Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

mozda je problem u tome,ako ti je pojacalo arc i crc,mozda je tu problem i treba pojacalo da procackas posto je hdmi na ps3ci mator i nema nista od arc,crc i sl,tako da bar video mora da propusti netaknut.

druga varijanta je da je nekako ntsc konzola a tv ne podrzava ntsc signal.analogno svakako nece dati PAL a mislim da i u restore-u daje preko hdmi-ja ako je ntsc 480i ili 480p,pa mozda tv ne podrzava (mada bi trebao).skopcaj na monitor,u podesavanjima za rezoluciju forsuj 720 ili 1080p i onda direkt u tv da eliminises sto vise varijabili.

kabal ne bi trebao da igra ulogu dok radi.
 
Ćao ljudi. Imam jedno kratko pitanje. Znate li koji program da koristim za snimanje Bluray diskova za Sony playstation 3, ali tako da ti diskovi budu čitljivi kada ih ubacim u konzolu? Da tu igricu mogu da prebacim, instaliram u Sony playstation 3 direktno sa Bluray diska. Hvala unapred. Pozdrav
 
Imam Jailbrekovanu konzolu. Trebala bi da se zameni pasta ispod IHS-a, ali sada nemam vremena sa tim da se igram pa me zanima da li je nekako moguce u samom sistemu podesiti "Target" temperaturu na 60 stepeni ili da li je moguce namestiti da ventove uvek vrti maksimalno? Smara me da stalno ulazim u Fan Control Utility.. Da budem precizniji da li je na soniju moguce namestiti "Target" temperaturu kao sto je to moguce na cipovanom/JTAG-ovanom Xboux preko aplikacije DashLaunch? Pa da ventove vrti na max cim se prekoraci 60 stepeni.
 
Irisman ima opciju da čim se pokrene koristi alternativni fan profil koji možeš da podesiš po svojim potrebama. Sa obzirom da njega inače možeš da koristiš za pokretanje igara sa internog/eksternog hdd-a eto rešenja koje ne zahteva startovanje posebnih fan cntrol aplikacija kao što je Fan Control Utility.

maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:


Nije mi dalo mira, dok je nisam sjebao.. Te cipove sam malo okrunjio na samim krajevima (zaokruzeno crvenim), da li ce im smetati vreme ce pokazati. Moje pitanje je cime da taj IHS ponovo ucvrstim i koju pastu da stavim? I ne mogu da verujem koji su to lopovi, nisu mogli staviti normalan cip pa da zamenim pastu ko covek, nego su morali staviti ovo metalno g...
 
To je i napravljeno da se ne skida. :)
 
Sad u potpunosti razumem ljude koji ovo rade i naplacuju 50e. Mnogo zeznut i rizican posao. Sanse da se unisti konzola u potpunosti su jako velike.. Ja sam i ovako na par mesta ostetio procesor, ali nekim cudom i dalje radi. Kada sam skinuo IHS mislio sam da je najgori deo prosao, medjutim, ne lezi vraze, nastali su drugi problemi.. Zamenuo pastu, sve sklopio, upalio konzolu kad ono temperature gore nego sto su bile, ventilator vrti kao lud.. Potom sam opet rastavio konzolu i video da IHS od procesora ne naleze kako treba tacno za debljinu lepka koja je ostala na procesoru. S obzirom da je lepak toliko cvrst, a procesor vec dovoljno iskaspaljen nasao sam neki lim iste debljine kao i IHS samo sto je ravan sa obe strane i njega stavio umesto IHS-a, zatim preko tog lima hladnjak koji ga je stisnuo i sve to drzi. Sada su temperature cini mi se okej, 65-67 stepeni na Payload modu posle 20 minuta, i brzina ventilatora je negde oko 0x60.. Sutra cu probati igrice pa da vidim kako se ponasa..
 
Poslednja izmena:
nisi ostetio procesor vec u sustini kapacitore.ne bi trebalo da ima nekog udela plus svi kapacitori kad tad ce doci na red za zamenu takodje,tantalum je soni poceo da stavlja mislim tek na kraju slimova pa nadalje.pokreni neku zahtevniju igru koja vuce dosta struje tipa TLoU posto sluze da isporuce struju cipovima,ako dodje do zutog leda znaces da je do njih.ovo je takodje laka zamena jer ti kapacitori ukupno kostaju tipa 300 dinara ali je filigrantski posao,ja nisam ni cuo da se neko ozbiljno bavi surface mount lemljenjem u zemlji nazalost.
 
poz narode...
jedno kratko pitanje.
komsinica me pitala dal moze laser da se zameni na ps 3 i gde moze to da se odradi?
unapred hvala

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Najalkse je uzeti ceo ispravan citac (ali da bude skroz isti) i samo im zamenuti ploce. Imas neispravnih sonija po 10-15e na oglasima, valjda nekom radi citac. Gledas samo da se modeli poklapaju, a citac je sigurno isti u njima.
 
dal' moze cista zamena zavisi od modela,na debelim mora da se remarry,tek kasnije su izbacili kontroler za BD.
 
pozdrav. dobio sam PS3 Fat, CECHK04, sa OFW 4.81 i 80gb hdd, 2 bezicna dzojpeda, kamerom i onom move palicom..imam vise pitanja, pa molim dobre ljude za odgovor :)

1. konzola je preprasnjava! nasao sam neki tutorijal kako se otvara, mislio sam samo da dodjem do kulera i izduvam sve kompresorom i onda ispratim situaciju. da li treba na nesto da obratim paznju?

2. ima hdd od 80, a imam visak dobar 500gb, formatirao ga i nasao tutorijal, gde kaze zameni hdd, udji u "safe mode", pa izaberi Restore PS3 system da ponovo instalira sistem te ce konzola sama formatirati hdd...meni se posle toga upali alu kaze da ne moze da digne dobrano sistem...

3. ja bih da to jailbreakujem...vidim po netu da ima vise tacnih resenja...pa sam u dilemi, plus sto sam na par mesta citao o fejk klipovima, pa sam malo u frci odakle da pocnem...link ka proverenom JB bi bio dovoljan da se bacim na posao...

4. kad je Jb-ujem, sta mi je potrebno od modova? posto sam skapirao da gomila pominje neke irise,multimene, managere...

to je za pocetak dovoljno pitanja, mada ih imam jos...hvala unapred na odgovirima
 
Poslednja izmena:
bome kakva je bila - radio je kompresor sve u 16! to sam resio, kao nova je iznutra...kad sam gledao na YT kako se rasklapa - gledao sam za FAT model, ali je ta izgleda jos starija...na ovoj mojoj se jednostavno menja i pasta na procesoru i grafici, te sam i to uradio...tako da stavku 1 mozemo da precrtamo!

sad da ubacim veci hard pa da je JB i zezanje moze da pocne...
 
Za zamenu harda ti treba fles i na njemu update fajl sa ofw koji je trenutno na konzoli, ostalo radis kao sto si napisao.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
hvala...uspeo sam tako! tako da je i stavka 2 precrtana! :)

digao sam OFW na 4.84, proverio koja je najniza verzija moguca na mojoj konzoli (2.16), tako da cu sad da ispratim Mr.Mario-ov tutorijal na YT... Valjda necu userem nesto :D
 
Pozdrav svima

Dobio sam ps3 čipovan sa par igrica u njemu.sada me zanima kako da pokrenem igricu recimo sa USB fleske?
Unapred se zahvaljujem.
 
Pozdrav, da li vredi uzeti PS3 Slim čipovanu za 100e? Nisam neki gejmer okoreli, ali da imam ponekad da odigram Fifu 19 i GTA5. Da li te igre fluidno rade na PS3 slimu?
 
Po meni se ne isplati. Dodas jos 30-40e i moze se naci PS4. A i ta Fifa 19 na PS3 ti je Fifa 13/14 sa apdejtovanim igracima.
 
Nisam to znao za Fifu. Ne razumem se baš pa sam zato pitao ovde. Hvala, sačekaću onda da naleti neki PS4. Pozdrav [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam na kp naleteo na PS3 SuperSlim u finom stanju za 9.5k. U pitanju je samo konzola, bez kablova, hdd-om od 12 GB i nije hakovan. To je sve dobrodošlo pošto imam naponski kabal i HDMI od prodatog PS4. Džojstik za PS3 sam kupio odavno da bih ga koristio na nekadašnjoj Xperiji Z1. Takođe, tu mi je i HDD od 1TB od PS4 Pro jer sam u Pro stavio hdd od 2 TB... Što se igara tiče, poče bih sa NFS The Run [emoji5]
Ima li ko neku preporuku za neku dobru igru za PS3 a da je nema na PS4? [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gledam nešto džojpede po kp, vidim da se prodaju neki dualshock 3 kontroleri navodno novi i navodno originalni za 2-2.5k. Znam da za PC treba žonglirati sa emulatorima, ali cena je stvarno smešna pod uslovom da su originalni. Druga stvar je što ceo život koristim sony kontrolere, za PC imam dualshock 2 sa usb adapterom i one kineske kopije od 700rsd koje mogu da posluže, navikao sam na sony i ne bih sad prelazio na xbox kontroler ako ne moram. Zanima me da li je neko to kupovao, jesu li stvarno original ili neke kineske prevare?


Edit: sad vidim da su to zamenski kontroleri, opet je ok cena ako valjaju, pa stoji pitanje jel koristio neko?
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala na savetu.
 
Ubacio bih veći HDD u PS3. U kom formatu bi trebalo da bude formatiran?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Formatirace ga konzola sama, mozes da ga formatiras FAT32 sa MBR pre ubacivanja da ne zeza te.
 
Nazad
Vrh Dno