Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Sve sto cu napisati, pisem iz ti iz iskustva, za detaljnije javi se privatnom porukom. Po meni PS3 ne vredi pare za koje se prodaje po oglasima, Xbox 360 je mnogo bolja i pouzdanija opcija. Kod nas PS3 drzi cenu jer su sony konzole izvikane kao i nemacki automobili. Jedini razlog zbog kog bi trebao uzeti PS3 konzolu jeste ukoliko hoces da igras njihove eksluzive, u suprotnom je po meni kupovina PS3 konzola cisti promasaj. Ako klinac planira da igra multiplatfom igre (dostupne i na PS3 i na Xbox 360, dakle Fifa, PES, GTA, CoD, NFS itd.) Xbox 360 je mnogo bolja opcija. Za manje para dobijas sledece:

1. Dosta pouzdaniju i bolju konzolu (sa aspekta kvaliteta i izrade, da ne ispadne da sam fanboy, podjendanko volim i ps i xbox, posedujem konzole od ps1 i snes pa sve do danas)
2. Dosta kvalitetniji kontroler koji je uvek na ceni
3. I ono najbitnije za tebe, ubacivanje igrica na cipovani Xbox je miljama lakse i jednostavnije nego na PS3. Dakle odes na gugl. ukucas naziv_igre xbox 360 jtag, skines igricu, raspakujes, prebacis na fles, sa flesa na hdd i uzivas (a mozes i sa flesa direktno). Takodje hard od xbox-a mozes da zakacis dirket na PC, insaliras jedan program i mozes direktno sa racunara da mu pristupis i da prebacujes igrice brzinama od 40+ MB/s. Sa druge strane na PS3 je to sto bi amerikanci rekli "pain in the ass". Dakle prvo se cimas sa skidanjem vise delova (part1, part2, part3 itd. jer je tesko naci igricu koja je zapakovana u jednoj arhivi), pa onda to raspakujes i dobijes jedan folder koji prebacis na konzolu. I tu nastaje problem. Postoji dosta igrica koje kada pokrenes ekran ostaje crn, pa onda moras da menjas sistem, da se njakas sa Rebug Toolbox i ukljucujes razno razne opcije. Onda postoje igre koje nece nikako da rade kada su u folder formatu pa moras da ih konvertujes u .iso da bi radile (PES2018 npr.). Druga opcija jeste GTAV koji kada je u folder formatu zauzima oko 20GB + dodatno zauzme 8GB kada se instalira jer igrice u folder formatu cipovani PS3 vidi kao obicne diskove, dakle kao da si disk ubacio u konzolu. Druga opcija jeste da skinutu igricu u folder formatu prebacis u .pkg format. To je dodatna procedura koja je dosta komlikovanija od prethodne plus je prebacivanje i instaliranje takve igrice na konzolu do zla boga spor proces. PKG fajl mora da se prebaci na konzolu pa da se tek onda instalira jer su igrice uglavnom preko 4GB, i ne mogu da stanu na FAT32 fles. Postoji i za to resenje, ali kao sto vidis ima dosta zezancije.

Dakle ukoliko klinca ne zanimaju sony eksluzive moj ti je savet da vijas cipovani Xbox 360 sa Jasper plocom (sto se mene tice bolja su opcija i od Slim-ova). Kupovao sam ih u stanju kao da je traktor presao preko njih i nikada nisam naleteo na neispravnog, a kroz ruke mi je prosla hrpa konzola.
Ukoliko klinca zanimaju sony eksluzive (TLOU, Uncharted, God of War i ostali vrhunski naslovi koji su dostupni samo na PS konzoli) onda i nemas nekog izbora, kupi mu PS3.
 
Hvala puno na odgovoru. Svi naslovi koje si napomenuo mu sigurno nisu interesantni. Jos je on mali za to. Kao sto rekoh, trenutno se igra na raspalom poluispravnom tabletu i to mu ogranicavamo vreme koje provodi igrajuci se da to ne postane zaraza. Dakle treba mi nesto sto ce mu biti interesantno dnevno sat vremena. Igre koje bi njemu bile interesante su igre nalik Super Mariu, tog tipa, poneka jednostavnija voznja, Sonic (brzi jez), nesto od Spidermana, Ninja Turtles i sl. Dakle sto prostije to bolje.
Nakon ovih informacija, i dalje stojis da treba da jurim Xbox? :)
 
Pa da, ako je klinac 5-6 godina njega sigurno ne zanimaju sony eksluzive, a na Xbox-u ima sve to sto si naveo. Po meni vijaj Xbox.
 
ja kad sam uzimao konzolu, pre godinu dana, cene za ps3 i x360 su bile tu negde. sad pogledah cene, i nisu nista nize, naprotiv. verov bas zato sto se za njih igre ne moraju kupovati ko ne zeli. ja sam na ps3 odradio zamenu paste i ciscenje u servisu, posle stavio softmod, cobra i multiman, i to je sve. sumnjam da ce da traje krace nego xbox. sto se koriscenja tice, skinem iso, prebacim ftp-om na sony, i kao da sam ubacio disk u konzolu. nema krpljenja instaliranja i ludovanja, mada i dosta ovih prodavaca sto se time bave instaliraju najpoznatije igre i sve sto kupcu ostaje je da se igra.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@MasterChief2
Nije baš sve kao što si napisao.
1.Podjednako su pouzdane (pričamo za slim varijante).Ps3 nema ciglu od ispravljača.
2.Dualshock ima svoju bateriju,koja sa jednim punjenjem od 3 sata traje danima.Potpuno istu cenu ima na oglasima kao xbox controler.Ništa nije manje kvalitetniji.
3.Poseduje BLURAY PLAYER,koji osim što pušta bluray filmove,igre staju na jednom disku.Ima ugrađen WiFi modul.
Puštanje igara(CFW ,ne za HEN varijantu hack-a):
prebacis na fles, sa flesa samo ako hoćeš na hdd,a možeš direktno sa usb-a .Pritisneš x i uzivas .Nema zadavanja putanje kao na boxu za svaku igru,samo uđeš u multiman izabereš igru i pritisneš X.
Ovo part1, part2, part3 ..svaka igra koja je rarovana mora da se raspakuje.Ukoliko je velika i mora na sonijev HDD ,za povezivanje sa računarom ne treba da instaliraš nijedan program,uđeš u multiman uneseš ip adresu koja tamo piše u root bilo kog foldera i prebacuješ,samo da su na istom ruteru PC i PS3(takođe 40+ MB/s).
Pušta PS1 i PS2 igre.Možeš da instaliraš retroarch,pa na soniju možeš da igraš sega ,nes ,snes,gba...i sve druge retro igre.
PES2018 je jedini primer igre koju stavarno moraš da prebaciš u iso ,nijedna druga koliko znam,a imam ih skladištene na preko 2gb.
Multimen otvara sve vrste video fajlova ,sa prevodom ,a može da se insalira i movian za gledanje filmova sa net-a.
PS3 je sve sem"cisti promasaj",a sve ovo što sam naveo je razlog zašto drži cenu.
Ne kažem da si fanboy xbox-a,ali se zoveš MasterChief pa sam samo pomislio.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ranije na PS3 imao neki play store gde sam mogao da skidam igre, bez računara. Od nedavno mi se ta opcija izgubila, možda sam je i ja greškom obrisao. Konzola ima HEN. Da li neko zna kako da ponovo instaliram?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@MasterChief2
Nije baš sve kao što si napisao.
1.Podjednako su pouzdane (pričamo za slim varijante).Ps3 nema ciglu od ispravljača.
2.Dualshock ima svoju bateriju,koja sa jednim punjenjem od 3 sata traje danima.Potpuno istu cenu ima na oglasima kao xbox controler.Ništa nije manje kvalitetniji.
3.Poseduje BLURAY PLAYER,koji osim što pušta bluray filmove,igre staju na jednom disku.Ima ugrađen WiFi modul.
Puštanje igara(CFW ,ne za HEN varijantu hack-a):
prebacis na fles, sa flesa samo ako hoćeš na hdd,a možeš direktno sa usb-a .Pritisneš x i uzivas .Nema zadavanja putanje kao na boxu za svaku igru,samo uđeš u multiman izabereš igru i pritisneš X.
Ovo part1, part2, part3 ..svaka igra koja je rarovana mora da se raspakuje.Ukoliko je velika i mora na sonijev HDD ,za povezivanje sa računarom ne treba da instaliraš nijedan program,uđeš u multiman uneseš ip adresu koja tamo piše u root bilo kog foldera i prebacuješ,samo da su na istom ruteru PC i PS3(takođe 40+ MB/s).
Pušta PS1 i PS2 igre.Možeš da instaliraš retroarch,pa na soniju možeš da igraš sega ,nes ,snes,gba...i sve druge retro igre.
PES2018 je jedini primer igre koju stavarno moraš da prebaciš u iso ,nijedna druga koliko znam,a imam ih skladištene na preko 2gb.
Multimen otvara sve vrste video fajlova ,sa prevodom ,a može da se insalira i movian za gledanje filmova sa net-a.
PS3 je sve sem"cisti promasaj",a sve ovo što sam naveo je razlog zašto drži cenu.
Ne kažem da si fanboy xbox-a,ali se zoveš MasterChief pa sam samo pomislio.

Ja cu jos samo jednom reci da ja sve informacije dajem iz prve ruke i kao neko ko ima MNOGO iskustva sa svim konzolama. Dakle kroz ruke mi je proslo na 1000 konzola (najvise PS i Xbox), i cisto sumnjam da se neko naprebacivao i napopravljao konzola i njihove opreme ovde na forumu vise od mene.

1. Ovo jednostavno nije tacno. Dakle imao sam hrpu Slimova koji se upale i odma ugase, koji se upale i nakon 15-20s ugase, koji rade i samo se radnom ugase. Uzroci su bili razliciti, naduvani kondenzatori, lose napajanje, a u vecini slucaja se ti problemi nisu ni mogli resiti. Ta "cigla" od napajanja je miljama kvalitetnija od napajanja koja su se stavljala u PS konzole, pogotovo od onih prvih furuna u CECHC i CECHG serijiama. Dakle mozda sam naleteo na svega par neispravnih Xbox napajanja dok sam se PS3 napajanja itekako napopravljao i uglavnom su kvarovi bili naduvani kondenzatatori od prevelike toplote.

2. Iz ove recenice je jasno da nikada nisi ili si svega par dzojstika otvarao i popravljao. Kvalitet PS3 dzojstika je smesan u poredjenu sa Xbox-om. Dakle ovde ne govorim o ergonimiji i lezanju u ruci, to je stav licne preferencije. Meni je PS kontroler za sportske igre nezamenljiv dok je za FPS igre Xbox kontroler tata. PS kontroler neka jace udari od pod unutra ce nesto puci, trigeri su smesno uradjeni, kada ga otvaram strepim da li ce neka plastika da pukne jer je jako krta, i ono najbitnije, umesto da su napravili jednu plocicu kao sto je to slucaj na Xboxu, oni su napravili plocicu samo za analoge, a oni ostali dugmici su na nekoj glupoj foliji na kojoj kada pukne "trace" mozes se slikati, nema nista od popravke. A sto se tice baterije, Xbox sa Eneloop Pro baterijama drzi troduplo duze od PS3 dzojstika, a i iznenadio bi se kada bih ti rekao na koliko dzostjika ustvari ne radi baterija.

3. Ovo je tacno, moze da se koristi za gledanje BluRay filmova, ali covek trazi konzolu za igranje a ne bluray plejer. WiFi, sta cemu to? Ko jos igra igrice na PS3 onlajn i ko jos surfuje na PS3 konzoli?

4. Ovo je cista glupost. Ne postoji nista jednostasvnije od prebacivanja igrica na Xbox, ne znam o kakvim putanja pricas. Igrica se prebaci na fles, ubode se u konzolu ode se u File Manager koji je nalik Total Comanderu/File Exploreru i pokrene se .xex file (ekvivalent .exe fajlu). Dakle da prostije ne moze biti. Na PS3 to je skroz druga prica. Prvo ako hoces da igras igrice sa flesa moras da ga smestas u GAMEZ folder, ako je FAT32 format onda moras da se njakas i sa splitovanjem igrica (ovo je zastareli metod koji vise niko ne koristi, ali ga samo napominjem). Igranje igrica sa NTFS flesova nije podrzanu ni u jednom programu i sve igrice se moraju prebaciti na HDD ukoliko su u folder formatu, a ukoliko su ISO format onda se moze igrica mauntovati sa NTFS flesa ali tu nastaju dodatni problemi. Postoje igrice koje kada se pokrenu ekran ce biti crn, pa onda moras otici u Rebug Toolbox pa ukluciti Cobra Payload, a onda postoje igrice koje opet nece pa se vrati tamo pa iskljuci. Dodatni problem je sto jedan GTAV zauzima skoro 30GB jer je ceo disk prebacen na HDD, a on onda taj isti disk instalira na HDD ponovo (tu je prednost .pkg nacin instaliranja). Uopste nije tako jednostavno kao na Xbox-u, na Xboxu koju god igricu da skines radice iz prve. Maksimalna brzina putem FTP-a na PS3 je 20MB/s, a i to retko kad dostize. Ako znas da podesis da ide na 40+MB/s dodji kod mene dobro cu te platiti. 40MB/s+ je moguce samo kada se prebacuje sa PS3 na PC i to zato sto PC SATA kontroler podrzava te brzine. Ali obratno, dakle PC na PS3 u teoriji su nemoguce brzine vise od 20-30MB/s jer SATA kontroler na PS3 to ne podrzava (u praksi te brzine se krecu od 15 do 20MB/s). A evo i dokaz gde su testiraneni svi programi i svi firmware, brzina ne ide preko 20MB/s. Evo i link ka toj temi FTP Brzine. I za sami kraj, NBA 2K18 je radio do 4.85, a na 4.86 crn ekran sa svim verzijama. Onda nekada skines NTSC pa nece da radi, pa onda brisi pa skidaj EU verziju. Previse ima drndanja sa tim prebacivanjem, tako da ne znam otkud ti uopste ideja da je na PS3 prebacivanje igrica lakse. I sto se tice part1,part2, part3 to sam spomenuo jer je smaranja skidati 10-20 delova jedne igrice, za Xbox JTAG igrice su u jednoj jedinoj arhivi, mnogo je prakticije za skidanje. Takodje, ako uspes da za sat i po natovars hard od 500GB na PS3 skidam ti kapu jer meni to vec 10 godina ne polazi sa rukom. Sa druge strane na Xbox-u prebacivanje igrica idem brzinom i preko 100MB/s (metod kloniranja diskova), a oko 40-60MB/s (u zavisnosti od brzine harda) kada se koristi FATx drajver za Linux/Windows. Uostalom ja igrice na PS necu ni da prebacujem, kad me neko nazove samo ga kulturno odbijem. Previse oduzima vreme, a to izgubljeno vreme ne moze da se naplati kako treba.

5. PS3 i emulatori ne idu u istu recenicu. To sto ima RetroArch ne znaci apsolutno nista, on postoji i za Xbox 360 i za PS3, a cini mi se i za Wii, a znam sigurno da postoji na GameCube, jer ga imam instaliranog na svojoj GC konzoli. Uostalom ko hoce da igra retro igre i koga zanima period 70s-90s za njega je Xbox Classic kao stvorena konzola. Ta konzola i dan danas poseduje ogromnu Homebrew zajednicu i ima ogromnu biblioteku emulatora, kao i igrica za nju (ko ne zna, neka gugla CoinOps 8 Massive, Final Burn Legends) i nijedna konzola ne moze da se poredi sa njom kada su u pitanju emulatori i retro gaming.

Dakle kao sto vidis ja sam sam u stvarima koje iznosim skroz objektivan jer imam i previse iskustva sa svakom konzolom i znam vrlo dobro prednosti i mane svake. Coveku sam iskreno rekao sta mu je bolje i jednostavnije ukoliko ga sony eksluzive ne zanimaju, a obzirom da je dete verovatno ni ne zna sta je The Last of Us. A ako me i dalje smatras Xbox fanboyom evo reci cu ti da slobodno pogledas moje poruke na SK forumu i iz njih ces sigurno shvatiti da sam neko go obozava sony eksluzive, uostalom posedujem dosta drugi konzola kao kolekciju. SNES, GameCube PS1, PS2, PS3, Xbox Classic, Xbox 360, PS4.

@neo geo
Da li je u pitanju FAT ili Slim? Ako je FAT i ako nije delidovan to ti je kao atomska bomba, svakog casa moze da dobije YLOD. Ako je FAT obavezno ga deliduj. Ubace oni igricu (uglavnom PKG format), ali ajde zamisli sad nekog prosecnog coveka koji je nekada davno instalirao igrice na PC, zamisli njega da se njaka sa konvertovanjem folder formata u pkg, ili da skida pa prebacuje pa mu onda crn ekran pa se njaka sa Rebug Toolbox i drugim opcijama iz IrisMana/WebMana, a ima dosta takvih slucaja.

@a.c.a
Ne znam za tu opciju. Ja igre na PS ubacujem instaliranjem .pkg fajlova
 
Kao neko ko se napopravljao konzola trebao bi da znas da je x360 najkvarljiviji komad tehnike u istoriji. Bitku bije sa nekom nVidijom u laptopovima...
 
Samo bi se nadovezao....
Imam ps3 eto punih 12 godina,slim verziju.
IGRAM ISKLJUCIVO ONLINE ,a vjerujem bi da bi zacudio koliko imas igraca jos na ps3 koje se igraju dalje Online,jer za razliku od ps4 ne treba ti pretplata za online igranje....
Tako nemoj pisati bzv,kada uopste nemas dodira sa online igranjem ps3 i reci ko to jos igra online?
Sledeca stvar DS3,eto moja ga djeca satrase,padali su najmanje 10 puta(tacno nesto lupka)al dalje radi perfektno.
Xbox ima kinetick,tu je velika prednost i mozda kolegi za djecu bi bila to dobra stvar,zabavnije nego igranje nekih igara.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
prvo da ti odgovorim na pitanja - ukratko da,skidaš sa neta i ubacaš (mada je piraterija zabranjena na forumu).

e sad,po meni zavisi od toga koliko si vremena spreman da uložiš u priču,na koji TV bi kačio i koliki su prohtevi klinca.ako nisu veliki u smislu da to mora baš vau da izgleda,a imaš stariji TV i/ili imaš scart npr na TV-u,činčeve - po meni ps2 je rešenje.košta praktično ništa,većina takvih igara može i sa usb-a da se pokrene,što se tiče 'čipovanja' kupiš modovanu memorijsku karticu za tepsiju ribe i gotova priča.

kod ps3 je dosta složenije,moraš da vodiš računa ne samo o modelu same konzole već i o stanju,temperature itd.neki već spakovan paket ('čipovanje',delid,džojstici u dobrom stanju,hdd u dobrom stanju itd) neće baš jeftino da te izađe a i moraš da vodiš računa,što kod ps2 nije slučaj,radiće do kraja vremena.

što se tiče alternativa,čipovan ps classic deluje kao dobro rešenje i generalno sve te mini retro ili konzole i sistemi primarno za emulaciju starijih konzola.generalno su sva ta rešenja samo ubodeš i radi bez da ikad išta čačneš sem eventualno da nabodeš usb sa romovima.
 
imam slim. igre skidam sa jednog istog sajta, samo u .iso formatu, ftp jeste spor ali je to jednokratni proces, prostor na disku nije problem. nemam rebug vec samo cobra, i sve igre sa tog sajta rade iz prve, ne moram da menjam nista.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kao neko ko se napopravljao konzola trebao bi da znas da je x360 najkvarljiviji komad tehnike u istoriji. Bitku bije sa nekom nVidijom u laptopovima...

Jeste, ali modeli sa Xenon i Zephyr plocama. Falcon, a pogotovo Jasper, Trinity i Corona su bukvalno nekvarljive. A Jasper je u poredjenju sa PS3 FAT-ovima sto se tice pouzdanosti miljama isped, a i generalno je najpouzdanija konzola sto se tice sedme generacije konzola.

@miowrag
Ja nisam rekao da ne postoji PS3 koji radi 10+ godina, ali meni kada stigne 100 xbox-eva i 100 sonija nakon testiranja uvek bude hrpa neispravnih sonija, dok je sa xbox-evima druga situacija (tu mislim na konzole sa jasper, trinity i corona plocama, jer one sa xenon i zephyr izbegavam). Uostalom PS3 FAT je sa YLOD skoro pa dostigao Xbox sa RROD kada je pasta ispod IHS-a postala pravi problem i smrt za PS3 FAT-ove.

I ne zelim vise da oftopikujem temu, coveku sam iskreno rekao sta je za njega bolje, a da li ce on slusati mene ili ljude koji su jednom u zivotu otvorili konzolu da zamene termalnu pastu to je njegov izbor. Svako dobro svima
 
pa izbegavaj sve sonije sa 65nm i onda ćeš imati manje sonija tj nijedan sa problemom.gledano sveukupno sve revizije i jednih i drugih to je smešno poređenje koliko je ps3 pouzdaniji,ne možeš da xboxu ne računaš bukvalno preko pola svih konzola ikad napravljenih a soniju ako i trećinu i onda izvodiš zaključak.
 
Mislim da kolega MasterChief2 ima viška XBOX360 za prodaju, pa umesto da mu ponudi na PP piše ovde neke romane.

Ne lupaj.

@Orchard
Ako se odluci za PS3 obavezno treba da ide na Slim, dakle FAT izbegavati u sirokom luku. Pouzdani su isto koliko i Xbox-evi sa Xenon i Zephyr plocama. Pouzdani FAT je samo onaj koji radi, koji nikada nije otvaran i koji ce se delidovati.
 
Koje su jeftine, a dovoljno kvalitete Bluetooth (bezicne jelte) slusalice za PS3, a koje ce raditi i na PS4.

Za PC imam nekoliko godina Sennheiser HD 201 i sasvim sam zadovoljan kvalitetom istih (firma dobra, al da se ne lazemo to je entry level model njihov), ali su zicne.

Igrao bih uvece igre, a gospodja oce da spava...

Vidim da su sve BT slusalice 50% i vise od vrednosti PS3-ke, pa to ipak ne dolazi u obzir.

Gde mogu pronaci onaj audio adapter, ulaz u PS3 je nekog cudnog oblika pravougaonog (AV Multi out), dakle iz toga u standarni izlaz na slusalicama (jedan kabl - 3,5 mm).
Negde sam procitao da se to dobijalo uz konzolu, al ja sam je davno kupio polovnu.

Ako sam dobro razumeo...
Treba mi AV Multi Out:

https://www.ebay.com/itm/RCA-AV-Mul...Cord-Fit-For-Casual-PS3-PS2-Top-/253527163098

Pa onda crveni i beli dzek u ovo:
https://abesto.net/assets/rca-jack-...5c973d76af9a03dcca26f3758af6ce1c6bd836337.jpg

Pa onda kraj toga spojim u ovo:
https://abesto.net/assets/jack-jack...6169f4ebd3496e609b2888a5f920376465efbf7ea.jpg

Pa kraj toga spojim u slusalice.

Ili precicom: Adapter 3.5mm jack na USB

https://www.winwin.rs/adapter-3-5mm-jack-na-usb-redragon-circe-ha100-8660582.html


A ima i ovih zvucnih na KP.

https://www.kupujemprodajem.com/kom...e/usb-zvucna-karta-5-1-usb-2-0/oglas/94065345

Ima i ovakvo:

https://www.amazon.com/Adapter-Raspberry-external-headphone-microphone/dp/B01I5P3POO
A dole u opisu pise:

* Play Station external USB Audio Adapter for connecting external Microphone. (Note that Play-station will not output Audio to the USB, check other methods to output Audio).

Pa jel moze zvuk sa Sony-ja preko USB-a da izadje il jok ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci gimnastika potrebna za 3,5 mm na PS3.

Nista, onda ce gospodja da trpi buku dok se prasina dize iza konja u RDR 1 :D
 
ja sam skoro neuspesno probao da ps3 direkt (bezicno naravno) povezem na bt sluske, pa sam povezao sluske preko tv-a, i tako zaobisao sve. Ps3 + oled kombinacija kida u svakom slucaju :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
'ajmo redom:

1.bežično direkt bez adaptera mogu samo oficijelne i licencne (nisam siguran dal' ima neki logitech model,pišem sa glave).na ps3 je prastari bluetooth (2.1) i zbog toga prosto ne mogu bilo koje bluetooth slušalice da se nakače

2. ima tušta i tma bežičnih modela ali sa adapterom i to koriste aux/činč passthru adapter da se nakače tj treba vam i standardni ps2 AV kabal (može i komponentni,bitno je da ima beli i crveni stereo aux/činč konektor

3. najlakša varijanta je spdif na bluetooth adapter i to ganjajte bt 5.0 jer su zapravo veliki dobitci baš u latenciji/lagu i ima i aptX modela ali opet,većina TV-ova ima spdif i logično bolje kačiti na TV jer onda mogu da se koriste i za ostalo ne samo za PS3.
 
Kupljena ps3 slim konzola ali se "cuje" kada se ukljuci,da li je to normalno ili ne treba da se cuje?
Ako ne treba da se cuje da li mogu sam da je otvorim i ocistim / izduvam ili mora u neki servis?
 
Ako je cipovana i ubacen je WebMan mozda je u njemu podeseno da se ventilator brze vrti i da je maksimalna temperatura oko 60 stepeni. Ako nije cipovana onda bi ciscenje mozda pomoglo. Postoji par slimova koji se cuju jer je pasta ispod IHS-a otisla, mada takvi slimovi su bas bas retki.
 
Cipovana je konzola,da li nekako moze da se vidi da li je podeseno "da vent brze vrti i da je max temperatura oko 60 stepeni"?
 
Vidi da li imas instaliran WebMan. Ako imas otidji u njega, pa u podesavanja i tamo ces naci min fan speed i target temperature.
 
Ima webman a ima multiman verzija 4.80
Ne znam kako da udjem u webmana?
Kada se konzola upali i onako isprobava bez ukljucivanja igrica onda radi tiho kada se pokrene igrica onda pocinje "da se cuje"
 
Na kp prodavci pišu da na čipovanu konzolu je lako ubacivati igre dok na modovanoj koja može da se igra online to nije moguće tj jeste ali neće da kažu kako. U čemu je fora? Jel ima negde tutorial kako ubacivati igre na modovanu konzolu?
 
Nazad
Vrh Dno