onda idi preko net-a.

RDP lite bo trebalo da ti radi posao. Ja koristim Remote Desktop Client i Remote VNC. Oba rade OK, samo ih koristim za pristup različitim računarima. Ponekad se desi da nijedan ni drugi neće kroz 3G mrežu.
 
Da li neko od vas moze da updatuje gmail i youtube na poslednje verzije? Meni nikako ne da. Tj. Uvek pise unsuccessful.
Imam desire sa miui romom, ako ima neke veze.
 
Ne da ni meni, posto je gmail u system/app nece moci da se odradi update na taj nacin. Mozes da skines .apk i ubacis u doticni ROM pa reflash celog roma
 
Pomislio sam da je to. Ah mrzi me da flesujem nov rom, sinoc sam nov stavio.
Da li mogu ja rucno da stavim taj .apk sa root explorerom i instaliram odatle?
 
meni je odradio update za obe aplikacije bez problema
 
@Tetsuo

Ako si S-OFF onda moze...

Sto se tice fleshovanja putem ROM-a, samo u zip prevuces novu verziju i bez wipe-a fleshnes ROM opet, 3 minuta posla total :)
 
Da s-off sam.
Zar bih mogao da stavim neki rom da nisam? :-O
U svakom slucaju cu da uradim to sto sam napisao. Ne znam kada ce izaci nov rom.
 
Kako da mp3 koji sam prebacio na sd card postavim kao ringtone u androidu?

...kada idem na settings/sound imam opciju da izaberem music ali mi je prazan folder, ne mogu da ga nadjem u exploreru nikako?
 
Nazad
Vrh Dno