Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

Kad ažuriram onda ni search ne radi. :)
cf3cc0791be210e454546cd93cb51711.jpg
 
Ako neko ima isti problem, nek doda spclient.wg.spotify.com u white list add block aplikacije.
 
Povodom mojih žalbi da Tidal zastajkuje kada svira direktno na streamer-u, konačno sam dobio odgovor od podrške proizvođača steramer-a:
We have been seeing a lot of issues with compatibility between Naim products and the new music file type that Tidal has recently introduced. However our software techs are well aware of the problem and have been and are working on a fix for it that will be a part of the next software update which should be available in the early part of the new year. I apologise that we can't be of more immediate help on the matter but rest assured that the matter is in hand.

Dakle, čekam update fw-a.

Do tada, svira Spotify. E sada, Spotify moram prvo da pohvalim zbog daleko bolje implementacije softvera u sve žive uređaje (uključujući i streamer). Logika rada je drugačija. Spotify koji pokrenete bilo gde (u mom slučaju najčešće telefon ili računar), odmah prepoznaje kompatibilne uređaje na lokalnoj mreži (u mom slučaju Naim i Chromecast), i jednim klikom, muzika se preusmeri na taj neki drugi uređaj. Pri tome, muziku ne sviraju više telefon ili računar, već direktno, napredni HiFi streamer. Prednost nad Tidal-om jeste što se sve radi na veoma solidnoj Spotify aplikaciji na telefonu/računaru, a ne k'o kod Tidala na kljakavoj streamer-ovoj aplikaciji na telefonu.

Inače, ni Tidal ni Spotify na podržavaju nikakav UI na samom streamer-u, osim stop/play/pause/next/prev i volume up/down. Ne znam kako je to na drugim HiFi streamer-ima. Ali to je u stvari ok, jer će se na telefonima i računarima sa standardnim OS mnogo duže raditi podrška aplikaciji. Da se aplikacija vrti samostalno na raznim streamer-ima, siguran sam da bi podrška bila veoma kljakava.

Druga prednost Spotify-ja (i to zaista hvale svi koji su ga probali) jeste njegov engine, ili da ga nazovemo AI, koji bira muziku za vas. Ovde mu ostali stream servisi nisu ravni. Kada izaberete nešto muzike ili napravite play listu, Spotify nastavlja da vam pušta muziku po svom izboru, ali imajući u vidu vaš muzički ukus. Zvuči blesavo, ali ovo kod Spotifaja radi daleko najbolje od svih stream servisa (ili ajde da se ja ograničim na Tidal, njega sam probao (ali po svim svetskim komentarima, ovo samo Spotify radi kako treba)). Muzika koju bira vam je dobrim delom nova, tu i tamo nešto što prepoznate, ali nekako uvek u skladu sa play listom na koju se ugleda.

Naravno, ako krenete sa klasikom, nastaviće klasiku, ako krenete sa jazzom, nastaviće jazz, ako izaberete Metalicu ili Slayer, on nastavlja u tom fazonu. Izbor Ex-Yu rock-a je takođe jako dobar (mada, nema sve :( ).

Mana, 320kbs je najbolje što sada nude. :( Dovoljno dobro za svakodnevno slušanje u pozadini, i upoznavanje sa novitetima. Razlika u 320kbs lossy kod Spotify-ja i 44.1kHz FLAC-a kod Tidala se naravno može čuti, ali samo kada slušate dobro produciranu muziku, kada je glasno,, kada sednete gde treba u sobi, kada nema ometanja od strane 4,5 i 1,5 god deteta, igračaka na navijanje/baterije, televizora, telefona, žene... :p
 
Poslednja izmena:
Ajde da te pitam, posto vidim da koristis Spotify preko raznih uredjaja: da li primecujes da je Spotify muzika ubrzana, tj ima povisen "pitch"? Na netu nalazim da se puno ljudi zali na to ali nema odgovora zasto i da li je to tako. Vecina to i ne primecuje, ali meni smeta narocito kod muzike koju slusam vec godinama. Nije to sad neka ogromna razlika, bude do jedne sekunde za duzu pesmu ali sam bas osetljiv na to. Inace strimujem Spotify na HK risiver, na Amazon echo i sad sam probao i Google home, ista situacija svuda . Znaci problem je do Spotify-ja a ne do uredjaja. Najlakse se uporedi kad na PC-u pustis MP3 i Spotify uporedo. Moram da priznam da me ovo bas nervira, da nije ovako siroke podrske za raznoliki hardver, otkacio bi ih koliko odma' (doduse ionako ih slusam polu-piratski, nije da bi se potresli).
 
Poslednja izmena:
Jedna sekunda duže na 5 minuta ti smeta?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Smeta, koliko god to zvucalo malo trenutno mogu da kazem da li slusam pesmu sa Spotify ili slusam MP3. Ko ima gramofon sa regulacijom obrtaja (ne mislim na promenu 33/45 vec fina regulacija) zna o cemu pricam.
I nije duze, Spotify pusta pesmu krace, tj ritam je ubrzan.
 
Poslednja izmena:
Ajde da te pitam, posto vidim da koristis Spotify preko raznih uredjaja: da li primecujes da je Spotify muzika ubrzana, tj ima povisen "pitch"? Na netu nalazim da se puno ljudi zali na to ali nema odgovora zasto i da li je to tako. Vecina to i ne primecuje, ali meni smeta narocito kod muzike koju slusam vec godinama. Nije to sad neka ogromna razlika, bude do jedne sekunde za duzu pesmu ali sam bas osetljiv na to. Inace strimujem Spotify na HK risiver, na Amazon echo i sad sam probao i Google home, ista situacija svuda . Znaci problem je do Spotify-ja a ne do uredjaja. Najlakse se uporedi kad na PC-u pustis MP3 i Spotify uporedo. Moram da priznam da me ovo bas nervira, da nije ovako siroke podrske za raznoliki hardver, otkacio bi ih koliko odma' (doduse ionako ih slusam polu-piratski, nije da bi se potresli).

Hm! Nisam ovo primetio, ali ni obratio pažnju. Moram smisliti neku metodologiju da probam. :trust:
 
Kako na Spotifly da uključim "Folow" ?
 
Hm! Nisam ovo primetio, ali ni obratio pažnju. Moram smisliti neku metodologiju da probam. :trust:

Onda bolje nemoj, ako do sada nisi primetio samo ces se kasnije nervirati.

Posto imam premium nalog koji kupujem na Ebay-u, moze li neko ko ima propisan nalog da proveri da li mu je dostupno npr

https://open.spotify.com/track/6GKL1VIgcFoqigAA3Pkzl8

kod mene ovo ne moze da se pusti, tj ne pojavljuje se play ikona, po objasnjenju koje sam procitao to znaci da nije dostupno u zemlji za koju je nalog vezan, e sad ne znam da li se to gleda po onome ko je nalog otvorio ili ko strimuje muziku.
 
Koliko se placaju ti placeni nalozi na Ebay-u i ima li ko nekog proverenog prodavca?

Sent from my LG G4 using Tapatalk
 
Onda bolje nemoj, ako do sada nisi primetio samo ces se kasnije nervirati.

Posto imam premium nalog koji kupujem na Ebay-u, moze li neko ko ima propisan nalog da proveri da li mu je dostupno npr

https://open.spotify.com/track/6GKL1VIgcFoqigAA3Pkzl8

kod mene ovo ne moze da se pusti, tj ne pojavljuje se play ikona, po objasnjenju koje sam procitao to znaci da nije dostupno u zemlji za koju je nalog vezan, e sad ne znam da li se to gleda po onome ko je nalog otvorio ili ko strimuje muziku.
Radi
3900cc5d35a2e4f548078d99fb7c0f06.jpg
 
Koji nalog imas, US? Jel ides preko VPN-a ?
 
Porodični premijum, otvoren u Sloveniji. Koristim normalno bez vpn-a.
 
Ja probao sa US nalogom i ne radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto imam premium nalog koji kupujem na Ebay-u, moze li neko ko ima propisan nalog da proveri da li mu je dostupno npr

https://open.spotify.com/track/6GKL1VIgcFoqigAA3Pkzl8

kod mene ovo ne moze da se pusti, tj ne pojavljuje se play ikona, po objasnjenju koje sam procitao to znaci da nije dostupno u zemlji za koju je nalog vezan, e sad ne znam da li se to gleda po onome ko je nalog otvorio ili ko strimuje muziku.

Kod mene radi. Italijanski premijum nalog, slušam u Srbiji bez VPN-a.
 
Koliko se placaju ti placeni nalozi na Ebay-u i ima li ko nekog proverenog prodavca?

Izguglaj na eBay. Cene su smešne, ali jeste malo mačka u džaku. Rade od mesec dva, do godinu dana (što je naviše koliko vidim da nude).

Dojmim se da to neko pokupuje neke porodične pakete, još ako ima nekih akcija za sitnije pare, pa onda to prodaje. Admin porodice može svojevoljno uvek da te isključi, tako da zavisi od njega kako ćeš proći. Gledaj da ima dovoljno pozitivnih feedback-ova.

Mada, ne znam sada, nisam to još pokušavao, na eBay, kada jednom daš feedback, da li možeš da ga menjaš? Da li možeš posle 3-4 meseca da se žališ da ti je 1 god. nalog prestao da radi.



Da, i ja se pitam. Probaj, košta 2USD. :p
 
Poslednja izmena:
Spotify mi u toku emitovanja stalno pali ekran sa prikazom obavesti o izvodjaču,pesmi.Po nekoliko puta u emitovanju samo jedne pesme.Kako to da isključim?
 
Gde tu pali ekran? Telefon, računar, televizor, chromecast, neki streamer... ?!?
 
Poslednja izmena:
Na telefonu,mada slušam preko CC.Ali mislim da nema veze sa CC,jer se isto dešava i preko bluetooth-a.
 
Mesecima mi se desava da mi u plejlistama sam dodaje neke random gluposti, tipa instrumentali 60ih, muzika iz nekog nebitnog filma, itd itd... kao genericke plejliste... stalno sam ih brisao,ali su se pojavljivale i dalje,pa sam batalio...
medjutim,od pre neki dan krene staaaaalno da mi se desava kao da neko slusa takvu muziku na mom nalogu uporedo sa mnom... udjem u spotify, izadje mi obavestenje da slusam na drugom uredjaju, iako ne slusam... i posle toga vidim gomilu takvih gluposti na home,kao da je neko slusao 300 razlicitih pesama... sad mi se to stalno desava, vise puta dnevno... cak i dok slusam nesto sto hocu, prebaci mi na neku random glupost, kao da sam krenuo na drugom uredjaju da slusam...

ulogovao sam se na kompu i u onim "apps" sam pobrisao sve, iskljucio one predloge sa fejsa itd.... i i dalje se desava... izludjuje me
 
Pa, neko i sluša zajedno sa tobom :D

Ukoliko si kupio nalog za par dolara, onda je to normalno, posto isti nalog često prodaju po više puta.

Ako je tvoj, znači da ti neko zna šifru, promeni je.
 
Nisam u toku sa spotify uopste, pa sledi mozda glupo ili x puta postavljeno pitanje: mogu li u ger da kupim mesecni ili bilo koji premijum nekom u srb?

Hvala

TT over 6X
 
U DE možeš da kupiš sebi, a ovde nekog možeš da ubaciš u porudicu (5 člana max.).
 
Al to u De koliko sam skontao jedino ako se prebaciš na play store za njihovo područje pošto sad kada sam bio uopšte nije nalazio spotify redovno na pretrazi (srbija mi stoji u odabranim zemljama).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Al to u De koliko sam skontao jedino ako se prebaciš na play store za njihovo područje pošto sad kada sam bio uopšte nije nalazio spotify redovno na pretrazi (srbija mi stoji u odabranim zemljama).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Tačno
 
Pa, neko i sluša zajedno sa tobom :D

Ukoliko si kupio nalog za par dolara, onda je to normalno, posto isti nalog često prodaju po više puta.

Ako je tvoj, znači da ti neko zna šifru, promeni je.

ne slusa niko, liste su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske, to niko ne bi slusao.... genericke, kao da ih neki program ubacuje, najvise neka ambijentalna muzika...
nalog je free, niko nema pristup osim mene. i nisam jedini kome se desava, nasao sam na netu milion primera, ali koliko vidim, NIKO nije resio... kakva glupost,neverovatno
 
Nisam u toku sa spotify uopste, pa sledi mozda glupo ili x puta postavljeno pitanje: mogu li u ger da kupim mesecni ili bilo koji premijum nekom u srb?

Hvala

TT over 6X

Možeš. Taj neko će samo imati problem ovde u Srbiji, da Spotify uopšte instalira na telefonu (bilo Android bilo iOS) jer mu store ne dozvoljava da instališe Spotify ako nije iz podržanih zemalja. Ali i to se da prevazići.

Nekako instalisani Spotify (na telefonu) će onda dalje raditi bez problema, ako je nalog Premijum. Za Spotify premijum, svakako nije bitno gde ga slušaš. Radi svuda gde je internet dovoljno dobar.

Na PC svakako možeš instalisati Spotify, gde god da si.
 
Nazad
Vrh Dno