Šta je novo?

Corsair Obsidian Series 800D

U Silverston Raven 2 (rev.2) ne moze da stane 5870. Tako da otpada a bas sam se bio zagrejao da ga pazarim, i zamenim moj sada skoro 9 godina star TT Xazer III.

Jest da ću odem u off.... koliko znam Silverstone kaže : "Compatible with expansion card up to 12 inches"
 
Pa sad sam gledao review i covek lepo uzeo metar i izmerio 10.9 inca i to je merio preko ventilatora znaci manje/oko od 10 inca.
 

Ako su ovo stvarno 4870x2 onda ok, ali ja stvarno iz ovog ugla ne mogu da prepoznam da li su u pitanju x2 ili obicni 4870. Cak i da staje 5870 ja uvek kupujem kuciste koje moze dugo da se koristi, npr. moj TT Xaser III sluzi vec 9 godina, a ovi kako su krenuli da povecavaju graficke uskoro ce da kupujemo posebno kuciste za graficku. ;)

I poslednja bitna stavka jel ima ova revizija 2 uopste da se kupi kod nas?
 
Poslednja izmena:
to su 4870x2
pogledaj gde im stoje power konektori i pogledaj heatsink
 
Corsair Obsidian 800D

Po mom misljenu najfunkcionalnije kuciste u 2009 godini.Corsair je dao domaci zadatak mnogim proizvodjacima kucista.:wave:
 

Prilozi

  • DSC02686.JPG
    DSC02686.JPG
    150.7 KB · Pregleda: 161
  • DSC02687.JPG
    DSC02687.JPG
    247 KB · Pregleda: 181
  • DSC02688.JPG
    DSC02688.JPG
    256.4 KB · Pregleda: 158
  • DSC02689.JPG
    DSC02689.JPG
    246.3 KB · Pregleda: 154
  • DSC02690.JPG
    DSC02690.JPG
    144.2 KB · Pregleda: 151
Evo i Fudo je odradio review.

Moja razmišljanja su podeljena. Ma koliko spoljašnjost bila ne atraktivna toliko unutrašnjost pleni funkcionalnošću. Ovo sa HDD-ovima bi trebalo uvesti kao standard u kvalitetnijim kućištima. Kada pogledam koliku šumu mi prave 4 harda u kućištu, smuči mi se...
Eventualno fali jedan fan sa strane. Ili možda ne? Nemam pojma. Kao što rekoh, podeljeno mišljenje.
 
napravili smo Kuciste na bazi vodenog hladjenja, na tome radi Airflow super. Ako nezelis Watercool solution, onda ima sigurna i kucista sa boljim Airflow - ne da je los, Airflow u Kucistu je dobar, ali optimiran je na tecno hladjenje.

Ove Godine ce mo jos neke Variante izbaciti (600D) itd. pa ce biti jedno Kuciste kao i 800D samp bez HotSwap, posto sam HotSwap kosta oko 70€ ;) bi ce dosta jeftinije i optimalno za Usere koji zele da stave HDD ili SSD u Watercooled Blocksystem's ;)
 
a kada se ocekuje sledeca tura?
 
stize u zemlju za 2-3 nedelje. cena oko 25-26k din.
 
Cena je ocekivana, nadam se da ce biti vise komada nego u prosloj...
 
Stvarno dobro kuciste, ali mislim da mu je cena visa nego sto bi trebalo kad se pogleda konkurencija.

Inace, ko ne planira vodeno hladjenje apsolutno mu se ne isplati jer je ovo kuciste pravljeno za to. Nadam se da ce corsair izbaciti nekada i case prilagodjen airflow-u.
 
trebalo bi da bude i 600D bez hotswap hdd cage_a (nekih 70€ jeftinije)
 
Da, videh da je predstavnik corsaira najavio 600d (sto je bas exluzivna vest jer se on retko pominje i po stranim forumima) ali ce i on biti samo za watercooling a ne za airflow sto mi je bas zao jer mi se obsidian vizuelno mnogo svidja.

Btw za prvo kuciste ikada, stvarno su fantasticno uradili. Voleo bih kad bi i noctua napravila svoje kuciste :D
 
Da, i to u onoj svojoj karakteristicno gadnoj braon boji :)
 
noctua je ustvari black & white (ali human skin)
 
Stvarno dobro kuciste, ali mislim da mu je cena visa nego sto bi trebalo kad se pogleda konkurencija.

Inace, ko ne planira vodeno hladjenje apsolutno mu se ne isplati jer je ovo kuciste pravljeno za to. Nadam se da ce corsair izbaciti nekada i case prilagodjen airflow-u.



Veoma gresis,a to ces videti ako dodjes u dodir s kucistem.

JA sam godinama gledao neki HighTower kuciste i to su uglavnom 75% plastikaneri koji ni u snu ne mogu da se porede s OBsidianom.Takod a je cena sasvim opravdana(uporedi ga sa 20k ravenom koji nema ni hotswap ni produzne kablove a i dobar deo je plastika,ili sa snajperom koji je em ruzan nem plastika a kosta 22k)

Sto se tice hladjenja,kuciste ima veoma dobar airflow tako da iako ej pretezno pravljeno za vodeno uopste ne smeta ni da se koristi kao vazdusno(sto je naprimer moj slucaj),jer jednostavno sve je tako dobro projektovano i zamisljeno da ne mogu da poverujem da je ovo njihovo prvo kuciste.
 
Nisam imao priliku da ga vidim uzivo pa mi je tesko da komentarisem kvalite, samo mi je delovalo da za iste pare mogu da se kupe lian li-jevi modeli koji mi deluju kvalitetnije izradjeni, makr gledajuci corsairove slike.

A sto se tice airflow-a to je masovno konstatovano po revieowima po netu a i ovde od strane corsovog predstavnika. Sta vise, nailazio sam na komentare po stranim forumima da su pojedini korisnici bili razocarani kad su videli skok u teperaturi u odnosu na stara kucista koja su zamenili obsidianom i logicno mi deluje da sigurno da ne moze da se poredi sa kucistima tipa antec 902 koja su pravljena za vazdusno hladjenje.
 
Pricaju ljudi gluposti ja imam obsidiana i tvrdim da je bez premca na trzistu a sto se tice hladjenja radi posao za sve pare
 
a i uskoro ce 700D :)
 
Sad gledam sliku 700d
http://www.hardwarecanucks.com/wp-content/uploads/700D_side-opened.png
i koliko vidim imace identicni airflow pa me interesuje iskustvo nekog od clanova sa 800d kucistem- odakle ulazi hladan vazduh na ovom kucistu? Koliko vidim jedini ventilator je ovaj na donjem delu koji preuzima vazduh iz najnize komore te ispada da cors nema dorektan airflow spolja ili se varam?

AKo si pogledao moju masinu ispod avatara (da iamam 800D) i moje postove video bi da je to jedini ulaz vazduha ,doduse mozes i gornje ventove okrenuti da uduvavaju npr prvi uduvava druga 2 izbacuju.U svakom slucaju u odnosu na pretodno kuciste koje je imalo dobar airflow ali je bilo midi ovo daje manje temperature (cpu je pao za oko 8',ploca za oko 5' i td),sto znaci da airflow nije los(iako je kuciste pravljeno pretezno za vodeno;ali sigurno nije ni na onom novou kao kod izbusenih plastikanera sa xxx cm ventovima na stranicama i koji izgledaju nikad gore.

Jedini problem koji sam ja za ovo vreme primetio je sledeci:
Zivim kod zeleznicke pa je tu mnogo brze skupljanje prasine pogotovo one sitnije,tako da se filter koji radi extra posao vrlo brzo napuni prasinom.E sad problem je u tome sto je vadjenje filtera glupo projektovano po meni a to je da se vadi na nazad,sto znaci vadjenje kucista iz stola ili ako je na stolu okretanje istog da bi se filter izvadio.Tako da je to lose projektovano sa strane lakoce pristupa ciscenju filtera s obzirom da zadnji deo kucista uvek ide do zida ili neke pregrade a kuciste niej tako lako da bi se s njim izvodile razne vratolomije radi ciscenja filtera.
 
AKo si pogledao moju masinu ispod avatara (da iamam 800D) i moje postove video bi da je to jedini ulaz vazduha ,doduse mozes i gornje ventove okrenuti da uduvavaju npr prvi uduvava druga 2 izbacuju.U svakom slucaju u odnosu na pretodno kuciste koje je imalo dobar airflow ali je bilo midi ovo daje manje temperature (cpu je pao za oko 8',ploca za oko 5' i td),sto znaci da airflow nije los(iako je kuciste pravljeno pretezno za vodeno;ali sigurno nije ni na onom novou kao kod izbusenih plastikanera sa xxx cm ventovima na stranicama i koji izgledaju nikad gore.

Jedini problem koji sam ja za ovo vreme primetio je sledeci:
Zivim kod zeleznicke pa je tu mnogo brze skupljanje prasine pogotovo one sitnije,tako da se filter koji radi extra posao vrlo brzo napuni prasinom.E sad problem je u tome sto je vadjenje filtera glupo projektovano po meni a to je da se vadi na nazad,sto znaci vadjenje kucista iz stola ili ako je na stolu okretanje istog da bi se filter izvadio.Tako da je to lose projektovano sa strane lakoce pristupa ciscenju filtera s obzirom da zadnji deo kucista uvek ide do zida ili neke pregrade a kuciste niej tako lako da bi se s njim izvodile razne vratolomije radi ciscenja filtera.

To sa filterom su bas lose isprojektovali mora da je to nabrzinu sklepano
 
PAzi da nije toliko izdignuto kuciste pa da filter ne moze da se izvlaci na napred svatio bi ovako projektovan nacin vadjenja filtera,ali posto ima mesta koliko oces da se filter izvlaci na napred onda je definitivno to sklepano na brzinu.Ali dobro lakse je izvesti vratolomijju s kucistem jednom u mesec dva nego rastavlajti sve komponente i cistiti i od prasine,toliko dobro filter radi svoj posao:D,cak sta vise nakon ciscenja temperature su opet pale na one kao kad sam prebacio komponente u kuciste kad sam ga uzeo:D

Inace da napomenem da kad se okrece kuciste (u mom slucaju posto ej na stolu) treba biti jako pazljiv jer ako se naglo cimne kuciste delovi taloga prasine ce spasti sa filtera na sto/patos i sl.tako da kad se prstupi ciscenju treba sve raditi polako da ne bi bilo ko kad je moj stric ofarbao tepih kad je na silu vadio ketridz i stampaca:D
 
Nazad
Vrh Dno