»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 26 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 380

Tema: Humanost

Member Avatar korisnika Fingerling
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        182
        Vanja dobila novo srce

Noćas u Beču Vanji Pilipović urađena transplantacija srca. Prema rečima lekara devetnaestogodišnja Vanja se dobro oseća.

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        hitna pomoc aleksandri mitrovic ucesnici plesom do snova

http://www.facebook.com/group.php?gid=58396153816

usled naglog pogorsanja svog zdravstvenog stanja vas molim da hitno stupite u akciju skupljanja novca.
        ziro racun br: 908-16001-87
        devizni racun (sa pozivom na br) rs35-160-5130200038753-77
        dinarski racun ( sa pozivom na br) : 51-102-0000356/8
        banca intesa

Knjiga "Mali Ljudi" autorke Zeljke S. Vasic nastavlja sa svojim akcijama. Ovaj put, zajedno sa bendom Rok Bulevar, pruzice podrsku Aleksandri Mitrovic koja se bori za svoj zivot. Ucestvujte sa nama u akciji i dodjite da se druzimo u sredu 19.maja u klub "Blue moon" od 21h. Da pobedi zivot!!!!

Start Time:
        Wednesday, May 19, 2010 at 9:00pm
        End Time:
        Thursday, May 20, 2010 at 3:00am

http://www.facebook.com/event.php?ei...5962353&ref=ts

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Aleksandra Mitrović je devojka koja živi sa teškim oboljenjem bubrega već 16 godina.
        Usled višegodišnje dijalize, njene vene su istrošene i prema nekim prognozama ostalo joj je još samo mesec dana vremena ukoliko operacija ne bude izvršena. Ona pokušava da sakupi novac i ode na transplantaciju bubrega u inostranstvo.

Ova izložba je pokušaj da se Aleksandri pomogne. Akademski umetnici ULUS-a ponudili su svoja dela na prodaju u želji da nešto promene.

U Kulturnom centru Rex održaće se izložba i aukcija na kojoj ćete moći da postanete vlasnik nekog od vrednih dela i pomognete da se sačuva jedan mlad život.

Kulturni centar Rex
        Jevrejska 16, Beograd
        22-23. maj 2010, 12-20h
        Aukcija će se održati 23. maja 2010. (nedelja) sa početkom u 18h.

http://www.aleksandramitrovic.rs/
        Menjao Diamond : 23.05.2010. u 01:02

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Отворена шеста народна кухиња у селу Видање, Косово и Метохија

Владика Теодосије данас је пре пријема НАТО званичника отворио шесту народну кухињу у селу Видање која би требало да обезбеђује храну за 250 социјално најугроженијих лица на простору општина Исток и Клина. Ову народну кухињу као и осталих пет које делују у другим деловима Косова и Метохије води НВО "Мајка девет Југовића" на челу са гђом. Светланом Стевић. Ово је још један у низу напора Епархије Рашко-призренске и НВО "Мајка девет Југовића" да се помогне онима којима је помоћ најпотребнија. Кухиња је модерно опремљена и поседује савремену пекару. Ова шеста по реду народна кухиња је отворена захваљујући прилозима верних из Америке и Аустралије као и прилозима које за потребе рада народних кухиња на КИМ стижу преко смс порука. Владика Теодосије је у име Епархије захвалио свим донаторима на њиховој братској солидарности.

http://www.spc.rs/sr/otvorena_sesta_...osovo_metohija
        Menjao Diamond : 24.05.2010. u 17:29

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177

Bog pomogao!
        Mi smo jedna siromasna porodica iz Obudovca u Republici Srpskoj,i muz i ja smo nezaposleni,a imamo cetvoro djece-dva sina i dvije kcerkice,troje od njih Aleksandar,Ruzica i Ratka je maloljetno,najstariji sin Vlado je zavrsio srednju elektro-tehnicku skolu-na fakultet nismo mogli da ga posaljemo iako je bio dobar ucenik...Muz je prosao sva ratista u proslom rat,zasluzio cin kapetana,a sada zaboravljen od strane drzave i svih...Ja,poljoprivredni tehnicar,nezaposlena...prezivljavamo od 95eura djecijeg doplatka i dnevnice od 10eura,ako uspijemo naci negdje nesto da radimo i ako nam plate na svim vrstama poslova-ne biramo...Muz je imao tesku operaciju,jednu,a trebao bi ponovo,ali ne mozemo...financijski...Djeca nejaka da pomognu,ima dana kada ne mozemo ni veknu hljeba da kupimo,a o nekim drugim stvarima-ne smijemo ni da razmisljamo...Dobri ljudi su nam i ovaj kompjuter poklonili,uplatili ineternet,a mi ''nasli ''HO "Srbi za Srbe" i uz njihovu pomoc pokrili, na jednu vodu,i omalterisali,nasu kucu u kojoj smo 5 godina zivjeli bez krova i neomalterisanih zidova-unutra smo osjecali kad kisa pada i vjetar duva-prokisnjavalo je i duvalo unutra,sada ni oni nemaju vise sredstava da nam pomognu,a mi u problemima i dalje...kreveti na kojima spavamo u fazi raspadanja-puni grinja,prasine i ko zna cega jos,pa nam ovo troje malisana,malo-malo kod doktora na inhalacije-problemi disajnih puteva,a sporet na drva jedini koji imamo-progorio i svaki dan strahujemo da nam se ovo malo kuce,NE DAO DRAGI BOG,ne zapali...Ima li nacina da nam Vi pomognete?Mozda znate nekoga ko bi mogao,mi smo ocajni i ne znamo kome vise da se obratimo za pomoc...U nasu Opstinu,Centar za soc.rad,Boracku org. i jos ko zna gdje smo isli,molili za posao,pomoc,ali nista-salju nas od vrata do vrata,obecaju,ali to je sve-pomoci niotkuda...Ako ima nacina da nam pomognete-POMOZITE,AKO BOGA ZNATE...ne radi nas-nego radi nase djece...NEKA VAS CUVA DRAGI BOG...ODGOVORITE,MOLIMO VAS...unaprijed zahvalna Porodica Pavlovic iz Obudovca
        Svi ljudi dobre volje koji mogu i žele da pomognu Pavlovićima, svoje donacije mogu da uplate na broj tekućeg računa Mitre Palvlović 562-100-80146996-50, otvorenog kod NLB Razvojne banke.

Za devizne,odnosno dinarske uplate...
        Name on the account: Митра Павловић
        Account with Institution: PAVLOVIC INTERNATIONAL BANK AD, FILIJALA BRCKO
        SWIFT: PAVLBA22
        IBAN: BA395542030010660571

Контакт телефон породице Павловић: 0038766730703
        Контакт емаил породице Павловић: pavlovicob@teol.net

Opširnije

http://www.pouke.org/forum/index.php...ic,5925.0.html
        Menjao Diamond : 26.05.2010. u 22:44

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177

Pomognimo djevojcici Manji, koja je skoro napunila cetiri godine, a jos nije ucinila svoj prvi korak , niti izgovorila svoju prvu rijec...budimo humani..pomognimo joj da pokusa prohoda, da pozove svoju mamu..sestru..

Otvoren je i devizni ziro racun u pg banci:
        03-301-0000119.5 (instr. o slanju na devizni racun mozete dobiti ako se obratite na e-mail:
        milicamanja@t-com.me

http://www.facebook.com/group.php?gi...&v=info&ref=mf
        Menjao Diamond : 07.06.2010. u 13:20

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        U ponedeljak, 14. juna u klubu "Ciklon" u Beogradu sajt www.crtaci.info organizuje humanitarnu svirku kao pomoć velikoj akciji koju organizuje udruženje "Čarolija - Pepeljuga21veka i Prijatelji" u saradnji sa moto-klubom "Sv. Ilija" iz Grocke.

Udruženje "Čarolija - Pepeljuga21veka i Prijatelji" se već duži period bavi organizovanjem humanitarnih akcija, a ovo je već trideseta u nizu. Predsednica udruženja, Svetlana Urošević, je humanitarnim radom počela da se bavi još 2007. godine, a na ideju da uspostavi saradnju sa sajtom www.crtaci.info došla je znajući da ekipi ovog sajta humanitarni rad takođe nije stran. Naime, ovo je druga po redu humanitarna svirka sajta koju organizuju, a treća akcija u kojoj učestvuju.

Akcija je pokrenuta na ideju članova moto-kluba "Sv. Ilija", a u planu je poseta porodicama u okolini Vranja, koje žive u veoma teškim uslovima i snabdevanje ovih porodica hranom, garderobom, obućom, igračkama, knjigama i sredstvima za održavanje higijene.

Beograđani mogu da se priključe ovoj akciji tako što će u ponedeljak, 14. 06. posetiti svirku u klubu "Ciklon" sa početkom u 22h.

Svirka će biti pop, rock, rock'n'roll karaktera, a učestvuju bendovi: Funkey , Monera, Bruce Wayne . Ulaz će koštati 150 dinara, a posetioci će imati prilike da kupe i rekvizite sajta www.crtaci.info (bedževe, upaljače, majice), kao i majice moto-kluba "Sv. Ilija".

Sav prihod od ulaznica i rekvizita će se upotrebiti za nabavku hrane i sredstva za održavanje higijene, a svi koji žele da doniraju odeću, obuću, igračke, školski pribor i slično, mogu to učiniti direktno na svirci od 18h.

Klub "Ciklon" se nalazi u Siminoj ulici 14 u Beogradu.

Hvala svima
        -----------------------------------------
        Staša Mihić, 6 godina i maligni tumor na mozgu

Klinika Burzinski iz Hjustona, koja se specijalizovala za ovu vrstu tumora (meduloblastom IV gradusa) je dala pozitivan odgovor i spremaju lek za Stašu. Dobićemo ga čim se uplati svota od oko 30.000 američkih dolara za prvu turu lečenja u trajanju od 5-6 nedelja, posle idu manje svota novca za svaku sledeću turu. Svaka tura je u trajanju od oko 5-6 nedelja.

Čekamo odgovor sa tačnom cenom za svaku turu lekova koju će primati ovde, jer je suviše slaba da putuje.

Zahvalni smo za svaku pomoć...

http://www.facebook.com/group.php?gid=132973710047462
        Menjao Diamond : 09.06.2010. u 20:20

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Srce jedva kuca

BIJELO POLjE - Svaki minut, sat, dan, za Veselina Mirovića (45) i njegovu porodicu, suprugu i decu, donosi mnogo neizvesnosti. Razlog za to je teško oboljenje srca ovog Bjelopoljca, sa kojim se suočava protekle dve godine.
        Za njim su dve teške operacije, ali napretka nema. Poslednja dijagnoza je da je neophodna transplantacija srca.
        Ovu dijagnozu postavili su doktori u Beogradu. Te informacije probudile su nade Miroviću a istovremeno i otvorile novi put neizvesnosti, kako obezbediti potrebnu sumu novca od 100.000 evra. Nakon toga sledi i potraga za donatorom.
        - Da bi došli do te faze, potrebno je da obavim ispitivanje, a ja nemam ni za to potrebnih 1.000 evra - priča Mirović. - Doktori su mi rekli da sam medicinski fenomen, jer moje srce radi sa samo 10 odsto snage - kaže Mirović.
        On dodaje da ga u životu drži osmeh njegove dece i supruge i svakodnevna briga mališana.
        - Doktori u Podgorici i Beogradu uradili su šta su mogli, kazali su da je jedini izlaz transplantacija srca. U Crnoj Gori ne postoji institucija ili Udruženje koje se bavi zbrinjavanjem takvih pacijenata. Sve je na meni da se pobrinem i sam finansiram. Obraćao sam se za pomoć državnim organima. U mom slučaju do sada nije bilo solidarnosti, ali se nadam da će mi dobri ljudi pomoći - kaže Mirović.
        Žiro-račun na koji donatori i građani mogu uplaćivati pomoć je kod NLB Montenegro banke: 530-0720100110639-67

http://www.novosti.rs/code/navigate....elin%20mirovic

------------------------------

Spas u Parizu

Unuk Jovana Filipovića, star sedam godina, uopšte nema polne organe, a da bi se operisao, kako bi Jovanov unuk mogao normalno da živi, potrebno je platiti do 40 hiljada eura.Njegova porodica se obraćala svim medicinskim ustanovama i nigdje nijesu mogli naći rješenje za njegov problem. Preko sestre Jovanovog zeta i ćerke koja živi u Parizu pronašli su ordinaciju koja garantuje da će se operacija uspješno izvršiti.Kako su za tu operaciju potrebne velike pare, Jovan se obratio poslovodstvu „Agrokombinata“ u kome je zapooslen i oni su mu izašla u susret.Predao je zahtjev za pomoć svim firmama u Podgorici, a prvi je izašao u susret predsjednik Opštine Golubovci Dušan Radonjić, a pomoć je dobio i od komšija i prijatelja kojima se zahvaljuje.„Kao djed dužan sam da se potrudim da pomognem svom unuku koliko mogu da riješim njegov problem. Apelujem na ljude dobre volje da pomognu koliko mogu – kazao je Filipović.Broj žiro računa na koji svi građani dobre volje mogu da uplate pomoć za Jovanovog unuka je 01-002-0008451-3.

http://s1.etleboro.com/news/?term=Jo...ilipovi%C4%87a
        Menjao Diamond : 17.06.2010. u 00:57

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        НВО "Мајка девет Југовића" - Уручено девет крава за најугроженије породице новобрдског и витинског краја

06.06.2010- У организацији НВО“Мајка девет Југовића“ уручене су краве угроженим породицама новобрдског и витинског краја. Уручено је укупно седам крава, од којих су средства за четири краве прикупљене акцијом срба окупљених око Цркве Св. Саве у Њу Јорку, док је једну краву донирао сам Владимир Преловац и једну НВО“Мајка девет Југовића“, а новац за седму краву је прикупљен акцијом групе добрих људи из Београда.

Акција „Кравама против глади“ је започета на иницијативу срба окупљених око Цркве Св. Саве у Њу Јорку, који су у врло кратком периоду својим прилозима скупили довољно новца да се купе четири краве и на тај начин омогућили најугроженијим породицама на КиМ да прехране своју децу. У име срба из Њу Јорка , породицама Денић из Страже, Максимовић из Коретишта затим породици Стевић из Грначара и породици Маринковић из Паралова, краве је предао Владан Димитријевић члан Сабора Српских Двери.

Комплетна вест

http://www.narodnekuhinjekim.com/ves...a-protiv-gladi

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Хуманитарна акција - Помоћ оболелом детету из Грачанице

пархија Рашко-призренска и Косовско-метохијска апелује на верни народ и све људе добре воље да новчано помогну лечење четворогодишњег Стефана Трајковића, дечака из Грачанице, који болује од тумора на мозгу. Стефан је прошле и ове године већ два пута оперисан у Београду, али је за даље лечење неопходна операција у Енглеској. Операција на институту у Бристолу кошта 50.000 евра и савет лекара у Београду јесте да се операција што пре обави, како не би дошло до већих компликација. Стефанови родитељи су успели да прикупе један део од поменуте суме новца, али још увек не сав износ. Иначе, мали Стефан је рођен 9. јануара 2006. године и са родитељима и сестром живи у Грачаници. Породица Трајковић је тренутно у Београду због лекарских контрола и прибављања докумената за пут у Енглеску. Епархија Рашко-призренска је спремна да и сама једним делом помогне лечење малог Стефана, али молимо и све који су у могућности, да се придруже овој племенитој акцији.

Новчану помоћ можете да уплатите на динарски рачун код
        Комерцијалне банке бр. 205 900100757017094 на име Трајковић Владан (отац малог Стефана)
        или девизни рачун на Косову и Метохији код
        Raiffeisen банке на бр. 1501011000288133 на име Трајковић Владан
        као и девизни рачун код Комеријалне банке АД Београд
        (прилажемо упутство за уплаћивање прилога из иностранства)
        Додатне информације можете да добијете на тел. +381 (0)64 8003014 (јерођакон Петар) или од Милене и Владана Трајковића, Стефанових родитеља, +381 (0)65 6148 778.

О току акције, прикупљеним средствима и именима донатора благовремено ћемо обавестити јавност преко Епархијског интернет-сајта.

Молећи се Господу да свима добротворима за добро добрим узврати, остајемо унапред искрено благодарни.

из канцеларије Епархије Рашко-призренске и
        Косовско-метохијске, Грачаница-Призрен

http://www.spc.rs/sr/humanitarna_akc...u_iz_gracanice

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Citat Citiram korisnika: Diamond Pogledaj poruku
        Bog pomogao!
        Mi smo jedna siromasna porodica iz Obudovca u Republici Srpskoj,i muz i ja smo nezaposleni,a imamo cetvoro djece-dva sina i dvije kcerkice,troje od njih Aleksandar,Ruzica i Ratka je maloljetno,najstariji sin Vlado je zavrsio srednju elektro-tehnicku skolu-na fakultet nismo mogli da ga posaljemo iako je bio dobar ucenik...Muz je prosao sva ratista u proslom rat,zasluzio cin kapetana,a sada zaboravljen od strane drzave i svih...Ja,poljoprivredni tehnicar,nezaposlena...prezivljavamo od 95eura djecijeg doplatka i dnevnice od 10eura,ako uspijemo naci negdje nesto da radimo i ako nam plate na svim vrstama poslova-ne biramo...Muz je imao tesku operaciju,jednu,a trebao bi ponovo,ali ne mozemo...financijski...Djeca nejaka da pomognu,ima dana kada ne mozemo ni veknu hljeba da kupimo,a o nekim drugim stvarima-ne smijemo ni da razmisljamo...Dobri ljudi su nam i ovaj kompjuter poklonili,uplatili ineternet,a mi ''nasli ''HO "Srbi za Srbe" i uz njihovu pomoc pokrili, na jednu vodu,i omalterisali,nasu kucu u kojoj smo 5 godina zivjeli bez krova i neomalterisanih zidova-unutra smo osjecali kad kisa pada i vjetar duva-prokisnjavalo je i duvalo unutra,sada ni oni nemaju vise sredstava da nam pomognu,a mi u problemima i dalje...kreveti na kojima spavamo u fazi raspadanja-puni grinja,prasine i ko zna cega jos,pa nam ovo troje malisana,malo-malo kod doktora na inhalacije-problemi disajnih puteva,a sporet na drva jedini koji imamo-progorio i svaki dan strahujemo da nam se ovo malo kuce,NE DAO DRAGI BOG,ne zapali...Ima li nacina da nam Vi pomognete?Mozda znate nekoga ko bi mogao,mi smo ocajni i ne znamo kome vise da se obratimo za pomoc...U nasu Opstinu,Centar za soc.rad,Boracku org. i jos ko zna gdje smo isli,molili za posao,pomoc,ali nista-salju nas od vrata do vrata,obecaju,ali to je sve-pomoci niotkuda...Ako ima nacina da nam pomognete-POMOZITE,AKO BOGA ZNATE...ne radi nas-nego radi nase djece...NEKA VAS CUVA DRAGI BOG...ODGOVORITE,MOLIMO VAS...unaprijed zahvalna Porodica Pavlovic iz Obudovca
        Svi ljudi dobre volje koji mogu i žele da pomognu Pavlovićima, svoje donacije mogu da uplate na broj tekućeg računa Mitre Palvlović 562-100-80146996-50, otvorenog kod NLB Razvojne banke.

Za devizne,odnosno dinarske uplate...
        Name on the account: Митра Павловић
        Account with Institution: PAVLOVIC INTERNATIONAL BANK AD, FILIJALA BRCKO
        SWIFT: PAVLBA22
        IBAN: BA395542030010660571

Контакт телефон породице Павловић: 0038766730703
        Контакт емаил породице Павловић: pavlovicob@teol.net

Opširnije

http://www.pouke.org/forum/index.php...ic,5925.0.html
        Породица Павловић, породична кућа
        http://www.youtube.com/watch?v=GYzF_x8ngIw

Породица Павловић, разговор са родитељима
        http://www.youtube.com/watch?v=pfIZ3fSvBlE

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Ja sam Mladen Kocić, student Građevinsko arhitektonskog fakulteta u Nišu. Rođen sam 19.07.1988. godine i živim u Vučju kod Leskovca. 2008. godine dijagnostikovana mi je Hodžkinova bolest (Morbus Hodgkin) ili limforetikulom, maligno oboljenje limfocitnog tkiva.
        Lečen sam sledećim protokolima hemioterapijama:

* ABVD - 4 ciklusa,
        * ABVD+MP - 4 ciklusa,
        * DHAP - 2 ciklusa,
        * MINE - 3 ciklusa,
        * IGEV - 3 ciklusa,
        * CVPP - 6 ciklusa

Kako nije bilo moguće da se uradi lečenje visokodoznom terapijom uz potporu autolognom TMCH, tj. da sam sebi doniram matične ćelije potrebno je uraditi transplataciju matičnim ćelijama od mog brata Miloša na institutu u Lajpcigu.

Za nastavak mog lečenja potrebna su velika novčana sredstva. Operacija na institutu u Lajpcigu košta 150 000€. Pre operacije se treba pristupiti zračnoj terapiji i dva ciklusa hemoterapije, a cena tih podughvata je
        20 000€. Mi smo do sada sakupili oko 7000€. Molim sve humane ljude da se pridruže i pomognu meni i mojoj porodici u prikupljanju novčanih sredstava radi daljeg lečenja i bržeg oporavka.

nstrukcije za usmeravanje sredstava u EUR na AGROBANKU AD BEOGRAD
        Molimo Vas da za uplate iz inostranstva koristite sledeće instrukcje:
        INTERMEDIARY, Field 56A:
        SCBLDEFX STANDARD CHARTERD BANK GMBH FRANKFURT AM MAIN
        ACCOUNT WITH BANK, Field 57A:
        AGRLRSBG POLJOPRIVREDNA BANKA AD AGROBANKA BEOGRAD
        BENEFICIARY, Field 59: (IBAN broj klijenta)
        RS35245023010109345577
        (upišite naziv i adresu klijenta)
        KOCIĆ MLADEN 16203 VUČJЕ

Tekući račun u Srbiji:
        Radmila Kocić - moja majka
        Alpha banka
        180-7161010076523-33
        Kontakt telefon: 063/373517 Instrukcije za usmeravanje sredstava u EUR na AGROBANKU AD BEOGRAD
        Molimo Vas da za uplate iz inostranstva koristite sledeće instrukcje:
        INTERMEDIARY, Field 56A:
        SCBLDEFX STANDARD CHARTERD BANK GMBH FRANKFURT AM MAIN
        ACCOUNT WITH BANK, Field 57A:

http://mladenkocic.info/index.html

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Citat Citiram korisnika: Diamond Pogledaj poruku
        Aleksandra Mitrović je devojka koja živi sa teškim oboljenjem bubrega već 16 godina.
        Usled višegodišnje dijalize, njene vene su istrošene i prema nekim prognozama ostalo joj je još samo mesec dana vremena ukoliko operacija ne bude izvršena. Ona pokušava da sakupi novac i ode na transplantaciju bubrega u inostranstvo.

http://www.aleksandramitrovic.rs/
        13 July at 13:21
        Aleksandrino stanje se pogorsava,jako joj je lose i njeno zdravlje vise nije ni malo naivno.Pomozite nam da ona ode na transplataciju.Posaljimo je po njen zivot koji je ceka,a za to smo joj potrebni MI..

Molimo sve ljude dobre volje da nam pomognu sto je pre moguce..

Posle Azuriranja SMS Servis je ponovo u Funkciji..Molimo vas da svojim prilozima pomognete nasoj Alesandri

Hvala vam puno..

STRANICA ZA UPLATU..
        http://andrea-vujevic.webs.com/stranicazauplatu.htm

Kupite 1 Lek za Aleksandru..Uputstva za slanje SMS na stranici...

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Jelena Kićanović - reportaža o pomoći i molba za dalju pomoć

31-07-2010.
        U četvrtak, 29. jula 2010. godine, sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa valjevskog Gospodina Milutina, predstavnici Svetosavske omladinske zajednice bili su u poseti Jeleni Kićanović, četrnaestogodišnjoj devojčici iz sela Bačevci, kod Valjeva. Cilj posete je pružanje podrške u borbi sa bolešću i invaliditetom ove mlade devojčice, kao i uručivanje jednog dela pristigle materijalne pomoći iz Holandije.

Da podsetimo, Jelena je rođena sa teškom urođenom anomalijom kičmenog stuba i kičmene moždine. U prvom danu života operisana je, te svaka promena položaja tela zahteva pomoć odrasle osobe. Član je šestočlane siromašne porodice, koja se izdržava od veoma skromne, nedovoljne socijalne pomoći.
        Živi u staroj i neuslovnoj kući, udaljenoj 25 kilometara od Valjeva, dok je deo puta koji vodi do njene kuće u jako lošem stanju i u zimskom periodu je neprohodan.
        Uspešno je završila četvrti razred osnovne škole, a dalje školovanje je prekinula zbog udaljenosti škole od kuće, loših saobraćajnih veza, siromaštva i nemaštine njene porodice i nerazumevanja društva u celini. Zbog nedostatka materijalnih sredstava i zauzetosti ostalih članova porodice borbom za životnu egzistenciju, kao i neznanja, nije mogla dobiti adekvatnu stručnu negu, pažnju i higijenu. To ima za posledicu da se na njenom telu razvijaju dekubiti, otvorene rane, koje su često praćene i sekundarnom infekcijom, zbog čega je nekoliko puta hospitalizovana na dečijoj hirurgiji Valjevske bolnice.

Međutim, i pored svega toga, Jelenu još uvek odlikuje ogromna ljubav i želja za životom, kao i nesvakidašnja radost prilikom poseta ljudi sa strane, koje su nažalost veoma retke. Ono što joj je svakako najpotrebnije, a ujedno i vrednije od bilo kakve materijalne pomoći, je upravo naše zajedničko prisustvo, pažnja, podrška, druženje i ljubav koju bismo joj pružili, a na to smo svi pozvani. Molimo sve ljude dobre volje da se odazovu i prema svojim mogućnostima pomognu maloj Jeleni, a ona to svakako zaslužuje.

Tekući račun Jelene Kićanović
        Dinarski: 205-9011003785925-93
        Devizni: 205-9031011524686-78

--------------------

Репортаже

Чланови Српског друштва Задужбина (www.sd-zaduzbina.com) су током викенда, 17. и 18. јула испоручили осму по реду помоћ нашој браћи, овај пут у изосу од 5.030 евра.

На нашем путу обишли смо Косовску Витину, енклаву на југоистоку наше јужне покрајине, у Косовском Поморављу, где је испоручено 2.400 евра, за 24-оро малолетне деце која живе у том градићу, који преосталим Србима не пружа могућности за било какве активности, посао, нормалан живот, а о забави, игри и условима за нормално одрастање то мало деце и омладине које је остало у Витини да и не говоримо.

Пут нас је даље водио у манастир Девич, покрај Србице, где смо уз пуно потешкоћа уз Божију помоћ ипак некако стигли, и искористили прилику да се поклонимо моштима Св. Јоаникија Девичког, које почивају у овом манастиру. Сестринство манастира смо помогли са 400 евра за обнову ове Светиње која је више пута до сада страдала, под ударима разноразних пљачкаша и банди, а задњи пут је страдала у погрому 17.марта 2004, када је скоро све запаљено и порушено, а монахиње си биле присилно одведене хеликоптерима јер другог начина за њихов спас у том тренутку није било.
        После Девича, продужили смо ка метохијском селу Видање, покрај Клине, где смо у задње отвореној народнох кухињи оставили средства у вредности 1000 евра за куповину намирница. Ова народна кухиња дневно храни преко 270 корисника, а потребе су још веће и констатно стижу нове пријаве оних најугрожнијих за овај један оброк дневно (викендом кухиња не ради). У кухињи су нас братски дочекали о.Веља, који је нови свештеник у тој парохији, као и запослени у самој кухињи. Ту смо имали прилику да се уз пуно корисних савета о.Веље и лепо дружимо.

Желели би да нагласимо да је тај део донације намењен за народну кухињу у Видању сакупила наша Српска православна црквена општина Копер на челу са о.Томом и са осталим парохијанима.

Наставак пута нас је одвео у повратничко село Жач, за које сте вероватно сви чули, јер се налази на удару арнаутских банди, и скоро свакодневно долази до различитих провокација, што каменовања, што пуцања ватреним оружјем, што различитим претњама, али и константним пуштањем шиптарске музике преко озвучења, не би ли уплашили и опет отерали нашу браћу, која у 21.веку, у сред Европе, живе у шаторима у нељудским условима и то са својом децом, али уједно и свима нама дају лични пример шта значи борити се за своје парче земље и неба.

С обзиром да сви живе као једна породица, да из истог тањира једу и да заједно деле и добро и зло, помоћ у вредности од 780 евра је остављена свима заједно, без обзира на године и бројност саме породице, односно њених укућана.

У близини Жача се налази и село Осојане, једно од ретких у Метохији у којем живе искључиво Срби, у којем смо посетили три породице коју су највише угрожене, и у којима родитељи једва склапају крај са крајем не би ли прехранили своју децу. Свакој од тих породица је уручено по 150 евра, што значи укупно 450 евра.

После поделе помоћи у Осојану, упутили смо се и у манастир Гориоч, поред Истока, где смо са нашим пријатељима из Метохије заједно учествовали у вечерњој служби, после које смо провели време са нашим, можемо слободно рећи пријатељем, о.Иларионом из манастира Високи Дечани.

Преносимо свима Вама, који сте осетили потребу и укључили се у ову акцију и подржали наш напор и рад, а све у циљу континуиране помоћи нашој браћи на Светој српској земљи, како би на њој опстали, до онога тренутка када ће се створити услови да и сами могу више да зарађују и привређују, речи најиксреније захвалности од наше напаћене браће, који и поред свих мука нису заборавили ни да се смеју, ни да се веселе, а ни да забораве један на другог у невољи.

За 2 године и 3 месеца рада наше фондације "За српски Космет" осам пута смо организовано и лично испоручили помоћ нашој браћи на Косoву и Метохији, у укупној вредности од 28.320 евра.
        Захваљујемо се свим нашим приложницима и људима добре воље који исто као и наше друштво не желе и неће да се предају!

Српско друштво Задужбина +

Извештај и слике можете да погледате на нашој интернет адреси:
        http://www.sd-zaduzbina.com/vesti/8-...i-metochi.html

http://www.sd-zaduzbina.com/
        Menjao Diamond : 06.08.2010. u 23:00

Member
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        177
        Pomozite Marijani da ode u Padovu na transplantaciju jetre!

prilog o Marijani Glavonjić, u nacionalnom dnevniku Pinka.
        http://www.youtube.com/watch?v=_Uhtsu9tSTk

tekuci racun na koji mozete uplatiti novac:
        205-9001012139550-91
        devizni racun:
        90-310-1230351.9
        humani broj:
        sms u poruci MG i slati na broj 6890 cena 100 dinara
        Menjao Diamond : 10.08.2010. u 16:09

Strana 4 od 26 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme