Šta je novo?

Xigmatek HDT963

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Ima li neko ovaj cooler? Interesuje me kako bi on hladio proc iz mog potpisa u odnosu na sadasnji box, koji radi svoj posao donekle, ali mu ove vrucine bas i ne prijaju (55-57c u loadu neklokovan).

Nije mi jos jasno kako cooler od 470g moze da hladi isto kao i cooler od 600gr. Konkretno HDT963 VS HDT1283 ???

S obzirom da ovaj malisha kosta neverovatnih 1800dinchi, mislim da vendetta2 definitivno vise nije bestbuy, tj. ako je verovati ovom poslednjem round-upu coolera na benchu. Misljenja?
 
Hebote,jer stvarno ima veze gramaza sa hladjenjem?Ja imam jednog OCZ i jednog TX2 i na dva compa kad god nesto skidam CPU uvek vratim bilo koji cooler odnosno prvo onaj koji mi je blizi ruci...
 
Pa s obzirom da su oba kulera od istog materijala, veca gramaza znaci vecu kolicinu istog, odnosno vecu povrsinu za prijem i disipaciju toplote. Tako da da. Gramaza ima veze sa hladjenjem ;)
 
A onda tu vecu gramazu treba i ohladiti, a ako je u pitanju bakar (a sa tom tezinom svakako jeste) to ide malo teze - bakar bolje preuzima toplotu, ali je zato i teze odaje, pa ti obicno treba vise protoka vazduha, sto obicno dovodi do vece buke, ili nedovoljnog hladjenja na niskom broju obrtaja ventilatora.

Treba naci balans te dve stvari ;)
 
Sad odosmo u teoretisanje malo, al aj, nema veze..Slazem se sa tobom Dusane, ali u ovom konkretnom slucaju je odnos bakra i aluminijuma isti ili bar slican, jer su oba kulera HDT, odnosno imaju bakarne pajpove i aluminijumsko telo. Na sve to i proizvodjac je isti, tako da mi stvarno nije jasno kako ova dva kulera imaju istu rashladnu moc..
Zato i jesam pitao za licna iskustva ;)
 
Nazad
Vrh Dno