Šta je novo?

Pomoc u vezi procesora...

Rider84

Cenjen
Učlanjen(a)
13.06.2009
Poruke
17
Poena
154
Pozdrav momci,
Imam dilemu u vezi procesora za igraonicu.

U ponudi imam:
AMD Athlon 64 X2 7750+, Black Edition i,
AMD Athlon II X2 245, 2.90GHz, 64bit Box

Ploca mi je GigaByte MA770-UD3
2gb ddr2 1066mhz

Da li je Athlon II bolje resenje i da li ce raditi normalno na ovoj ploci sa ddr2 memorijom?

Ili mozda ima neko drugaciji predlog?

Unapred hvala

P.S. cena je skoro ista
 
Athlon II X2 245 je bolje resenje... nesto malo je brzi, a jos se manje greje i manje trosi.

Sto se podrske tice, koliko sam video taj procesor trenutno nije na listi podrzanih za tu plocu, ali jeste X2 250, pa bih se kladio da ce i ovaj slabiji raditi bez problema. Na kraju krajeva, za toliku kupovinu sigurno ce ti prodavac izaci u susret i omoguciti ti da probas pre nego sto platis.
 
Athlon II x2 je bolje rešenje, noviji CPU u 45nm izradi, više L2 keš memorije, novi setovi instrukcija koje podržava CPU...sa druge strane 7750+ ima otključan množilac (znači bez "po muke" ide verovatno na 3.2 GHz), ima L3 keš, ali se znatno više zagreva i izrađen je u "starom" 65nm proizvodnom procesu...a najbolje (ali skuplje) rešenje ti je Phenom II x2..proveri da li poslednji bios ploče zvanično podržava te procesore (mada i ako ne, radiće normalno kao "unknown cpu"). Uskoro treba da se pojave i entry level Athloni II x4, pa razmisli...
 
Poslednja izmena:
Bilo je neke price da ti X2 2xx mogu da se otkljucaju, da dobijes X4 920,...

Pozdrav!
 
Bilo je neke price da ti X2 2xx mogu da se otkljucaju, da dobijes X4 920,...

Pozdrav!

Nema nista od toga. Regor (tj. Athlon II X2) je nativni dvojezgarni procesor.

Ni Athlon II X4 (Propus) nece imati nikakve veze sa X4 920, koji je u stvari standardno Deneb jezgro, uz dekativiran DDR3 memorijski kontroler.
 
Nazad
Vrh Dno