Šta je novo?

Izbor Unimera (Multimetra)

To je smece, kopija MASTECH MY-64 i to losa...klonite se MS kopija, MS jeste solidan ali kopije nisu. Dakle, sve sto ima oznaku DT je smece tesko, i te slike sa neta izgledaju kvalitetnije nego sam unimer koji ima jeftine pipaljke i plastiku a da ne govorim kakvo je djubre ugradjeno kada otvoris taj isti unimer i bacis pogled na elektroniku. Svejedno kod nas je original SANWA najbolja kupovina za 30e-60e, posle njega samo Original MASTECH a imas MY64 za 20+ evra u dobar je izbor za pocetnike ali ne i za profesionalce. Naravno SANWA kosta u toj klasi 5x vise ali vredi

Ja ti preporucujem cudo iz attacha.

Kupio ga pre godinu i nesto malo vise dana. Kupljen na Buvljaku za 1000 dinara, kod kineza mozda ima za 500-600. Vredi svaki dinar :) radi dobro i nisam imao nikakvih problema sa njim, pogotovo ne sa prekidacima. Meri sve zivo i nezivo kao sto vidis na shotu tako da je za kucnu upotrebu vise nego dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem za ove jeftine crne kineze od 200 dindzi - moj primerak prikaze napon relativno tacno kada ga tek upalim. Na primer, stavim ga da meri 12V granu i on na pocetku izmeri napon od 12.37V i lagano ga povecava da bi nakon pola sata ili sat stigao do 12.8V. Iskrin analogni unimer sve vreme stoji zakucan na nesto manje od 12.4V. Tako da sam zbog jeftinog kineza bez potrebe kupovao novo napajanje. Ne kazem da su (previse) losi, ali ako vam je nesto sumnjivo, proverite kineza pre nego proglasite nesto drugo neispravnim.
 
To je jer je baterija pri kraju, oipste je poznato da ako je slaba baterija popularno i jeftin integralac upravo ima ovakvu anomaliju da sto su sonde duze na izvoru to se vrednosti povecavaju, manje vise linearno. Stavi novu pa proveri.


Samo da napomenem za ove jeftine crne kineze od 200 dindzi - moj primerak prikaze napon relativno tacno kada ga tek upalim. Na primer, stavim ga da meri 12V granu i on na pocetku izmeri napon od 12.37V i lagano ga povecava da bi nakon pola sata ili sat stigao do 12.8V. Iskrin analogni unimer sve vreme stoji zakucan na nesto manje od 12.4V. Tako da sam zbog jeftinog kineza bez potrebe kupovao novo napajanje. Ne kazem da su (previse) losi, ali ako vam je nesto sumnjivo, proverite kineza pre nego proglasite nesto drugo neispravnim.
 
Pozdrav svima, vidim da je tema stara više od godinu dana, ali da ne otvaram novu zbog jednog pitanja :)

Nameravam da kupim Mastech MY 64, jer ima sve što mi treba za hobi rad, jedino što ne znam koliko je loše(pretpostavljam), to što ima mehanički opseg a ne automatski?

Hvala unapred!
 
Pa jedina je razlika u tome što ćeš sam morati da porešavaš opseg. Ako ti to nije smor (a što bi bio) onda slobodno uzmi.
 
Pa jedina je razlika u tome što ćeš sam morati da porešavaš opseg. Ako ti to nije smor (a što bi bio) onda slobodno uzmi.

Hvala druže, tako sam i mislio, samo sam na nekom sajtu za mehanički opseg pročitao sasvim drugo značenje, pa mi je unelo zbrku...
Hvala još jednom ,)
 
Ako vam ne treba unimer za ultra precizna merenja, voltcraft analogni unimer je odlican. Koristim ga intezivno vise od deset godina i jos radi. Kidali su mi se nekoliko puta kablovi, ali to je normalno. Dobri kablovi su oko 380 dinara. Trpe vise godina koriscenja bez problema. Na unimeru mi se samo zaprljao potenciometar za stelovanje nule na omskom opsegu. Malo kontakt spreja i to radi ok.

Novi su skupi, ali kupovina polovnog voltcraft-a je bolje resenje nego neke pijacne ili kineske marke.


Hahahaha.....sva ta prica o voltcraft-u a ja sam za kuci kupio ovaj unimer:

http://product.madeinchina.com/wholesale-product-image/SP-15D-Analog-Multimete_10015226.shtml

Nisam kupio u kineskoj prodavnici, vec u radnji koja prodaje samo elektro materijal. Tek sam sad video, da je kineski. krastavac... :) 1500 sam platio, a ne vredi vise od 500.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam se i danas zvanično ponovio, odluka je ipak ostala na My64, prvi utisak je zadovoljavajuć, stvarno mislim da vredi te pare(btw cene su im došle na gore, konkretno MY64 je bio oko 1950din, sada je 2450din, ako nađete ovaj jeftiniji to znači da je još uvek sa stare porudzbine)...

Da ne nabrajam, sve karaktiristike pišu na netu, dosta dobro(brzo) reaguje na promenu temperature(uz njega dolazi i temperaturna sonda).
I da, po meni bitna stavka, garancija je 1 godinu :smash:
 
Ja sam hteo Sanwu rd701, ali mi se nije svidelo sto joj je stvarna cena u odnosu na cenu sa sajta (zanovljen u martu mesec) veca za 55% (a euro je u tom periodu skocio oko 5%), ti su juce kupio zadnji MY64 u NS, pa sam na kraju kupio Mastech MS-8226t (koji ispadne oko 25% jeftiniji od nove cene Sanwe rd701) ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio ovakav pre vise od godinu dana:

m%20dt9208a+.jpg


Extra me sluzi, a nije bio skup. Sasvim dovoljno za moje potrebe. Platio sam ga nekih 700-800din.
 
Koristim vec 4+ god onaj crni pijacarski multimetar od 300-400din. Kupljen je prvobitno za merenje napona akumulatora, ali sam se nedavno zainteresovao za elektroniku, lemljenje naravno amaterski. Ovaj sto sad imam ok radi, ali bi mi dobro dosla zujalica, tj neki multimer sa njom.
Ovaj mislim da je dobar izbor:
http://www.proelectronic.rs/DIGITALNI-MULTIMETAR-MAS830-MASTECH-MAS830-5173.htm
Nikako da odlucim da li da ga uzmem ili ne, jel vredi prelaziti sa starog na ovaj novi?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ipak sam razresio nedoumice. Posto sam ja jedan od onih sto vole da popravljaju ispravne stvari, rasturio sam moj stari multimetar pojacao lemove i kad ga vratim poceo da brljavi displej. Kontakt izmedju displeja i stampane plocice nije dobar, normalizuje se jedino jakim pritiskom prstima na to mesto. Uzecu Mastech mas-838 ili neki slican sa kablovima za temperaturu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno