Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Ne mozes ga zamenuti, svaki je vezna za odredjenim kodom za svoju plocu. Odnosno, isti je slucaj kao i sa citacem. Je l FAT ili SLIM?

si siguran?nisam previše wlan/bt crknutih modula sretao,ne sećam se takvog ograničenja...za BD ima,na debelim,ali može da se rimeruje za ploču i onda sve okej uključujući i ful firmver apdejt,ne noBD verzija...takođe od mislim 25xx pa naovamo više nisu vezani za ploču već plug n play.sve ima na ps3devwiki i sl sajtovima...
 
Da li neko zna, koliko zauzima BF4, sa svim ekspanzijama?
Hteo bi klinac da igra, ali ima neku verziju ps3 , od 70-80 Gb, pa ne znam, da li je to dovoljno?
 
si siguran?nisam previše wlan/bt crknutih modula sretao,ne sećam se takvog ograničenja...za BD ima,na debelim,ali može da se rimeruje za ploču i onda sve okej uključujući i ful firmver apdejt,ne noBD verzija...takođe od mislim 25xx pa naovamo više nisu vezani za ploču već plug n play.sve ima na ps3devwiki i sl sajtovima...

Citac moze da se zameni ako je ploce ispravna. Ako je crkle ploca jako je tesko. Moguce je, ali previse komlikovano i neisplativo. DVD Key nije bas lako izvuci kao na Xbox konzolama. Nisam licno probao, ali mislim da sam negde procitao da je ista problematika kao i sa citacima. Moze probati, nista ga nekosta, i to samo ako ima onu prvu generaciju PS3 konzola jer su one imale odvojeno plocicu sa blutut i wifi. Sa trecom generacijom (kada su presli na 65nm proces) blutut i wifi su sastavni deo ploce i nije ih moguce zamenuti bez reballing masine.
 
jok,staviš noBD rebug,dampuješ ključ,staviš novi,rimeruješ u tulboksu i flešuješ običan fw po ukusu i gotovo.da,zaboravio sam da je kasnije u sklopu ploče modul...
 
Pricam nesto sa drugarom i dotakosmo se teme o Sony-ju,ja rekoh kako je meni to nezgodno za igranje,stariji sam covek i igrice sam igrao samo preko kompa ono klasicno mis i tastatura,kad ce ti on meni da postoje mis i tastaura i za Sonyj-a.
Pa rekoh da vidim ovde da li neko zna nesto o tome da li imaju mis i tastatura za Sony PS3?
Ili mozda mogu nekako da se nakace mis i tastatura od kompa koje su sa USB-om?
 
killzone neki i možda cod,to ti je to.svakako najbolji ps3 naslovi nisu u prvom licu,a cross platform radi bolje na kompu od 20e nego što bi na ps3ci...
 
Dal ima neko od vas digitalna verzija igara(original) ? Potreban mi je gt6 ili grid 2?
Privremeno mi treba dok ne predjem i vracam.
U zamjeni nudim dosta toga...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Drugari, verovatno je bilo pitanje ali ne mogu naci ono sto mi treba.
Iskopao sam starog debeljka koji je imao ylod. Da li mogu ikako prebaciti save fileove sa starog hdd na PS3 slim? Tada davno nisam imao PS pretplatu pa nemam nista save-a na PS+ cloudu.
 
ukratko ne.mora konzola da radi da bi dampovao EDID ključ i onda bi mogao hdd da skopčaš na komp i počupaš sejvove...ne košta te ništa da celu ploču ispečeš u rerni pa možda proradi ali preko toga slaba vajda od priče...
 
Da li je konzola ikada otvarana/preduvavana? U sustini svaka konzola koja ima YLoD i nije pre toga drndana moze da se preduva, deliduje i da radi jos dugo godina. PS3 nije imao problem kao prvi Xbox-evi, oni su crkavali jer su radili na 70+ stepeni jer je soni morao da ispuni norme tisine koje je reklamirao, a kasnije ih je ugrobarila pasta ispod IHS-a. Npr. kod Xbox Slim-a je isti boljka, i sada je tisi Jasper, od bilo kog slima. PS3 slimovi polaku imaju isti problem, ali njih izvlaci to sto su noviji, ali su takodje bucni ukoliko se podesi da je temperatura ispod 60 stepeni.
 
delid i duvanje će ga izađe koliko ful funkcionalna konzola ili još više,zato i rekoh rerna,ako proradi super,počupa sejvove i psid i ostavi je za video ili aka dok ne crkne opet...sve i da je cecha ili cechb (a nije) ne isplati se dalje ulaganje.
 
Ma kakva crna ulaganja uzeo sam ja slim odavno nego imam neke zanimljive save fileove koje bi bilo lepo iskopati.
Debeli je otvaran dva puta, jednom mazali termalnu pastu, i posle nekog vremena još jednom posle yloda, kad mi je serviser rekao da je ploča toliko kriva da je neupotrebljiva i može da se baci, nije bio moguć reballing.
 
kao što lepo dokazuješ,nema krštenog servisera za male pare i lepo se vide rezultati nošenja kod nadrimajstora...ja samo što je nisam brenerom palio pa mi se nikad nije iskrivila,šta li ti rade ni ne želim da znam...zbog takvih za 10tak godina cechc će da bude 500-600e,pazite šta vam kažem.
 
Ma kakva crna ulaganja uzeo sam ja slim odavno nego imam neke zanimljive save fileove koje bi bilo lepo iskopati.
Debeli je otvaran dva puta, jednom mazali termalnu pastu, i posle nekog vremena još jednom posle yloda, kad mi je serviser rekao da je ploča toliko kriva da je neupotrebljiva i može da se baci, nije bio moguć reballing.

E pa onda nazalost nista od toga. Ja servisiram PS3-ojke i generalno sve konzole i iz iskustva kazem da PS3 FAT koji nikada pre mene nije niko preduvavao, i ne daj boze pekao u rerni moze da se servisira i da radi jos min godinu dve dana. Popravljao sam ih gomilu i mogu reci da na 10 jedan crkne u prvih godinu dana, ali uglavnom rade 1+ godina (a i ti svi sto su crkavali su vec bili otvarani pre mene). Ako se radi reballing (sto uglavnom nema smisla) onda se za to trazi 50e, to toliko vredi. Nije niko lud da se mlati sa onolikom cipovima za sitne pare. Fazon kod PS3-ojki, a i Xbox-eva je u tome sto kod njih ne stradaju kuglice izmedju cipa i ploce, neko kuglice u samom cipu. Isti problem kao i kod MacBook Pro racunara iz 2008 i 2011 godine. Da li radio reballing ili preduvavanje efekat je isti jer se u oba slucaja cip zagreje na 200+ stepeni i kuglice se unutar njega opet uhvate. Dakle preduvavanje + DELID na oba cipa + WebMan podesen na <=60 stepeni = konzola koja ce raditi jos dugo godina. Nakon koliko sekundi izbaci YLOD taj tvoj PS? Ako je posle 2-3s onda je YLOD, ako izbaci odma onda je u 90% slucaja neispravna ploca, a u 10% napajanje.
 
Stvarno sam zaboravio to, ima tome cetiri-pet godina, zato sam odmah i kupio polovan slim za stojku i vozi. Nego me puko trip da pocupam save fileove nista vise. Prodacu ga na kilo.
 
Koliko može da košta čipovanje slim PS3? Može i na PM
 
Besplatno :D

Youtube i opleti HAN/HEN korak po korak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
nikako han/hen ako imaš konzolu za pun đilbrek (jailbreak).takođe,yt tutorijal uzmi kao suplement pisanom gajdu autora đilbreka,nije baš foolproof proces i treba se držati pisanog gajda autora doslovce.
 
evo npr hoćeš da zameniš blurej na npr cechc,trt bez đilbreka.do sutra bi mogao da pišem prednosti,nije sve u pirateriji.
 
Takodje....verujes li mi da sam tek skoro provalio koliko ustvari dobrih igtica ima na ps3, a nema ih na ps4...
Skoro mesec dana i vise samo igram ps3...
Zavrsio sam.TLOU2 na.ps4 i spreman mi je " Ghost of Tsushima", ali ne mogu da se odvojim od "Spec Ops: The line" "Crysis".....

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Imam cipovanu konzolu, jel zna neko da li postoji neki emulator da se podigne Windows ili Android na ps3? Treba mi zbog Kodija.
Hvala.
 
Imam cipovanu konzolu, jel zna neko da li postoji neki emulator da se podigne Windows ili Android na ps3? Treba mi zbog Kodija.
Hvala.

Nema od toga nista. Ako hoces multimedijalnu masinu onda kupi Rasppery Pi 3/4. Na PS3 mozes podici Linux, ali Kodi ne postoji za PowerPC arhitekturu. A i da postoji radio bi katastrofa, kao sto i sam Linux radi katastrofa na Mek racunarima sa PowerPC procesorima. Prava je steta sto Xbox 360 nije ni izbliza bio popularan kao Xbox Original. Pogotovo kada se uzme u obzir cinjenica da je Kodi nastao kao zamenski Dashboard za prvi Xbox.
 
Pozdrav,
ako moze savet. Klinac mi se trenutno igra na nekom raspalu tabletu i hteo bih da mu uzmem neku PS3 konzolu. Jos je on mali za neko ozbiljnije igranje, pa zato ne idem na PS4, mislim da stvarno nema potrebe. Igrale bi se neke jednostavnije decije igre. Ono sto mene interesuje je da li da uzimam cipovanu konzolu? Nemam dodira sa PS jos od PS1, nemam predstavu kako i sta ide. Da li kod cipovane konzole ja prakticno mogu da da skinem igru sa neta, stavim je na hdd i igram?


Uh, sad sam skontao da sam pisao na PS4 temi, izvinjavam se, ako moze da se prebaci na odgovarajucu temu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno