Šta je novo?

Humanost

Sunday, February 26, 2012

Studio M, Novi Sad

Studio M, fado sastav "Alfama kvintet", i flamenko grupa "La Familia" pozivaju vas da nedelju veče 26. februara ispunite zanimljivim spojem ova dva različita, i za naše prostore, prilično egzotična zvuka. Koncert počinje u 20h. Prvo nastupa "Alfama kvintet", a zatim "La Familia".

Neće se naplaćivati ulaznice, ali će na ulazu biti postavljena kutija za dobrovoljne humantarne priloge kojima pomažemo humantarnu akciju Devojka koja voli život. Reč je o tridesetogodišnjoj devojci, Darji Kostić, kojoj je potrebna transplantacija bubrega u inostranstvu. Darja je takođe član gore pomenute grupe, "La Familia".

Ovog puta, na kraju koncerta organizovaćemo grupno fotografisanje ljudi koji su učestvovali u ovoj akciji, zajedno za Darjom. Ovde mislimo na sve ljude koji su na bilo koji način do sada pomogli ovu akciju, a koji su raspoloženi da dođu i da se fotografišu sa Darjom (a prethodno pogledaju i naš koncert, što da ne). Potrudićemo se da tu fotografiju objavimo u štampanim medijima, na taj način se zahvalimo svima onima koji su pomogli, uključujući, naravno, i one koji nisu mogli da dođu i da se slikaju s nama. Takođe, ovom fotografijom uputićemo apel ostalim dobronamernim ljudima da se uključe u ovu akciju kako bi se ona uspešno privela kraju. Do sada je skupljen najveći deo potrebnog novca za transplantaciju u Rusiji, i ostalo je još da se prikupi oko 5.000 evra.

https://www.facebook.com/events/332605123447915/

Αко се неко сећа ранијих акција за девојку која је очекивала трансплатацију бубрега... Новац је успео да се скупи,хвала вам свима...
Њена фејсбук група је
https://www.facebook.com/devojkakojavolizivot
17.4.2012
Ljudi dragi, vi koji ste bili sa mnom u mislima i delima tokom cele ove naše akcije, evo da vam javim, dobila sam garanto pismo iz ruske bolnice.. sada sledi sređivanje vize, pa pakovanje, pa odlazak.. Prvih nedelju dana prolazim kroz preglede, a ako to sve bude uredu, ostajem u bolnici i čekam tamo na transplantaciju. Uzdam se u vaše molitve i dobre misli..

18.4.2012
Hvala vam, dragi ljudi, na rečima podrške. Imaću dosta vremena da iznova iščitavam vaše reči dok budem čekala na transplantaciju. Šta bismo mi jedni bez drugih, pitam se ja.*
 
Nadam se da cu ovo dobro uraditi,samo hocu da pokusam pomoc jednom mladom momku kome je teska leukemija ugrozila zivot.pre 4.godine Srbija je uspela da sakupi pare i spasi i mog sina iz kandzi leukemije,ovo je na neki nacin i moja obaveza da pomognemo jos nekome...u flensburgu lezi momak koji se transplantirao ali to treba i isplatiti do kraja,naravno borba sa fondom je jedno a istina je drugo,oni ne placaju...pomozimo kako i koliko ko moze ,kontakt sa porodicom je tetka dok su roditelji najvise vremena sa njim.kontakt telefon je milena zecevic 063/1076733..hva;la svima..https://mail.google.com/mail/?tab=wm#all/136c080d0b974051
 
Poslednja izmena:
Репортаже

Добротворно СЗС вече у Лос Анђелесу

vece-3


Извештај: Јасмина Алексић, Лос Анђелес /ГАЛЕРИЈА/ /ВИДЕО/
Прво прикупљање средстава на Западној обали (САД) од стране Хуманитарне организације Срби за Србе одржано је у суботу 21. априла у Лос Анђелесу (Калифорнија). Цена улазница за ову манифестацију износила је 25 $ по особи, а гости су заузврат могли да уживају у живој музици, „тихој“ аукцији и отвореном бару. Сваки донатор је добио наруквицу „I made a difference“ (Направио сам промену) која заправо имплицира да је свака купљена улазница од 25 $ направила промене у животима социјално угрожених породица. У склопу овог догађаја била је организована и лутрија, за чије учешће је требало платити 10 $. Са задовољством можемо рећи да је присуствовало око 100 људи и да смо заједно на крају вечери успели да прикупимо укупно 5,000 $.
Више фотографија и цео текст

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2133&Itemid=73
 
ROCK`N`ROLL ZA LANU - Humanitarni koncert – četvrtak 03. Maj - Božidarac

592222_445217145494283_882322797_n.jpg



ROCK’N’ROLL ZA LANU – ČETVRTAK 3.MAJ 2012.

POZIVAMO VAS NA HUMANITARNI KONCERT „ROCK’N’ROLL ZA LANU“, U SVRHU PRIKUPLJANJA SREDSTAVA ZA LEČENJE DEVOJČICE LANE LAZIĆ, OBOLELE OD MALIGNOG TUMORA NA MOZGU. ONA JE BEBA, STARA 20 MESECI I OVAKO MALA JE VEĆ POSTALA BORAC ZA NAJDRAGOCENIJU STVAR NA SVETU-ZA ŽIVOT!
BUDIMO DEO TE BORBE I VRATIMO JOJ OSMEH NA LICE!

Učesnici:

VELIKI PREZIR
STUTTGART ONLINE
MULTIETNIČKA ATRAKCIJA
NAKED
JARBOLI
REPETITOR
ZAA
GORIBOR
SVI NA POD!

Akciju su podržali Centar za kulturu Božidarac i festival VRAČAR ROCKS!

Ulaznice po ceni od 300 din. možete kupiti na dan koncerta na blagajni Centra za kulturu Božidarac ( Radoslava Grujića 3)
Oni koji žele da ostave dobrovoljni prilog, mogu to da učine preko kutije postavljene u holu na dan koncerta ili na žiro račun :


DINARSKI RAČUN:

Banca Intesa ad Beograd
ul. Milentija Popovica 7b
Novi Beograd
ŽIRORAČUN BROJ: 160-1-73
POZIV NA BROJ: 52-102-0002319-9
OTVOREN NA IME Lazić Lana
Ul. Skolska broj 72
11277 Ugrinovci

https://www.facebook.com/events/445217145494283/
 
Током маја Фонд Свети Василије Велики ће сакупљати новац за Јелку Стевановић. Јелка је незапослена. Удата је за мужа који има карцином и коме је извађено једно плућно крило. Имају сина од 26 година који је недавно пао са скеле те му је ампутирана нога. Месечно примају само 11.000 динара од којих се скоро све потроши на лекове, тако да породица неретко и гладује.

Новац можете оставити у кутију Фонда а такође можете директно уплатити на рачун Јелке Стевановић у Агробанци на број:
245 – 0101001161424 – 79

Уколико желите да директно породици пошаљете прехрамбене намирнице, јавите се на број: 061/629-2550 (Јелка)

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

https://www.facebook.com/groups/95756055428/
 
Хуманитарна организациза Срби за Србе

Репортаже

Помоћ за Костиће и Урошевиће

Крајем априла месеца Хуманитарна организација Срби за Србе помогла је две породице у Београду – деветочлану породицу Костић и избегличку седмочлану породицу Урошевић. Након апела за помоћ и сазнања да су породице у веома тешкој и алармантној ситуацији, организација је одлучила да изврши набавку основних животних намирница у укупној вредности од по 10.000 дин. и на тај начин отклони огромну бригу која мучи све чланове породице. Идемо даље! Нема предаје!

kostici-2


Више слика и рачуни на линку

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2151&Itemid=73
 
Poslednja izmena:
Овог месеца скупљамо новац за мештане села Велико Крушево на Метохији, где живи 10ак стараца и старица у 5 преосталих српских кућа, међу којима има и неколико непокретних особа. Село је окружено албанским селима, тако да имају проблем и елементарног снабдевања храном. Потребна им је крава, да би макар решили снабдевање млеком.

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке
За април је скупљено 13000 динара. Хвала свима на помоћи!
 
Robertu Boldoranovu ponestaje vreme!

четвртак, 10 мај 2012

Predizborna kampanja stranaka iz Leskovca je "pojela" mnoga srca.Potrošeno je stotine miliona evra.

Demokratska stranka je na kupovinu glasačkog tela, asfaltiranje seoskih sokaka,paketiće,cipele za rome i plakatiranje grada kako nezvanično saznajemo "skrckala" celih 22 miliona evra. Ni jedna stranka iz grada se nije setila da bi im najbolja kampanja bila SRCE ZA ROBERTA !!

Sakupio sam oko 500 000 din. a treba 100 000 evra. Niko me ne zove i ne daje pomoć. Milica iz Blica je jesenas nešto pisala i pozvala narod da uplate na moj žiro račun, a bio je i EXPLOZIV sa PRVA TV.U izbornoj kampanji sam se obratio jednoj političkoj stranci za novčanu pomoć,ali sam od njih dobio odgovor da su voljni da mi pomognu sve oko doktora i papira samo novac nisu u mogućnosti da mi uplate.Ne znam šta da radim.Osećam se veoma loše ,malaksao sam i slabo se krećem. Vreme mi ističe.Zahvaljujem se administratoru sajta ISTINA LESKOVAC na podršci .

apel svim građanima dobre volje i velikog srca da uplate na ovaj račun ..

žr 170-0010100162000-79 kod UNI KREDIT BANKE

Ne dozvolimo da bude kasno !!!

Zovem se Robert Boldoranov iz Leskovca sam,imam 29 godina rodjen sam 02.04.1982,pre dve godine tacnije 29.07.2009 sam ostao u bolnici i doktor mi je rekao da bolujem od MYOCARDIOPATHIA CHR PRIMARIA DILATATIVA,od tada do danas mi je sve teze i teze imam i dalje bolove,gusenje,zamaram se pri najmanjem naporu,1 maja 2011 sam ponovo ostao u bolnici i bio sam 10 dana,ponovo 17 juna 2011 do 24 juna 2011,bio sam u Beograd na WMA i rekli su mi da uradim MSCT koronarnih arterija,tu je i potvrdjena moja bolest da bi me 07.09.2010 ostavili u penziji i sada sam penzioner sa teskom bolescu,zadnji put kad sam ostao u bolnici receno mi je da mora da se uradi transplantacija jer mi srcani misic ne radi pravilno i samim tim ne ispumpava krv iz srca,13.07.2011 sam bio u IKB Dedinje u Beogaradu na pregled i da zakazem transplantaciju,rekli su mi da mi je potrebna ali se ovde ne radi od 1994 ili 1996 i napisali su citiram:U OVOM TRENUTKU NE POSTOJI AKTIVAN PROGRAM TRANSPLANTACIJE SRCA.POSTOJI MOGUCNOST HOSPITALIZACIJE RADI KATETERIZACIJE DESNOG SRCA KAKO BI SE PROCENILI PRITISCI U DESNOM SRCU. provera da li sam pogodan za transplantaciju,nemogu sa sigurnoscu da kazu jos koliko mi je ostalo zivota,reci doktora su bile mozda 20 godina a mozda i 6 meseci,da je operacija izvodljiva u inostranstvu i da kosta minimalno 100 000 eura,prinudjen sam da trazim bilo kakvu pomoc,imam cerkicu i sina Aneta 5 godina i Luka 20 meseci pa bih zeleo da moja deca duze imaju svog oca,da gledam kako odrastaju a ne da se jedan mlad zivot ugasi na ovaj nacin.Znam da je puno novca,zahvaljujuci porodici i prijateljima idem dalje pokusacu na bilo koji nacin da uspem u tome,da 100 000 ljudi ne zapali cigaretu samo jedan dan da ne kupi paklu cigareta meni ce produziti zivot sigurno jos nekoliko godina-

ZA BLIŽE INFORMACIJE OBRATITE SE LIČNO ROBERTU NA BR. 060 0 280 751

016 281 548

166417_117884758281284_100001792814353_103559_1454250_n.jpg

183384_131803523556074_100001792814353_174039_2232869_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Хуманитарна организација Срби за Србе -

Репортаже

Успешна СЗС журка у Београду

Хуманитарна организација Срби за Србе успешно је организовала журку у београдском клубу Гарден у четвртак 24. маја. Ово добротворно вече имало је за циљ прикупљање средстава за изградњу куће породици Баловић из Рашке области. Упркос чињеници да је у касним вечерњим сатима над Београдом била потпуна провала облака, на журци се окупило скоро 200 гостију, како из Београда и Србије, тако и широм света. Укупно је прикупљено 60.940 динара, 130 евра и 20 фунти! Овом приликом упућујемо посебне речи захвалности Скандал бенду који се побринуо за сјајну атмосферу, клубу Гарден и свим запосленима као и нашим пријатељима који су својим присуством допринели да заједно учинимо још једно добро дело. ХВАЛА СВИМА!

szs-zurka-garden.jpg


Фотографије са журке

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=70&func=viewcategory&catid=117
 
Poslednja izmena:
Фонд Свети Василије Велики

Током јуна Фонд Свети Василије Велики ће сакупљати новац за примаоца који је захтевао да остане анониман. Незапослен је и већ дуже време безуспешно покушава да нађе посао. Недавно је остао без оца чија је пензија била једини извор прихода. Због великог дуга за струју стално му прети искључење.

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

https://www.facebook.com/groups/95756055428/
 
Humani ljudi pomažu braći Kučević

Akcija Novosti - Kako pomoći trojici braće iz Kuršumlije da pobede bolest i bedu. Mentalno oboleli Đorđe i Milan žive sa bratom Mitrom u kućici bez kupatila

rep-kursumlija_310x186.jpg


A početak bih bio srećan samo kada bi okolina prestala da se podsmeva mojoj braći Đorđu (29) i Milanu (25). Oni nisu takvi zato što im se hoće, nego zbog toga što su od rođenja mentalno ograničeni. Oni nikoga ne diraju, niti vređaju. Samo su povučeni, ograničeno rasuđuju, ali nikoga ne napadaju i ni od koga ništa ne traže. Stariji brat Đorđe, iako bolestan, spreman je da radi i radi svaki posao. Mlađi Milan je mnogo povučeniji. On zbog bolesti ne izlazi iz kuće, a još manje je sposoban da bilo šta radi.

Ovako je govorio Mitar, srednji brat Kučevića, koji se posle smrti oca, pre pet godina, i majke nedavno, jedini brine o svojoj bolesnoj braći, nakon što smo mu saopštili da se humani ljudi javljaju „Novostima“ i interesuju čime i kako mogu da mu pomognu da se prebrode siromaštvo i bolest sa kojim su suočena njegova braća.

Kompletan tekst

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:382041-Humani-ljudi-pomazu-braci-Kucevic
 
Aко се сећате "Девојке која воли живот",и новца који је обезбеђен за њену операцију,операција је прошла успешно... Ево шта каже Дарја о томе

Darja Kostic
Ev svima da se javim da sam hvala Bogu dobro.. mislim, nije lako al nije ni lose.. oporavljam se polako.. rana boli, ledja bole, al svaki dan je sve bolje.. treba sto vise da se odmaram, bubreg je dobar, radi, hvala Bogu, samo sad treba strpljenja da postigne svoj maximum...ne mogu svima da odgovaram pojedinacno jer me jako zamara..
velki pozdrav za sve moje drugare, koji su, naravno, najkul..

https://www.facebook.com/devojkakojavolizivot
 
ZA MALO SRCE GABRIELINO!!!

547849_4163882822032_1908386675_n.jpg

6.6.2012
dobro vece humanisti gabriela je danas bila na kontroli za sad je sve ok stabilna je i spremna za put sutra... ujutru krecemo u 9h iz banjaluke ovom prilikom zelim da se zahvalim svima koji su bili uz nas svo ovo vrijeme i svima koji su nam pomogli jer da nije vas mi bi jos cekali... zelim i da se zahvalim dr DARIJU DjUKICU ( za one koji neznaju on je gabrielin kardiolog) koji nam je izasao u susret i koji ce gabrielu voziti za italiju.... veceras se svi zajedno pomolimo za gabrielino zdravlje... pozdrav porodica PANIC
7.6.2012
23h
Naša mala princeza je stigla danas u popodnevnim časovima u Masu-Ilalija. Dobro je podnjela put od 1000 km. Sada slijedi dosta predoperativnih pregleda pa kateterizicija srca u ponedeljak poslije čegaće da odluče kada će da rade operaciju. Puno Vas sve pozdravljaju.

https://www.facebook.com/groups/Za.malosrce.Gabrielino/
 
Током маја Фонд Свети Василије Велики ће сакупљати новац за Јелку Стевановић. Јелка је незапослена. Удата је за мужа који има карцином и коме је извађено једно плућно крило. Имају сина од 26 година који је недавно пао са скеле те му је ампутирана нога. Месечно примају само 11.000 динара од којих се скоро све потроши на лекове, тако да породица неретко и гладује.
https://www.facebook.com/groups/95756055428/
У акцији за мај је прикупљено 100 евра i 22.600din. Хвала свима на помоћи!
 
13.06.2012

Тодоровићи излазе из каменог доба

Само дан после текста у „Политици” о свакодневним мукама једне породице у Сремској Митровици, која живи без струје и воде, помоћ је стигла са многих страна

1-Dogovorena-je-sanacija-kuce-i-uvodenje-struje-Foto-J-Slatinac.jpg

Испред трошне куће Тодоровића јуче је било пуно гостију Фото Ј. Слатинац

После текста у „Политици”, објављеног у понедељак, под називом „Тодоровићи живе у каменом добу”, о тешком сиромаштву у којем живе Сузана (21) и Далибор (25) са мајком Санелом Тодоровић (49), у Булевару Константина Великог 146. у Сремској Митровици, нашем дописништву јавио је Јосип Новотни, директор ЈКП „Комуналије”, поручивши да ће Далибор од данас почети да ради у овом предузећу. Сат касније Милорад Попадић, из Канцеларије за младе у Сремској Митровици, јавио је да ће Тодоровићима бити санирана кућа и уведена струја, и то у најкраћем року.

