Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci



:D

Sad se setih da treba da se isključi ona paypal konverzija valute ...
Piše u paypal temi na forumu:

P: Kako da isključim konverziju iz strane valute u RSD prilikom plaćanja?
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit

Najbolja varijanta je da na računu držite EUR i da isključite konverziju na PayPal-u. U ovom slučaju imate samo konverziju od strane VISA Inc. koja je po najboljem mogućem kursu. Prilikom konverzije u RSD, PayPal koristi svoj kurs koji je nepovoljniji za krajnjeg kupca.

Posebno obratite paznju, vrlo cesto ne bude dovoljno samo na pocetku podesiti: "Bill me in the currency listed on the seller's invoice", mora se proveravati svaki put neposredno pre placanja PayPal-om, jer kompanija PayPal menja podesavanja da bi naplatili proviziju prilikom konverzije

Ili još lakše, klikne se tu - https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub pa Conversion Options i tu se čekira Bill me in the currency listed on the seller's invoice opcija!

pp.png
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva kako spotify radi sa apple watch-om?
Koristio bih ga za trening.
 
Dobijes volume i previous next pause kontrole na ekranu
 
Kad planiraju da prošire tržište? Uopšte ih nema na prostoru ex Yu, ali su zato prisutni u npr. Bugarskoj i Turskoj, ali ne i Rumuniji... Čudno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jesu u Rumuniji od pre 2 dana :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Trebali bi da prošire i na Srbiju,da vide kako smo svi mi jedna veelika familija:d
 
Ma mi smo bitni kao Tadžikistan

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Vi sto se dogovarate za premium, na koju ste zemlju stavili?
Sad gledam nesto, pa najisplativije je staviti Bugarsku, tamo je obican premium 5e, a premium family 8e. Znaci 156 dinara po osobi mesecno. Jel moze nekako da se uzme na 12 meseci odma family paket, jel ste nasli nacin?
 
Verovatno nije isti izbor muzike ...


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Од народних опција и последња паде у воду
 
Zdravo društvo,
pročitah ovih dana čitavu temu, od prve do poslednje poruke, nije me mrzelo.
Što se muzičkih servisa tiče, probao sam Deezer pre svega, jer je to bilo dostupno kod nas legalno. Uprkos tome što se neki kunu u njega i vole ga više od bilo čega, za moj pojam je Deezer ostao smeće. Algoritmi su bar na mom nalogu bili užasni, šta god dodao da mi se sviđa, kako se god ponašao Deezer flow mi je puštao sve ono što ja ni u snu ne bih pustio.
:)
Spotify sam koristio prošle godine kratko i mnogo mi se više dopao. Međutim počelo je da me nervira što moram da se prijavljujem svake dve nedelje, te ne mogu da nađem važeći proxy, te VPN zeza i onda sam ga ipak izbrisao. O premium mogućnostima tada nisam razmišljao jer mi je američki bio skup da plaćam deset dolara mesečno za običnu pretplatu. Svideo mi se tamo discover, uvek je puštao baš onu muziku koju sam ja slušao protekle nedelje.
Poslednjih pola godine sam na Google muzici i relativno sam zadovoljan. Samo što je plaćam 6,99 dolara, a kad vidim kako se vi orođavate, mnogo mi i to postaje.
Kod Google-a mi se sviđa što je kvalitet muzike za moje pojmove slušanja odličan, što je ona maltene integralni deo Android sistema, a ni web player nije loš. Još samo da je malo jeftinija ili da bar ima orođavanje. Dopada mi se to što ako neku pesmu nemaju a ja je imam, mogu da je podignem gore i ona je dostupna na svim mojim uređajima. Čini mi se da nešto takvo ima i spotify, ili grešim?
E sad da se vratim na Spotify, orođavanje i ostale nam teme nasušne. Neko kaže da može Entropay, neko da ne može. Pa može li neko da kaže ko je baš baš skoro, najskorije tako plaćao, može li ili ne?
Entropay imam od 2011 godine pa sam i tada nešto muljau sa PayPal US nalozima, ali ne bih se više sa tim igrao, jer imam jako loša iskustva iz tog vremena. Tako da, ako bih ja bio admin neke grupe, voleo bih da znam može li Entropay jer je na malti svakako jeftinije.
Što se tiče vaših sumnji da ako uplatite bugarski nalog, nećete imati svu muziku, mislim da su one neopravdane i neosnovane. Ne verujem da bi neko takvo nešto sebi radio, a naročito ne Spotify. Cene se jednostavno formiraju na osnovu tržišta, pa verujem da je ceo taj blok najjeftiniji: Bugarska, Rumunija, Mađarska, Češka, Slovačka... Drugo je sad pitanje možemo li u tim državama naći neku virtual ili gift karticu, ili možemo li na te države otvarati PP naloge. 99.9999% sam siguran da je svuda sva muzika dostupna.
Ukoliko Entropay i dalje radi, ja bih pristao da budem admin, s obzirom na to da već imam iskustva u takvim poslovima. Godinama već vodim Office 365 grupu na godinu dana, i sa mnom još nemaju problema, a ni ja sa njima.
Ako se to dogodi i ja aktiviram malteško orođavanje, da li i moji rođaci moraju da se prijave preko Malte koristeći neki VPN, ili će to nakon postavljanja adrese biti svejedno?
 
Mislim da je jedino bitno prvo logovanje da tako kažem... Posle nije problem, barem ja nisam imao (ni moja grupa) poslednjih 6m

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da je Bugarska najbolja opcija, jedino mozda imaju na dnu dve tri plejliste, tipa Hot Hits in Bulgaria. A svakako ne verujem da bi nudili razlicitu muziku u razlicitim drzavama to nikako nema smisla. I kad dodju kad nas sigurno ce cene biti ko u Bugarskoj sto ce biti super.

PS: Poslednja modovana aplikacija radi. Juce je radila sa bilo kojim nalogom, od danas radi samo sa novim nalozima (koji su kreirani posle ove racije od strane spotify-a).
 
Ako se gledaju Netflix i slični sajtovi ima velike razlike u sadržaju između USA i npr neke zemlje istočne Evrope.

Muzika, copyright i ostalo ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da su video sadržaji nešto drugo, prava na njihovo distribuiranje su daleko skuplja i škatljivija, muzika je samo audio. Milion puta sam video da ne mogu da gledam neki TV prenos, ali još mi se nije dogodilo da nemam pravo da slušam neku radio emisiju ma iz kog dela sveta da je ona, ili da ne mogu da slušam/kupim neki muzički sadržaj. Eto, samo da mi neko potvrdi može li Entropay još uvek i kako se domoći malteškog proksija, ja ću dejstvovati. Naravno, bilo bi super i za bugarski nalog, ako neko ima ideju kako da se ovo postigne. Za svaku sam vrstu saradnje sem za otvaranje PP na USA.
 
Potrazio sam na Google, bilo je slucajeva da nema nekih albuma (ne izvodjaca, vec samo odredjenih albuma), tipa neka nemacka klasika iz 19. veka lik se zalio da na us nalogu nema, nesto i u us nema na uk verziji, za istocnu evropu nzm, ali verujem da nije nista mnogo ozbiljno. Pisu da to nije do Spotify-a nego do izvodjaca koji je odlucio da odredjene numere/albume distribuira u samo odredjenim zemljama. Pojma nemam, ali kad budem uzimao premium ja cu uzeti BG.
 
Poslednja izmena:
Kojim putem to misliš da postigneš? Ja planiram premium porodični, drugarica i ja smo zainteresovani pa razmatramo sve ponude.
 
Mislio sam, ali za sad mi ne treba jos uvek. Ostaje kao predlog onima koji razmatraju. Meni jos uvek radi modovana verzija pa necu jos.
 
Ništa, probaću tu poslednju modovanu verziju sad. Uzgred, čini mi se da je Spotify najpovoljniji na Filipinima, a skoro su ubacili Vijetnam, pa bi valjalo i tamo pogledati cene i imaju li family varijantu.

Edit: upravo probao modovanu verziju, ušao bez vpn-a sa starim nalogom, sve ok. Videćemo dokle će trajati...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dopunio sam Entropay, na US nalogu ne prolazi, ali mi i ne pominje mogućnost da pređem na maltu. Kad hoću da promenim državu, u listi imam samo US, u članku podrške piše da ću moći da promenim na drugu državu samo kada sam u njoj. Ubio sam se noćas tražeći neki free VPN ili proxy sa Malte, ali ništa od onoga što sam pronašao ne radi. Od Filipina nema ništa, jer je za Filipine verovatno opet potreban ili njihov PP nalog ili kartica. Nisam čak uspeo da pronađem ni bugarski VPN niti proxy. Uprkos mojoj želji da budem na Malti preko Entropaya, izgleda ću morati da otvaram US PP a to mi se ne radi ni najmanje.
 
Proradio mi je i stari nalog na modovanoj aplikaciji, nadam se da ce raditi na starom modovana bez problema nadalje.
PS: Sto se tice Entropay ja sam pre otprilike godinu-dve preko njega isao na Maltu tad je htelo, ne znam kakva je sad situacija. Imas rumunski vpn na tunnelbear-u, e sad problem je koliko vidim sto jos uvek ne nudi Spotify family nalog rumunima, samo obican premium za 5e.
 
Hmm, zanimljivo. Ma ima negde sigurno i bugarski VPN, ali onda mi verovatno treba ili bugarski PP ili njihova kartica što je dodatno cimanje. Ovo sa Entropay bi mi bilo najlakše, još samo da uglavim.
 
Jel može na ios da se instalira kod nas bez nekih jb i kerefeka?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Pa kad nemaju podršku u gomili zemalja. Da ih ima u Srbiji, platio bih. Ovako imam opciju ili da se ganjam sa vpn-om, platnim karticama, PayPal-om i sl., ili da instaliram patch-ovanu verziju i da slušam muziku.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Srecom poslednja modovana verzija radi vec nekoliko dana bez ikakvih problema.
 
Pa kad nemaju podršku u gomili zemalja. Da ih ima u Srbiji, platio bih. Ovako imam opciju ili da se ganjam sa vpn-om, platnim karticama, PayPal-om i sl., ili da instaliram patch-ovanu verziju i da slušam muziku.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Samo za prvo logovanje sa spotify premium treba VPN, posle toga se koristi sve normalno...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Premium ima smisla uplatiti samo ako imas uredjaj tipa risiver pojacalo i slicno koje radi samo na premiumu. Za sve ostalo modovana verzija. Probao sam i jedno i drugo nikakve razlike u kvalitetu zvuka NEMA. Jedino nema downloada za offline slusanje a to mi ionako ne treba kad sam stalno online.

Korisnicima androida je lakse samo ubace modovanu aplikaciju.
Kod iphona bez jailbreaka je komplikovanije jer mora da se obnavlja svake nedelje. Ko ne zeli i hoce modovane aplikacije na iphone bez njakanja preporucujem adresu builds.io. Za godinu dana je 12 evra ali dobijas mnoge modovane aplikacije pored spotify tu su i youtube i sl. Ja sam presao na tu varijantu sad ne brinem.
 
Poslednja izmena:
E sad mi stvarno ništa nije jasno,imao sam modovanu verziju i onda sam prešao na premium.Razlika kao nebo i zemlja,onda pročitam ovde da je bolja modovana verzija,ili nema razlike??Možda ja nisam u vinklu?
 
Ljudovi,
Možda ni ja nisam u vinklu, ali da vam ispišem šta mi se dogodilo.
Rešim danas da se opet poigram. odem na US VPN, prijavim se na svoj nalog, idem da izaberem probni premium. Traži podatke o kartici. unosim Entropay, neće da prođe i gotovo, par puta. Nema određene greške, samo eto nije prošlo.
Onda, iako ste vi ranije tvrdili da naše kartice ne prolaze, unesem TB karticu i ona prođe... Dobijem 30 dana premiuma, i piše da će biti naplaćeno 23 aprila sa moje MC TB.. Iskreno, meni je mnogo da platim 9,99, pa ako bi neko hteo grupu, ja bi bio admin, bez ikakvih dodatnih troškova, sem onoga što nas bude koštalo gore. Bar da probamo. Nemam pojma kako mi je ovo uspelo i hoće li ovo uspeti svima vama. Gledam i ne verujem. Da li Spotify planira ulazak na naše tržište skoro pa je već omogućio kartice, ili su promenili platni procesor, ili sam ja slučajno uspeo, ne znam.
Ako bude interesenata, treba mi 4 osobe, pošto se sa mnom već neko računa.
Kada odem da promenim zemlju, polje za promenu je sivo sa US, nije više kao ranije, a čitam da je tako kad se prihvati platna kartica i onda ne možeš da promeniš zemlju jednostavno do isteka pretplate ili promene metoda plaćanja.
Što se cena u ostatku sveta tiče, u singapuru je orođavanje isto 14,99 ali SGD, što mu valjda dođe oko 1000 RSD. Malta 10,99 EUR a Bugarska 8 EUR. Prihvatim ja i bugarsko orođavanje, ali je za moju TB karticu verovatno već kasno pa bi morao da probam neku drugu, ili šta već da uradim da bi profunkcionisala, a i trenutno ne mogu da pronađem bugarski VPN/proxy.
 
Nazad
Vrh Dno