Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

Ne kukam ni ja nad tužnom sudbom Spotify-ja, daleko bilo. Ali, za razliku od nekih, ne krijem se iza lažnih motiva i termina. Ako budem koristio family nalog onako kako Spotify to nije zamislio, neću to nazivati nikako drugačije nego onako kako to jeste: nelegalno.
I da ne bude da sam Spotify bot: imam free Spotify nalog, koji sam otvorio pre više godina preko kompanijskog VPN-a. Osim par pesama prvih par dana, nisam ga koristio dok nisu došli u Srbiju. Od kad su ovde, koristio sam ga par puta, da vidim kako radi i koliko se razlikuje od Deezer-a, koji inače koristim, a koji imam preko Telenora.
@Alukard: podržavam to što i dalje kupuješ nosače zvuka, ja sam davno izašao iz te priče. Moja kolekcija ploča je poslednji put osvežena krajem '80-tih. Nakon toga sam pazario i nešto CD-ova, a poslednjih godina sam se okrenuo digitalnim sadržajima. Sam kvalitet zvuka mi sad manje znači nego ranije, važniji mi je emotivni utisak koji muzika pravi. Prava pesma dobro zvuči i na tranzistoru, loša je loša i u filharmoniji. Ne kažem da isto zvuči na bilo kakvoj opremi, ali meni taj više tehnički aspekt ima sve manje uticaja.
Pozdrav
 
Da umetnici žive od Spotify i drugih striming servisa, odavno bi izumrli, barem većina.
Ovako im dodatno kaplje neka kintica I to je to, oni popularni se i onako ubijaju od kinte, ovima manje popularnima je tako kako je.
Retko ko danas živi od prodaje nosača zvuka. Tezge, reklama, autorska prava je ono gde je prava lova.

A to kako će ko od nas da koristi te srevise je neka sasvim druga priča, na kraju krajeva, svi smo mi familija :)
Njima je bitno da im se plati nalog, nama je bitno da dobijemo full servis i svima lepo.

Aj da se fokusiramo da njihove usluge i da ne morališemo previše .

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Malo da razbijemo monotoniju, tema se ionako pretvorila u skupljanje interesenata za family naloge...
 
https://www.timesinternational.net/how-much-can-an-artist-earn-on-spotify/

According to CNBC, artists can expect to earn between $0.006 to $0.0084 per stream to the holder of music rights. However, according to some data from Information is Beautiful, it puts that number even lower at $0.00437 per play. So doing the math, a 1000 streams would translate to roughly $4.37. This was one of the lowest amounts paid by companies. Of course, this is nowhere near as bad as what YouTube gives at $0.00069 per view.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U pravu si. Bila je uključena normalizacija jačine zvuka. Sad je mnogo bolje ali opet mi je subjektivni osećaj kvaliteta na strani deezera. Nemam pojma, u suštini ovo su sitnice. Samo eto čudno mi da meni kao laiku budu primetne razlike...

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
O ihfx
 
legalno/nelegalno, ali niko nije pomenuo šta kažu oni koji prave svu tu silnu muziku a kažu sve najgore kad je reč i o njihovoj zaradi...spotify je neka vrsta muzičkog ubera, nemaju skoro nikakve obaveze prema tebi (vozaču, muzičaru...) a skupljaju silne pare...tako da ih ne treba previše žaliti...

To nije u potpunosti tačno. Muzička industrija najveći deo zarade ostvaruje preko streaming servisa, a 70% profita koji Spotify ostvaruje ide izdavačkim kućama koje taj novac raspoređuju. Tako da su mnogo veći problem loši ugovori koje izdavači imaju sa muzičarima/izvođačima nego Spotify kao takav.
 
Meni Tidal i Qobuz su ipak interesantniji u odnosu na Spotify i Deezer, najvise zbog kvaliteta koji je ponudjen kroz opcije hifi i master.
Kakogod, kod mene se ipak cuje ta razlika u kvalitetu

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dizer smanjio cene [emoji3]
bcc81ce21f31b3512bdecfbad556f91b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Konkurencija čini svoje [emoji6]

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima li neka grupa za popunu?
 
Meni Tidal i Qobuz su ipak interesantniji u odnosu na Spotify i Deezer, najvise zbog kvaliteta koji je ponudjen kroz opcije hifi i master.
Kakogod, kod mene se ipak cuje ta razlika u kvalitetu

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

I Deezer ima HiFi pretplatu.

Mada je meni Tidal bolji u svakom pogledu.
 
Ima, cini mi se da Tidal ima vecu bazu

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Spotify ubedljivo najviše korisnika,mislim preko 300 miliona što free što premium.
 
Kod mene ima jedno mesto ako je neko zainteresovan neka se javi u DM

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
radi li vam spotify danas? kažu da nije down a meni ne radi...sad ne znam jel do aplikacije ili je stvarno negde prekid...
 
Ceo dan mi svira na poslu.

s10e on Tapatalk pro
 
Ne znam šta se desilo, nije čak bilo zvuka ni na samom telefonu a kamoli da nešto strimujem...kad sam pustio sa kompa strim na zvučnike onda je proradilo i na telefonu...?
 
Kad bih bio u grupi, imao bih pravo na jedan svoj strim, je li tako? A da li bih bio ograničen i brojem uređaja? Tj. da li mogu taj svoj jedan strim da slušam nekad na kompu, a nekad na telefonu preko aplikacije? Ili bih mogao da budem ulogovan samo na jednom uređaju?

U principu sam ZA za deljenje, računajte i mene ako se sakupi dovoljno nas da ne ispada više od 200-300 din. mesečno po članu.
 
Poslednja izmena:
Možeš na koliko hoćeš uređaja ali samo na jednom će da svira. Ja imam app na laptopu, kompu u firmi, telefonu i eon boxu. Dobra stvar je što kad prekineš slušanje na jednom uređaju možeš da nastaviš na drugom gde si stao.
Ja npr. slušam na telefonu i kada uđem u stan samo prebacim da mi svira preko eon boxa.

s10e on Tapatalk pro
 
Nazad
Vrh Dno