Šta je novo?

Neka preporuka za Karaoke :)?

byMaX

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
10.01.2001
Poruke
12,148
Poena
1,019
Potrebna mi je preporuka za najbolji karaoke softver za komp, kao i u kom formatu tražiti pesme (strani pop, rok, možda nešto domaće, ali ne narodno). Bitno mi je da ne bude onaj crappy midi, da zvuči smešno, nego pre svega matrice...

Uskoro nabavljam neki bolji majk, a stižu i zvučnici, to nije problem. Bilo bi cool kad bi neko ko već ima tonu audio materijala (softver predpostavljam nije problem da se nabavi) bio toliko fin da se vidimo na razmeni (eksterni HDD i malo kopiranja :)).

Pozdrav!
 
Dobra tema Makso, i mene zanima ovo, taman sam skoro nešto tražio i nalazio samo neke "buđave" .kar fajlove što zvuče katastrofalno loše.
 
Ne znam da li je ilegalno postavljati linkove na ovom forumu, pa neću da rizikujem. Malo search po torrentima, rapidshare i slično će dati odlične rezultate, bar što se stranih pesama tiče. Za domaće teško, recimo ja sam na rapidserbiji nalazio MP3 matrice OK kvaliteta (bez teksta), malo više kopanja treba da bi se našlo nešto konkretno, ali ipak verovatno može da se nađe.

Među najjačim kolekcijama stranih CD+G karaoka su ti Sunfly Karaoke, ima još par kao što su Sound Choice itd.

Ako te još nešto zanima, pitaj. Ako ti treba, i tu ti verovatno mogu pomoći, imao sam oko 30GB stranih CD+G karaoka, dao sam prijatelju ali verovatno opet mogu nabaviti.

Poz.
 
Hvala ti. Ja vidim po newsu tonu kolekcija koje su u DVD formatu, nekako je previše da skidam 4 ili 8GB zbog 20-30 pesama. To je izgleda sve u video formatu. E sad, kad bi neko imao dobru kolekciju tih boljih matrica, pa da padne razmena, cool. Koristim samo za lične potrebe, u kući...
 
CD+G format je to što si tražio, ali skidati to je već piraterija. Umesto toga imaš midi i kar tipove karaoka koji ne podležu vlasništvu autora pesme, već ljudi koji su te pesme rekreirali, tako da se mogu skinuti sa neta i ulavnom su džabe. Sada, ako je kreator imao sluha, pesme mogu zvučati skoro istovetno kao originali, recimo imam odličnu verziju Billy Jean, pretpostavljam da te tako nešto zanima. :D Kar fajlovi su uvek sa tekstom, midi ne moraju biti. Karaoke plejera ima mali milion za sve moguće operativne sisteme na računarima i mobilnim uređajima.

Alternativno možeš otići na neki od sajtova koji nude karaoke u Flash verziji, nalik na Youtube. Skoknem ponekad na Singsnap kad mi se pevuši, ko hoće može tu i da snima sebe kako peva i šalje linkove prijateljima.
 
Jesi li se snasao za karaoke?

Javi se ako si i dalje u potrazi za time...externi hdd je cudo. :)
 
Nazad
Vrh Dno