Šta je novo?

INFO pentium dual core e5200 processor 2.5Ghz

vladimirz

Cenjen
Učlanjen(a)
12.08.2009
Poruke
8
Poena
151
Informacija??...Pomocu programa EVEREST sam istestirao konfiguraciju i za procesor sam dobio



Field Value
CPU Properties
CPU Type DualCore Intel Pentium E5200, 1700 MHz (8.5 x 200)
CPU Alias Wolfdale-2M
CPU Stepping C0/M0
Instruction Set x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3
Original Clock 2500 MHz
Min / Max CPU Multiplier 6.0x / 12.5x
Engineering Sample No
L1 Code Cache 32 KB per core
L1 Data Cache 32 KB per core
L2 Cache 2 MB (On-Die, ECC, ASC, Full-Speed)

Multi CPU
Motherboard ID OEM00000 PROD00000000
CPU #1 IntelPentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz, 2500 MHz
CPU #2 IntelPentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz, 2500 MHz

CPU Manufacturer
Company Name Intel Corporation
Product Information http://www.intel.com/products/processor

CPU Utilization
CPU #1 / Core #1 0 %
CPU #1 / Core #2 0 %

ZASTO MI POKAZUJE DA RADI NA 1.7Ghz????? da li moze da se i kako dostigne vrednost 2.5Ghz??? hvala
 
Za to je odgovorna Intelova SpeedStep tehnologija koja kontrolise brzinu procesora u zavisnosti od opterecenja. To znaci da kada procesor ne radi nista ploca obara brzinu istog na 1.7GHz a kada je proc opterecen SpeedStep podize brzinu na 2.5Ghz.
Opcija SpeedStep je dostupna iz BIOS-a ploce gde ju je, po potrebi, moguce iskljuciti.
 
Zato sto su ukljuceni Intelovi "cuvari toplote" u BIOS-u. Oni ti u stvari stede procesor kada je na idile-miran. Nemas frke radi ti na 2.5 kada mu zatreba. Hoces da ti uvek radi na 2.5?
 
Pa recimo kada overklokujes ti sistemi se iskljuce da bi mogao lakse da pratis napone, temperature... Ili ako ti smeta sto ne radi na full 2.5 :)
 
....

a reci mi kad bi se overklokovao koliko bi ubrzalo rad masine????
 
????

A da li bih mogao da napravim da ima maksimalne karakteristike.....

npr na CPU cloc bude vise od 2500 i CPU FSB speed preko 200????
 

Prilozi

  • net.....JPG
    net.....JPG
    144.3 KB · Pregleda: 54
Moze lepo da se klokne ali zavisi kakve su ti druge komponente. Sve mora tako reci biti state of art. Koje ti je napajanje?
 
...

uh ne znam...kako da vidim koje je...nisam ja neki majstor za oto tako da ako bi mopgao da mi pomognes bilo bi extra
 
Otvori bocnu stranicu kucista i procitaj sta pise na napajanju, koja firma i model. Koliko snage, ako slucajno pise i koliko ima ampera na v12 grani
 
....

CODEGEN 400W
input 115/230 VAC 8A/4A 50/60Hz
output 115/230 VAC 1A/0.5A

dc +3.3 15A
+12V1 8 A +12V2 14A -12 V2 0.8A -5V 0.5A +5VSB 2A
 
Na zalost sa tim napajanjem ne mozes nista...
 
Pa zavisi koliki ti je budzet? Ja imam Corsair na 750W tada je kostalo 110 evra. Napajanje je mnogo bitno za klok
 
Nema na cemu ;)
 
generalno, moje misljenje je da i ako uzmes novo i ace napajanje da se neces mnogo usreciti. IMas P43 plocu koja je jako ogranicena sa OC mogucnostima. Ako nije tajna, cemu tebi sluzi racunar?
jer ako tebi sluzi za filmove, muziku i net onda definitivno neces nista ni osetiti a ni postici OCom
 
Sa tom plocom i e5200 cpu-om moze da klokne dosta taj cpu. p45 cipset je dobar za procesore gde treba veliki fsb da se gura!
Te ploce mogu do nekih 400-420fsb, tako da mu nije ploca ogranicenje da bi klokovao!
 
Ja sam sa takvim Codegen 400 w klokovo E8400 na 3.6-3.8 ghz...
 
ne kazem da ne moze, ali ipak to moze da bude rizik. samim tim sto je grafika iz hd3800 serije malo veci potrosac i taj OCovan CPU takodje vuce vise struje a taj CODEGEN cisto sumnjam da izvlaci vise od 280W ako i tolko znaci samo jedno. RIZIK. Ne znam kakve ima zastite taj CODEGEN ako ih uopste ima ali moze da se desi da rikne samo napajanje a moze da i pored napajanja ode jos nesto...
Ja se bojim da na moj CM eXtreme power plus od 460 stavim jacu grafiku (tipa gtx260 c216), mada nisam u to siguran. Ako moze neko neka da nekisavet da ne dizem novu temu
 
Meni je crkla maticna, proc, rami i graficka a napajanje je prezivelo (Codegen 400w). Posle toga sam koristio e8400 3.6 + 8600 gts (malo oc) i trajalo mi je tako oko 8 meseci (nista nije crklo) i kupio sam 4870 i promenio napajanje.
Zavisi koliko je staro napajanje i koliko ima na 12v granama A.
Mada ovo je debeli offtopic...na dalje sam off.
@ vladimirz ukljucen ti je EIST...zato ti obara frekfenciju.
 
Znaci kada ti je sve to crklo imao si Codegen?
 
Da, komp je bio iskljucen 12 dana (ostavljen u struji) i kad sam dosao nije teo da upali.
 
a sta postizem kad radi non stop na 2.5Ghz?:))))

a reci mi kad bi se overklokovao koliko bi ubrzalo rad masine????

uh ne znam...kako da vidim koje je...nisam ja neki majstor za oto tako da ako bi mopgao da mi pomognes bilo bi extra

I pored svega ovoga vi lozite coveka da prcka i OCuje masinu (i to po ispitavanju i zahtevima za jacim napajanjem ne pricamo o nekom lakom OCu vecu nekom natezanju)?
 
Verovatno ti je crklo to sve zbog loseg napajanja. Bolje ne kupiti kineza za napjanje i dati vise novca za kvalitetno nego da posle boli glava. Ako imas sada Codgen bolje ga menjaj, steta da ti crkne nesto od komponenti koje sada imas zbog napajanja
 
I pored svega ovoga vi lozite coveka da prcka i OCuje masinu (i to po ispitavanju i zahtevima za jacim napajanjem ne pricamo o nekom lakom OCu vecu nekom natezanju)?

Covek nema neke uslove za klok, kada bi imao bolje napajanje mogao bi barem da klokuje za 400 MHz
 
Verovatno ti je crklo to sve zbog loseg napajanja. Bolje ne kupiti kineza za napjanje i dati vise novca za kvalitetno nego da posle boli glava. Ako imas sada Codgen bolje ga menjaj, steta da ti crkne nesto od komponenti koje sada imas zbog napajanja

Zamenio sam, imam sxs 500.
 
Nisam ažurirao profil, ali ja sam tim Codegenom klokovao cpu na 3,6~3,7... Normalno sad je leglo LC power, da bi 4850 mogla da diše..
 
Nazad
Vrh Dno