Šta je novo?

WiFi krađa protoka / zaštita

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dragoslavbata

Cenjen
Učlanjen(a)
06.05.2009
Poruke
131
Poena
169
Vec par godina koristim router sa WEP enkripcijom. Nema mogucnost WPA zastite. Od skora sam primetio da mi je konekcija spora i slucajno sam u Network folderu primetio kako se povremeno pojavljuje jos jedan komp. Znaci neko iz moje okoline je provalio moju sifru. WEP, pogotovo 64-bitni koji ja koristim nije tesko razbiti, uputstvo mozete na svakom koraku naci na net-u, to sam sad provalio :)
Interesuje me kako mogu da provalim ko je to. Nasao sam njegovu IP adresu i malo googlao ali nisam nasao da je negde ostavio neki post ili sl. Nema nista u shared folderu. Promenicu router, ovaj je svoje odsluzio ali pre toga bih voleo da mi neko objasni kako bih mogao da saznam ko je to. Da li postoji neki nacin preko IP adrese ili na neki drugi nacin da ga provalim?
 
Blokiraj njegovu MAC adresu tj podesi u ruteru da samo tvoja Mac adresa ima izlaz na net
 
On zheli da dodje do tog lika a ne da ima sigurniju zashtitu.

Prosto lekcija nauchena i to je to. Ne mozhesh da "saznash" ko je to jer i da pronadjesh ip adresu on ako je "pametan" koristicje proxy za surf tako da ...

:wave:
 
jer i da pronadjesh ip adresu on ako je "pametan" koristicje proxy za surf tako da ...

Ta IP adresa bi ionako bila njegova, prevideo si da taj lik "pozajmljuje" internet :d

@dragoslavbata

Ne postoji nacin da pronadjes ko ti od komsija krade net osim da pokusas "nasilno" da mu pristupis racunaru preko mreze i malo isceprkas po licnim stvarima, folderima, slikama, e-mailovima i iz dobijenih podataka eventualno odgonetnes o kome se radi. No za tako nesto ti je potrebno odredjeno znanje iz oblasti :D

Pozdrav
 
Zar njegova IP adresa nije ista kao tvoja? Tj. u okviru lana nemate istu, ali izlazite na net sa istom IP adresom? Il' sam ja to nesto pobrkao...
Ja ne vidim kako mozes da nadjes tako nekoga, ako taj neko npr. koristi laptop i danas je tu, sutra mozda nije...jedino da juris oko zgrade/kuce ko koristi tvoj net, i da ga uhvatis na delu. :d

edit: ulete mi Vuk s istim komentarom za IP. :)
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da ga provališ po IP adresi niti bilo čemu unutar rutera. Možeš da ga blokiraš naravno.

Sa druge strane, nije valjda da u tom ograničenom prostoru ima toliko računara čiji vlasnici mogu biti potencijalni krivci? WiFi je kratkog dometa, raspitaj se ko od komšija uopšte ima računar/laptop.
 
Koji ti je ruter? Pristupi ruteru i pogledaj DHCP tabelu, videces IP adresu koju mu je ruter dodelio i MAC adresu. Onda po MAC mozes da utvrdis proizvodjaca mrezne kartice, ili kontrolera, (imas po netu howto) pa eto mozda te navede na osumljicenog. Pokusaj da kada vidis njegovu ip adresu, odnosno da se racunar pojavi u network, u browseru otkucas \\iptogracunara\c$ npr. \\10.20.90.87\c$ i probaj da se logujes kao administrator (taj user name koristi i nadaj se da je "genije" zaboravio da stavi pass na to i da koristi XP) pa kada dobijes sadrzaj njegovog diska vidi ko je i sta je.
 
Ma najbolje da sada pozove ortake i da polupaju lika zato sto ovaj nije zastitio svoju wireless mrezu. Mislim, glupost i detinjarija razmazena. Stavi da se prisustvo filtrira po MAC adresi i problem resen. I misli sledeci put.
 
Ajde ne preteruj, ali ako bas hoces da teras mak na konac, covek JE ZASTITIO MREZU. 64-bit WEP enkripcija i neko je key-genovima uspeo da razbije, tako da JESTE kradja. Ali to nije ni bino, tema je vise edukativnog karatkera.
 
Stavi da se prisustvo filtrira po MAC adresi i problem resen. I misli sledeci put.

MAC filtering i WEP ne obezbedjuju nikakvu sigurnost, na internetu imate uputstva i linkova ka softveru koji taj vid zastite zaobilaze za ~60-90 sekundi, bez WPA2 nema govora o "sigurnoj" wifi mrezi.
 
Nemoj davati tome mnogo znacaja, stalno se desava.
Neces nikada biti siguran ko je to.
Ubaci MAC filtering i to je to.
 
Hvala ljudi :) Iskreno, ''lopov'' mi ne opterecuje mrezu tako da cu da ga pustim neko vreme da se kaci dok ne provalim ko je. Sa mojim laptopom hvatam signal mog rutera iz stana na udaljenosti od 30m :) Obzirom da je gusto naseljen kraj, ima dosta potencijalnih krivaca. Pokusacu da mu upadnem u komp, bacio sam se na izucavanje tog problema. Dzoni m mi je dao dobru ideju. Trebace mi malo vremena i googlanja da to sve izucim ali cu se snaci.

Inace, u medjuvremenu sam provalio fenomenalan program - CommView for WiFi. Neverovatan program. Jedna od opcija mu je da snima ceo saobracaj sa rutera koji odaberem i on sad hvata neke pakete na osnovu kojih mogu jednim klikom da rekonstruisem to sto radi i da otvorim sajt na kome je bio. Za sada izgleda da ''lopov'' nonstop visi na facebook-u. Probajte ovaj program ako ga vasa kartica podrzava, neverovatan je. U njegovom uputstvu sam provalio dosta zanimljivih stvari.
 
On zheli da dodje do tog lika a ne da ima sigurniju zashtitu.

Prosto lekcija nauchena i to je to. Ne mozhesh da "saznash" ko je to jer i da pronadjesh ip adresu on ako je "pametan" koristicje proxy za surf tako da ...

:wave:

Chek chek, pa Wifi nije toliko jak. Valjda znas ko ti je u krugu od 20-30 metara ako si u zgradi. Ako si u kući, onda pogotovo...
 
Hvala ljudi :) Iskreno, ''lopov'' mi ne opterecuje mrezu tako da cu da ga pustim neko vreme da se kaci dok ne provalim ko je. Sa mojim laptopom hvatam signal mog rutera iz stana na udaljenosti od 30m :) Obzirom da je gusto naseljen kraj, ima dosta potencijalnih krivaca. Pokusacu da mu upadnem u komp, bacio sam se na izucavanje tog problema. Dzoni m mi je dao dobru ideju. Trebace mi malo vremena i googlanja da to sve izucim ali cu se snaci.

Inace, u medjuvremenu sam provalio fenomenalan program - CommView for WiFi. Neverovatan program. Jedna od opcija mu je da snima ceo saobracaj sa rutera koji odaberem i on sad hvata neke pakete na osnovu kojih mogu jednim klikom da rekonstruisem to sto radi i da otvorim sajt na kome je bio. Za sada izgleda da ''lopov'' nonstop visi na facebook-u. Probajte ovaj program ako ga vasa kartica podrzava, neverovatan je. U njegovom uputstvu sam provalio dosta zanimljivih stvari.

I sta kad ga nadjes? Je'l hoces da ides da ga bijes ili sta vec? sam si kriv sto si ostavio nezasticenu mrezu i gotovo.
 
Sam si kriv sto si ostavio nezasticenu mrezu i gotovo.

Takvom logikom bi i ulazak u lose zasticen stan koji nema npr. blindirana vrata ili alarm takodje bio krivica vlasnika a nikako nesto sto bi mogli zameriti osobi koja je neovlasceno pristupila istom.
 
... Kad ga nadje jedino moze da ga prijavi nadleznim vlastima (ako ih ima) ... Ako bilo sta drugo se dogodi , ovaj drugi moze da ga prijavi za maltret :D Tako da je situacija poprilicno glupa ... Zastiti bolje mrezu i to je to ...
 
Aman, jel vidite da ce se ovde voditi "Hack wars" :p
 
Ma dajte ljudi, svako od nas je bar nekad to isto uradio.
Ja mislim da bih opet uradio tako nesto.
Sta je tu strasno?
Mislim, zato i postoje sve napredne opcije zastite.
 
:))

ALO!!! Za one koje mrzi da procitaju ceo thread, ja IMAM WEP zastitu!! Kupio sam taj router 2004 godine! Tada je to bilo dosta skupo a ne znam ni da li je u to vreme postojalo nesto da se kupi sa WPA zastitom!!!!!

Mene interesuje da li mogu da saznam ko je to, cisto me interesuje.. I vi bi ste voleli da ako vam neko ukrade novcanik da znate ko je to bio! Ne zelim nikoga da bijem, to je toliko glupo, kao i to sto se bavite takvim pretpostavkama!

Znam dovoljno i o WEP i WPA i svim mogucim nacinima zastite i nisu mi potrebni saveti kako da se zastitim!

Kada se vec on konektovao na moj router, to je valjda isto kao da smo se umrezili pa sam hteo od nekoga ko se razume ovde u to da dobijem odgovor da li mogu da udjem u njegov komp da vidim ko je!

Zahvaljujem pojedincima koji su mi savetima pomogli da usmerim svoj nacin razmisljanja ka pravom nacinu resavanja mog problema!

Svaka cast tome ko je razbio WEP sifru, covek ima znanja i na osnovu znanja je obezbedio sebi besplatnu konekciju.
 
Sorry ali kako si sam kasnije otkrio on to koristi da bi blejao na facebook-u ?!

Sta sam propustio ?! Razbijanje WEP shifre da bi surfovao fb-om i "kraduckanje" net-a a ne mega srkanje nikako ne idu u istu rechenicu. Barem meni nije logichno.
 
Sorry ali kako si sam kasnije otkrio on to koristi da bi blejao na facebook-u ?!

Sta sam propustio ?! Razbijanje WEP shifre da bi surfovao fb-om i "kraduckanje" net-a a ne mega srkanje nikako ne idu u istu rechenicu. Barem meni nije logichno.

Vidis, ako saznam ko je, dacu ti njegov broj pa ga ti pitaj...
Procitaj thread... Uz pomoc programa CommView for Wifi sam uspeo da snimim protok mog routera i da vidim da je pristupio facebook-u. U zadnjih 24h je samo na face-u bio.
Da ja kradem konekciju, download bih radio preko noci jer je manja sansa da cu biti provaljen..
 
Poslednja izmena:
Sorry ali kako si sam kasnije otkrio on to koristi da bi blejao na facebook-u ?!

Sta sam propustio ?! Razbijanje WEP shifre da bi surfovao fb-om i "kraduckanje" net-a a ne mega srkanje nikako ne idu u istu rechenicu. Barem meni nije logichno.

Nekom ko nema potrebu za DL-om i samo zeli da chatuje i surfuje, često je suviše skupo da daje preko 1k dinara za internet. Protok koji pravi takav casual user se ne oseti na današnjim brzinama pristupa. Ipak bio bi red da se napravi neki deal/kompenzacija, ali tu dolazimo do već pomenutog problema (ali iz suprotnog ugla) - casual user nema pojam čiji net koristi.
 
Eto rešenja, nađeš ga i predložiš da podelite troškove pristupa Internetu. Ako ne pristane, onda uzmeš da ga zezaš malo, taman krene u chat na Facebooku, a ti mu ugasiš net, pa pustiš pa tako u krug :)

U svakom slučaju, nemoj raditi ništa što ne bi voleo neko drugi tebi da uradi.
 
Nekom ko nema potrebu za DL-om i samo zeli da chatuje i surfuje, često je suviše skupo da daje preko 1k dinara za internet. Protok koji pravi takav casual user se ne oseti na današnjim brzinama pristupa. Ipak bio bi red da se napravi neki deal/kompenzacija, ali tu dolazimo do već pomenutog problema (ali iz suprotnog ugla) - casual user nema pojam čiji net koristi.
Svaka chast tome nekome ko je uspeo da slomi enkripciju da bi uglavnom chatovao na fb-u i da ga pri tome nazivash "casual userom". Taj je sve samo ne casual user, to eventualno mozhe biti neki geek tinejdzer koji "se uchi hakovanju"...
 
Pričao sam sa profankom sa saobraćajnog...ona je neka faca za normative telekomunikacija... Elem...dotična kaže kako ne postoji tako nešto kao što je krađa wireless interneta, jer su u pitanju dozvoljene frekvencije... i čim se signal "pusti u etar" , ako neko uspe da razbije zaštitu kriv je onaj ko ga nije dovoljno dobro zaštitio.

Sad...to je što se zakona tiče...a što se tiče tipične srpske & balkanske osvete to je već druga priča.. :D :D :p
 
Pa nije mi bas cista logika te profesorke.I pare su u banci pa ko uspe da razbije zastitu kriv je onaj koji nije dobro zastitio pare.Ne razumem to bas najbolje..

Poz
 
U pravu si, nema logike...al takvo je stanje stvari...u zemlji Srbiji krađa nečeg što "nije opipljivo" još nije definisana ;)
 
Shto znachi ako neko preko moje ip adrese krene da sheruje child pr0n, najnovije filmove muziku i skandale vezano iz showbiz-a :d ja mogu da budem podjednako ne kriv jer jel te nisam znao da me neko krade ???

Koliko sam shvatio to ispada da je to, nisam ja majke mi ili drugim rechima ako zhelish "savrshen zlochin" kupi wireless ruter !?
 
Pa bila je neka prica pre neka 2-3 meseca, ni ne secam se vise.Neka kradja wireless-a i neka dvojica su nesto izlazili pred sudiju i ne znam sta se desilo sa tim na kraju ali mislim da wireless vise nije toliko "nepipljiv" kao sto je bio:)

Moglo bi da se razgovara o tome da li je korsicenje nezasticenog wireless-a kradja jer koriscenje necega sto ti je dostupno bez jasne dozvole vise moralno nego zakonsko pitanje.Ako je neko pustio signal u etar a ti mozes da ga koristis zasto da ne.Ne radis nista nelegalno.Ali kada znas da zloupotrebljavas necije neznanje i nemogucnost da se zastiti tu postaje moralno pitanje a opet sa druge strane kako mozes da znas da li to radis i nekome nanosis stetu ili je to svojevoljno uradio(ostavio otvoren ap).U osnovama superega i ljudske prirode je da iskoristi priliku i ako postoji mogucnost 90% ljudi ce je iskoristiti tako da..


Poz
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno