Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

Pu pu daleko bilo [emoji1787][emoji1787][emoji1787] Mada se džaba mi nadamo... Evo gledam top Serbia na deezeru... Ne želite da znate na šta to liči [emoji1787][emoji1787]

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
Pu pu daleko bilo [emoji1787][emoji1787][emoji1787] Mada se džaba mi nadamo... Evo gledam top Serbia na deezeru... Ne želite da znate na šta to liči [emoji1787][emoji1787]

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
Slušao sam taj užas na nekoj bleji u parku. 10 puta sam molio da ugase ako boga miloga znaju. Kaže klinčarija pa to je top lista za srbiju na deezeru [emoji24]. Dodje ti da se zapališ
 
Klinčarija je ta koja sve to sluša na repeat i to po milion puta. Možda Spotify lista ipak bude drugačija jer neće biti za dž (bar ne u startu) za razliku od Youtube koji je free i Deezera koji se gratis dobija uz Telenor pakete.
Nije da mene nešto potresaju te top liste na nivou države ali stvarno jesu grozomorne.

Nego, jel neko možda poredio kvalitet zvuka na Spotify i Deezer? Čini mi se da je na Deezeru kvalitetniji i nekako "jači" :zgran:
 
Poslednja izmena:
Klinčarija je ta koja sve to sluša na repeat i to po milion puta. Možda Spotify lista ipak bude drugačija jer neće biti za dž (bar ne u startu) za razliku od Youtube koji je free i Deezera koji se gratis dobija uz Telenor pakete.
Nije da mene nešto potresaju te top liste na nivou države ali stvarno jesu grozomorne.

Nego, jel neko možda poredio kvalitet zvuka na Spotify i Deezer? Čini mi se da je na Deezeru kvalitetniji i nekako "jači" :zgran:

Je l' si isključio normalizaciju jačine zvuka u podešavanjima za Spotify?

Inače, pošto svi mainstream servisi koriste visoki bitrate ne bi trebalo da bude razlike. Teoretski najbolji rezultat bi trebalo da daje Apple Music, jer koristi najsavremeniji codec (aac), nakon toga Spotify (ogg vorbis), pa onda Deezer (mp3). Međutim, kao što rekoh, na visokim BR svaki od njih postiže sličan rezultat, posebno ako ne koristiš neku skupocenu opremu za slušanje.
 
Ta lista od 50 nece doci jos dugo niko od ovih zadnjih gdje je dostupan Spotify od 15 juna nije dobio osim Rusije ..
 
Na laptopu sam probao Deezer i Spotify (obe premium) i mogu reći da se Deezer dosta jače čuje. Oba se čuju dosta dobro ali ovaj dosta jače (isključena je normalizacija na oba).
Na telefonu mi se čini da su približni što se same jačine tiče (kako spikerfon tako i slušalice)...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Je l' si isključio normalizaciju jačine zvuka u podešavanjima za Spotify?

Inače, pošto svi mainstream servisi koriste visoki bitrate ne bi trebalo da bude razlike. Teoretski najbolji rezultat bi trebalo da daje Apple Music, jer koristi najsavremeniji codec (aac), nakon toga Spotify (ogg vorbis), pa onda Deezer (mp3). Međutim, kao što rekoh, na visokim BR svaki od njih postiže sličan rezultat, posebno ako ne koristiš neku skupocenu opremu za slušanje.
U pravu si. Bila je uključena normalizacija jačine zvuka. Sad je mnogo bolje ali opet mi je subjektivni osećaj kvaliteta na strani deezera. Nemam pojma, u suštini ovo su sitnice. Samo eto čudno mi da meni kao laiku budu primetne razlike...

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel ima neko problem sa placanjem spotify, odbija mi karticu od kombanke visa one and only.

Vidim sa me salje na verify by visa al mi ne otvari onaj 3d kod da upisem :/


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Komercijalna inače ima problem oko plaćanja nekim karticama ovih dana, nam da ti je možda do toga...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Uspeo da platim istom karticom preko paypal-a.

Sigurno je onaj glupi 3D secure code, sto je ok al me nervira kod prepaid kartice koje imam. Moram da vidim jel je moguce da se to ugasi. Tacno vidim da pri uplati posalje na Verified by VISA stranicu u ne stignem ni da ukucam kod, vrati me da je neuspesno placanje.
 
Ako nekom treba clan za family paket, neka me cimne. Hvala:)
 
Ako nekom treba član familije, ja sam zainteresovan. :)
 
Evo i ja bih ds ucestvujem, koliko vidim ima nas 3-4 za novu grupu, ako se neko javi jos pa bi mogli da uzmemo ovo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jos dvojica nam trebaju za grupu. Kada se skupimo oraganizovacemo viber grupu pa cemo se dogovoriti sta i kako.

Kakav je kvalitet na ovom service-u. Flac?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da je neko pisao da je 320

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Spotify koristi Ogg Vorbis format na 320Kbps.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Evo i ja se prijavljujem za grupu....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ima nas 6, e sada treba da se dogovorimo ko ce da bude admin, koliko bidim mora nesto da je SAD paypal nalog...?
Citao s prvi post, ne znam da li je to aktuelno jos?


Ja iskreno nemam vremena da idem u banku i vadim novu internet visa karticu, ako ima neko neku karticu da napravi taj namenski paypal neka se javi, ja bih da ucestvujem.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zasto bi trebao SAD nalog i ikakve namenske kartice sada kada imas Spotify zvanično u srbiji. Daj malo logike, nije potrebno nista čitati za zaključak ;)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma citao sam prvi post na brzinu, pisano je tamo nesto o tome, u guzvi sam pa nisam bas iscitao temu malo ozbiljnije. Nisam znao da spotify ima legalno u Srbiji.
Uglavnom ajde preko PP da se organizujemo nas 6 sto smo se javili i da napravimo mozda neku viber grupu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Spotify koristi Ogg Vorbis format na 320Kbps.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
Mislim da je sramota da ovakvi servisi ne kotiste neki od najkvalitetnijih formata ili da bar obezbede pakete gde bi mogao da se bira kvalitet.
Ok, koliko znam nije ovo los format, ali sa nekim boljim slusalicama i na telefonu moze da se oseti razlika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Postoje i servisi koji imaju veći kvaltet, al' očekuju da se više otvoriš od nelegalnog deljenja family naloga...
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno