Šta je novo?

stavljanje paste na cpu i gpu

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Graficka je ASUS 8800 GT TOP i prilikom ciscenja hteo sam da skinem kuler i vidim kakva je pasta, kada sam to uradio pipnuo sam pastu i bila je kamen, ne zvaka nego kamen i evo fotki




Situacija sa procesorom je malo bolja mada ne bas mnogo, cpu je q6600 i ona je vise ko zvaka uskoro ce postati kamen evo fotki i cpu-a


Uzeo sam pastu OCZ Freeze, pa sad moje pitanje je cime najbolje da skinem pastu sa graficke i cpu-a i kako da stavim novu u kojoj kolicini,ne znam da li u sredinu ili da razmazem
 
Pa mnogo je dugacko nije mi prakticno, video sam ja link neki dobar ali ne mogu da ga nadjem

Ma daj bre... Sve ti je objasnjeno lepo u gorenavedenom linku ...

No odgovor na tvoje pitanje u kratkom je
"Za ciscenje je najpozeljnije koristiti neko od sredstava koje u najmanjoj meri sadrze vodu, t.j brzo isparavaju, kao na primer apotekarski benzin, izopropil alcohol itd.
Nije preporucljivo koristiti sredstva kao sto su skidac laka za nokte, jer sadrzi razlicita ulja ili WD-40 (Serbia favorite).Moram da napomenem da je bitno da se stara pasta ukloni u celost, i da se chip-ovi i cooler-i ociste lepo sa nekim od gore pomenutih sredstava."

Sto se stavljanja paste tice - http://www.arcticsilver.com/arctic_silver_instructions.htm sve sto ti tu pise za AS mozes uraditi i sa tvojom OCZ pastom.
 
Pa mnogo je dugacko nije mi prakticno, video sam ja link neki dobar ali ne mogu da ga nadjem

I onda bi da ti za svako pitanje koje budeš imao neko po deseti put ponavlja ono što je već davno rečeno. Ako ti je bio problem da pročitaš 100+ postova, onda te treba :smackbum:
 
Pa mnogo je dugacko nije mi prakticno, video sam ja link neki dobar ali ne mogu da ga nadjem

Šta ti je tu dugačko?! Sve je na prvoj strani u prva dva posta. Ne moraš čak ni da čitaš ništa, samo gledaj slike.
 
Čini mi se da je aceton prilično agresivan, neke materijale može da istopi ili ošteti, pojedine vrste plastike pogotovo. Ja koristim ili medicinski benzin (uglavnom), ili alkohol, opet medicinski.
 
I ja sam koristio aceton dok sam ga imao u kuci, ali u vrlo malim kolicinama. Kupio u apoteci, kapnem malo na stapic za usi i skinem ono sto ne mogu da skinem alkoholisanom vatom. Aceton je keva za skorele zvake i sl...
 
^ ista metoda, stapic za usi i malo acetona na njega. Jeste da aceton moze da osteti neku plastiku to sam i iskusio par puta ali ovde ne vidim sto bi moglo skoditi.
 
Pod 1. Sam originalni post je od usera Stoske , sto sam mislio da je jasno stavljanjem navodnika ali ocigledno nije :)

Pod 2. Da li je igde spomenut aceton ? Nije preporucljivo koristiti ga iz gorepomenutih razloga ali ponekad je must (bas sto rece neko za zvake stegnute je keva)

Pod 3. Receno je "Nije preporucljivo koristiti sredstva kao sto su skidac laka za nokte, jer sadrzi razlicita ulja ili WD-40 (Serbia favorite)." Dakle prica se o Uljanom skidaču laka za nokte
A zasto nije pametno koristiti nista na bazi ulja mislim da nam je svima jasno :D
 
Poslednja izmena:
Nisam ja tebe citirao zahtevajuci odgovor direktno od tebe, znam ja ko je autor teksta i citirao sam upravo tekst, a pitanje je upuceno svima :)

Kada se kaze "skidac laka za nokte", jedina stvar za koju sam cuo da se za to koristi je aceton. O ovom uljanon skidacu nisam nikad cuo ..

A zasto nije pametno koristiti nista na bazi ulja mislim da nam je svima jasno :D

Meni nije :) to je obicna metalna povrsina koja se ocisti i obrise. Mislim, ne bi koristio WD40 ili nesto sl. jer mi jednostavno "ne ide". Koristio bi alkohol i vlaznu krpu kao sto i radim.
 
Poslednja izmena:
Kada stavis ulje, pasta ti vise ne treba :D
 
Kada se kaze "skidac laka za nokte", jedina stvar za koju sam cuo da se za to koristi je aceton. O ovom uljanon skidacu nisam nikad cuo ..

E upravo iz tog razloga ni kroz 1000000godina muskarci nece razumeti zene:-devil-:
Cuj sad skidac laka za nokte a da nije aceton:trust:

U svakom slucaju ... Pa recimo da ako koristis singer ulje za skidanje hmmm necistoca sa proc/coolera , u svim tim sitnim porama bakra ostaje jelte to isto ulje (zato se i koriste sredstva koja brzo "isparavaju") tako da termalna pasta i sam kontakt proc/hlad. gubi smisao etc... Naravno ista stvar vazi i za sva ostala sretstva bazirana na ulju

Sto rece mcrazy : "kad stavis ulje, pasta ti vise ne treba" hahahah -> citat za gayserbia :whip:

P.S.
Ma znam da nisi mene direktno pitao al svejedno reko da odgovorim :wave:
 
Poslednja izmena:
Postoji odstranjivač laka za nokte bez acetona. Skida svašta, a nije štetan za plastiku. Ima legendarna tema o tome ovde.
 
Ljudi pazario sam novi procesor e7400 i gari u radnji mi rece da ne moram uzimati pastu jer vec ima na kuleru.E sad koliko je ta pasta dobra?Da li to skidati,cistiti i stavljati neku drugu ili ce ta odraditi posao?

Hvala unapred.:)
 
Graficka je ASUS 8800 GT TOP i prilikom ciscenja hteo sam da skinem kuler i vidim kakva je pasta, kada sam to uradio pipnuo sam pastu i bila je kamen, ne zvaka nego kamen i evo fotki

Situacija sa procesorom je malo bolja mada ne bas mnogo, cpu je q6600 i ona je vise ko zvaka uskoro ce postati kamen evo fotki i cpu-a
/QUOTE]


Pre svakog menjanja paste treba zagrejati komponente sa nekim stress programom, cime se smanjuje verovatnoca da cete po skidanju cooler-a zateci kamen :trust:


Ljudi pazario sam novi procesor e7400 i gari u radnji mi rece da ne moram uzimati pastu jer vec ima na kuleru.E sad koliko je ta pasta dobra?Da li to skidati,cistiti i stavljati neku drugu ili ce ta odraditi posao?

Hvala unapred.:)


Stavljaj i ne brigaj :d

Ako primetis da je CPU temperatura preko visoka, tek se onda maltretiraj sa menjanjem paste i svime sto to prati :trust:
 
Pff kakvi su to neprofesionalni prodavci ... Trebali su na licu mesta da te ubede kako proc ce riknuti za mesec dana i zapravo nemas garanciju ako odma ne kupis OCZ Freeze/AS5 :D Da ne zaboravimo i novo kuciste sa bar 5x Noctua NF S12 :)

Salu na stranu ... Pici i ne brigaj taj ce i sa stock coolerom i mild oc da sljaka kako oces nije neki "potrosac" :)
 
Poslednja izmena:
Al' sam gore zabrljao sa kucanjem :smash:

Elem, ja sam stavio Arctic Silver 5 i nisam primetio neko poboljsanje :trust:

Za bolje hladjenje treba bolji hladnjak - pasta ima malo uticaja :trust:
 
Nazad
Vrh Dno