Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

pozdrav drustvo, jel zna neko gde kupiti orginal kontroler za PS3? ima onih kopija na kupujem prodajem sto su pomenute ali zeleo bih orginal ako uopste ima negde u srbiji da se uzme..
 
Imas original polovnih, nove niko nema sem novih kopija-kineza. pogledaj slike kontrolera.
 
Pozdrav svima, godinama nisam igrao PS, i nisam u tom svetu ...

Medjutim, posedujem odavno FULL PS2 (konzola 77004, original modovana kartica, 6 original dualshock 2 dzojstika, multitap, Sony daljinac, napojni kabel, av kabel, scart kabel za bolji kvalitet slike, i externi hard od 320GB pun igara) i sve sljaka kako treba.

Interesuje me sledece:
1.
Sta cu dobiti ukoliko uzmem PS3?
2.
Koja je razlika izmedju PS2 i PS3?
3.
Vidim PS3 je dobio i wifi, pa valjda moze da ima YouTube, program za filmove i jos ponesta ?
4.
Sta mogu iskoristiti od svega sto posedujem, da iskoristim na PS3? Prvenstveno mislim na dzojstike, multitap, externi hard ??
5.
Da li se mogu igrati PS2 igre na PS3? (ne preko diska, nego ubacene)
6.
Koja se PS3 konzola do sada pokazala kao najbolja, i sa najmanje problema/kvarova? Fat, slim, super-slim? I koja tacno verzija?
7.
Koja je razlika izmedju modovane i cipovane PS3 konzole? (vidim na KP jedan prodavac je napisao cipovan sa jednom cenom, a za modovan sa drugom cenom, oba su SLIM verzije)

Prvenstveno mi je bitan za igranje multiplayer igara , split screen... :)
 
Poslednja izmena:
Ovim postom si me vratio u 2006.
 
Haha verujem.
Jel zna neko odgovore na ona gore pitanja?
Ujedno da li mogu da se koriste ps2 dzojstici na ps3 kada se igraju ps2 igre?
 
Pozdrav svima, godinama nisam igrao PS, i nisam u tom svetu ...

Medjutim, posedujem odavno FULL PS2 (konzola 77004, original modovana kartica, 6 original dualshock 2 dzojstika, multitap, Sony daljinac, napojni kabel, av kabel, scart kabel za bolji kvalitet slike, i externi hard od 320GB pun igara) i sve sljaka kako treba.

Interesuje me sledece:
1.
Sta cu dobiti ukoliko uzmem PS3?
2.
Koja je razlika izmedju PS2 i PS3?
3.
Vidim PS3 je dobio i wifi, pa valjda moze da ima YouTube, program za filmove i jos ponesta ?
4.
Sta mogu iskoristiti od svega sto posedujem, da iskoristim na PS3? Prvenstveno mislim na dzojstike, multitap, externi hard ??
5.
Da li se mogu igrati PS2 igre na PS3? (ne preko diska, nego ubacene)
6.
Koja se PS3 konzola do sada pokazala kao najbolja, i sa najmanje problema/kvarova? Fat, slim, super-slim? I koja tacno verzija?
7.
Koja je razlika izmedju modovane i cipovane PS3 konzole? (vidim na KP jedan prodavac je napisao cipovan sa jednom cenom, a za modovan sa drugom cenom, oba su SLIM verzije)

Prvenstveno mi je bitan za igranje multiplayer igara , split screen... :)

1. modernije igre
2. modernije igre
3. ima
4. ds2 adapter na ps3 + ds2 i to je to
5. zavisi koja verzija sonija
6. slim i super slim
7. mislim da su razlike male
 
Hvala na odgoovorima.
Koje su konkretno razlike izmedju webmana, multimana, irismana itd..?
 
malo sam van scene ali ako nije bilo drastičnih promena irisman je najkompletnije rešenje i najbolji launcher za ps1 igre,ima i potpunu ntfs podršku dok iz webmana direkt sa xmb-a mauntuješ i pokrećeš sve.zavisno kako ubacaš igre irisman takođe je najbolje rešenje za iso-e...

multiman je manje više prevaziđen sem za slučaj da imaš 3xxx/4xxx slim i superslim tj nepotpun džejlbrejk,onda ti treba za dekripciju i pokretanje ps2 igara.

na pp sam od nekog dobio pitanje za ps2 igre na ps3,pošto ne praktikujem prepisku na pp odgovoriću ovde uz molbu da mi ne šaljete pp više,forum i služi za ove stvari:

u suštini ps3 je dobro rešenje za ps2 igre.upscaler u svakoj varijanti je okej i soft filter u dve je odličan,mada i pc emu ovih dana je zaista dobar...moram da priznam da već nekih godinu dana nisam igrao ps2 igru na ps3 jer mi je prosto pc praktičnije rešenje...

zavisno od modela imaju 3 tipa emulacije- potpun hardverski BC (cecha i cechb,nije prodavano u evropi) poluhardverski (cpu je emuliran,ps3 ima GS tj grafički čip sa ps2) rj gxemu (cechc do ako se sećam dobro ceche,ali ne držite me za reč,sve može da se izgugla) i posle sve je ful softverski.

hardverski ima 100 posto kompatibilnost (više čak i od ps2 jer je bilo 8xxx i 9xxx ps2 konzola koje nisu mogle da pokrenu sve ps2 igre) fin grafički filter.te konzole nisu prodavane po evropi,imaju jaku cenu i standardno problem sa hlađenjem (mora delid koji niko neće da radi za male pare,poslednji put kad sam gledao min je bilo 30e samo delid)

semiBC tj gx-emu oko 95 i nešto kompatibilnost (ništa bitno ne fali,mislim da je neki jak i dekster tako neka glupost najpiznatija igra koja ne radi) isti filter i scaler,isto mora delid

ostali svi modeli imaju soft-emu i tu je kompatibilnost najtanja,ovo bitno najčešće može sa config fajlovima da se sredi (managunz ima opciju da ih automatski primenjuje) ali očekujte probleme.ovi modeli koji nemaju pun jb moraju da koriste enkriptovane iso-e ili celu ps2classics ujurdumu,ali npr superslim faktički rasklopiš,očistiš,staviš polupristojnu pastu i završiš.

soft emu ima nešto gori scaler i filter je mrljaviji,ne izgleda to loše ali npr meni posle mog cechc na 65" oledu je bilo previše mrljavo.svestan sam da je broj ljudi koji bi to kačio na veliki oled zanemarljiv,na manjim displejima i VA npr razlika bi bila zanemarljiva i primetio bi samo neko ko je navikao na gx ili hardverski emu.

na mojoj wegi nisam poredio,ali ne verujem da su velike razlike.

sa druge strane po pitanju emua na pc-ju,danas i SoC radi na digitronu,filteri su fenomenalni,scaler i deinterlacing može da se sređuje kako god (na ps3 sam iso mora da se pečuje za 480p/576p i 16:9) tako da ja npr preferiram na pc uz bob deinterlacing i pvm/fosfor filter.
 
Hvala na odgovoru. :)
Jel probao neko split screen igrice od ps2 poput Crash, Downhill Domination... na PS3, za 4 igraca (sa 4 DualShock3 dzojstika), da li funkcionise sve kako treba, kao na dvojci?
 
koliko znam za tako nešto ti treba ful ili semi BC i nikako softemu,ali ne drži me za reč,baš je prošlo ihaha od kada sam petljao sa bilo čim sličnim...za sve ps2 periferije i podršku istih mora ful ili semi bc (dakle netemu ili gxemu,nikako softemu) mada to je obični kontroler support,na papiru bi trebalo da radi ali mislim da je preko 2 kontrolera poseban fazon jer ide multitap...

ne košta da probaš,u najgorem slučaju moraćeš da emuliraš na pc-ju (na kojem ovo provereno može,čak i na jednom bt donglu,radi do 4 ds3/ds4ke sa scp toolkit-om,a ful je pisan emulator,dakle i periferije i zasebni modovi).
 
Pozdrav, jel moze neko da mi kaze na koji nacin mogu da povezem PS3 super slim konzolu na full hd vga monitor, jel mi dovoljan samo hdmi to vga kabel ili moram da kupujem adapter ili onaj hdmi switch?
 
tebi treba component na vga,ali sam adapter mislim da ces teze da nadjes ovde,kao i komponentni kabal.najlaksa varijanta je da prodas taj monitor i menjas za neki sa bar DVI.ti hdmi na vga adapteri su trs,i imaces bas krs sliku.kvalitetan skaler kosta vise i od ps3 i monitora zajedno (oko 150tak dolara poslednji put kad sam gledao,OSSC sa alija).
 
tebi treba component na vga,ali sam adapter mislim da ces teze da nadjes ovde,kao i komponentni kabal.najlaksa varijanta je da prodas taj monitor i menjas za neki sa bar DVI.ti hdmi na vga adapteri su trs,i imaces bas krs sliku.kvalitetan skaler kosta vise i od ps3 i monitora zajedno (oko 150tak dolara poslednji put kad sam gledao,OSSC sa alija).

Zasto component, kad ni PS3 ni monitor nemaju? Monitor je LCD i 1080p rezolucija, pre sam Xbox 360 na njega povezivao i vrhunska je slika bila, samo sto Xbox ima neki bas kabel koji je pravljen za tu svrhu, dok sony nema.
 
da bi izbegao da DA konverziju radi najjeftiniji moguci konvertor koji se nalazi u takvim jeftinim HDMI na VGA adapterima i zato je slika krs.ovako sony radi DA konverziju i izbacas punu rezoluciju.
 
da bi izbegao da DA konverziju radi najjeftiniji moguci konvertor koji se nalazi u takvim jeftinim HDMI na VGA adapterima i zato je slika krs.ovako sony radi DA konverziju i izbacas punu rezoluciju.

A jasnooo, e hvala na odgovoru. A na primer mom prijatelju se desavalo da poveze Xbox One konzolu naa neki lcd tv noviji i sve radi oke a neki stariji LCD koji ima HDMI ulaz paa ne baca sliku, sta bi to moglo biti?
 
Poslednja izmena:
losa podesavanja,ili crknut port,ili los/neispravan kabal.to je lepota digitalne konekcije,ili radi ili ne radi,nema cile mile.analogna,iako moze biti sjajna,zavisi od toliko cinilaca da zaista kad ne mora (kao u tvom slucaju) najbolje je izbeci potpuno.plus,brzim cesljanjem oglasa nisam nasao cak ni pristojan komponentni kabal na kp,a component na VGA bi morao svakako iz kine da narucujes pa bolje usput i kabal ako i dalje insistiras da to bude bas taj monitor.

ovako,mozes da prodas taj monitor ili menjas nesto sa digitalnom konekcijom.koliko vidim 40" fHD TV-ove ljudi samo sto ne bacaju a 720p na 40" sa kojeg metra izgleda jos dobro,ja bih pre razmisljao u tom smeru nego se patio sa kablovima i adapterima.
 
losa podesavanja,ili crknut port,ili los/neispravan kabal.to je lepota digitalne konekcije,ili radi ili ne radi,nema cile mile.analogna,iako moze biti sjajna,zavisi od toliko cinilaca da zaista kad ne mora (kao u tvom slucaju) najbolje je izbeci potpuno.plus,brzim cesljanjem oglasa nisam nasao cak ni pristojan komponentni kabal na kp,a component na VGA bi morao svakako iz kine da narucujes pa bolje usput i kabal ako i dalje insistiras da to bude bas taj monitor.

ovako,mozes da prodas taj monitor ili menjas nesto sa digitalnom konekcijom.koliko vidim 40" fHD TV-ove ljudi samo sto ne bacaju a 720p na 40" sa kojeg metra izgleda jos dobro,ja bih pre razmisljao u tom smeru nego se patio sa kablovima i adapterima.

A i to sto kazes, lakse je naci neki monitor sa hdmi ulazom ili uzeti neki polovan tv i nema smaranja, ma da ja uvek insistiram da igram igre na monitoru bez obzira jel PC ili konzola, nekako ekran velicine oko 20 inca mi odgovara, a i lepsa je slika kad je full hd ili hd samo na manjem ekranu.
 
Ne vidim gde bih drugde postovaio pitanje a da dobijem korektan odgovor.

Trazim da kupim PES 2017 na disku original za PS3. Moze novo moze polovno. Na KP nisam nasao iako ih ima na oglasima, po upitu nije original ili nema vise.
 
Da li neko iz uskstva zna sta je problem. Naime prilikom ukljucivanja soni upali zelenu lampicu cuje se ventilator i posle tri sekundi se ugasi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li neko iz uskstva zna sta je problem. Naime prilikom ukljucivanja soni upali zelenu lampicu cuje se ventilator i posle tri sekundi se ugasi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Zelena-Zuta-Blinka crvena znaci da se oktacio cip od ploce. Potreban Reball ili preduvavanje cipa.
Zelna-Blinka Crvena neka greska na ploci. Uglavnom nemoguce za popraviti. Nekad zna biti napajanje, ali retko kad.
 
zna li neko kako da importujem sejvove neke igre koje imam sa usb-a na ps3?

pitam za drugara kome sam poklonio svoju staru konzolu.
igrao je diablo 3 dosta dugo i crkla mu je konzola ali je sacuvao sejv na usb-u. ta konzola je bila cipovana.
moja je regularna sa poslednjim firmwareom i kupljenim diablom sa storea.

uspeli smo da importujemo sejv i prepoznat je u glavnom meniju ali kad se igra pokrene nudi samo da se krene od nule i uopste ne vidi importovane levelovane heroje.

inace je drugar to igrao godinama, nije chiterski stigao do tog levela ali na chipovanoj konzoli sto mislim da je ovde glavni problem.
 
uspeli smo da odradimo preko nekog resign toola i sve je ok.
 
Jel neko licno testirao, kad je konzola cipovana (ne modovana), da li moze preko nekog programa online da se neke igre igraju bez banovanja?
Kako se proverava da li je konzola banovana?
 
ako možeš da uđeš na psn,nije banovana.a što se tiče toga,generalno sve što je popularnije i dalje (gtaV,cod-ovi...) se prati aktivno,plus soniju može da ćefne jedan dan iznebuha da te banuje ma šta god radio,koristio spufere,čistio syscalls itd...nema pravila pošto ni dan danas niko nije provalio kako soni detektuje brejkovane konzole.

jailbrake-ovanu najbolje koristiti oflajn,a za onlajn kupi jeftini superslim,zameni mu pastu i kupi original igru na disku,u bescenje su ovih dana i miran si potpuno.
 
Igrali ko online jos? Ako ima neka se javi

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Interesuje me da li je bolja grfiika i ceo dozivljaj igranja na PS3 u odnosu na recimo igre za Windows PC od pre 2/3 godine?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Interesuje me da li je bolja grfiika i ceo dozivljaj igranja na PS3 u odnosu na recimo igre za Windows PC od pre 2/3 godine?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Grafika u PS3 igrama je na nivou PC igara od pre 10 godina. Dozivljaj je vec subjektivna stvar.
 
Hvala, ja mislio da je u rangu sa ovim skorasnjim. Znaci sve u svemu, vrlo malo bolja grafika od dvojke?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno