Šta je novo?

95W Phenom II X4 945

Nedjo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.07.2000
Poruke
6,934
Poena
800
Motivisan razgovorom koji sam imao danas (sad je to vec juce) sa jednim drugarom koji je bio ubedjen da ja eto u svojoj masini vec odavno imam Phenom II X4 965 Black Edition odlucih se da pokrenem ovaj thread o procesoru koji je u mojoj masini.

Iz naslova threada se vidi da je rec o 95W verziji Phenom II X4 945. Default voltaza ovog procesora je 1.25V (sto se moze videti iz AOD screenshota) a def. frekvencija 3.0 GHz.

Ja sam ga, naravno, odmah kloknuo. Moj licni cilj je bio da imam Deneb na 3.6 GHz koji radi na voltazi 125W-atnih "Black Editiona" - sto ce reci 1.35V i sve to pod 64-bitnom Vistom Ultimate

Ovaj fantasticni procesor mi je upravo to omogucio! Obzirom da je rec o zakljucanom procesoru, overklok se postize podizanjem HTT-a. Za frekvenciju koja je meni trebala, HTT se morao podici na 240 MHz, minimalno! Kazem minimalno, jer je to OC sa default mnoziocem - 15x. Kao posledica podizanja HTT-a dobio sam i NorthBridge na 2.4 GHz, a posto sam zaboravio da oborim mnozilac za Hypertransport 3.0 link i on je otisao na 2.4 GHz (4.8 GigaTransakcija/sekundi)

E sad, moguce je ovo jos cinculirati igrajuci se sa mnoziocima i HTT frekvencijom - recimo ako bi se link podigao na 250 MHz, a mnozilac spustio na 14.5x moji BallistiX DDR2-800 moduli bi radili na proverenih 1000 CL4, ali iskreno mrzilo me je da dalje cackam nakon sto sam "izprajmovao" ove setingse :D

Dobio sam frekvenciju procesora koju sam hteo na voltazi koju sam hteo... k'o nije proklet, dosta mu je ;)

mada me vuce da isprobam varijantu 12x300 na AM3 ploci... takva postavka bi mi dala okruglo DDR3-1600... mmm zvuci privlacno... sta cu kad volem okruglo :d
 
Da li si probao dokle (stabilno) ide na def. voltazi, a koliko sa 1.3V?
 
Znachi do 230MHz HTT linka, uz 2.3GHz za NB i HT. Ok, hvala za info.
 
Nedjo odlican CPU i odlicni rezultati :). Samo da preporucim da ne guras previse HyperTransport clock,bar ne preko 2300Mhz jer negativno utice na graficki podsistem. Gledam da nadjem link gde sam video rezultate ,ali skoro 100% sam siguran da sve preko 2300Mhz za HTT magistralu nema povoljan uticaj na perf. .NB frekvencije,sa druge strane,nikad dosta :).
 
Nedjo odlican CPU i odlicni rezultati :). Samo da preporucim da ne guras previse HyperTransport clock,bar ne preko 2300Mhz jer negativno utice na graficki podsistem. Gledam da nadjem link gde sam video rezultate ,ali skoro 100% sam siguran da sve preko 2300Mhz za HTT magistralu nema povoljan uticaj na perf. .NB frekvencije,sa druge strane,nikad dosta :).
znam za tu teoriju. Iskreno, ovde je rec o mojoj kucnoj masini na kojoj ne eksperimentisem, a nesto sam se slabo i igrao zadnjih mesec dana, pa nisam ni stigao da uocim da li i koliko stoji ta prica za previsok HT... ono malo nove Lare Croft sto sam se igrao besprekorno fercera na mom Sapphireu 4870 X2, tako da nemam sta da se zalim ;)

U svakom slucaju prezadovoljan sam CPU-om i ako bi sada preporucivaokoji procesor uzeti to bi upravo bio ovaj 95W-atni 945 iako je 955 Blck otkljucan!

IMHO nema procesora za cirka dvesta evrica koji pruza ovoliko snage i overkloka uz datu potrosnju, a pri tome ostavlja slobodu izbora AM2/AM2+/AM3 plafrorme... sto ga cini i odlicnim upgradeom i odlicnom bazom za novu platformu.
 
A da probas sa 15*270 ;) ili jos bolje 13*300 :) voleo bih da vidim krajnji domet tog malisana :)
 
najzanimljivija tabelica ako se ja pitam, sa linka koji je nedjo postovao u drugom thread-u :)

88547ea1-73c2-4edf-a84b-2f383708f932.jpg
 
Da li bi bilo previse traziti poredjenje phenoma 2 i core i7 na istom kloku u vray ili mray (samo ne cinebench) rendereru, odaberite neku scenu pa da vidimo koliko je brzi Intel ? Ovo me najvise interesuje, sto se gaminga tice znam kakva je situacija. POzz ! :wave:
 
Da li bi bilo previse traziti poredjenje phenoma 2 i core i7 na istom kloku u vray ili mray (samo ne cinebench) rendereru, odaberite neku scenu pa da vidimo koliko je brzi Intel ? Ovo me najvise interesuje, sto se gaminga tice znam kakva je situacija. POzz ! :wave:

Ovo bi bilo stvarno zanimljivo :wave:
 
Eto okaci rezultat, navedi sta si sve koristio, daj mi linkove da skinem pa cu i ja odraditi.
 
Zasto 2160mhz?:S: Postavke memorije?
Ja nemam vistu nego 32bit xp. Ne znam kolike su razlike? Svjedno, videcu u ova 2 dana da uradim.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je to jednostavno CnQ u akciji.Kod PhenomII procesora postoji vise "medjukoraka" kad je CnQ2 u pitanju.
 
Pretpostavio sam ;) ali posto bus nije na default, kako cu ja znati koji mu je finalni overclock :)
 
Ako bih morao da pogadjam,rekao bih 15x240 :). Uklapa se u prosecan OC za 940BE uz solidno vazdusno hladnje. 3.6Ghz je prakticno "no brainer" za ove procesore,dok je max. za "high-end" vazduh nekih 3.7-3.9Ghz,zavisno od primerka.
 
nova scena

Phenom II , 3,6 , 6 gb mem - 12 minuta 56 sek
I7 940 , 3,0 , 12 gb mem , winxp64, 3dsmax 2009 64 - 10 minuta 59 sek
Q9450 , stock , 4 gb mem, winxp , 3dsmax 2009 32 - 19 min 3 sek
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto nisam postao rez. DVD mi je kod prijatelja i nikako da se uganjamo da mi vrati, a nedavno je pao reinstall...
 
3.6 sa turbom (znaci 3.4 bez), 4GB, winxp 32bit, 3dsmax2010, 9min 51sek

3600T-on32bit.jpg

Ovo je na 4.2ghz, ako nekoga zanima:


To je to dok ne snimim 64bit...
 
Poslednja izmena:
isto na I7 920 na 4.2 mem. 8 gb - 8 min 01 - winxp 64 i 3dsmax 2009 64

bench

Nemam mogucnosti probat na Q9....
 
Znaci 64bit je brzi za 30ak sekundi (u ovom slucaju, na 4.2).
 
Dok ne snimim 64bit, cisto da popravim taj rez sa 8:01 na okruglo 8 :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno