Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Te stare igre treba ostaviti tu gde jesu i u njihovom originalnom formatu, a to shto je danas vecina igara samo biznis plan, je samo uticaj zapada na igrachku industriju.
 
Te stare igre treba ostaviti tu gde jesu i u njihovom originalnom formatu, a to shto je danas vecina igara samo biznis plan, je samo uticaj zapada na igrachku industriju.

Kako to mislis uticaj zapada? Pa zapad i jeste veliki deo te industrije.
 
Bilo bi dobro samo kad bi ps1 klasici bili besplatni na psnu, zar nisu dovoljno zaradili na njima?
Ne razumem samo zašto se noughty dog odrekao crasha, ja bih dao pola igrica iz moje ps3 kolekcije za neki novi crash by noughty dog.
 
Poslednja izmena:
Danas imamo veci kvalitet gameplay-a, a pre smo imali kvalitet price, zagonetki, tezinu.
Da me neko pita sta da biram, od savrsenog gameplay-a ili vrhunske price uvek bi odabrao ovo drugo. Pogleaj MGS 1, relativno zeznute kontrole, ali kakve prica ! Isto vazi i za RE 2.
Jednostavno ne uzivam u brainless igrama tipa Halo, GeoW i slicnih gluposti. To ako prevlada to ce biti tuga za sve prave gamere. Treba da postoje prave, hardcore igre, ko oce da se zeza ima Wii.
 
Pa za tebe verovatno i nepostoji posto igras samo fifu :d

Nisam ja kriv što GoW i FIFA imaju isti kvalitet priče i zagonetki :wave:

Čak mi i ovaj Castelvania 3D pokušaj izgleda pomalo patetično. Jedino FF XIII za sad obećava jer je to prvi deo posle FF VIII koji me je zaintrigirao :)

Ja bih život dao za jedan Tenchu ili Bushido Blade HD recimo ;)

edit: da ne bude da sam kontradiktoran, HD se odnosilo na nastavak igre a ne na remake. (pošto ima igara koje vole da tako zovu svoje najnovije delove)
 
Poslednja izmena:
A bre nabacio si sebi bes Kratosa ! Bice:smackbum:
 
Kada zadovoljstvo/entuzijazam postane posao, onda je itekako bitno "sa koje strane duvaju (poslovni) vetrovi"...

Pre ce biti da je za takvu situaciju kriv pad kvaliteta i velike korporacije koje stancuju sve i svasta a narod to kupuje bez obzira na to zbog velike reklame. Po mom misljenju proslo je vreme kad su igre pravili mali razvojni studiji puni kreativnosti i hrabrosti i kad je igra bila reklama sama sebi. Sve se svodi danas na to kakvi su trendovi u igrama i kopiranje jednih od strane drugih i igranje na sigurno. Velike korporacije nece novitete vec sigurnu stvar koja donosi veliki profit a developeri koji bi i hteli da rizikuju i da inoviraju ne mogu jer nisu dovoljno finansijski mocni.
 
^ Pa o tome i pricham, zapad je taj koji je to napravio, retke su danas igre sa zapada koje su napravljene sa entuzijazmom, idejom i gde prvi motiv nisu pare. Jedini koji ima to, a ima i pare je Sony i zato u bukvalnom svakom zanru ima najbolju igru.
 
Da se ne lazemo i Sony-u su prvi motiv pare,samo se drze nekog standarda ispod koga ne idu.Ili Blizzard kad su PC igre u pitanju.:)
 
Poslednja izmena:
Onaj ko priča da su pare svuda iste i da su korporacije svuda iste, jednostavno nije dobro upućen u globalnu ekonomiju.

Ja ne kažem da su mladunčad foke srećnija zbog Sony poslovanja, ali činjenica je da različita područja/države pod kultuloroškim, istorijskim ili verskim uticajem formiraju različite sisteme ekonomije. To se na kraju krajeva uči još u srednjoj ekonomskoj.

Dokaz za to? Koliko je fascinantnih stvari stiglo iz Japana proteklih 15 godina od kojih je današnje društvo zavisno? Pre svega iz medicine, robotike i transporta - potrošačku tehniku ili automobile izlišno je spominjati. I da li znate da je japanska ekonomija stagnira već 15, gotovo celih 20 godina? To samo znači da postoje društva kojima su pare bitne, ali da ima nešto bitnije od tih para. Samo to ne možemo da naučimo dok sedimo zatvoreni na brdovitom balkanu.

Jednostavno, nije isto ako neku industriju gura SAD, Rusija, Nemačka ili Japan... zavisno od toga, ta industrija će otići u različitim pravcima.

Nije svejedno.
 
Poslednja izmena:
edit: moze na brisanje...
 
Poslednja izmena:
Kad neko shvati bukvalno ovako, braate...

Uostalom šta je to toliko wow u toj GOW igrici? Gledao, probao, igrao i ne kapiram.

Ali, verovatno sam ja u pitanju, meni je i Infamous djubre :D
 
Poslednja izmena:
Ma nista posebno, samo su na svim sajtovima proglasene kao najbolje igre/serijal na PS2 ;) Mada nije ni do kolena FIFI...
 
Kad neko shvati bukvalno ovako, braate...

Uostalom šta je to toliko wow u toj GOW igrici? Gledao, probao, igrao i ne kapiram.

Ali, verovatno sam ja u pitanju, meni je i Infamous djubre :D

Pod hitno da proveriš da nisi fasovao meksikanca:d
 
Ma nista posebno, samo su na svim sajtovima proglasene kao najbolje igre/serijal na PS2 ;) Mada nije ni do kolena FIFI...

Pa i Infamous je, zato kažem, mora da je nešto sa mnom jako loše kada takve igre ne izazivaju nikakvo oduševljenje, možda to ide sa gamerskim stažom, ko će ga znati :)

Ali kako obrćeš priču ja nemam reči. Ako stvarno misliš da sam rekao to što si ti zaključio jedino mogu da ti kažem "bravo" :cigar:
 
Pojavila se PS 2 igre na Store-u, izgleda za sve konzole. Kad se probudim okacicu neke vesti u vezi toga. Znaci kao sto sam jednom spomenuo,eto nama polako PS 2 igara na Store-u. Nice! :D
 
Pa logičan sled stvari - polako se gasi proizvodnja PS2 konzola pa ajmo svi na didžital :d
 
Ako stvarno misliš da sam rekao to što si ti zaključio jedino mogu da ti kažem "bravo" :cigar:

Naravno da nisam mislio da si rekao bukvalno to, vec jeste bila prozivka za GOW, a to je nedopustivo :) ;)

O kakvoj PS2 igri pricas psiho?
 
Poslednja izmena:
pojavila se igra BUZZ! Jr. Robo Jam na UK store-u.
To je PS 2 igra, ko ima love i nema BC nek je kupi i proba dal radi BC na svim konzolama.
Meni bi ovo leglo ko budali samar da ne moram da narucujem igre iz US za PS 2.
 
Radi sto posto na svim konzolama, proveri, kreni da je kupis, ako je samo za BC konzole moralo bi da ti izbaci neko obavestenje za to..
Sad sam otisao da proverim da ova igra nije iz rane faze PS2, djavola, iz 2007-e je :) , dobar je ovo znak.. mada pre bih voleo da dobijemo BC, pa da uzmem GOW 2 na disku, uvek sam vise za disk varijantu, ali daj sta das :)
 
imam jedan problem:
kad idem na quit game(skate) meni se restartuje sony,i to uvek kad izlazim iz te igre.
na ostalim igrama sve normalno funkcionise.
sad,da li da igram i dalje tu igru ili da je batalim i da ne rizikujem da pokvarim playstation?
 
Kako gasis, samo stisnes PS dugme pa quit? Probaj onaj drugi metod, drzi malo duze PS dugme pa onda na quit game, kao kad gasis konzolu..
 
imam jedan problem:
kad idem na quit game(skate) meni se restartuje sony,i to uvek kad izlazim iz te igre.
na ostalim igrama sve normalno funkcionise.
sad,da li da igram i dalje tu igru ili da je batalim i da ne rizikujem da pokvarim playstation?

Verovatno jer gasis igricu usred savinga. To se meni desavalo u Little Big PLanet u Podu i stalno sam gasio na PS dugme pa quit game i restartovao se dok nisam skontao da je ukljucena ikonica za Save u donjem levom uglu...posle par restarta pobrisale su mi se save pozicije nekih igara pa sam morao ispocetka jer nisam radio backup

mislim da je to, pripazi da ne radis tako nesto
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno