Šta je novo?

kakav je amd phenom II x3 710?

ziipy

Cenjen
Učlanjen(a)
21.07.2009
Poruke
51
Poena
159
moj drugar je kupio ovaj processor,i naterao me je da pstavim temu o ovom processoru i hoce da cuje vasa misljenja... pa ako mozete napisite nesto o njemu... graficka mu je ati hd 4870 512 gddr5,jel je dobro iskombinovao sve ovo?:p
 
Procesor je super, mozda trenutno i best buy u odnosu cena/kvalitet, odlican izbor. A i graficka je i vise nego pristojna, tako da je obezbedjen neko pristojno vreme sigurno. Naravno, zavisi i koliko je RAM-a uzeo i koju plocu.
 
Poslednja izmena:
moj drugar je kupio ovaj processor,i naterao me je da pstavim temu o ovom processoru i hoce da cuje vasa misljenja... pa ako mozete napisite nesto o njemu... graficka mu je ati hd 4870 512 gddr5,jel je dobro iskombinovao sve ovo?:p

odlicno je to...samo jos malo clock-nes cpu i pokusas da mu "otkljucas" cetvrto jezgro
 
maticna je gigabyte,znam samo da je chipset amd 720... a ram je valjda 4gb,1066mhz kolko se secam....
 
Mozda je mogao jedino neku maticnu sa makar 780 ili jos bolje sa 790 chipsetom, ovo ostalo je ok.
 
Zar je bitno kad je vec kupio i kako ce neko da zna da li je to dobra kombinacija kada nisi naveo ni kakve su njegove potrebe?
 
Zar je bitno kad je vec kupio i kako ce neko da zna da li je to dobra kombinacija kada nisi naveo ni kakve su njegove potrebe?
kakve god su mu potrebe, a rekao bih da je u pitanju tip korisnika koji bi sve po malo, to ce mu ovaj procesor i pruziti... reko bih da je uzeo i GA plocu sa NV 720 chipsetom, sto ce reci da ima i odlicnu plocu (mislim da je neko na njoj otkljucavao Phenome)

daklem, odlican izbor, neko rece mozda i Best Buy u ovom momentu i ja bih se slozio sa tim!
 
Kolika je razlika u performansama u igrama 710 i klokovanog 720?
 
Poslednja izmena:
I mene to interesuje kao i to da li su ova dva procesora jos aktuelni sto se tice proizvodnje ili se prodaju zalihe.
PItam jer to odredjuje kada prestaje padati cijena.

Valjda ce ih biti dokle god bude i shkarta iz X4 9xx serije, jer kad se 9xx procu iskljuchi jedno jezgro, dobije se X3 7xx.
 
I mene to interesuje kao i to da li su ova dva procesora jos aktuelni sto se tice proizvodnje ili se prodaju zalihe.
PItam jer to odredjuje kada prestaje padati cijena.
Svi procesori iz X3 serije su aktuelni, a varijacije u cenama koje mozes zapzidi trenutno na trzistu su posledice trenda padanja dolara, a ne pojeftinjavanja originalne cene. U tom smislu pad nije odredjen snabdevenoscu, vec drugim finasijskim faktorima... u svakom slucaju sada je dobro vreme za kupovinu procesora. X3 710 je odlican izbor, ali k'o moze da se protegne do 720 Black Edition moja preporuka je da to uradi. Preporuka se posebno odnosi na neuke korisnike koji bi rado da overklokuju, ali su im silne frekvencije, mnozioci i njihova povezanost prevelika komplikacija. Sa Black Editionom se to lako resava podizanjem jednog jedinog mnozioca. ;)
 
on prvenstveno igra igrice.... i chipset je AMD 720,nije nv720.... btw nece da ga klokuje kaze... evo ga pored mene ... :D

pita jel ce moci crysis warhead na high i very high ako je moguce(monitor je 19 inca,sto znaci 1440x900 rezolucija)... posto ga malo pre stavio da se download pa pita cisto da zna.. pozz svima od nas..
 
Poslednja izmena:
Ne postoji AMD 720 cipset.
Na high ce moci sigurno, verujem da ce moci i na very high.
 
Još jedno pitanje: zna li neko kolika je razlika između 710 na ddr3 i 720 na ddr2? Tražio sam na google ali ne uspevam da nađem
 
Svi procesori iz X3 serije su aktuelni, a varijacije u cenama koje mozes zapzidi trenutno na trzistu su posledice trenda padanja dolara, a ne pojeftinjavanja originalne cene. U tom smislu pad nije odredjen snabdevenoscu, vec drugim finasijskim faktorima... u svakom slucaju sada je dobro vreme za kupovinu procesora. X3 710 je odlican izbor, ali k'o moze da se protegne do 720 Black Edition moja preporuka je da to uradi. Preporuka se posebno odnosi na neuke korisnike koji bi rado da overklokuju, ali su im silne frekvencije, mnozioci i njihova povezanost prevelika komplikacija. Sa Black Editionom se to lako resava podizanjem jednog jedinog mnozioca. ;)

Tvoja procjena kada ce phenom II 710 i 720 dostici dno sa cijenom.
 
Još jedno pitanje: zna li neko kolika je razlika između 710 na ddr3 i 720 na ddr2? Tražio sam na google ali ne uspevam da nađem

Ma nadji test bilo kog AM3 Phenom II sa DDR3 i DDR2 i to ti je to otprilike...

Cini mi se da je ~5% u korist DDR3, ali uzmi sa rezervom jer ima veze koja DDR2 (800, 1066) i koja DDR3 (1066, 1333, 1600)...
 
a jel je dobar onda nvidia 720 chipset? kako da pogledamo koja je maticna ploca i chipset? nema ga u device menageru...

i kako to mislite otkljucavanje phenom II x2 550 ili 720,710...?

sta znaci to?
 
znaci da umesto 2 jezgra(kod 550be) dobijes 4 jezgra,a kod 710-ke i 720ke umesto 3 jezgra dobijes 4 jezgra
 
Nazad
Vrh Dno