Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Koje konkretno? Npr. Gboard mora da se izabere u podesavanjima kako bi se pojavljivao kao zasebna aplikacija.
 
Reminder, vreme, bixby, Duo, knox.. to su sve Samsungove aplikacije.
U TW lanseru ih ima normalno ali u Nova jok.

S8
 
Poslednja izmena:
Flamingo for twitter, odlican klijent.

Od istog autora vec poznati Weather Timeline.
 
Poslednja izmena:
Da li Here maps moze da snima mape na sd karticu!??
Nisam video opciju a mala mi interna memorija..

Sent from my Nokia 5
 
Jel postoji način da se podesi lock screen u zavisnosti od WiFi-a na android-u 4.4.2?

Hoću da mi gasi lock screen kada sam na kućnom WiFi-u, a kad nisam da ga pali.

P.S. Znam da je neko relativno skoro tražio ali je imao noviju verziju android-a I rešio je nekim Launcher-om, ali je moj Android prilično star a i ne bih da menjam Nova Launcher...
 
HI locker (ne launcher), a ima i drugih resenja - "trusted wifi" je opcija koju trazis
 
Da li ima podrsku da snima razgovor u opus formatu?
Hm, zašto je baš bitno da podržava Opus? Iskreno, meni nije previše važno koje formate podržava, važno da ih u nekom formatu snimi dobro ;)

Uzgred, instalirao ACR i za sada imam samo pozitivno mišljenje :)
 
Da li postoji neka aplikacija koja meri jacinu signala(dbm) za sve dostupne mreze(mts/telenor/vip), a ne samo za mrezu koja se koristi?

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Google play svaki put smara da se preplatim na njihov servis , to jako smara svakibput odbijam , ima neka fora da iskulira imzauvek [emoji848] ??

Imam svoju mjuzu na kartici, ja online samo podcaste slusam, a svidja mi se player , bas je basic i ok za slusanje mjuze, steta sto nema podrsku za podcaste.

Sent from my Nokia 5
 
Cinimi se da je na xda bio neki es file explorer koji je modovan i ne pojavljuje se u playstore-u, tako da ne trazi update. Jel sam ja to sanjao ili stvarno postoji :)
 
Ja sam mu dao šansu isto tako pre šest meseci i ne brišem ga, čak sam oficijalni dialer sakrio. :)

Nego, naišao sam na jedan launcher koji obećava: Lawnchair
Probah i ja sad ovaj drupe dialer, moram priznati da je interesantna aplikacija, ali mislim da ću se vratiti na ex dialer. Nekako sam navikao na njega, jednostavan, lepo radi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mislim da na 4.4.2 to ne može, pošto je na 5.0 uvedeno smart lock (trusted devices, location...)

Tako da moraćeš da se dovijas nekom aplikacijom. Sad hoće li to biti locker neki ili Tasker, to je već do tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gospode... Ovaj N1 app ima neke backgroubd procese kida i 100MB [emoji21]
Nema nacina da se uspava app na ne rutovanom fonu , nesto tipa da se ukine background process? ili da brisem ;)

Sent from my Nokia 5
 
Moj savet je da preko nekog pretraživača čitaš vesti, memorišeš na brzo biranje koje često posećuješ, uključiš bloker za reklame i milina. Baterija prodiše i nema reklama. Ja koristim fabrički samsung, baš jer ima blokere u sebi + još neke lepe opcije, ne sećam se kada sam zadnji put vieo negde reklamu, mislim da može da se skine i na druge telefone sa store:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.sbrowser
ili beta:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.sbrowser.beta
 
slažem se sa Ivanom, koristim Chrome, svi linkovi za vesti su mi u bookmark-u i sve šljaka k'o Doxa.... nema više "drndanja" Blica, N1...... u pozadini....

from komsa's edge
 
ne koristim nikakve dodatke ali nemam reklame kao u npr aplikaciji.... radi brzo za sada
02824c62cd7d1a7fb5a6347d564c8ace.jpg


from komsa's edge
 
Moracu tako hvala za savet ;)

Testiram Blokadu , sa xda kazu da je dobra , mada isto radi kao i ostale preko vpn-a na ne rutovanim telefonima.
Odlican ui, minimalno ;) mada jedva cekam root da skinem master resenje Adaway [emoji41]

Sent from my Nokia 5
 
Min min guard xposes modul je master resenje

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Mislim da na 4.4.2 to ne može, pošto je na 5.0 uvedeno smart lock (trusted devices, location...)

Tako da moraćeš da se dovijas nekom aplikacijom. Sad hoće li to biti locker neki ili Tasker, to je već do tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Jel možeš da me uputiš na neki od tih drugih načina?

Probao sam Hi Locker ali on zahteva da se uključi šablon ili PIN kako bi mogao da uključim trusted wifi. Ja ne želim nikakav šablon ni šifre za zaključavanje (koristim običan swipe sa bilo kog dela ekrana u bilo kom smeru), samo hoću trusted wifi i ništa više. Idealno bi mi bilo da se ništa osim toga za wifi ne menja.
 
Za to što ti želiš moraš imati pin ili pattern. Mislim, na koji način da te osigura kad nisi u trusted zoni

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da li bi neko ko koristi Allo messenger ( i verovatno treba root) , mogao da okači negde ove nove animirane Google blob emoji stickers? Ne znam u kom su formatu ali bih voleo da ih koristim u drugim app ako je uopšte moguće.
 
Za to što ti želiš moraš imati pin ili pattern. Mislim, na koji način da te osigura kad nisi u trusted zoni

Sent from my D6503 using Tapatalk
Fora i jeste što ja ne želim dodatno osiguranje, želim samo da sklonim najobičniji lockscreen kad sam kući kako ne bih morao pri svakom paljenju telefona da ga otključavam.
 
svi linkovi za vesti su mi u bookmark-u i sve šljaka k'o Doxa
Meni nikada nisu bile jasne aplikacije za vesti. Mislim, kao da na Windowsu imaš poseban browser za svaki sajt? Glupost.

Inače, i ja koristim FF sa uBlock Origin-om za sve vesti (plus imam instaliran Block This!).
 
Jel možeš da me uputiš na neki od tih drugih načina?

Probao sam Hi Locker ali on zahteva da se uključi šablon ili PIN kako bi mogao da uključim trusted wifi. Ja ne želim nikakav šablon ni šifre za zaključavanje (koristim običan swipe sa bilo kog dela ekrana u bilo kom smeru), samo hoću trusted wifi i ništa više. Idealno bi mi bilo da se ništa osim toga za wifi ne menja.

Pobogu, covece, imas i NONE da ga iskljucis. U "unlock style" izaberes 1 od 3 nacina kako ce se otkljucavati, ima i to sto ti zelis.
 
Pobogu, covece, imas i NONE da ga iskljucis. U "unlock style" izaberes 1 od 3 nacina kako ce se otkljucavati, ima i to sto ti zelis.
Ako stavim NONE onda je opcija "trusted wifi" nedostupna, siva je.

Za ovo drugo, nema to što ja hoću (ima u svim pravcima ali mora sa tačke da se prevuče i pojave se onda prečice do aplikacija a samo jedna otključava), ali to mi je manje bitno.
 
Sad kad ste pomenuli hi locker, mogli biste da preporučite par dobrih aplikacija ili jednu najbolju za tu namenu, nešto što omogućava da telefon bude otključan dok je na trusted wifi-u.

Ranije ih je bilo više, sad na Nougat-u slabije.

Dajte neko pouzdano rešenje samo za to.

Google smartlock mi troši mnogo baterije i nije vezan za wifi nego lokaciju, pa mi ne odgovara.

I ne bih neka kineska rešenja sa gomilom opcija koja preuzmu kompletnu kontrolu nad svim tim stvarima u sistemu, nego nešto jednostavno, a dobro. Čudi me da ne mogu da nađem I da ih nema više.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno