Šta je novo?

Humanost

Помозимо деци ометеној у развоју....

Уколико сте у могућности и желели бисте да помогнете манастирy Света Петка Изворска у чијем саставу се налази и прихватилиште за децу ометену у развоју, тренутно се у прихватилишту налази око 90 штићеника, то можете учинити на сл. начин:

Молимо све људе добре воље и оне који су у могућности да на адресу:
„Манастир – „Света Петка“ – Изворска“ – тел: 035/540-568, наруче нека од манастирских издања:
Вечне загробне тајне;
Старац Антоније – говори о овим последњим временима;
Замке злих духова;
Срце Човечје храм Божји или радионица Сатанина;
Библијска пророчанства о будућности човечанства;
Библијска пророчанства о последњој глобализацији човечанства;
Посмртна пророчанства Светог Нила Атонског;
Руска црква о другом доласку Христовом;
Како да пронађем Божанску срећу;
Бисери Христове божанске премудрости – којима се небо купује;
Библијске поуке са добрим саветима нашој драгој деци од 6-10 год.;
Библијске поуке и добри савети нашој драгој деци од 10-15 год.
Велико чудо Христовог Божанског Васкрсења;
Историја једног страдања;
Мали православни молитвеник;
Већи молитвеник;
Четири завета Св. Наума Охридског.
Невидљива борба од Св. Никодима Светогорца;
Три спасоносна осећања у души верујућег хришћана;
Визија о Страшном Суду Христовом – Преподобни Григорије;
Свети оци о молитви;
Како да се учимо домаћој молитви;
Тајна звери – о Антихристу;
Св. Кирило Александријски о души и телу и о Страшном Суду Христовом;
Четири завета Св. Наума Охридског;
Православни Молитвеник – три канона и три акатиста;
Сан Светог Јована Кронштататског.

или можете да уплатите добровољни прилог:

Прималац: Манастир „Света Петка“ Извор, 35 255 Д. Мутница;
Жиро рачун: 180-521121001533719; (Alpha bank) Параћин

--------------------------------------------------------

Фонд „Свети Василије Велики“ ће у новембру 2012. прикупљати помоћ за МИЛЕВУ МАШИЋ чија је кућа у екстремно лошем стању и потребно је да се реновира. Потребно је 1500 блокова за зидање, тона креча, 6 кубика песка за зидање, 2 кубика песка за бетон, 30 врећа цемента.

Кутије за прикупљање новца се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке.

http://fondvasilijeveliki.org/akcije-fonda/3-2009-03-10-16-13-06/141--2012
 
Фонд Свети Василије Велики ће у окторбру 2012. прикупљати помоћ за АНЂЕЛУ ЈАНКОВИЋ, девојчици од 9 година којој је хитно потребна операција тумора на мозгу. Анђела је због болести изгубила вид, и треба да се оперише у најкраћем могућем року. За операцију је потребно 38.000 долара.
За више информација и за директне начине уплате посетите:
www.andjelajankovic.com

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке
https://www.facebook.com/groups/95756055428
Скупљено 17 хиљада динара. Хвала свима!
-----------------------------------------------------------
Dvomjesečni sin "majke hrabrost": Otvoreni računi za pomoć malom Nikoli

thumbnail.php


Za pomoć dvomjesečnom Nikoli Dunoviću, sinu nedavno preminule Jelene Trikić koja je nakon porođaja prozvana "majka hrabrost", otvorena su dva računa na koja građani mogu da vrše uplate na dječakovo ime.

[24 sata info]

Riječ je računima koji su otvoreni u Rajfajzen banci, saopšteno je iz Kliničkog centra Banjaluka.

Svift /cwift/ kod deviznog računa je RZBABA2S, a iban kod je BA391612450011486677.

Broj žiro-računa banke je 1610450000000037, a broj štednog računa 09450619975.

Računi su otvoreni nakon uspješne humanitarne akcije koju je organizovao Klinički centar za Nikolu i zbog velikog interesovanja građana.

U humanitarnoj akciji Službe za odnose s javnošću Kliničkog centra Banjaluka za pomoć malom Nikoli 23. novembra prikupljeno je 12.018 KM, 295 evra, a žiralnom uplatom 3.700 KM. Prikupljen je i veliki broj pelena, hrane i garderobe, koji su prevezeni u Prijedor.

Hrabra majka iz Drvara Jelena Trikić (32) odlučila je da se uprkos teškoj bolesti porodi, odbila je hemoterapiju i žrtvovala se da bi dobila sina Nikolu.

Jelena Trikić preminula je u nedjelju, 18. novembra, u Kliničkom centru Banja Luka.

Ona se od 2007. godine borila sa teškim oblikom tumora na mozgu. Imala je dva teška operativna zahvata, bila je pod zračnom terapijom i terapijom citostaticima.

Uprkos teškoj bolesti i iako su joj onkolozi preporučili intenzivniju terapiju citostaticima, Trikićeva je to odbila jer bi to uništilo njenu sposobnost da ima potomstvo.

U tome je i uspjela i prije mjesec i po na svijet donijela zdravog dječaka Nikolu.
 
Poslednja izmena:
"Srbi za Srbe" prikupili 100.000 evra pomoći

Humanitarna organizacija "Srbi za Srbe" prikupila je preko 100.000 evra od početka 2012. godine i pomogla više od 100 višečlanih socijalno-ugroženih porodica na celokupnom prostoru Balkana, saopštila je u subotu ta organizacija.

U tom projektu učestvovali su svi delovi organizacije iz zemalja širom sveta - u Srbiji, Republici Srpskoj, Austriji, Švajcarskoj i Sjedinjenim Američkim Državama, kao i predstavništva u Kanadi, Australiji, Rusiji, uz veliki broj pojedinačnih donatora iz Nemačke, Francuske, Holandije, Španije i drugih država.

Paralelno sa prikupljanjem sredstava tokom 2012. godine, Humanitarna organizacija "Srbi za Srbe" pomogla je više od 100 višečlanih socijalno-ugroženih porodica na celokupnom prostoru Balkana.

Uručena humanitarna pomoć podrazumevala je nabavku kreveta za decu, veš mašina, šporeta, frižidera i drugog osnovnog pokućstva, nabavku traktora i drugih mašina neophodnih za poljoprivredu, nabavku stoke za uzgoj, izgradnju plastenika, štala i pomoćnih objekata, i drugog.

Kao najveći projekat u 2012. godini koji je organizacija uspešno sprovela je izgradnja kuće šestočlanoj porodici Balović kod Novog Pazara u vrednosti od 16.000 evra, navodi se u saopštenju.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta...Srbi-za-Srbequot-prikupili-100000-evra-pomoci
-----------------------------
Junaku „Lepih sela“ stiže pomoć sa svih strana

01-MIKAJLO%20SIMSIC%20_620x0.jpg


VIŠEGRAD-Predhodnih dana Večernje novosti objavile su priču o Mikajlu Šimšiću iz sela Staniševac kod Višegrada, hrabrom borcu VRS koji je četiri godine proveo boreći se za svoju otadžbinu i pri tom bio zarobljen u tunelu Brodar kod Višegrada sa još nekoliko svojih saboraca.

Sudbina junaka ove priče izazvala je brojne reakcije naših čitalaca te se veliki broj dobrih ljudi iz celog sveta javio kako bi mu pomogao.

Na insistiranje dobrotvora Mikailo je otvorio i devizni žiro račun kod Nove banke AD Banja Luka.

„Dosta ljudi me je zvalo i tražili su da otvorim i ovaj devizni račun kako bi mi pomogli. Još jednom im se svima zahvaljujem jer mi ta pomoć mnogo znači“ kaže Mikailo.

Mikailo sa majkom Milkom živi u selu Staniševac kod Višegrada u staroj kući, preživljavajući od svog rada i nadničenja i majčine penzije koja iznosi 159 araka.

U septembru 1992. godine bio je zarobljen u tunelu Bordar koji se nalazi između Višegrada i Rudog o čemu je novinar Vanja Bulić napisao knjigu „Tunel“ a posle i Srđan Dragojević snimio film „lepa sela lepo gore“.

SWIFT: DEUTDEFFXXX

DEUTSCHE BANK AG

FRANKFURT AM MAIN

NOVA BANKA A.D. BANJALUKA

SWIFT:NOBIBA22

BA395552601005358231

MIKAILO (BOŽIDAR) ŠIMŠIĆ

STANIŠEVAC 15

Напомена,ранији текстови о Микаjлу су били веома потресни,ево неких делова из тих текстова

Rekao je Mikajlo i da ga na premijeru filma "Lepa sela" niko nikad nije zvao. Vratio se on u mislima na poginula četiri druga u tunelu i na medicinsku ekipu pobijenu pred Brodarom. Na ljude koji su stradali krenuvši da im pruže medicinsku pomoć.
A posle rata i posle filma, Mikajlo je postao sirotinja.Tunel i smrt drugova je preživeo 1992, a ovu 2012. preživeće uz tuđu pomoć.
On je bez posla, plate, sa majkom i njenom penzijom od 159 maraka. Stid je Šimšića "svog slučaja".
Opet, milo mu je jer ima dobrih ljudi da se nađu u nevolji.I on bi pomagao drugima, da ima...
Jedino nikad više u rat ne bi išao - tako kaže.

- Posle rata sam radio u firmi "Granit", ovde u Višegradu, ali je ona propala. Dve godine sam proveo na Mačkatu, ali sam morao zbog majke da se vratim. Pokušavao sam da se izborim bar za penziju, ali sa 25 gelera u telu nisam invalid preko 20 odsto - kaže Mikajlo.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...unak-quotLepih-selaquot-Samo-u-rat-nikad-vise

Premijera filma održana je u Višegradu. Ni tada se niko nije setio Mikajla.

- Niko me nikada nije pozvao, ni na premijeru filma, niti na neku projekciju. Mi preživeli najbolje znamo šta se stvarno u tunelu dešavalo. U filmu je prikazano, možda, 20 odsto istine. Jedini koji je sa mnom razgovarao o tome je beogradski novinar Vanja Bulić. Došao je jednom kod mene, kada je hteo da piše knjigu "Tunel". Sve sam mu ispričao, onako kako je bilo - kaže Mikajlo, koji inače, nerado govori o danima provedenim u tunelu, jer mu to budi ružne uspomene.

- Posle događaja u tunelu ponovo sam se vratio na ratište da branim svoju državu i ostao do poslednjeg dana. Redovno sam svraćao do tunela i palio sveću poginulim drugovima. Nadao sam se boljem životu posle rata...

Kaže da je tražio posao i da su mu stalno govorili da nema.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:406760-Pravog-junaka-Lepa-sela-lepo-gore-svi-zaboravili

-------------------------------
Junak „Lepih sela“ dobio posao u Andrićgradu

rep-mikajlo_620x0.jpg


Mikajlo živi u selu Staniševac kod Višegrada i zahvaljuje se svima koji žele da mu pomognu. Iz Kanade je, kaže, već stigla novčana pomoć.

- Ipak, ovako je dostojanstvenije. Da zaradiš dinar svojim rukama. Kad čovek radi i sebe više poštuje - priča zadovoljno Mikajlo.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...78-Junak-Lepih-sela-dobio-posao-u-Andricgradu
 
Poslednja izmena:
Kuća Keli Genčić uskoro spremna za useljenje

Akcija "Novosti": Izgrađena kuća za Keli Genčić i njenu bolesnu majku, iz Bora, nedostaje samo nameštaj. Imaju krevete i šporet

rep-keli.jpg


DECENIJE života u trošnoj straćari u borskom selu Brestovac, u kojoj je sa bolesnom majkom Dragicom, živela Keli Genčić (18), uskoro će postati prošlost. Kuća od 40 kvadrata, koju je izgradila firma „Steko“, iz Bijeljine, je završena i čeka se samo da se obezbedi nameštaj, neophodan da bi ove dve žene započele novi život.

- Od ljudi dobre volje dobili smo dva kreveta i šporet - krijući oči kazuje Keli.

- Fali nam, međutim, veš-mašina, sto, stolice, frižider, ormar, kuhinja...

Biće nam potrebno i neko grejno telo, jer kuća nije priključena na sistem daljinskog grejanja. U protivnom, u novu kuću, kako nam je kazao Dragan Žikić, predsednik SO Bor, uselićemo se tek na proleće naredne godine.


ODUSTAJALI - KUĆA za Keli i njenu majku je trebalo da bude završena još sredinom godine, ali je donator, koji je, najpre, trebalo da im izgradi dom, od toga odustao. Tražio je da mu, bez raspisane javne nabavke, uplatimo gotovo milion dinara, koje smo dobili od donatora i Ministarstva za rad i socijalna pitanja - objašnjava Dragan Žikić, predsednik SO Bor.
- Nakon što je on odustao, tražili smo drugog donatora i javila se firma „Steko“ iz Bijeljine. Kasno smo počeli da pravimo kuću, ali smo je, ipak, završili. Sada tražimo donatore za nameštaj, kako bi Keli i njena majka mogle da uđu u punu kuću. Osim toga, bilo bi neodgovorno da ih, čak i da im je dom potpuno opremljen, selimo usred zime.

„Novosti“ će obezbediti deo nameštaja koji je potreban da bi se Keli i njena majka uselile u kuću. Narednih dana ćemo se dogovoriti sa Keli, njenom majkom, i predsednikom opštine Bor šta je najkorisnije da „Novosti“ kupe.

Kompletan tekst

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-Kuci-Keli-Gencic-uskoro-spremna-za-useljenje


Вапај за помоћ: Огласом траже храну за децу!

oglas-hrana-deca-foto-avaz-1356273686-244673.jpg


Очајни Сања и Славко родитељи су малог Стефана и Горана.

Незапослени родитељи два сина, од четири године и пет месеци, траже помоћ од добрих људи у храни, гардероби и слично, унапред захвални – наведено је у огласу поред којег је остављен и контакт телефон очајних родитеља.

На позив јавила се Сања Ђурановић (33), мајка четворогодишњег Стефана и петомесечног Горана. Она с децом и мужем Славком (39) живи у селу код Скендер-Вакуфа недалеко од Бањалуке.

- Ни муж ни ја не радимо, а трудимо се сваки дан да нађемо било шта како бисмо зарадили плату, посебно муж. Јако нам је тешко и немамо никога да нам помогне, па је муж одлучио да оде у Бањалуку и напише оглас у нади да ће неко прочитати и помоћи – испричала је Сања и нагласила да је 100 марака дечијег додатка, које прима од Центра за социјални рад, једино чиме располажу током месеца.

http://srbin.info/2012/12/vapaj-za-pomoc-oglasom-traze-hranu-za-decu/
 
Poslednja izmena:
AКЦИЈА ЗА ДЕЦЕМБАР: ПОРОДИЦА ЈОВАНОВИЋ

Породицу Јовановић из Сремске Каменице чине самохрана мајка Весна и њених петоро деце: Јелена (1995), Марина (1997), Бранислава (2002) и близанци Марко и Милош (2003). Породица живи у трошној и неусловној кући. Упркос томе, деца су добри ђаци, а мајка Весна некако покушава да са скромним месечним приходом састави крај са крајем. Поред основних животних намирница, обуће, гардеробе и школовања деце, ту је и трошна кућа која стално захтева улагања, а посебно у зимском периоду.

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.
Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

https://www.facebook.com/groups/95756055428/
 
Poslednja izmena:
Ρепортаже
Arno Gijon: Tako se samo braća dočekuju

SNIMCI koji su se smenjivali na televizijama širom sveta bili su zapanjujući, šokantni, nepodnošljivi. Imao sam 18 godina kada sam otkrio na francuskoj televiziji, u isto vreme kada i moji sunarodnici, užas pogroma na Kosovu 2004. godine. Desetine hiljada Srba je bilo proterano sa svoje zemlje, a neki od njih su bili brutalno ubijeni. Njihovi domovi i najvrednije stvari su opljačkani.

Pogrom je bio jednoglasno osuđen. Srbi, dojučerašnji negativci, konačno su pristupili čovečanstvu. Počelo je da se shvata da je istorija na Kosovu komplikovanija od onoga što je do tada bilo predstavljeno.

Ali šta smo još uradili, osim što smo osudili? Ništa. I, šta vredi osuda kada nijedna reč koja je sačinjava, nije praćena akcijom? I dalje, ništa.

Hteo sam da pomognem Srbima iz enklava, do kojih zapravo nikome nije bilo stalo. Hteo sam da im pomognem u ime starog francusko-srpskog prijateljstva, zbog ideala, zbog ubeđenja, jer pripadamo istoj kulturi, istoj civilizaciji. Želeo sam da budem učesnik istorije, a ne samo obični posmatrač.

POMOĆ VIŠA OD MILION EVRA ZA osam godina humanitarna organizacija "Solidarnost za Kosovo", koju je osnovao Arno, sakupila je pomoć vrednu više od milion evra, koju su podelili u južnoj srpskoj pokrajini. Pomogali su škole, narodne kuhinje, delili namirnice i potrepštine ugroženim Srbima u enklavama, vodili mališane na letovanje. Organizovali su 23 konvoja pomoći iz Francuske, a 24. je ovih dana obradovao decu u Lapljem selu. Arno će novu godinu i ovaj put dočekati sa Srbima na Kosovu i Metohiji. "Večernje novosti" nagradile su ga Plaketom za najplemenitiji podvig 2012.

Kad sam doneo ovu odluku, pozvao sam svog brata.

- Slušaj - rekao sam mu - želeo bih da iznajmim kamion i odnesem igračke srpskoj deci na Kosovu. Hoćeš li da mi pomogneš?

Osmehnuo se, ne baš iznenađen mojim predlogom. - Naravno - odgovorio je.

Zajedno smo stvorili "Solidarnost za Kosovo".

Pre dolaska nismo znali kako će reagovati oni kojima smo želeli da pomognemo. Da li će njihov ponos biti povređen? Da li biti kivni jer im je Francuska okrenula leđa? Sada, znamo. Primili su nas jednostavno kao što brat dočekuje brata. Dao sam lutku desetogodišnjoj devojčici, rumenih obraza, čije se lice razvuklo u veliki osmeh. Pitao sam je da li joj se lutka dopada. Klimnula je glavom.

- Voliš li da se igraš lutkama? - pitao sam. Slegla je ramenima. Nasmejao sam se.

- Ne znaš da li voliš da se igraš lutkama? Devojčice to obično znaju. Kad mi je odgovorila, grlo mi se steglo. Bila je to prva lutka u njenom životu. Njena prva lutka.

Odlučio sam da sve uradim da pomognem i da moji sunarodnici saznaju za ovu situaciju. Osam godina kasnije, uz podršku više od 6.000 francuskih donatora, stvarnost u srpskim enklavama se nije promenila.

Κοмплетан текст
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:412923-Arno-Gijon-Tako-se-samo-braca-docekuju
 
Poslednja izmena:
За све људе добре воље из Републике Српске,важно обавештење!
Можда сте чули за случај Милане и Татјане Гајић. Оне болују од болести познате под именом лафора.

http://www.lafora-tacamiki.com/

http://www.youtube.com/watch?v=F65lCHblDaY
Хуманитарни број је отворен 1458 важи само до 31.1.2013
Само за Републику Српску и mtel мрежу!!
 
28. decembar 2012.

Biljana i Milica spasene od zime i bede

Akcija „Novosti“: Dobrotvori promenili život Biljani i Milici Tomić iz Vrela. Obezbeđen ogrev. Stigla hrana, nameštaj i novogodišnji pokloni za devojčicu

rep-biljana-i-milica.jpg


PRE dve nedelje, samohrana majka Biljana Tomić (34) i njena ćerka Milica (10) iz Vrela, kod Užica, bile su na ivici opstanka. Ostale su bez drva za ogrev, a mraz je pretio da se useli u njihovu trošnu kuću. Akcijom "Novosti", udruženja "Roditelj" i radijskog voditelja Nikole Mitrovića, do juče turobna i neizvesna stvarnost pretvorila se u neizmernu sreću. Biljani i Milici dopremljeno je dovoljno drva za celu zimu. Stigla je u njihov dom hrana, deo propale stolarije zamenjen je novom, dopremljeno je nekoliko komada nameštaja, započeto je uređenje kupatila, doneli su dobrotvori i pregršt novogodišnjih poklona...

- Bile smo očajne, bez drva za ogrev, kroz dvoja ulazna vrata, potpuno propala, probijao je mraz. Strahovale smo za goli opstanak jer rešenja nije bilo. Onda je očaj zamenila sreća - za samo nekoliko dana, dobili smo svu neophodnu pomoć, život je postao daleko lepši i lakši - uz širok osmeh govori samohrana majka Biljana, zahvaljujući se svim dobrotvorima, koji su odvojili najviše što su mogli da pomognu.

Celokupan tekst

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...12681-Biljana-i-Milica-spasene-od-zime-i-bede

------------------------------------------------------------

AКЦИЈА ЗА ДЕЦЕМБАР: ПОРОДИЦА ЈОВАНОВИЋ

Породицу Јовановић из Сремске Каменице чине самохрана мајка Весна и њених петоро деце: Јелена (1995), Марина (1997), Бранислава (2002) и близанци Марко и Милош (2003). Породица живи у трошној и неусловној кући. Упркос томе, деца су добри ђаци, а мајка Весна некако покушава да са скромним месечним приходом састави крај са крајем. Поред основних животних намирница, обуће, гардеробе и школовања деце, ту је и трошна кућа која стално захтева улагања, а посебно у зимском периоду.
Сакупљено је 36020 динара и 50 евра. Хвала свима!
 
За све људе добре воље из Републике Српске,важно обавештење!
Можда сте чули за случај Милане и Татјане Гајић. Оне болују од болести познате под именом лафора.

http://www.lafora-tacamiki.com/

http://www.youtube.com/watch?v=F65lCHblDaY
Хуманитарни број је отворен 1458 важи само до 31.1.2013
Само за Републику Српску и mtel мрежу!!
Joш пар дана важи хуманитарни телефон! Молимо вас,ако можете,позовите! Хвала!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ирена Пауновић - Драги моји пријатељи,имам једну велику молбу за све вас. Мој пријатељ из детињства болује од леукемије,потребни су му даваоци тромбоцита А+,а може и А-. Tромбоцити се обнове за 15 дана и могу се давати чешће од крви.
Молим вас ширите даље јер је помоћ неопходна!
Код неких људи се хуманост мери новцем,нудили су му тромбоците за 250 евра,страшно је када вам живот зависи од других,зато будимо хумани и помозимо овом младом човеку.
За некога то није ништа,за њега је то цео живот.
Милашиновић Миодраг
0600801357
Хитно!
 
POMOZIMO MALOM ZORANU (11): On ne prosi novac od nas, već moli za parče hleba!
Otac ga je napustio, a majka radi po ceo dan čisteći po kućama, i zbog toga Zoki moli prolaznike u Čika Ljubinoj za parče hleba i malo mleka. Nikad ne traži slatkiše, već samo hranu za sebe i svoje dve sestre.

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...osi-novac-od-nas-vec-moli-za-parce-hleba-foto

Bilo bi super da neko otvori račun za njega i njegovu porodicu. Nemam baš ni vremena da stalno idem do Bg-a a i pre bih novac za put dao direktno njemu....
 
Стиже помоћ Зорану!!!

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...n-djilas-pomazu-zoranu-11-i-njegovoj-porodici

Miloševići iz Krušca kod Niša

Gladni idemo na spavanje

Volela bih da imamo više hrane. Nekada jedemo samo jednom dnevno. Često idemo gladni da spavamo. Kao i svako dete, mali Miljan traži čokoladu i mleko, ali uglavnom nemamo para da mu kupimo. On onda plače, ljuti se... Ne razume dete naše siromaštvo - priča Milica Milošević (17), koja u neviđenoj bedi, sa još tri brata odrasta u selu Krušce kod Niša.

U teškom siromaštvu rastu Miroslav (18), Milica (17), Mladen (12) i Miljan (3) Milošević. Otac Srđan (55) podiže ih sam, kako zna i ume, u poluraspadnutoj kući, s prozorima bez svih stakala, bez kupatila, kuhinje, nameštaja.

ŽIVE OD 18.000 DINARA

Srđan je posle 25 godina staža ostao bez posla, pa je jedini siguran prihod materijalno obezbeđenje od 18.000 dinara koje ostvaruje Miroslav. Za struju duguju 105.000 dinara.

- Radim ceo dan kod drugih šta stignem za dnevnicu od 500 dinara. Srce me probada, a nemam ni zdravstvenu knjižicu. Moram da radim, a opet, ako umrem, šta će biti s decom? Miljan je još mali, tek treba da mu nešto pružim - jeca Srđan, koji je deci i otac i majka od kada ga je pre šest meseci napustila žena.

Целокупан текст

http://www.blic.rs/srce-za-decu/prica/1/Gladni-idemo-na-spavanje
 
Miloševići iz Krušca dobili pomoć: Otkako je krenula acija "♥ za decu" više nismo gladni

Paketi sa hranom, mlekom, slatkišima, garderoba i jedna veš mašina stigli su na adresu porodice Milošević u selu Krušce kod Niša samo dva dana nakon objavljivanja potresne reportaže u „Blicu" o nemogućim uslovima života u kojima žive.

- "Mleko, čokolade, mleko, igračke", veselo je svojim slatkim glasićem ponavljao mali Miljan (3) trčkajući neuhvatljivo po dvorištu, radujući se svakom poklonu donatora. Odmah se zaigrao kamiončićima, i plastičnim pištoljima, zagleđujući i ispitujući dugo svaku igračku.

Pomoć možete uplatiti na dinarski račun:
2750010221949709 90 - rsd
Societe Generale Srbija, Beograd
Možete poslati i SMS na broj 2552
Za više informacija pozovite 011/333-4-528

Miroljub i Slađana Milić iz Jagodine, vlasnici preduzeća „Trgopromet" dovezli su im lično novu veš mašinu koju je poželela Milica (17), koja osim što kuva za trojicu braće i oca, mora i sav veš da pere ručno.

Celokupan tekst
http://www.cityofnis.rs/index.php/d...-je-krenula-acija-♥-za-decu-vise-nismo-gladni

Lepa Brena donela pomoć Miloševićima: Kao da sanjamo!

Kao u snu! Za svega pet dana od pokretanja velike humanitarne akcije „Blic" fondacije „Srce za decu", osmesi su se vratili na lica porodice Milošević iz Krušca kod Niša: Miljan (3), Mladen (12), Milica (17) i Miroslav (18), više ne ležu gladni a spavaju, dobili su garderobu, zalihe namirnica, nešto bele tehnike, obnovljen im je deo kuće a vrhunac akcije bio je kada im se juče na vratima kuće pojavila ni manje ni više nego - Lepa Brena.

Deca nisu skidali osmehe sa lice sve vreme dok su se slikali sa poznatom pevačicom.

- Ovo mi je najlepši dan u životu. Bili smo toliko beznadežni da nismo verovali da će se nešto promeniti u našim životima. Hvala Blic fondaciji, kaže najstariji sin Miroslav (18). Nekada trošna soba je kompletno uređena – postavljeni su knauf zidovi i plafon, laminat, novi prozori, vrata... Milica konačno ima svoj kutak.

- Kao da sanjam. Nismo više gladni, Miljan ima slatkiše i mleko, dobili smo svoje sobe. Nadamo se da ćemo dobiti i kupatilo da ne bi morali da se polivamo lončetom kada se kupamo - veli Milica.

Zahvaljujući predsedniku Skupštine opštine Palilula Milošu Stojkoviću projekat uređenja kuće uradio je arhitekta Miroljub Stanković.

Celokupan tekst
http://www.cityofnis.rs/index.php/d...rena-donela-pomoc-milosevicima-kao-da-sanjamo
 
Nije nikakva golema muka, kao ovo gore, meni treba.... neko ko je iz US/ CA/ UK/ da kupi i posalje jedan lek, samo tamo ima da se kupi, naravno dobice para ili on direktno ili neko od njegovih ovde u SRB, oko I50eur, nebitno...na PM ko oce detalje...pozdrav i unapred hvala...
E DA, NE UZIMA SE NA RECEPT, VEC NARUCUJE NETOM, DAKLE NE BROJI SE U LEKOVE
 
Пробај да отвориш посебну тему,надам се да ћеш успети да добијеш лек.
Ако сте чули за акцију "Срце за Даницу",хвала Вам што сте обавестили пријатеље.
Ако можете да уплатите неки динар,сваки прилог је важан и 50 и 100 динара.
Даница је од пре два дана у болници,а јутрос је хитно пребачена за Београд.
Скупљено је мало више од пола новца,она мора хитно да оде у Беч на операцију,до петка (15. 3)
Хвала Вам на помоћи.
Broj računa je 205-9001018424702-77

Komercijalna banka

za Danicu Ćirković

Za sve koji žele da pre uplate ostvare telefonski kontakt broj je 064 368 2225 otac Vlastimir Ćirković
ili o63 72 09 039 Slađan Rakić

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y5QcbglRs0o[/youtube]

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:418951-Srce-za-Danicu
 
Poslednja izmena:
Brojni muzičari okupiće se u utorak 19. februara (20 h) u Domu omladine Beograda, na humanitarnom koncertu za pomoć maloj Anđeli Janković (8), koja od druge godine boluje od malignog tumora na mozgu.

Sa nepune tri godine operisan joj je tumor na desnom očnom živcu i od tada je izgubila vid na desnom oku. Zbog rasta tumora, Anđela je ubrzo izgubila vid i na drugom oku. U oktobru prošle godine operisana je u Turskoj i od tada je u Istanbulu gde prima hemoterapije. Lečenje će trajati naredih 9 do 12 meseci. Anđela je, kako kažu, dobila bitku, ali rat protiv opake bolesti i dalje traje i zato računa na sve humane ljude koji će joj pomoći. Za nastavak njenog lečenja neophodno je još 60.000 evra. Svakog petka nužno je da primi novu hemoterapiju, za koju troškovi iznose 2000 evra.

Ljudi sa velikim srcem daće sve od sebe u utorak da svojom muzikom pomognu malenoj Anđeli da pobedi opaku bolest i sačuva osmeh na licu.
Nastupaju: Dado Topić, S.A.R.S, Zemlja gruva, SevdahBaby, Gile (Električni orgazam), Toni Montano, Tropico Band, Boris Režak, Nemanja Popović i Filip Pat. Karte se, po ceni od 700 dinara, mogu nabaviti na svim Eventim prodajnim mestima, organizator koncerta je Mitros Music.

http://www.nadlanu.com/pocetna/vodi...ge-zvezde-pevaju-za-Andjelu.a-168214.489.html

Mts корисници могу послати поруку на број 1717,цена поруке је 50 динара.
 
Oпростите, SMS за помоћ осмогодишњој Анђели Јанковић je 1737,a не 1717.
---------------------------------------
У јануару 2013. Фонд Св. Василије Велики ће скупљати новац за Центар за азил у Боговађи код Ваљева где је смештено око 270 избеглица из Авганистана, Сирије, Сомалије, Еритреје, Сиера Леонеа, Судана и Гамбије; међу њима је 60 беба и мале деце. Око 100 азиланата за које нема места у центру, дане и ноћи проводи напољу. За њих нису обезбеђени ни храна ни смештај, тако да су или у оближњој шуми или у неким напуштеним објектима у околини. Свим азилантима недостају најелементарније ствари, почев од ципела, јакни, чарапа, па до средстава за хигијену. Они су недељама или месецима путовали од својих земаља до Србије и остали су и без новца и без гардеробе. Већина их је из афричких и блискоисточних земаља и потпуно су неприпремљени и неопремљени за нашу хладноћу и снег.

Кутије се налазе у:
Књижари Благодарник, Београдска 33, Београд, параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду и у second hand shop-у у Пауновој 30 на Бањици, испод Метро обуће. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.
Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке
Скупљено за јануар 50eur i 14.160din

У фебруару 2013. Фонд Св. Василије Велики ће скупљати новац за Митра Јојића из Сирига, седамнаестогодишњака који болује од церебралне парализе коју је добио након повреде приликом порођаја. О Митру се стара само мајка, јер га је отац напустио 20 дана након његовог рођења. Митар на сваких 6 месеци треба да прими по две ињекције DYSPORT-a које служе за спречавање грчења мишића, односно спречава се скраћење тетива и уједно се спречава страдање кукова. Те ињекције су доста скупе и свака од њих износи око 350 евра. Митар је за сада био принуђен да два пута прексочи ову терапију због материјалне ситуације и тиме се његово здравствено стање погоршало. Пред Митром је и још једна, четврта по реду, хирурша интервениција руских лекара која износи 2300 евра, а која бипомогла да се његово физичко стање побољша.

Кутије се налазе у:

Књижари Благодарник, Београдска 33, Београд, параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду и у second hand shop-у у Пауновој 30 на Бањици, испод Метро обуће. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате путем електронске адресе [email protected].
Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

https://www.facebook.com/groups/95756055428/
 
Hitno je potrebna hrana za porodicu koja već nekoliko dana nema šta da jede,apeluju iz Udruženja samohranih roditelja 'Ponos', navodeći da porodica preživljava od hrane koju im donose komšije.
"Majka živi sa dvoje trinaestogodišnje djece u kući koja im je data na korištenje. Molimo sveljude koji su u situaciji da mogu pomoći da se odazovu u što većem broju",....
Svi koji žele pomoći mogu se javiti na adresu Udruženja, u Ulici Srđe Zlopogleđe broj 13, a na raspolaganju je i broj telefona 065/300-608, te Facebook stranica Udruženja "Ponos",Banja Luka
 
Pomoć za Vanju
559687_344962995605304_1764350210_n.jpg

Mama budućih šampiona! Vanja sa svojom decom ♥
Pomozite da im je vratimo!
Broj dinarskog računa: 375-0000000002027-34
Moskovska banka AD Beograd
Broj deviznog računa: 375500000000187434 (za uplate iz inostranstva uz instrukcije iz priloga)
U želji da Vas zdravlje dobro služi, pozdravljam Vas i unapred se zahvaljujem.
56A: Intermediary bank:
Commerzbank AG
SWIFT code: COBADEFF
57A: Account with institution:
Moskovska banka AD Beograd
SWIFT code: MBBGRSBG
Acct.no. 400 8769770 00
59: Beneficiary customer:
Name: VALENTINA KALEZIĆ, Cerova 7,
BEOGRAD-ČUKARICA, SRBIJA
IBAN: RS35375500000000187434
sa naznakom Pomoć za Vanju

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f650axe_aiM
-----------------------------------------------------------
Čep za hendikep
images-1drustvo-cepovi-1.jpg


Udruženje paraplegičara i kvadriplegičara Banata organizuje akciju pod nazivom „Čep za hendikep“. U okviru akcije će se sakupljati čepovi čijom će se reciklažom skupiti novac za ortopedska pomagala za ovu organizaciju. Čep za hendikep ne samo da doprinosi aktivnijem životu osoba sa invaliditetom, već i promoviše reciklažu i podiže ekološku svest u našoj zemlji.

Akciju će podržati veliki broj ekoloških i humanitarnih organizacija, ali i osnovci širom Srbije.

Zeleni Srbije pozivaju sve odbore, članove i simpatizere da u svojim okolinama organizuju prikupljanje svih vrsta plastičnih čepova za ovu humanu akciju, na koji god način nađu da je prigodno. S obzirom da gradska opština Grocka još uvek nije obezbedila prostor za Zelene, pozivamo sve građane koji žele da se uključe da kontaktiraju naš odbor u Grockoj na mail [email protected] ili preko FB stranice facebook.com/zelenigrocka

http://www.grockainfo.com/index.php?option=com_content&id=1088&Itemid=120
 
У фебруару 2013. Фонд Св. Василије Велики ће скупљати новац за Митра Јојића из Сирига, седамнаестогодишњака који болује од церебралне парализе коју је добио након повреде приликом порођаја. О Митру се стара само мајка, јер га је отац напустио 20 дана након његовог рођења. Митар на сваких 6 месеци треба да прими по две ињекције DYSPORT-a које служе за спречавање грчења мишића, односно спречава се скраћење тетива и уједно се спречава страдање кукова. Те ињекције су доста скупе и свака од њих износи око 350 евра. Митар је за сада био принуђен да два пута прексочи ову терапију због материјалне ситуације и тиме се његово здравствено стање погоршало. Пред Митром је и још једна, четврта по реду, хируршка интервениција руских лекара која износи 2300 евра, а која би помогла да се његово физичко стање побољша.
Сакупљено је 18.700 динара,хвала свима.

Φοнд св.Василије Велики - акција за март
Свештеник Владимир Живковић има 33 године, има троје деце и живи у Бечмену. Отац Владимир је оболео од акутне мијелидне леукемије и потребно је сакупити око 150 000 евра за болничко лечење и хемотерапије.

Кутије се налазе у:

Књижари Благодарник, Београдска 33, Београд, параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду и у second hand shop-у у Пауновој 30 на Бањици, испод Метро обуће. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате путем електронске адресе [email protected] .

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

http://www.fondvasilijeveliki.org/akcije-fonda/3-2009-03-10-16-13-06/150-----2013
 
http://www.tijanaognjanovic.com/

Тијани је хитно потребна помоћ.Требала је у јануару да се оперише у Бечу,али су јој бубрези отказали крајем јануара,па су лекари одбили да изврше захват,јер је превише ризичан.
Поред бубрега,Тијани ни остали органи не раде добро,тојест полако отказују.
Болница у Хјустону је пристала да изврши трансплатацију,али је цена 500.000 евра.
Уплата новца је на рачун
Tijana Ognjanović, Roze Luksemburg 35, 11000 Beograd, Srbija
Broj dinarskog računa u Komercijalnoj banci je: 205-9011004816395-73
Devizni račun: IBAN: RS 35205903101860366239

Сваки динар је важан,уплатите 50 или 100 динара ако имате,или молим Вас обавестите пријатеље или поставите на фејсбук профил. Хвала!

Pevačica Aleksandra Radović održala je sinoć humanitarni koncert u Sava centru, za novo srce osmogodišnjoj Tijani Ognjanović. Mnogobrojna publika došla je da podrži ovu akciju i uživa u nastupu, a kao specijalni gost se pojavio Vlado Georgiev.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/373598/Aleksandra-Radovic-i-Vlado-Georgiev-pevali-za-Tijanu
 
Poslednja izmena:
''Вести'' и СЗС у заједничкој акцији

За шесточлану породицу Антић из планинског села Дреновац код Врања стижу бољи дани захваљујући племенитим читаоцима "Вести", а пре свега члановима хуманитарне организације Срби за Србе. Ова организација која окупља људе добре воље широм света, али и у отаџбини, брине о сиромашној деци из српских земаља са циљем да им помогне да остану на својим огњиштима. Одазвавши се апелу "Вести" за помоћ породици Антић, покренули су велику акцију како би прикупили 20.000 евра и купили им кућу у суседном селу Градња, али и пољопривредне машине да би могли да зарађују за живот.

За 16-годишњу Миљану, 15-годишњег Александра, осмогодишњу Стефану и шестогодишњег Димитрија, као и њихове родитеље 55-годишњег оца Новицу и 42- годишњу мајку Десанку, који живе у условима недостојним човека, у једној просторији која сваког тренутка може да се сруши, сан о сигурном крову над главом би ускоро могао да постане стварност. Маштају и надају се бољем јер и даље имају само два кревета, расклимани дрвени сто, бунар је пресушио...

Александар Антић, голобради дечак који је преузео улогу главе породице, са одушевљењем прича о кући коју организација Срби за Србе жели да им купи у суседном селу и коју су већ видели.

- Кућа је лепа, нова, као сан. Верујем да ћемо бити срећни у њој, обрађиваћемо башту, а неће нам бити тешко ни да са мотокултиватором одемо до свог имања у Дреновцу и одржавамо га. Ако добијемо и моторну тестеру сећи ћемо дрва из наше шуме и више се никада нећемо смрзавати. Послове око имања и шуме ћу ја преузети, а отац може да ми помаже и подучава ме. Добро је и што је кућа од четворогодишње основне школе удаљена десетак метара, а од централне осмогодишње у Власу око 500 метара - каже Александар који, иако је још дете, размишља изузетно зрело и одговорно. Сестре и брат су му на првом месту.

Комплетан текст

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2397&Itemid=73
-------------------------------------------
Свештеник Владимир Живковић има 33 године, има троје деце и живи у Бечмену. Отац Владимир је оболео од акутне мијелидне леукемије и потребно је сакупити око 150 000 евра за болничко лечење и хемотерапије.
Отац Сретен Лазаревић : "Други налаз нажалост није добар, има бласти у крви. Други циклус хемио - терапије данас уплаћен - у фонду за помоћ оцу Влади има још 2.500,00 е, идуће недеље потребно уплатити 15.000,00 е за обезбеђивање несродног даваоца костне сржи, а за 6 недеља 97.000,00 е за трансплантацију костне сржи. Помозите."
Вести и документи на линку
https://www.facebook.com/photo.php?...65740791228.2052606.1462912399&type=3&theater
 
Poslednja izmena:
^ A ja samo što sam poslao dve poruke. Dobro je. :)
 
Apel za pomoc maloj Kristini

Pet godina je prošlo od nezapamćenog masakra u selu Krševica, kada je Boban Mitić ubio svoju ženu, taštu i dvoje dece. Sa teškim povredama, bez jednog oka i sa oštećenjem drugog, sa traumama koje se ne leče, danas živi sa ujakom i ujnom mala Kristina Arsić (9), jedina preživela masakr, i nalazi se na novoj prekretnici. Ova mala porodica koju je nevolja spojila mora do juna da obezbedi 3.500 evra za ugradnju očne proteze na klinici u Beogradu. Operacija je zakazana za kraj juna ukoliko ova siromašna porodica prikupi novac.

http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Apel-za-pomoc-Kristini.sr.html
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...html:427969-Krusevica-Kiki-treba-ocna-proteza
 

Osmogodišnja Tijana Ognjanović će ove nedelje krenuti u Hjuston na neophodnu transplantaciju srca.



Porodica Ognjanović potvrdila je da su preuzeli vize za putovanje u Ameriku, a da je u toku sređivanje avio karata i izbor avio-kompanije koja će najbolje moći da odgovori ovako složenoj situaciji, imajući u vidu dužinu leta i stanje u kojem se Tijana nalazi.

Istovremeno je na Institutu za majku i dete obavljen važan sastanak na kome je odlučeno da će Tijanu do Hjustona pratiti dva lekara, sa kompletnom opremom koju ova vrsta bolesti zahtev.

Porodica Ognjanović se na Tijaninoj “fejsbuk” stranici još jednom zahvalila svima koji pomažu da Tijana dobije novo srce i ujedno obavestila građane da od danas ne šalju novčanu pomoć za malu Tijanu putem „Western Union“ servisa, jer zbog puta u Hjuston neće biti u mogućnosti da poslati novac preuzmu.

Prikupljanje novca za Tijanu se nastavlja a među mnogobrojnim akcijama pokrenutim ovih dana je i Kreativci za Tijanu - stranica na Fejsbuku na kojoj umetnici i proizviđači rukotvorina nude svoje proizvode a novac se direktno uplaćuje na Tijanin račun.

http://www.naslovi.net/2013-04-08/novi-magazin/tijani-odobrena-viza-za-sad-krece-ove-nedelje/5262074


------------------------------------------------------
Φοнд св.Василије Велики - акција за март
Свештеник Владимир Живковић има 33 године, има троје деце и живи у Бечмену. Отац Владимир је оболео од акутне мијелидне леукемије и потребно је сакупити око 150 000 евра за болничко лечење и хемотерапије.

Sakupljeno 19.895din.
 
http://www.kurir-info.rs/srbijo-probudi-se-ljubicin-zivot-zavisi-od-nas-clanak-739443
Maloj Ljubici (2) je neophodno novo srce. Trenutno zivi uz pomoc mehanickog srca i aparata u bolnici u Becu. Donor je pronadjen i srce ce dobiti za najvise mesec dana ako njena porodica bude imala jos 70 000 evra.

http://trojka.rs/vesti/nakon-tijane-srce-potrebno-i-maloj-aniti
Anita (12) je u slicnoj situaciji kao i Tijana Ognjanovic i finansijski i zdravstveno. I njoj je potrebna transplantacija, ali moze da se obavi jedino u Hjustonu.

Pomozite ovim devojcicama koliko mozete. Znam da je ovo mnogo novca, ali malo po malo skupice se. Ili bar delite na drustvenim mrezama.
 
Janoš (3): Hvala vam što ste mi poslali čokoladu i bojice!

Stotine čitalaca alo.rs iz cele Srbije, ali i širom sveta, javilo nam se nakon objavljivanja jučerašnjeg članka o malom Janošu iz mesta Mramorak, sa željom da pomognu ovom mališanu. Prvi darovi već su stigli u Mramorak.

360495-mramorak-040313-ras-foto-marija-prica036.JPG

Dobio sam bojice! I čips sam dobio! Dobio sam i čokoladice razne, hvala vam puno - rekao nam je mali Janoš kad smo ga jutros pozvali.

Njegov otac Jani kaže da je Janoš celo jutro proveo crtajući u bloku i bojicama koje mu je poslao neko od dobrih ljudi koji su pročitali priču na sajtu alo.rs.

- Od juče ne prestaje da mi zvoni telefon, dosta ljudi se javilo a i stigao je paket za Janoša! I komšije su mi odmah priključile struju - rekao nam je u dahu Janošev otac Jani.

- Ne znam šta da vam kažem, osećam da nam se život već promenio, jako smo srećni. Evo zvali su neki ljudi doći će u petak da nas obiđu, i sa jedne televizije će doći - dodao je on.

Dečak i njegov otac žive u trošnoj kući koja preti da se sruši, bez struje i kupatila pa im je zato potrebna sva pomoć kako bi imali najosnovnije uslove za život.

Porodici Ambruš možete pomoći i uplatom na žiro račun na ime Jani Ambruš : 340-3212707539 Erste banka

Devizni račun: Erste bank
IBAN RS35340000003212707539
Ambruš Jani
ADRESS: Drugi Oktobar 2
Mramorak, Srbija

Erste bank, AD Novi Sad
SWIFT KODE: GIBARS22
 
Devojčici Angelini potrebna pomoć

NOVI SAD -

U vremenu kada smo zatrpani molbama za pomoć bolesnoj deci, zatim raspravama o takvim akcijama, pre svega na društvenim mrežama, ono što ne treba da zaboravimo to je da se iza takvih takvih akcija nalaze stvarne priče.
...

Jedna od njih jeste i priča male Angeline iz Novog Sada.



Ona je 15. marta napunila 12 meseci, boluje od malignog tumora, a za operaciju koja bi je izlečila neophodno je još devet miliona dinara.

Pomoć za malu Angelinu možete da uplatite na žiro-račun 265-0000001002420-38 (Rajfajzen banka) na ime Miodrag Đunisić.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno