Šta je novo?

Humanost

Mislim da je skupljeno tih 100.000 eur ili deo ali u svakom slučaju dete je već operisano u Nemačkoj. Ne znam kakva je situacija trenutno
 
Можда су људи подигли кредит или се узајмили за новац. Ако можеш питај да колико новца треба да се скупи. Хвала!
 
Za sada nemam nove informacije sem da je operacija urađena. Još su ljudi u Nemačkoj, koliki troškovi će biti verovatno ni oni ne znaju ali taj prvi korak da se uradi operacija je urađen.
U svakom slučaju hvala svima u ime kolege.
 
SA MAJKOM IDE U NADNICU

: Malom Nikoli stiglo 100 kg pomoći u hrani
Nikolići su bili presrećni kad su videli da se kamion parkirao ispred njihove kuće

BLACE- Posle teksta u Kuriru o malom Nikoli Nikoliću (9) iz sela Popova kod Blaca, koji ide sa majkom u nadnicu, Industrija mesa Neoplanta iz Novog Sada dopremila im je 100 kilograma jetrene paštete u pakovanju od po 50 grama.
Nikolići su bili presrećni kad su videli da se kamion Neoplante parkirao ispred njihove kuće a mali Nikola se zahvalio Neoplanti i kazao da mnogo voli paštetu.
Kompletan tekst
http://www.kurir.rs/vesti/srbija/sa...i-stiglo-100-kg-pomoci-u-hrani-clanak-1622009
 
Ona je sve dala siromašnima, a sada nema krov nad glavom!

9.12.2014.
- Pomogla sam toliko ljudi, i ne kažem da je to razlog da bi meni neko pomogao, ali želim da verujem da se dobro dobrim vraća - rekla je kroz suze Svetlana Urošević, predsednica humanitarnog udruženja "Pepeljuga 21. veka i prijatelji"

Svetlana živi sa majkom, u trošnoj kući kojoj je krov pre gotovo godinu dana počeo da se urušava, plafon sada već otpada, tavanica prokišnjava, i vlaga je u mnogome pojela noseće zidove.

- Moja najveća sreća je kada vidim ozareno lice osobe kojoj sam pomogla. Ne znam da li sam u tom trenutku srećnija ja ili osoba koja prima pomoć, ali je osećaj najbolji na svetu. A sada kada je pomoć potrebna meni - nigde nikog nema. Ljudi valjda vole da te gledaju kad se koprcaš i da te drže u nekoj sigurnoj tački gde im nisi konkurencija – rekla nam je Svetlana kada smo je juče posetili u Grockoj.

snezana-grocka-foto-telegraf-10.jpg

snezana-grocka-foto-telegraf-5.jpg

Ja ne tražim novac. Tražim samo pomoć u materijalu od dobrih ljudi, kako bismo sredili tih 12 stubova na kući i krov. Trošak svih radova je oko 4, 5 hiljada evra, to je nekome ništa a meni je život. Imam ljude širom Srbije koji samo čekaju da im javim da je materijal stigao, kako bi došli i obavili radove, i to besplatno. Kada sam ih pitala zašto besplatnu, rekli su “Pa, Ceco, ti si to zaslužila”. – rekla nam je Svetlana kroz suze, vidno potresena situacijom koja ju je snašla. Njena majka se, takođe, obratila sa molbom za pomoć...

Kompletan tekst

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...asnima-a-sada-nema-krov-nad-glavom-foto-video
 
Poslednja izmena:
Nezaposleni otac iz Zrenjanina dobio pomoć

pomoc_660x330.jpg

10. decembar 2014. U kući ove porodice nema struje, ogreva i osnovnih životnih namirnica, a zahvaljujući velikom broju ljudi koji su se javili da pomognu, sada je slika mnogo bolja.

Nedavno ste mogli da vidite priču iz Zrenjanina o nezaposlenom ocu koji u teškim uslovima, sam brine o troje dece. Ta priča podstakla je mnoge da Đorđu šalju pomoć. Poslednji put kada smo razgovarali, u njegovoj kući nije bilo struje, ogreva i osnovnih životnih namirnica. Sada je slika mnogo bolja.

Jovana, Jelena i Stefan sada imaju sve što im je potrebno, makar za ovu zimu. Svakodnevno na Đorđevu adresu stižu paketi hrane i odeće.

"Dobili smo pelene, garderobu, hranu, sve što nam je trebalo, preko 100 litara mleka. Uopšte da ne moram da razmišljam u sledeća tri meseca šta će deca da jedu, pomagali su sugrađani iz Zrenjanina, Beograda, iz svih delova zemlje iz inostranstva", navodi Đorđe Stanisavljev.

Od novca koji je stizao sa svih strana, Đorđe je uspeo da reši ključne probleme.

"Sredili smo struju, isplatili smo ogrev, dobili smo garderobe i hrane, ali ostalo je kupatilo da se odradi i ova prostorija što prokišnjava. Ponudili su se razni ljudi da pomognu i ovi iz opštine pa ćemo videti ko će stvarno da pomogne, a gde će ostati samo na obećanjima", kaže Đorđe Stanisavljev.



Kompletan tekst

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/zrenjanin/pomoc-samohranoj-porodici_546225.html
 
Pomozimo Jelici!

Humanitarna fondacija Novi Beograd sakuplja novac za lečenje Jelice Kovačević. Jelica je rođena 1981. godine sa teškim moždanim i telesnim oštećenjem – cerebralom paralizom. Već 33 godine prolazi kroz borbu sa životom kakav vodi, a koji se sastoji od operacija i rehabilitacija, od vrata do vrata zdravstvenih ustanova. Ono što Jelicu najviše frustrira je to što joj je i pored sveg truda i dalje potrebna tuđa nega i pomoć. Živi kao podstanarka sa majkom u Novom Sadu i troškovi života su joj jako veliki, iako radi. Jeličino stanje se pogoršava iz godine u godinu. Njen najveći strah je da trajno padne u invalidska kolica jer je još mlada i željna života. Nedavno se pojavila mogućnost da se njeno stanje poboljša tretmanom matičnim ćelijama na klinici u Ukrajini. Jelica je poslala dokumentaciju i stigao je odgovor da je zahvat moguć. Međutim, za tretman je potrebno gotovo 860 000 dinara. Jelica moli sve ljude dobre volje da joj pomognu koliko mogu.

http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/41.html
 
Pomozimo zajedno Julijanu



Devetnaestogodišnji Julijan Bogdanović je svoju košarkašku karijeru u poslednje dve godine uspešno gradio u češkom Brnu, gde je pokazao talenat i željno iščekivao da napravi i novi korak napred.

Međutim, njegov dolazak u rodni Kragujevac krajem oktobra pokazao se kobnim. On je tada bio žrtva fizičkog napada grupe hulihana iz tamošnjeg naselja Bagremar, koji su najpre obarali kontejnere u centru grada, a onda iz dosade napali Julijanovog druga. Julijan je skočio da pomogne drugu, a epilog je sledeći:

Doživeo je teške povrede desnog oka, pa je na tom oku ostao potpuno slep!



U decembru je imao prvu operaciju na VMA, nakon koje je konstatovano da je neophodna hitna druga operacija na klinici u Belgiji, čuvenoj po uspešnom rešavanju oftamoloških problema, gde se Julijan trenutno i nalazi s majkom. Prva operacija prošla je dobro i, prema rečima Julijanovog oca Slađana Bogdanovića, njemu je na ovom oku vraćen periferni vid, to jest ponovo razlikuje svetlost od tame. Na žalost, ovo je tek početak lečenja.

''Živim sa roditeljima, starijim bratom i mlađom sestrom. Roditelji nisu u situaciji da mi priušte po 6.000€ za troškove svake operacije (ona košta 3.700€ plus troškovi boravka 400€/dan, prevoz za mene i majku 600€, smeštaj pet dana po 60€ (ukupno smeštaj 600€). Moji roditelji su rešili da prodaju našu porodičnu kuću, ali za ovako kratak rok to jednostavno nije ni teoretski moguće.

Molim Vas da mi shodno Vašim mogućnostima pomognete donacijom da sakupim novac koji mi je potreban za ove operacije (planirane su četiri operacije). Ne mogu a da Vam ne saopštim da mi je velika želja da mi se vid vrati u što je moguće boljem stanju i da bih voleo da nastavim da gradim, nadam se, uspešnu karijeru kao košarkaš, ali sam u tome ometen ovim nemilim događajem'', stoji u Julijanovom apelu za pomoć na Fejsbuku.

Svi oni koji su mogućnosti da doniraju novčana sredstva, to mogu da učine putem sms poruke ili tekuceg racuna.

100 JULIJAN na broj 1310 Cena:100 Rsd
Ili ko ima mogucnost da uplati na dinarski racun
205-9011004199744-42 (dinarski račun na ime Julijan Bogdanović)

https://www.youtube.com/watch?v=UkZ3DP-7Y0k
 


Devetnaestogodišnji Julijan Bogdanović je svoju košarkašku karijeru u poslednje dve godine uspešno gradio u češkom Brnu, gde je pokazao talenat i željno iščekivao da napravi i novi korak napred.

Međutim, njegov dolazak u rodni Kragujevac krajem oktobra pokazao se kobnim. On je tada bio žrtva fizičkog napada grupe hulihana iz tamošnjeg naselja Bagremar, koji su najpre obarali kontejnere u centru grada, a onda iz dosade napali Julijanovog druga. Julijan je skočio da pomogne drugu, a epilog je sledeći:

Doživeo je teške povrede desnog oka, pa je na tom oku ostao potpuno slep!



U decembru je imao prvu operaciju na VMA, nakon koje je konstatovano da je neophodna hitna druga operacija na klinici u Belgiji, čuvenoj po uspešnom rešavanju oftamoloških problema, gde se Julijan trenutno i nalazi s majkom. Prva operacija prošla je dobro i, prema rečima Julijanovog oca Slađana Bogdanovića, njemu je na ovom oku vraćen periferni vid, to jest ponovo razlikuje svetlost od tame. Na žalost, ovo je tek početak lečenja.

''Živim sa roditeljima, starijim bratom i mlađom sestrom. Roditelji nisu u situaciji da mi priušte po 6.000€ za troškove svake operacije (ona košta 3.700€ plus troškovi boravka 400€/dan, prevoz za mene i majku 600€, smeštaj pet dana po 60€ (ukupno smeštaj 600€). Moji roditelji su rešili da prodaju našu porodičnu kuću, ali za ovako kratak rok to jednostavno nije ni teoretski moguće.

Molim Vas da mi shodno Vašim mogućnostima pomognete donacijom da sakupim novac koji mi je potreban za ove operacije (planirane su četiri operacije). Ne mogu a da Vam ne saopštim da mi je velika želja da mi se vid vrati u što je moguće boljem stanju i da bih voleo da nastavim da gradim, nadam se, uspešnu karijeru kao košarkaš, ali sam u tome ometen ovim nemilim događajem'', stoji u Julijanovom apelu za pomoć na Fejsbuku.

Svi oni koji su mogućnosti da doniraju novčana sredstva, to mogu da učine putem sms poruke ili tekuceg racuna.

100 JULIJAN na broj 1310 Cena:100 Rsd
Ili ko ima mogucnost da uplati na dinarski racun
205-9011004199744-42 (dinarski račun na ime Julijan Bogdanović)

https://www.youtube.com/watch?v=UkZ3DP-7Y0k

Uplaceno.

Inace, zna li se ko je bagra koja ga je napala? Imena.
 
Poslednja izmena:
Posaljem poruku "100 Julijan" na 1310 i dobijem odgovor "Greska, poruka nije povezana sa trazenom uslogom..." (MTS mreza). kako sad?
 
16. новембар 2014.

ПЛАЧ МАЈКЕ СЛАЂАНЕ: Деца ми гладна умиру!

Sla%C4%91ana-i-Ivica-Tomi%C4%87-su-bili-vi%C5%A1ak-pa-su-oboje-ostali-bez-posla-Sa-decom-Milenkom-4-Filipom-11-i-Ivanom-18-.jpg.jpg


Устајали мирис буђи на самом улазу, затворен прозор кроз који светлост скоро да не допире у једнособан стан, у којем се чује плач гладне деце, свакодневница је десеточлане породице Томић, којој је након смрти четворогодишњег Ђорђа све пошло по злу, тврди мајка Слађана.

Како каже, социјалну помоћ од 14.000 динара ће примити још само овог месеца јер је Центар за социјални рад у Младеновцу констатовао да су оба родитеља радно способна, иако мајка након смрти сина није психички стабилна.

Супруг Ивица је остао без посла и сада ради успутне послове када му се пружи прилика, што није често. Мајка је радила као секретарица, па је као вишак остала без посла.

- Данас нам је 25 година брака и данас ће да нам искључе струју. Нису јуче, због државног празника. Ни ова пећ на дрва неће да повуче, па нам стално враћа дим у стан.

Немамо чиме да ложимо ватру, па палимо одећу коју пронађемо – причала нам је јуче Слађана кад смо је посетили.
Пошто живе у стану који нису откупили, Томићима траже 15.000 евра како би био њихов.


- Какав је, такав је, док смо у стану бар нисмо на улици. Избациће нас из стана већ следећег месеца јер га нисмо откупили, а плаћамо станарину 2.400 динара на месечном нивоу. Дугујемо више од 12.000 динара, јер нисмо имали одакле да платимо. Да откупимо стан траже нам 15.000 евра.



Рачун за помоћ

Свако ко жели да помогне породици Томић, то може учинити уплатом на динарски рачун жиро-рачун Комерцијалне банке 205-9001011902501-34
- Социјалне раднице из Центра за социјални рад у Младеновцу ми говоре да сам сама крива што немамо пара, да ми није било потребно толико деце. Претили су да ће ми послати децу у дом ако се будем жалила на њих.
То не бих поднела.
Ми јесмо сиромашни и дешава се да не једемо и по три дана, али се волимо. Срећни смо када имамо чај и хлеб на столу – прича кроз сузе Слађана Томић, којој је највећи страх да ће остати без деце, која су јој све у животу.


Комплетан текст

http://srbin.info/2014/11/16/plac-majke-sladjane-deca-mi-gladna-umiru/
 
Poslednja izmena:
Beogradska deca pokrenula humanitarnu akciju, a odziv je - fenomenalan!

12. 03. 2015.

Kada smo vam u sredu pisali o jednoj tako iskrenoj, a tako plemenitoj akciji beogradskih srednjoškolaca iz Sportske gimnazije, nismo ni sami mogli da slutimo kakav će odjek ona imati.

Podsetimo, želeći da pomognu u lečenju male Petre koja boluje od kancera neuroblastoma, beogradski gimnazijalci su rešili da u nedelju od 11 sati na terenima Sportskog centra "Olimp" na Zvezdari naprave fudbalski turnir na kome će se prikupljati novčana sredstva za njen odlazak u Italiju, u specijalizovanu klinku.



I, malo zahvaljujući dobrim ljudima koji su tu dečju želju počeli da realizuju, malo više zahvaljujući vašim silnim "deljenjem" te vesti koja je prostrujala srpskim delom interneta za tili čas, a ponajviše zahvaljujući dobroti samih đaka koji su sve zamislili - čuda su već počela da se dešavaju.



U pomoć su prvi, kao što smo vam javili, pritrčali "Tarci", iz pogona Gradske čistoće na Zvezdari, koji će biti redari, a koji su na sebe uzeli da održavaju terene pre i posle turnira, kao i da štampaju karte koje će koštati 100 dinara + koliko još ko doda, a sve za lečenje male Petre.

Кompletan tekst

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-...la-humanitarnu-akciju-a-odziv-je--fenomenalan
 
Pomoć za šestočlanu porodicu Bešlin

beslin01.jpg


Postovani,pre nekoliko meseci sam se obracala ovde apelom za pomoc.Zamolila bih vas da mi dozvolite da ga ponovim jer se nalazim u strasnoj situaciji jos od proslog apela.Udovica sam sa petoro dece i nemam pomoci od nikog niti se ko interesuje za nas.Shvatam da je situacija teska ali potrebna mi je bilo kakva pomoc u vidu hrane ili odece za decu.Racuni nam rastu i pretnje iskljucenjem struje.Ako ste ikako u mogucnosti da nam kolko tolko pomognete bila bih vam zahvalna.Svetlana Beslin

prica je bila izasla u blicu,ali nisam dobila gotovo nikakvu pomoc osim u garderobi za decu koju su ljudi slali na slepo.u centru za socijalni rad sam jedva dobila socijalnu pomoc,koja iznosi 23 hiljade.moram da napomenem da je muz bolovao od tumora 8 meseci izgubio posao zbog bolesti,pre ove nevolje smo oboje radili a sada ne mogu jer najmladje dete ima godinu dana tek.od socijalne pomoci vracam dugove koji su nastali tokom njegove bolesti i sahrane a 3 dece ide u skolu i pri tome gotovo sve placam.znam da vam zvuci neverovatno ali sve se moze proveriti.zivimo u kikindi.imam racun u banci AIK BANKA A.D 105000040670247038.

http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=595.1260;topicseen

Fotografije i ranija pomoć koja je odnešena šestočlanoj porodici

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2818&Itemid=73
 
Poslednja izmena:
СЗС у посети на Косову и Метохији

У Зубином Потоку, у незавршеној кући дочекују нас самохрана мајка Дрита Леповић и њен петогодишњи син Александар. Социјална помоћ није довољна за њихов живот, а право на дечији додатак је изостао јер Дрита нема српско држављанство. Њихов живот у зимским условима додатно отежавају две недовршене просторије без столарије које су само собним вратима повезане са делом куће који је у функцији, па имају потешкоћа у очувању топлоте.

kosmet-maj-03.jpg

Александар са мајком Дритом

Дритин супруг се упокојио пре неколико месеци па она сама не може да издвоји новац за адаптацију просторија и куповину столарије, а наслеђену имовину не жели да отуђи. Од покућстава потребан им је и усправни замрзивач који ћемо покушати да обезбедимо у наредном периоду.

kosmet-maj-04.jpg

Александар Леповић

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2901&Itemid=73
 
BRAVO, KOMŠIJE! Prikupili 100.000 dinara za spas kuće

04. 05. 2015

Više od 100.000 dinara skupljeno je za nekoliko dana u akciji meštana Pasi Poljane za spas kuće porodice Panajotov, kojima je izvršitelj prodao kuću za 900.000 dinara zbog naplate duga za struju.
Hvala dobrim ljudima i medijima što nam pomažu jer sami ne bismo uspeli. Ceo život sam gradio tu kuću. Maštao sam da jednoga dana u njoj čuvam unuke a eto, desilo se da možemo da završimo na ulici. Nadam se još uvek da ćemo uspeti da zadržimo dom - kaže Venko Panajotov.


Jedan od inicijatora akcije Miodrag Stanković Uča, poziva građane i organizacije iz Srbije ali i naše ljude iz inostranstva da se priključe. Račun za uplatu porodici Panajotov:


355000320042309669
Vojvođanska banka,
Venko Panajotov, Pasi Poljana Krajinska bb.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/555798/BRAVO-KOMSIJE-Prikupili-100000-dinara-za-spas-kuce
 
Закаснела вест, паре су скупљене и уплаћене, део су скупиле комшије а (изгледа) велики део дао наш човек који живи у иностранству. Ваљда се сада чека да се заврше формалности.
 
http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/101.html

Kruna Una Mitrović se suočila sa teškom bolešću u februaru. Otišla je na bezazlenu operaciju krajnika međutim, nakon 20 dana problem se vratio. Tada je otkriveno da ima maligno obolenje non hočkins limfom i da nije reč o upaljenom krajniku.

Trenutno je na hemoterapiji i primila je dve serije citostatika. Prema procenama lekara trebaće još deset. Neophodno je da ode na parisku kliniku Marija Kiri gde će joj biti urađena kompletna dijagnostika koja kod nas nije moguća zbog nedostatka tehničkih mogućnosti. Kruna ima zakazano lečenje u Francuskoj počev od 22 juna.

Za kompletno lečenje je neophodno 40.000 evra. Porodica nema sredstava da samostalno pošalje svoju devojčicu na lečenje i zbog toga se obraća svim dobrim ljudima da im pomognu.

Da pomogneš Kruni upiši 101 i pošalji SMS na 3030! Takođe, možeš pomoći i tako što ćeš uplatiti novac na dinarski ili devizni račun, ili donirati novac putem platnih kartica na linku e-doniraj.
 
Poslednja izmena:
http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/25.html

Humanitarna fondacija Novi Beograd sakuplja sredstva za lečenje Nataše Terzin. Nataša ima 35 godina i od rođenja boluje od cerebralne paralize. Od rođenja je nepokretna, ne može da govori, ne može sama da jede i prikovana je za invalidska kolica. Jedina šansa da Nataša ikada postane samostalna jeste terapija matičnim ćelijama u Beču. Na kontrolnom pregledu u septembru doktori su bili prezadovoljni rezultatima nakon prve operacije za koju je Nataša uz pomoć porodice sama sakupila novac. U narednih devet meseci je potrebno da za nastavak terapije sakupi još gotovo milion i po dinara. Ne postoji nikakva šansa da to Nataša sama uradi. Obraća se svim dobrim ljudima i poziva ih da razmisle šta to znači kada nemaš mogućnost da ustaneš, sam se obučeš, jedeš, bilo šta izgovoriš... da je jedino što možeš da sediš i da razmišljaš. Nakon 35 godina Nataša ima šansu da potpuno promeni svoj život.

Najlakši način da pomogneš Nataši je da pošalješ SMS! Upiši 25 i pošalji poruku na 3030! Cena poruke je samo sto dinara.

Takođe, na sajtu www.budihuman.rs možeš uplatiti novac putem platnih kartica preko Interneta.

http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/25.html

Закаснела вест, паре су скупљене и уплаћене, део су скупиле комшије а (изгледа) велики део дао наш човек који живи у иностранству. Ваљда се сада чека да се заврше формалности.
Хвала на исправци,лепе вести...
 
18.06.2015.

Mole za posao da bi izlečili sina

Iako je pre više od godinu i po dana upućen apel za pomoć dečaku iz Prokuplja, porodica Stojanović i dalje ne može da sinu omogući lečenje.

“Kad pitam za posao oni kažu da sam stara, a svi su obećavali da će da mi daju bar metlu da čistim, ali to su bila samo obećanja, i ništa više. Sada preživljavamo sa 5.000 dinara. Kada primimo socijalnu pomoć, sve damo za dažbine i još se nešto uzajmimo. Za stan, struju, vodu i internet, koji je bio potreban za dete zbog radova za školu, treba nam oko 15.000 dinara. Miloša čeka još jedna operacija, a mi nismo u stanju ni jednu kiflu da mu kupimo“, započinje priču Miloševa majka Jasmina (48), koja kaže da nije bilo vrata na koje nije zakucala u potrazi za poslom.

U Centru za socijalni rad u Prokuplju kažu da su upoznati sa teškom sitaucijom porodice Stojanović i da im pružaju pomoć u skladu sa zakonom.

Kompletan tekst

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1005634
 
Закаснела вест, паре су скупљене и уплаћене, део су скупиле комшије а (изгледа) велики део дао наш човек који живи у иностранству. Ваљда се сада чека да се заврше формалности.

Формалности су завршене,хвала Богу.

Породица Панајотов остаје у својој кући


08.07.2015
У Комори извршитеља донето решење да се обустави исељење Венка Панајотова и његове две кћерке јер је у међувремену плаћен милионски дуг за струју

Ниш – Пошто је у последњих месец дана Електропривредном друштву „Југоисток” Ниш плаћен дуг за струју од скоро милион динара, колико је дуговала породица Венка Панајотова из нишког насеља Паси Пољана, у Комори извршитеља донето је решење о обустави извршења исељења. То значи да ће Венко Панајотов са своје две кћерке Христином и Катарина остати у породичној кући која је због дуга за неплаћену и потрошену електричну енергију била на лицитацији за продају.

Одлука о обустави извршења је дефинитивна, речено нам је у Комори извршитеља у Нишу, а донета је пошто је нишкој Електродистрибуцији плаћено 950.000 динара на име дуга за струју и камате. Без обзира на то што је кућа у међувремену била на лицитацији за продају и у једном тренутку њена вредност је износила само 700.000 динара, када је плаћен дуг аутоматски је обустављено извршење, тако да самохрани Венко и његова деца могу да остану у свом породичном дому, речено нам је у овој комори.

Комплетан текст

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Porodica-Panajotov-ostaje-u-svojoj-kuci.sr.html
 
NAJHUMANIJE KOMŠIJE BEOGRADA: Prikupili pomoć za migrante koji spavaju na ulici

21.07.2015.

Najhumanije komšije Beograda, stanari zgrade u Bulevaru despota Stefana 68b, odlučile su da ovaj put ulepšaju dan onima kojima je to možda najpotrebnije - migrantima koji su pobegli od rata.

Pogledajte%20njihove%20osmehe_1000x0.jpg


Biljana Vukosavljević (47) predsednica skupštine ove zgrade, koja ima 156 stanova i broji čak 500 stanara, u subotu je pozvala svoje komšije sa svih 13 spratova da joj pomognu da migrantima ulepšaju važan praznik.

- Imam prijatelje koji su muslimani i prošle nedelje su slavili njihov najveći praznik Ramazanski Bajram. Svaki dan prolazim kolima kroz Karađorđevu, pa sam se zapitala kako li svoj praznik proslavljaju migranti koji su na našim ulicama. Zato sam pozvala komšije da prikupimo sredstva za higijenu, slatkiše i sokove i odnesemo im - priča ona.

Humane komšije su se rado odazvale pozivu i za svega nekoliko sati prikupile preko 200 kilograma razne robe.

- Podelili smo sve ženama i deci koji su na plus 40 stepeni sedeli na zemlji i betonu u parku kod autobuske stanice. Ono što me je posebno oduševilo je što se niko nije otimao. Dostojanstveno su stajali u redu i uzeli poklone - prepričava Biljana koja inače radi kao direktor udruženja Ujedinjenih nacija.

Kompletan tekst

http://www.24sata.rs/najhumanije-ko...pomoc-za-migrante-koji-spavaju-na-ulici/15284
 
Poslednja izmena:

SRCE ZA DECU: Žive rane malog Despota


31. 07. 2015.

Celu noć plačem - ja od bolova, a roditelji jer ne mogu da mi pomognu, kaže Despot Lazić (8), koji boluje od neizlečive bolesti kože poznate u medicini kao deca leptiri.

647723_bbasta-blic-akcija-despot-lazic--sa-bratom-borisom090715ras-foto-milos-cvetkovic-028_origh.jpg


Čelo, obrazi, nos, uši, grudi, stomak, leđa, ruke, noge, tabani - svaki deo tela prekriven je plikovima, modricama, otvorenim ranama. Koža mu zbog nedostatka proteina enzim 7 spada na sam dodir.

- Oka nisam sklopio. Celu noć me je peklo i svrbelo. Rane se lepe za pidžamu, čaršave, to užasno boli. Plakali smo svi! Ja od bolova, mama, tata i brat zato što nisu mogli da mi pomognu. Tako iz noći u noć - žalio nam se Despot.

Samo jedan list zavoja koji privija na rane košta 100 evra. Osam tih listova plaća mu država, a njemu je potrebno barem 30 svakog meseca.

- Sve četvoro spavamo u jednoj sobi koja zbog loše izolacije smrdi na buđ, a iz zidova izbija vlaga, a to je opasno za mog batu - prenosi Boris (13), Despotov brat.

ADRESA: SOFIJA LAZIĆ (Despotova mama), Radničkog Bataljona 2 - Naselje Lug, 31250 Bajina Bašta / Kontakt telefon: 064/10 53 516

(Ove podatke možete koristiti i za slanje novca preko Western Union-a iz inostranstva)

BLIC FONDACIJA PRIKUPLJA SREDSTVA ZA DESPOTA:

Sredstva se prikupljaju preko “Blic Fondacije”, i to uplatom na tekući račun ili slanjem SMS: " " (samo ukucajte razmak ili space, tj. prazno mesto u poruci) na humanitarni broj 2552.

Dinarski račun:

2750010221949709 90 - rsd
Societe Generale Srbija, Beograd

Devizni račun:
10221949711 84 – eur
PAYMENT INSTRUCTIONS - EUR.pdf

10221949717 66 – usd
PAYMENT INSTRUCTIONS - USD.pdf

10221949724 45 - chf
PAYMENT INSTRUCTIONS - CHF.pdf


Kompletan tekst

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/579432/SRCE-ZA-DECU-Zive-rane-malog-Despota
 
BRAČNI PAR MORA NA ULICU Nisu vratili keš kredit, pa im kuća ide na doboš

22. 08. 2015.

Bračni par iz Subotice nema kud osim na ulicu, a Ištvan Vakula, nekadašnji radnik pilane, nije ni slutio da može postati socijalni slučaj i sakupljač sekundarnih sirovina.


- Pre sedam godina sam zbog radova na kući uzeo keš kredit od 3.800 evra. Rok otplate je bio 96 meseci, a mesečne rate od 45 do 55 evra. Odmah su uzeli i depozit od 760 evra. Godinu dana kasnije sam ostao bez posla. Još godinu sam radio kod istog poslodavca na crno jer je obećao da će me ponovo zaposliti, ali se to nije dogodilo. Dug sam plaćao dok sam imao primanja. Zbog situacije u kojoj sam se našao, razboleo sam se. Tražio sam invalidsku penziju, ali sam odbijen, a onda su usledili popisi pokućstva, ali nisu ništa odneli - kaže Ištvan Vakula.

Zbog Jadrankinog teškog zdravstvenog stanja i Ištvanove nemogućnosti da se zaposli, Vakule žive od socijalne pomoći i korisnici su narodne kuhinje.

Volontira i pomaže


Ustajem oko tri ujutru i sakupljam sekundarne sirovine. Naiđem često na omladinu koja me ponekad ismeje, ali nemam kud.

Imućniji sugrađani ostavljaju iznošenu garderobu i ja je podelim sirotinji.

Ako me neko zove da pomognem, oberučke volontiram, priča Vakula.


kompletan tekst

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/...u-vratili-kes-kredit-pa-im-kuca-ide-na--dobos
 
ŽIVOTNA PRIČA IZ KOMŠILUKA: Osmogodišnjak preživljava od hrane koju bacaju migranti zato što je baki mala penzija

23. septembar, 2015

horgos18.jpg


horgos17.jpg



Dečak na slici živi sa bakom na Horgošu. Jedini izvor prihoda je bakina veoma niska penzija. Dečak meso vidi tek nekoliko puta mesečno u tanjiru. Odeću dobija ili kupuje nošenu.

Od kada je krenula kriza sa migrantima, on i baka se prehranjuju hranom koju migranti dobijaju od građana i humanitarnih organizacija i koju oni naveliko bacaju po putevima širom Srbije.

http://www.opozicionar.com/zivotna-...acaju-migranti-zato-sto-je-baki-mala-penzija/

Pokrajina će pomoći malom Zoltanu iz Horgoša! Evo kako da vi pomognete

24. septembar, 2015

Naš portal je juče preneo vest o Zoltanu Vranku, dečaku koji zbog loše materijalne situacije ide i skuplja hranu, odeću i novac koju bacaju migranti na putu ka boljem životu u Nemačkoj, Švedskoj i Norveškoj.

Danas je ova vest dobila pozitivan epilog nakon što je Predsednik Pokrajinske Vlade Bojan Pajtić odgovorio na apel koji smo poslali Predsedniku, Premijeru, Republičkoj Vladi, Pokrajinskoj Vladi i mnogim drugima.
Tragom vesti Opozicionar.com je uspeo da dođe do kontakta porodice mladog Zoltana. Hrabri osmogodišnji dečak živi u kući sa samohranom majkom, mlađom sestrom i bakom. Jedini prihodi su im skromna penzija i socijalna pomoć koju primaju.
Takođe javila nam se i jedna TV stanica sa nacionalnom pokrivenošću koja je zainteresovana da napravi prilog o Zoltanu, nekoliko formalnih i neformalnih nevladinih organizacija i novinska kuća iz susedne Hrvatske koja je prenela našu vest i kojoj se takođe javljaju građani Hrvatske koji žele da pomognu..

Kako porodica mladog Zoltana Vranka nema trenutno broj računa u banci, mi smo odlučili da im pošaljemo novac PostNet-om na ime njegove majke na kućnu adresu.

Usluga slanja novca na kućnu adresu preko PostNet-a košta dodatno do nekoliko stotina dinara (zavisno od sume koju šaljete).

Ime: Silvija Monoštori (Szilvia Monostori)

Adresa: Kanjiški put (Kanizsai út) 42, 24410 Horgoš, Srbija


http://www.opozicionar.com/vazno-ob...alom-zoltanu-iz-horgosa-kako-da-vi-pomognete/
 
Nazad
Vrh Dno