Šta je novo?

Kakav je ovaj procesor?

domcale

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2009
Poruke
2,142
Poena
230
Brat mi je kupio komp, pa reko da vidim sta je kupio, kad ugledam, pise AMD Athlon 64 X2 7550, radi na 2.5GHZ. Nikad nisam cuo za ovaj procesor, pa me interesuje kakav je.
Unapred HVALA.:)
 
ok je ali za te pare bolje da je uzeo AMD Athlon II X2 240, 2.80GHz.



edit: sad vidim da je 7550, definitivno bi bilo bolje da je uzeo ovaj gore.
 
Poslednja izmena:
Koliko ga je izašao 7550?

ovaj što sam naveo je 5000din okruglo, ne može bolje za te pare.
 
Kupio je gotovu masinu, tako da neznam.
Rek'o sam da nemam reci (pozitivne) o masini, ali je bolja od njegove stare sa 2200+, 256 MB ram-a i neka nVidijina grafa sa 64 MB memorije.
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi za šta ga koristi, mom ćaletu bi to npr. letelo u Pinball-u i Heartsu :D
A inače ne preferiram te gotove mašine.
 
Ma njemu treba masina za igre, nebi on masinu promenio jos 5 god da nije riknula:D
Masina i nije tako losa: ima taj proc, neku ASrock plocu, 4 gige rama a najgore od svega je sto ima 4350 grafu.
Ali naspram stare, ALELUJA!
 
Pa dobro, neće moći bogznašta da igra, al za staru je verovatno zmaj. Koliko para toliko muzike što bi rekli.
 
Ima 17'' CRT monitor, bice mu dosta i ta grafa.
BTW, jel ta grafika moze uopste da pokrene krizu na 1024x768 na low-u:d
Igrace on PES 09, Formule 1 08, probacemo NFS Undercover i tako to :d
 
Nekim forumasima sve "leti na max" u krizi sa nekom (ja mislim) 4650 grafickom.
Pa ti probaj, mozda mozes da igras na 10ak fps :)
 
Nekim forumasima sve "leti na max" u krizi sa nekom (ja mislim) 4650 grafickom.
Pa ti probaj, mozda mozes da igras na 10ak fps :)
Sreca pa ja nemam tu makinu... ja vozim na 1280x1024 na med i shaders na high.
A to za letenje na 4670, to je bio nikola92.
 
Pa to. Ja sa 4870 i e8400 jedva teram na max kako treba, a njemu leti sa 4670.
Al krastavac, nema svako tu spospobnost da igra na 8 fpsa (mada kako on kaze 40 fps-a na max podesavanjima)
 
Ja kad stavim na high i 1600x1200 imam 18 Frejmova. Zacudo, ali stvarno ima toliko, jos da imam jaci proc, pa ispade da covek vozi na 20~22 FPS!
 
AMD 7550 procesor ne postoji, samo 7750 i 7850 u toj seriji. A taj procesor je za te pare odlican ima ga i za 4750, a u gamingu se pokazao odlicno, dok je u drugim aplikacijama znatno sporiji.

Pozdrav!
 
Ne znam kako je dosao do njega niti me zanima, a da je to sada dosta losa kupovina, to je tacno, ali gotovo.
 
Ljudi al ste me uplasili, on je gotov komp kupio, sad otkud se taj proc pojavio u masini ja nemam pojma. On se bas nesto i nerazume oko racunara, morao sam mu i drajvere instalirati.
Kad dodjem ujutru na komp pa da vidim te linkove sto ste postavili.
 
Ljudi al ste me uplasili, on je gotov komp kupio, sad otkud se taj proc pojavio u masini ja nemam pojma. On se bas nesto i nerazume oko racunara, morao sam mu i drajvere instalirati.
Kad dodjem ujutru na komp pa da vidim te linkove sto ste postavili.

Procesor je sasvim u redu,ne brini nista. Na default-u ce mu zavrsiti apsolutno svaki posao na odlican nacin,a ako nekad bude uzeo jacu graficku kartu uvek ostaje opcija zvana OC i opcija zvana upgrade CPU-a(jer ploca podrzava).
 
Ma ne bre to nego ova prica o svercu.
Kad sam video L3 kes, obradovao sam se.:)
 
Ma ne bre to nego ova prica o svercu.
Kad sam video L3 kes, obradovao sam se.:)

Sto se tice sverca,i to bi trebalo da vas ne brine jer je covek dobio garanciju :).Problem prodavca je nabavka robe,garancija/servis itd.
Mada iskreno sumnjam da je "prosvercovan" ,verovatno je to neki ogranicen kontigent bio pa se procesor nije nasao u maloprodaji i po mp cenovnicima.
Inace procesor u pitanju je u stvari X4 Agena jezgro sa 2 jezgra deaktivirana pa otud i L3 kes ;). Sve u svemu,fin CPU.
 
Pa jeste dobio garanciju.
CPU je za njega OK, ali ja bih ipak isao na Phenom II.
 
Nazad
Vrh Dno