Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Smanji gas malo.
Nisam upucen pa zato pitam. Mislio sam da mogu da se porede obzirom da su igre sa PS3 ipak igre sa uredjaja koji je specijalizovan za tu namenu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Jesu, ali od uredjaja u kom je hardver iz 2005 godine. Grafika je na nivou igara iz 2011/2012 godine. Ako hoces grafiku na nivou racunara od pre 2/3 godine kupis PS4 :)
 
Mene oduševljava činjenica da na PS3 ima GTAV. I radi odlično. Prosto neverovatno da su uspeli da ta igra radi na hardveru koji ima samo 256MB rama i 256MB video memorije. Na PC-u traži minimum Quad procesor, 4GB rama i grafu sa 1GB memorije.
 
Mene oduševljava činjenica da na PS3 ima GTAV. I radi odlično. Prosto neverovatno da su uspeli da ta igra radi na hardveru koji ima samo 256MB rama i 256MB video memorije. Na PC-u traži minimum Quad procesor, 4GB rama i grafu sa 1GB memorije.

Optimizacija je cudo. Meni je vise fascinantno da tera The Last of Us. A isti je slucaj i sa danasnjim konzolama. Danasnje konzole su na nivou FX procesora i GTX660, a pogledaj sta sve teraju. Ali kao sto kazem, optimizacija je cudo.
 
Optimizacija je cudo. Meni je vise fascinantno da tera The Last of Us. A isti je slucaj i sa danasnjim konzolama. Danasnje konzole su na nivou FX procesora i GTX660, a pogledaj sta sve teraju. Ali kao sto kazem, optimizacija je cudo.

Takođe ne koriste DX već poseban low-level API nalik Glideu.

PS3 koristi inače 7800GTX GPU.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
tLoU je apsolutni maksimum ps3ke i produkt pa može se reći komotno mazohista genijalaca koji su usput najveći specijalisti baš ps3 arhitekture.nikad pre (delom betmen za 8bit sisteme,ali to je neka druga priča) nije viđena i verovatno nikad više nećemo videti bilo šta slično.

gtaV je odličan port,ali nije ni tehnički u pero tLoU.

apropo pitanja,iako je malo rogobatno formulisano mislim da može da se rastumači šta je hteo.PC će uvek biti u prednosti na svim poljima u odnosu na bilo koju konzolu,iz zilijardu razloga.

baš ps3 je najbliže pc-ju prišao od konzola po svestranosti.e sad,ako gledamo tehnički realno u najboljem scenariju osuđen si na dosta mrljavih 720p.dal' ti je to okej,i dal' bi mogao da uradiš nešto povodom toga je neka druga tema.ako je odgovor da,onda ja bih rekao da uložiš u ps3 i u 2020toj.

pc,pa i taj neki koji bi mogao da sklopiš za sličan novac će da trči krugove oko ps3ke na svakom polju.jedino za šta ćeš ostati uskraćen je jedno 3-4 zaista vanvremenskih naslova.

moje neko mišljenje je da je ps3 odlična početna priča za gejming a za budžetski je skoro bez premca (eventualno da baš naletiš na suludo dobar dil za pc za nekih 100nak evra,koliko će te ps3 realno na kraju koštati).takođe,kao home theater opet nema pandana za novac.

pc će već iskočiti,naleteće pare,zaradićeš,a ps3ki vrednih akanja je sve manje i manje svakim danom.tako da je realno pitanje dal' ti možeš da živiš sa mrljavih 720p i jesi li uopšte u priči za ps5 (ako budu tačne stidljive najave da su skuvali dobar sofrverski emulator za ps3 naslove,to je i dalje na duuuugačkom štapu,ne bi ja verovao sony-ju ništa po pitanju BC).
 
Optimizacija je cudo. Meni je vise fascinantno da tera The Last of Us. A isti je slucaj i sa danasnjim konzolama. Danasnje konzole su na nivou FX procesora i GTX660, a pogledaj sta sve teraju. Ali kao sto kazem, optimizacija je cudo.

Poredite multiplatform igru sa first party PS3 ekskluzivom?

Veći mi je tehnički uspeh GTA V koji sjajno izgleda i radi (u odnosu na snagu HW-a) i na PS3 i X360 koji imaju debelo različite arhitekture plus je open world igra.

Svakako su obe igre primer šta može da se uradi kada neko hoće da pumpa vreme i pare u optimizaciju.

Inače, kamo sreće da su današnje konzole na nivou FX-a. Bilo koji FX je brži nego nesrećni Jaguar na 1.6Ghz koji je rak rana ove generacije.
 
Pa ispada da je maltene suštinska razlika između ps3 i ps4, igranje u 1080i i 4k hdr sadržaja...


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poredite multiplatform igru sa first party PS3 ekskluzivom?

Veći mi je tehnički uspeh GTA V koji sjajno izgleda i radi (u odnosu na snagu HW-a) i na PS3 i X360 koji imaju debelo različite arhitekture plus je open world igra.

Svakako su obe igre primer šta može da se uradi kada neko hoće da pumpa vreme i pare u optimizaciju.

Inače, kamo sreće da su današnje konzole na nivou FX-a. Bilo koji FX je brži nego nesrećni Jaguar na 1.6Ghz koji je rak rana ove generacije.

Slazem se, ali sustina je da se pogleda sta jedan hardver iz 2005 godine moze da pokrene, a kakav racunar je za tako nesto potrebno. TLOU je najbolji primer toga, pa cak i Halo 4 za Xbox 360. Racunari iz tog vremena nisu u stanju da pokrenu mnogo starije naslove kako treba, a kamoli nesto novije. Ali ne zato sto ne mogu, nego zato sto se igrica za racunar pise tako da podrzi milion razlicitih konfiguracije, rezolucija, monitora i ko zna cega jos, dok se igrica za konzolu pise iskljcivo za jedan sistem iz kog se izvlaci apsolutni maksimum. Takvih primera uvek ima u svakoj generaciji. Meni je npr. prosto neverovatno da npr. Halo 2 pokrece konzola bazirana na 64MB RAM-a, P3 na 733MHz i osakacenoj verziji GeForce3 karte. A igrica u 720p na nekom monitoru velicine do 23" izgleda fantasticno.
 
Poredite multiplatform igru sa first party PS3 ekskluzivom?

pa?za ovu temu je tačno kako bitno što RS nije video potrebu za daljom optimizacijom,čak se na kraju služio poprilično prljavim trikom u vidu dinamičke rezolucije?

ne kažem da port nije dobar,ali nije ništa vau.to što je većina težak krš pa GTA iskače je neka druga priča...

kontekst je na šta je ps3 sposoban,a dalje od tLoU-a nema,ne na ps3 samo već ikad na konzoli.kao kad bi npr ninja theory uspeo sve ono iz trejlera sad izbaci na ps4 uz mikrometarske ustupke...
 
Nema dalje ali mi sad možemo samo da nagađamo šta je hipotetički maksimum konzole, pogotovo što je u pitanju arhitektura zajebana za razvoj.

Možda je to apsolutni plafon, možda bi nekako izvukli 5% bolju grafiku da su potrošili 3 puta više vremena.
 
Može li neko da mi kaže da li ima neke besplatne igre na ps+ za PS3

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav,
Može li neko da mi kaže u čemu je razlika na "PlayStation store" izmedju
"full game" i "PSN" game.
Konkretno uzeo bih ovu igru "Batman:Arkham Origins Blackgate-Deluxe Edition" Ali piše da je PSN game, a ne full.
Do sada sam uzimao samo "full game" preko "PlayStation store"
Hvala


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nikakva razlika uzmi slobodno
Reci mi molim te šta znači ovo "Bundle"
Kažem samo sam uzimao "full game"
Hvala puno
d06d25b79c33499210845984575e2d48.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Gde ima da se uzme original DS3...vidim na netu ima dosta kopija
 
Najbolje bi ti bilo kada bi nasao polovni original.
Meni je drug uzeo dva polovne ds3 sa ebaya,jedan radi super a drugi mu se gasi svako malo ako ga ne koristi(tipa 5min)a podesavanja su ista za oba ds

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pozdrav, klinci od skora, imaju problem sa PS3 (nije cipovana). Naime, konzola ne vidi ni jedan ruter putem wifi, preko kabla radi normalno? Isto tako dzojstici ne rade bezicno (samo zatrepere 4 lampice par sekundi i nista). Probali reset nece... Na kablu takođe rade normalno?
 
Wifi i BT su na istom modulu, koji je izgleda kod tebe neispravan. Proveriti eventualno da nisu ostale raskačene antene unutar konzole (ako je otvarana).
 
Poslednja izmena:
Crkao je wifi module.
Nemojte da radite update konzole, nece proci, zaglavice na nekom procentu
 
Odradjen je update bez problema.
A koliko ce me kostati to zadovoljstvo, msm ako je taj wifi modul i da li se to lako popravlja. Hvala
 
Ne mozes ga zamenuti, svaki je vezna za odredjenim kodom za svoju plocu. Odnosno, isti je slucaj kao i sa citacem. Je l FAT ili SLIM?
 
Nazad
Vrh Dno