Јуче ујутро, у Константина Великог, пред кућом Тодоровића, нашли су се градски руководиоци, директори, представници Канцеларије за младе, представник „Пирамиде”, грађевинске фирме у власништву Чеде Андрића и власник „Фероелектрике” из Сремске Митровице Бане Андријевић. Дошли су да сниме стање и да почну санацију куће у којој живе Тодоровићи.

– Нисам веровао да ће ми „Политика” помоћи да променимо живот – видно узбуђен говори Далибор Тодоровић. – Хвала добрим људима, хвала на помоћи, а ја ћу својим радом показати да ми нисте узалуд помогли.

Директор Јавног предузећа „Комуналије” Јосип Новотни дошао је да саопшти овом младићу да је добио посао:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Todorovici-izlaze-iz-kamenog-doba.sr.html
 
Poslednja izmena:
Апел за помоћ Милошу Дмитровићу из Раткова

Milos-Dmitrovic1.jpg


Милош Дмитровић из Раткова (рођ.04.12.1994) болује од изузетно тешке болести (Dg. Cephalea ;Oedema papillae n.optici) која захтева хитни Хируршки третман.

Помозимо нашем Милошу да сакупи средства која су му неопходна да успе у томе и да настави свој живот.

Н.Л.Б. Банка, бр. жиро рачуна је: 310-15101-00274436-14

Све новије информације биће објављене на нашем веб сајту, а можете се прикључити и фејсбук групи „Апел за помоћ Милошу Дмитровићу“ кликом ОВДЕ ---- http://www.facebook.com/groups/366662760063240/

Наше мало за неког може значити много – своју хуманост сада могу показати грађани општине Оџаци. Милош Дмитровић (1994.) из Раткова оболео је од тумора на мозгу који је захватио и очне живце.

Његови другови су покренули иницијативу да се помогне Милошу да се лечи од ове болести која, како сазнајемо, прети да му угрози вид. Постоји шанса да се Милошу изврши оипреација на ВМА у Београду, а долазак лекара из Турске захтева већа финасисјка средства.

У акцију помоћи Милошу Дмитровићу чији је отац умро пре неколико година, и који живи са сестром и мајком, укључили су се пре свега његови другови а потом и мештани Раткова.

Боба Ћирковић, која живи и ради у Швајцарској, покренула је иницијативу за помоћ Милошу и учинила све да се организује хуманитарни концерт који је заказан за 13. јун.

Извештај са концерта
(U Domu kulture u Ratkovu sinoć je održan humanitarni koncert koji je bio izuzetno dobro posećen. Prikupljeno je 183.543 dinara a sav prihod je namenjen za lečenje Miloša Dmitrovića.)

http://radiod65.co.rs/Ratkovo-Srcem-za-Milosa-Dmitrovica.html

Целокупан текст и налази

http://www.karavukovo.com/archives/7336
 
22.06.2012

Кристина Милутиновић успјешно се опоравља у Риму

Бањалука - Дванаестогодишња Кристина Милутиновић из Лепосавића са Косова добро се осјећа и опоравља мјесец дана послије операције и трансплантације коштане сржи у Риму, преносе агенције.
slikacitava.php


Кристина у Риму мора остати још три-четири мјесеца и тек тада ће се знати да ли је операција успјела.

Још је рано говорити о коначном успјеху и опоравку, али има шансе да Кристина у понедјељак буде пуштена из болнице, рекао је предсједник Организационог одбора за помоћ Србима са Косова Милорад Арлов.

- Када нас је данас назвао Кристинин отац, Зоран Милутиновић, у његовом гласу осјетила се радост, захваљује Богу и Српској, као и ветеранима ФК “Врбас” за велику помоћ. Срећни смо што смо сви заједно успјели да спасемо један млади живот - нагласио је Арлов.

Он је најавио да ће ветарни ФК “Врбас”, који традиционално путују за Видовдан у Косовску Митровицу, Грачаницу и Газиместан посјетити породицу Милутиновић у Лепосавићу.

http://www.glassrpske.com/banjaluka...novic-uspjesno-se-oporavlja-u-Rimu/83112.html

--------------------------------------------
ZA MALO SRCE GABRIELINO

24.6 2012

Ljubisa Panic
pozdrav dragi nasi prijatelji da vas obavjestimo sada smo imali razgovor sa doktorom Brunom Murzziem i operacija je zakazana za ponedeljak (25.VI) rekao je da je jako teska i komplikovana mana al dace sve dati od sebe mi vjerujemo u njega i u Boga da ce to sve proci u redu a Gabi je jaka i sve ce to izdrzati do tada je moramo cuvati od prehlade i moliti se Bogu....

552976_334017260012149_1898623062_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Помаже Бог,
Једна млада жена се обратила СОЗ Трн са молбом да јој помогнемо. Гђа Милена је поријеклом из околине Бањалуке. Након што је остала трудна човјек са којим је живјела ју је оставио, а затим је због жеље да задржи дијете изгубила и посао. Нажалост, због неразумијевања од стране породице али и чињенице да је родитељска кућа и стара и неусловна, тако се хтјело па да ни под родитељским кровом за њу нема мјеста. Гђа Милена је данас подстанар, у 8 је мјесецу трудноће, без примања и без икакве трајне подршке од било кога. Неки добри људи и жене које је упознала у цркви Свете Тројице у граду су јој помогли па је успјела наћи стан, платили јој станарину од 180КМ за овај мјесец (јули). Послије свега што се са њом издешавало, она стријепи од неизвјесности која је пред њом, када прича о свом животу очи су јој пуне суза – али у једно је сигурна и од тога не одустаје: БЕБИ ЋЕ ПОДАРИТИ ЖИВОТ.
Молимо вас, ако сте у прилици, да одвојите нешто од себе – ако је храна-нека буде храна, ако је новац-нека буде новац. Гђа Милена већ за пар дана може бити гладна... Хајде и да испунимо јеванђелску поруку, да ''носимо бремена једни других''. За некога ко је у потреби и 5 КМ значи много, износ не игра улогу... Ово писмо ћемо послати на што већи број адреса, што више могнемо, па ако Бог да да скупимо нешто средстава: макар да јој платимо станарину за наредни мјесец, или ако би могли да јој некако набавимо веш машину-макар половну, само да може да се послужи након што беба дође на свијет.
Светосавски поздрав,
Светосавска омладинска заједница Трн
(065-546-436)
---------------------
Фонд Свети Василије Велики

Током јуна Фонд Свети Василије Велики ће сакупљати новац за примаоца који је захтевао да остане анониман. Незапослен је и већ дуже време безуспешно покушава да нађе посао. Недавно је остао без оца чија је пензија била једини извор прихода. Због великог дуга за струју стално му прети искључење.
https://www.facebook.com/groups/95756055428/
Укупно сакупљено 21.000 динара

Током месеца јула и августа Фонд Свети Василије Велики прикупљаће помоћ за Димитрија Стевановића из Земуна коме је потребан новац за операцију која кошта 27 000 евра.
Димитрије је рођен 18.8.2008. године са једним од најтежих развојних поремећаја – Спином бифидом. То је расцеп пршљенова и пролапс кичмене мождине, заправо недостатак пршљенских делова који проузрокују да се кичмени канал није затворио и беба се рађа са отвором у лумбалном делу кичме. Димитрије пати од најтежег облика Спине бифиде (миеломенингоцела) и поред тога што има два пршљена отворена, оштећена му је и кичмена мождина што је изазвало парализу и губитак осећаја од карлице до стопала.

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

www.fondvasilijeveliki.org
fond.sveti.vasilije.veliki@gma​il.com
 
Poslednja izmena:
22 08 2012
Sanjam da trčim sa sinom

Oboleloj i samohranoj majci Mileni Bećarević potrebna pomoć: Ne znam da li mi je teža bolest ili nemaština. Aleksa je toliko navikao na moju bolest da mi ponekad gura kolica

rep-milena.jpg


Sanjala je da bude majka. A kada joj se san i ostvario, nije ni slutila da sa svojim čedom nikada neće potrčati. Opaka bolest, dok se još oporavljala od porođaja, oborila ju je. I trajno prikovala za kolica. Kancer kičme potpuno joj je oduzeo noge. Njen dvoipogodišnji Aleksa tako pamti svoju mamu. I tako će je pamtiti.
Milenu Bećarević (38), samohranu majku ovog dečaka, upravo su dovezli sa instituta "Selters" u Mladenovcu.

- Sve se nadam, pomoći će terapija, a sve mi se čini da su bezuspešni moj napor i napor lekara - kaže Milena. - Predugo sve ovo traje, a meni je sve taže. Jednako su teški i bolest i nemaština. Da nemam ovo moje dete, potpuno bih se predala. Aleksa mi je i snaga i tuga. Stalno sanjam da trčimo... On veseo, a meni srce ovoliko. Kad se probudim, plačem... Pa, ja nikada neću sa mojim detetom ni u šetnju. Srećom, ima dobrog oca koji brine, a i brinuće o njemu.
Kancer kičme, posle naopake prve dijagnoze i isto tako pogrešnih prvih terapija, ustanovili su lekari VMA. Brzo su reagovali, ali je vreme izgubljeno. Usledile su operacije, ali je bolest samo zaustavljena.
JEDNO UZ DRUGO
MILENA Bećarević, nema druge mogućnosti, nego da se obrati za pomoć dobrim ljudima. Da pomognu. Koliko ko i kako može.
- Nije, naravno, lako tražiti pomoć od drugih, posebno u ovo vreme kada su mnoge porodice prepuštene goloj egzistenciji - kaže ova žena. - Samopokretljiva kolica za mene bi bila velika pomoć. Onda bismo Aleksa i ja lakše i češće bili jedno uz drugo.
- Čekam ovih dana nove rezultate, ali su lekari nešto ćutljivi. Sve mi se čini da kancer ponovo divlja. Savija mi ruke, teško dišem.
Dok razgovaramo u iznajmljenom potkrovlju ove male porodice, Aleksa je nervozan, vreme je za spavanje. Mali je da bi bio svestan mamine bolesti, a na momente se učini da baš sve razume. Povremeno dotrči do mame, pomiluje je po obrazu, a osmeha na dečjem licu nema, onakvog, kao što imaju sva deca u njegovom dobu.
- Navikao je, pa me ništa ne pita, a ja strahujem da će to pitanje kad tad doći: "Zašto ti, mama, nisi kao druge mame?" - priča Milena. - Toliko je navikao na moju bolest da mi sam ponekad pomogne da pokrenem kolica.
Ali, kako jedna nevolja ne ide bez druge, borbu za život ove mlade žene potisnula je borba sa nemaštinom.
- Ne smem ni da vam kažem šta je sve i koliko potrebno za lečenje - kaže tiho. - Da su mi barem ova kolica samopokretljiva, olakšala bi mi život. Zamislite kad ovim stepenicama, a to je barem 20 metara uzbrdo i nizbrdo, neko treba da me spusti i podigne. Svima sam teška. Za stan u prizemlju nemam novac. Za ovaj u potkrovlju gazde barem razumeju kada se nema. Otpisuju kirije, čekaju da platim kad imam i koliko imam. To ohrabruje, ali nije dovoljno.
Milena Bećarević sve vreme pokušava da ostavi utisak jakog borca za svoj život i osmeh svog deteta. Put kojim je do sada prošla, od rodne Kalesije, kada je otuda izbegla 1992. godine, donekle joj je bio i snaga da se snađe i istraje u Beogradu. Posebno da daruje sebe prinovom. Imala je tada posao trgovca. Sada nema - ni za bolest.
Svi koji žele da pomognu Mileni Bećarević novac mogu da uplate na žiro-račun kod Rajfajzen banke 265-0000000580258-92.
Hvala
------------------------------------------------
22 08 2012
Репортаже -
Штала за Коматине у Рашкој области

Средином месеца августа Хуманитарна организација Срби за Србе помогла је осмочлану породицу Коматина из села Радаљице у околини Новог Пазара набавком материјала за изградњу штале у укупној вредности од 99.200 динара. До сада наша организација је за ову вредну и пожртвовану породицу обезбеђивала разне врсте помоћи као што су: купатило, стока (крава, јагњад), основне животне намирнице, хигијениски пакети итд. Сматрамо да ће изградња штале, која је већ увелико у току, допринети увећању сточног фонда породице Коматина, а самим тим, и унапређивању квалитета њиховог живота.
Фотографије и остале акције на линку
http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2061&Itemid=73
 
Poslednja izmena:
Хуманитарна организација Срби за Србе - Репортаже

Изградња купатила Димитријевићима
dimitrijevici.jpg


На основу ранијих обављених разговора и договорања, Хуманитарна организација Срби за Србе одлучила је да овог месеца издвоји одређена средства како би помогла дванаесточлану породицу Димитријевић из села Јасенова у општини Нова Варош. Помоћ Димитријевићима се односи на набавку материјала неопходног за изградњу и опремање купатила у вредности од 212.283 динара. Пројекат изградње купатила је у току и очекујемо ускоро слике са терена које ће нам дочарати радну атмосферу. Нема предаје!

http://www.srbizasrbe.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2008&Itemid=73

------------------------------------------
Свим срцем за Снежану

Snezana Savić je samo 5 meseci stara i mora da živi od rođenja sa oboljenjem creva, što prouzrokuje strašne poteskoce u ishrani i stolici .

224702_4117844777342_125260082_n.jpg


Snezana za ishranu mora da koristi iskljucivo specijalno mlijeko APTAMIL comfort 2, koje je jako skupo. (14.00 € po kutiji koja je dovoljna za 5 dana),

uz tu ishranu Snezani su potrebne i fizikalne terapije koje samo u Univerzitetskoj bolnici Beograd mogu dobiti i nigde više, tako da majka i Snezana po 2 x sedmicno za Beograd putuju (u jednom pravcu 230 km) sa autobusom . Terapiju prate i skupe inekcije koje su jako bitne za dalje razvijanje male Snezane.

Roditelji Tomislav i Danijela pokusavaju na svaki nacin da skupe potreban novac za lecenje male Snezane, "da bi spasili naseg andjela podigli smo kredit i mislili da smo djetetu lecenje obezbijedili, nazalost novac je potrosen a terapije traju još dugo dugo" .

Majka Danijela je zrtva masakra na Kosovu, gde je pod teskim fizickim i psihickim matletiranjem, izgubila bebu u osmom mjesecu trudnoce , kao i sve svoje najmilije…. Ostala je sama bez ikoga …. Jako ranjena uspela se spasiti i izbjeci…

Majka je pokusala posle toga 5 x da dobije bebu ali njene želje se nisu mogle nažalost ispuniti …. Tek 6. put je pod teskim uslovima i zdravstvenim problemima posle mnogo borbe u trudnoći , rodila se njena najveca zelja Snezana.

Sve to nije ni moglo preko majke tako preci, obolila je srcano i ima jake probleme sa stitnom zlezdom i bubrezima uz sve to joj je i leva ruka odkazala i u njoj nema nikakvog osećaja

Porodici Savić je potrebna hitna pomoć, svejedno na koji nacin.

Najpotrebnija je garderoba, pampers, cipele, i za svaki dinar su vam do Boga zahvalni…..

Molimo vas i nadamo se da ćete prije svega nasoj mrvici pomoci , da bar donekle doživi normalno detinstvo i da nam samo zdrava i živa poraste….

"Ima li išta uzvišenije na svetu od humanosti i milosrđa prema najnemoćnijima i bolesnim? "



Hvala vam od srca,

Danijela i Tomislav Savic

NAČIN UPLATE U DINARIMA:


BANCA INTESA AD BEOGRAD
UL. MILENTIJA POPOVIĆA 7b
11070 BEOGRAD
REPUBLIC OF SERBIA
BROJ RAČUNA : 160-5400100863550-19
Svrha uplate: POMOĆ ZA SNEŽANU SAVIĆ
RAČUN OTVOREN NA IME :
DANIJELA SAVIĆ
DEVETE BRIGADE 31/1.
19300 NEGOTIN
REPUBLIKA SRBIJA .



BROJ DEVIZNOG RAČUNA ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:


BANKA INTESA AD BEOGRAD
UL. MILENTIJA POPOVIĆA 7b
11070 BEOGRAD
REPUBLIC OF SERBIA
IBAN/ACCAUNT CODE: RS35160063020003619487
SWIFT CODE:DBDBRSBG
RACUN OTVOREN NA IME DANIJELA SAVIĆ
DEVETE BRIGADE 31/1
19300 NEGOTIN
REPUBLIKA SRBIJA
Svrha uplate:pOMOĆ ZA SNEŽANU SAVIĆ



RAČUN ZA UPLATE IZ REPUBLIKE SRBSKE I BIH


Hypo Banka Alpe Adria banka
ul.Svetosavska 10
79240 Kozarska Dubica
Broj žiro raČuna: 552019-14732508-46
Otvoren na ime:
Rajko Basta
Ul.Đakona Avakuma 29
79240 Kozarska Dubica

Račun je otvoren uz saglasnost roditelja Danijele i Tomislava Savić



WESTERN UNION ILI MONEY-GRAM UPLATA:


DANIJELA SAVIĆ
DEVETE BRIGADE 31/1
19300 NEGOTIN
REPUBLIKA SRBIJA


BROJ KOJI STE DOBILI U BANCI,VAŠE IME I PREZIME I GRAD I POŠTANSKI BROJ GRADA IZ KOJEG ŠALJETE NOVAC WESTERNOM,TJ,VAŠU UPLATU JAVITE ILI POŠALJITE SMS PORUKOM NA BROJ.DANIJELA SAVIĆ : +38169 1905 979

https://www.facebook.com/groups/142042945934608/members/
 
Poslednja izmena:
Помаже Бог,
Током месеца јула и августа Фонд Свети Василије Велики прикупљаће помоћ за Димитрија Стевановића из Земуна коме је потребан новац за операцију која кошта 27 000 евра.
Димитрије је рођен 18.8.2008. године са једним од најтежих развојних поремећаја – Спином бифидом. То је расцеп пршљенова и пролапс кичмене мождине, заправо недостатак пршљенских делова који проузрокују да се кичмени канал није затворио и беба се рађа са отвором у лумбалном делу кичме. Димитрије пати од најтежег облика Спине бифиде (миеломенингоцела) и поред тога што има два пршљена отворена, оштећена му је и кичмена мождина што је изазвало парализу и губитак осећаја од карлице до стопала.

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке

www.fondvasilijeveliki.org
fond.sveti.vasilije.veliki@gma​il.com
Укупно је сакупљено 30.500 динара,од чега је 5.500 динара прилог цркве Св.Тројице у Земуну.
Хвала свима!
 
Poslednja izmena:
Фонд Свети Василије Велики ће у септембру сакупљати новац за Зорана и Соњу Ђокић и њихово двоје деце. Немају стално запослење и живе од минималне социјалне помоћи са двоје деце, од којих једно има Даунов синдром, a такође и врло често побољева. Соња је такође болесна, има тумор на мозгу и тренутно иде на хемотерапије. Новац им је стално неопходан због лекова који су доста скупи. Додатни проблем настаје због грејања, јер им се прети искључење струје а потребан им је огроман новац да би купили огрев који из дана у дан постаје све скупљи. Уколико неко може да да и гардеробу за децу узраста 10 и 8 година нека нас контактира: [email protected]

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимокутије, молимо Вас да нас контактирате.

https://www.facebook.com/groups/95756055428/
 
У септембру је скупљено 19.800 динара за Зорана и Соњу Ђокић, заједно са прилогом цркве из Земуна од 5.000,укупно је 24.800 динара.
Фонд Свети Василије Велики ће у окторбру 2012. прикупљати помоћ за АНЂЕЛУ ЈАНКОВИЋ, девојчици од 9 година којој је хитно потребна операција тумора на мозгу. Анђела је због болести изгубила вид, и треба да се оперише у најкраћем могућем року. За операцију је потребно 38.000 долара.
За више информација и за директне начине уплате посетите:
www.andjelajankovic.com

Кутије се налазе у књижари Благодарник, Београдска 33, Београд и параклису Св. Јована Златоустог у Студентском граду (блок 4Г) на Новом Београду. Уколико знате где можемо још да поставимо кутије, молимо Вас да нас контактирате.

Фонд „Свети Василије Велики“ – Пододбор Верског добротворног старатељства Архипеископије београдско-карловачке
https://www.facebook.com/groups/95756055428/
----------------------------------------------------------
Pomozimo maloj Anđeli da prohoda

511738-andj.jpg


U okviru humanitarne akcije za Anđelu Vudrag (8), koja boluje od mišićne distrofije, zbog čega joj je potrebno hitno lečenje matičnim ćelijama u Beču, koje košta 30.000 evra, danas je u okviru Dečje nedelje, na Trgu ispred Gradske opštine Zvezdara, održan košarkaški turnir "Koš za Anđelu". Ovo je samo jedno od dešavanja koja imaju za cilj da se prikupi novac neophodan maloj Anđeli da bi prohodala.

511743-an.jpg


Na Dečjem sajmu,(Hala 3) koji se održava od 12. do 14. oktobra, biće postavljen prodajni štand na kom će biti organizovano doniranje ručnih radova, igrački, knjiga, nakita... a sav prihod biće uplaćen za Anđelino lečenje.

Još jedan košarkaški turnir posvećen Anđeli, biće održan u Osnovnoj školi "1 300 kaplara", 21. oktobra. Ovaj turnir organizovao je njen nastavnik fizičkog vaspitanja, a osim dece koja pohađaju ovu školu, i njihovih roditelja, pozvani su svi ljudi dobre volje, da zajedno pomognu Anđeli.

Dobrotvorna akcija za Anđelu nastaviće se u UK "Vuk", gde će se 29. oktobra prikupljati novac od dvočasovnog nastupa orijentalnih plesačica, za koji će ulaznica koštati 300 dinara.

Anđelina samohrana mama Emina Vudrag (36) je zbog konstantne nege koja je neophodna Anđeli, onemogućena da radi, što joj dodatno otežava situaciju i prikupljanje novčanih sredstava potrebnih za terapije.

- Kada smo poslali svu potrebnu dokumentaciju u Beč, javili su nam da su Anđeli potrebne tri terapije, od kojih svaka košta 10.000 evra, i da bi što pre trebalo da počne sa njima - objašnjava Emina Vudrag.

Više informacija možete pronaći na Fejsbuk stranici "Pomozimo Andjeli da dobije krila".

Ko želi i može da pomogne, novac može da uplati na ime Emina Vudrag, na dinarski račun Komercijalne banke br. 205-9011004756015-17 ili devizni žiro račun u istoj banci SWIFT –BIC: KOBBRSBG IBAN/Account Number:rs35205903101851304305

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/pomozimo-maloj-andeli-da-prohoda/57737.phtml
 
Novo srce za sedmogodišnju Tijanu Ognjanović iz Rakovice

Sedmogodišnjoj devojčici iz Rakovice Tijani Ognjanović, koja već pet godina boluje od restriktivne kardiomiopatije, htino je potrebna novčana pomoć za lečenje u inostranstvu.

Tijana je učenica OŠ "Ivo Andrić", obolela je sa nepune tri godine i do sada je više vremena provela u bonici nego u svom domu. U životu je održava terapija, koja više nije dovoljna, jer je zdravstveno stanje devojčice postalo izuzetno teško. Lekarski konzilijum je preporučio da se u što kraćem vremenskom roku izvrši transplatacija srca.

Da bi dobila tešku bitku, koju vodi već skoro pet godina, Tijani je za transplataciju srca u Beču potrebno prikupiti oko 200.000 evra, koliko iznose okvirni troškovi lečenja. Troškovi za transplataciju srca iznose 120.000 evra, a jednog bolničkog dana 2.400 evrar. Novac je potrebno sakupiti do kraja godine, jer je to jedini način da se spasi život maloj Tijani.

U akciju prikupljanja novca za transplataciju srca u Beču, gde je vreme veoma bitan faktor, pored prijatelja i rodbine devojčice, novčanim prilogom uključila se i Gradska opština Rakovica.

Predstavnici opštine i Kancelarije za mlade opštine Rakovica, u sredu su posetili malu Tijanu i odneli joj poklone i obećali da se briga o njoj neće završiti tom posetom.

Bojan Bogdanović, koordinator Kancelarije za mlade opštine Rakovica je ovom prilikom izjavio da će ta Kancelarija nizom aktivnosti, među kojima i organizovanje humanitarne žurke u Rakovici, pokušati da prikupi što veću svotu novca, koja znači nov život za Tijanu Ognjanović.

On je pozvao sve humane ljude, da u skladu sa svojim mogućnostima uplate novčana sredstva na račune otvorene kod Komercijalne banke a. d. Beograd (ul. Svetog Save 14) na ime Tijana Ognjanović, ulica Roze Luksemburg br.35 11000 Beograd, Srbija.

Dinarski račun: 205-9011004816395-73
Devizni račun: SWIFT-BIC: KOBBRSBG
 
Pomozite Ireni da dobije nova pluća

Život vredi 120.000 evra ?

Dinarski ziro racun (za uplate iz Srbije)

BANCA INTESA - 908-16001-87, poziv na broj 53-102-0005612/1

Devizni ziro račun (za uplate iz inostranstva)

BANCA INTESA - SWIFT DBDBRSBG. RS35-160-5330200636285-11

Toliko je potrebno Ireni Paunović (42) iz Kraljeva, oboleloj od fibroze pluća, kako bi joj lekari u Beču uradili transplantaciju. Razbolela se još kao beba od bolesti od koje se tkivo pretvara u ožiljno i organ gubi svoju funkciju. U osmoj su joj izvadili jedno plućno krilo, a pre pet godina i drugo je počelo drastično da propada. Irena sada živi u svojoj sobi, ne može da napravi više od dva koraka. Svakodnevica su joj gušenje, kašalj, infuzije, lekovi i kiseonik.

- U martu me je primio čuveni dr Valter Klepetko u bečkoj klinici AKH. Stavili su me na listu čekanja za organe. Ne mogu da ih dobijem dok ne uplatim neophodan novac. RZZO je odbio je da mi plati operaciju. Zbog bolesti nisam mogla da budem mama niti sam se udala. Užasno mi je teško - priča za Kurir Irena. Dr Aleksandar Vuksanović, direktor RZZO, kaže da je u slučaju Irene Paunović odlučivala pulmološka lekarska komisija.

- Nažalost, njena dijagnoza nije na spisku bolesti zbog kojih se pacijenti šalju na lečenje u inostranstvo. Pravilnik koji to uređuje propisala je struka - kaže dr Vuksanović.
VIDEO PRILOZI O ŽIVOTU IRENE PAUNOVIĆ NIKOGA NEĆE OSTAVITI RAVNODUŠNIM !

http://www.youtube.com/watch?v=mPFG5EDr-dE&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=mPFG5EDr-dE&feature=player_embedded

http://www.youtube-nocookie.com/v/mz_9V6Ivb5w?version=3&hl=en_US

http://www.youtube-nocookie.com/v/R1cGucHbx3A?version=3&hl=en_US

http://www.youtube.com/watch?v=sshw0sLg5ow&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=sshw0sLg5ow&feature=player_embedded

22.10.2012

Хвала свима на помоћи,Ирена је на путу за Беч и очекује се трансплатација плућа у најскорије време.

http://sr-rs.facebook.com/zivot.zairenu
 
24.10
20:28
Ирена је данас доста боље,извађено јој је црево из уста,није на апаратима за дисање већ дише новим плућним крилом.
На сваких 15 минута се обављају разне контроле,Ирена је почела помало да прича.
Доктор који је оперисао, prof.dr W.Klepetko је веома задовољан операцијом.
Молим Вас,не заборавите,новац за Ирену је још увек потребан,трошкови постоперативног лечења су око 5000 евра месечно.

Pomozimo Danijeli Kovacevic! Devojka koja se nalazi u komi sa samo 18 god.

Danijela Kovacevic je devojka koja je imala porodjaj u Novom Sadu , koji se iskomplikovao zbog nemara pojedinaca. Rodila je devojcicu koja sada ima 18 meseci i koja je sve to vreme bez majke. Ona se trenutno leci u bolnici Borivoje Gnjatic, gde je za njen boravak u toj ustanovi neophodno izdvojiti mnogo novca da bi joj se pruzila adekvatna nega i pomoc,a to njena porodica nije u mogucnosti vise da finansira. Zahvaljujuci njenom ordinirajucem lekaru Dr. Zlatkovicu koji o njoj brine trenutno,kao i kompletnom osoblju odeljenja D1 na celu sa glavnom sestrom i njenim terapeutom Igorom koji je nesebicno ulozio sebe u njen oporavak,neophodan je dalji boravak da se njeno stanje ne bi pogorsalo.

Danijela se nalazi u budnoj komi sto znaci da ima regulisan san i budnost, uz Igorovu pomoc hoda, uz upornost svih sestara koje sa njom rade pocela je da jede ali i dalje nikoga ne poznaje , sa njom nema nikakve komunikacije , ne govori i ne zna ni gde je ni zbog cega je tu. Svoj 18-ti rodjendan je provela u bolnickoj sobi,dve nove godine,dva Bozica i evo vec drugi Uskrs.

Kompletan tekst

http://www.facebook.com/groups/126151014127479/
Baжно обавештење!
Хуманитарни SMS за Данијелу ради још три дана!
Празна порука на 1727 за 064,065 и 066 бројеве,цена 50 динара.
https://www.facebook.com/groups/126151014127479/
 
Nazad
Vrh Dno