»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 234

Tema: WiFi krađa protoka / zaštita

Member Avatar korisnika Suicide_samurai
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        1.423
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X6 1075T 3.6GHz
        • MoBo: Asus Crosshair IV formula
        • RAM: 12GB DDR3
        • VGA: AMD 7870XT CF
        • MON: Dell U2312HM + Dell 2007FP
        • HDD: Kingston FuryX SSD 120GB + 1TB Samsung
        • OPT: -.-
        • Case: 800W
        • SND: Creative X-fi Music
        • LAP: Lenovo IBM X220i tablet
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: Old is gold!
      3. imam jedno pitanje za ljude koji su koristili AirCrack, zabavljam se tražeći šifru za komšijinu mrežu, "nahvatao" sam tek oko 10.000 IV-ova (pošto se ne koristi mnogo i nisam u dobro položaju) i pokrenuo AirCrack da traži WEP ključ. On radi već 35 sati (znam da je problem što imam tako malo IV-ova), pa me zanima jel to normalno da radi toliko i jel bi sa većom bazom brže završio?

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        11
        Meni nije jasno zasto ne pustiti free Internet, sto sam ja upravo i uradio. Gledam sinoc oko 8 neko se zakacio, bio 20tak minuta na netu, neki mali protok ostvario, vidim u Attached Devices neko cudno ime, ukucam u Google izbaci mi gomilu Facebook stranica, prezime je u pitanju, sve Austrijanci. Kasnije se poklopilo da se taj neko zakacio oko 11 uvece ponovo, a i ja krenem vani da kupim cigare, obratim paznju po parkiralistu ispred zgrade da nema neko Austrijske registarske tablice, kad ne samo da ima, nego neka klinka sa lap-topom sjedi u autu

E, sad ako se njoj da u 11 uvece sa lap-topom sjediti u autu na parkiralistu onda je meni najmanji problem da pustim net for free. U slicnim situacijama sam nebrojeno puta bio i sam, treba u gradu nesto na brzinu da odem na net, ili odem u Beograd ili negdje drugdje na 10tak dana, pa bi malo da vidim i na netu sta ima, a ono nema nigdje neki free WiFI.

Ukoliko se nakaci neko sa nekim velikim downloadom, lako je njega otkaciti, ali cak i da skine po neki film ili nesto slicno ni to mi nije problem. Internet uglavnom koristim ujutro uz kafu da malo obidjem stampu i forume, tako i uvece pred spavanje, a net stalno ukljucen, pa kad vec placam sve to, neka ga bar neko i koristi.

Ne razumijem ove sto smatraju to kradjom, odnosno one sto su heppy jer su nekome "ukrali" ili ove sto pizde jer im je "ukradeno". Evo ti brate slobodno, pa koristi. OK, zastita podataka je nesto drugo, ali za bitne podatke se ne koristi WiFi, cak je dobro izbjeci i komp vezan za Internet, za te stvri se napravi posebna mreza, bez neta, bez WiFi, pa da vidimo kako ce neko da joj pristupi.

Member Avatar korisnika dragoslavbata
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        131

:))

Za one koji citaju ovu temu od pocetka - odustao sam od pronalazenja ko mi je razbio WEP, kupio sam novi ruter koji podrzava WPA2 i menjam sifru jednom nedeljno, stavio sam mac filter i tesko da ce mi neko upasti pogotovo zato sto cesto menjam sifru.

Pratim vase postove i googlam i dosao sam do zakljucka da se vecina vas ovde bavi razbijanjem komsijskih mreza!

Iskreno, ko koristi WEP sam je kriv, video sam da je njegovo razbijanje cista igrarija ali WPA2 sa svim mogucim simbolima sa tastature tesko da ce neko da mi provali, pritom i menjam cesto pass. Koliko sam video, svi razbijaju WPA preko nekih recnika sto moze da traje beskonacno. Svaka cast ako neko moze to uraditi na drugi nacin. U slucaju da taj poseduje takvo znanje, ne bi on jurio moju konekciju.
        FORD MUSTANG
        one and only

Member Avatar korisnika mr008
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        912
        pa po onome od pocetka cak se ispostavilo da je taj koristio net samo za surf, tako da ti nisi ni bio ugrozen, ko hoce da koristi net da skida nesto sigurno nece da se zeza pa koristi ove free, ili koje moze da razbije, a koliko vidim svuda u svetu su podrzane tako te free mreze sto od samih ljudi, raznih kafica koji imaju velike domete, do samih provajdera koji gledaju da pokriju delove gradova sa free netom za surf,a kod nas je to sve jos daleko...

Member Avatar korisnika zoki76
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        153
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 4200+ X2, CoolerMaster Hyper TH
        • MoBo: Asus M2N-E nForce570Ultra
        • RAM: APACER 2x1GB 800MHz
        • VGA: ASUS 7600GT
        • MON: SAMSUNG 971P
        • HDD: RAID 0 2x160GB WD + 400GB WD
        • OPT: LG DWD-RW GH22NS30
        • Case: CHEMBRO GameBomb, Q-TEC 650W TripleFan 24p
        • SND: uz plocu HD 7.1 ,AltecLansing 5051
        • INET: Wifi
        • Ostalo: UPS Mustek, PowerMust600VA, Leadtek 2000XP Expert, HP 1018
      9. Citat Citiram korisnika: dragoslavbata Pogledaj poruku
        Za one koji citaju ovu temu od pocetka - odustao sam od pronalazenja ko mi je razbio WEP, kupio sam novi ruter koji podrzava WPA2 i menjam sifru jednom nedeljno, stavio sam mac filter i tesko da ce mi neko upasti pogotovo zato sto cesto menjam sifru.
        Jos da kupis pusku..

Member Avatar korisnika najj
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        3.263
      11. Moja mašina
        • CPU: i7-860 + Prolimatech Megahalems
        • MoBo: GA-P55A-UD6
        • RAM: 4x2GB DDR3
        • VGA: Gigabyte GTX460 1GB
        • MON: LG LED 3D 42LW659S
        • HDD: 60GB Excelram SSD i WD 1 TB+2x1.5TB Samsung F2 Eco Green
        • OPT: Asus DRW-2014S1
        • Case: CM690--- TX850
        • SND: integrisana
        • INET: DSL
      12. Neznam sta vam smeta ako se neko nakaci na vas i skine koji MB procita mailove pa necete propasti.

Member Avatar korisnika dragoslavbata
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        131
        Citat Citiram korisnika: isnogood Pogledaj poruku
        bolesni ste..... jaja cje vam otpasti za par MB / dan ...
        necu da se neko grebe ceo zivot, iskoriscavao me je mesec-dva pa neka uplati sada, red je

nije nista vise dz (sem sluzbenih kola )

Nemojte molim vas da branite te likove koji kradu jer sam sto posto siguran da ni vi ne biste voleli da imate parazite na mrezi i sigurno ne drzite vase mreze otkljucane da bi se i drugi sluzili kada im zatreba....

Nisam stipsa, da me neko pita da mu dam sifru na neko vreme, nije nikakav problem ali ovako ne ide...
        Menjao dragoslavbata : 11.12.2009. u 00:32
        FORD MUSTANG
        one and only

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        11
        Citat Citiram korisnika: dragoslavbata Pogledaj poruku
        Nemojte molim vas da branite te likove koji kradu jer sam sto posto siguran da ni vi ne biste voleli da imate parazite na mrezi i sigurno ne drzite vase mreze otkljucane da bi se i drugi sluzili kada im zatreba....

Nisam stipsa, da me neko pita da mu dam sifru na neko vreme, nije nikakav problem ali ovako ne ide...
        Ti kao da nisi procitao moj post iznad. Ja to ne smatram kradjom, odnosno, onaj ko se zakaci na moju mrezu (evo, trenutno zakacen jedan komsija) ima apsolutno moju dozvolu da koristi resurse ka Internetu. WiFi router mi je uljucen 24 sata dnevno.

Ja trenutno vrlo malo koristim net, tacnije bandwidth, jucer sam downloadovo ISO DVD Slackvera 13.0 i to mi je prvi veci download poslje mozda dva mjeseca. Sestra zna tu i tamo da visi na skypu sa webcamom. Ajd, da kazem da tu zna biti nekog protoka. Medjutim, kad vec placam 1350 RSDa mjesecno za ADSL, zasto ne bi pustio komsijama? Ukoliko mi treba full protok (vrlo rijetko, ali znalo se desavati), stavljao sam sifru na router, pa bi je poslje tih nekoliko sati ili sutradan sklonio. Uostalom vidi sam: koliko vremena koristis koliki bandwidth u odnosu na 24 sata i ukupan bandwidth koji mreza dozvoljava, pa ces vidjeti koliko resursa stoji neiskoristeno, a koje placas.

U IT je uvijek postojala dobra volja za razvoj, da nije tako ne bi imali evo, bas taj Slackware, npr.

Takodje, nadam se da ces ostati dosljedan samom sebi i nikada se neces zakaciti na neku slobodnu mrezu i koristiti njene resurse.
        Menjao Atreid : 14.12.2009. u 15:09

Member Avatar korisnika StefanGTR
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        489
        necu da se neko grebe ceo zivot, iskoriscavao me je mesec-dva pa neka uplati sada, red je

Daj Boze da ti provale i WPA2 sifru kad si toliko zapeo da zakljucas, kao da ti je toliko bitno sto neko udje na face ili google...

VIP member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        3.363
      17. Moja mašina
        • CPU: i7 8700, CM Hyper 212+ // i5 8400, Noctua NH-D9L
        • MoBo: Gigabyte Z370M-D3H // Gigabyte GA-B360M-D3H
        • RAM: Kingston HX Predator PC3000 2x8Gb ddr4 // Kingston HX Fury PC2400 2x8Gb ddr4
        • VGA: Gigabyte GTX970 4Gb // Asus GTX1050Ti 4Gb
        • MON: Dell 2312HM // Samsung 50MU6172
        • HDD: Samsung evo 250+500GB + WD Red 4TB //Samsung 840evo 120GB + WD Red ~20TB
        • OPT: Samsung SH-224 // -
        • Case: Cooler Master N200 - Corsair HX520W // Fractal Design Node 605 - CM B500
        • SND: Creative X-Fi Titanium@Inspire T7700 // nVidia HD audio@Pioneer VSX-933@S-Esr2tb
        • LAP: HP ProBook 4330s
        • TV: Samsung 50MU6172
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HPDJ450WBT, APC RS1000 // APC SUA750I, P.J. W10 Gyro remote
      18. ...

Dosta je ljudi koji zastupaju teoriju da je pozeljno ponuditi ljudima ono čega imaš više nego što ti je potrebno, pa bilo to novac, hrana, odeća ili u ovom slučaju internet protok. I sam bih voleo da živimo u okruženju koje više ceni takve stavove i radi u tom pravcu, više humanosti nije škodilo nijednom društvu.

Međutim, postoji razlika u tome da li novac ili odeću/hranu velikodušno donirate u neki humanitarni fond koji ta sredstva prosleđuje onima kojima je najpotrebnije ili vam svako može zavući ruku u džep ili prošetati po stanu i uzeti šta mu je potrebno.

Slična stvar je sa wifi internet pristupom, siguran sam da bi većina ostavila mrežu bez enkripcije samo kad bi mogla da bude uverena da će komšije u okruženju iskoristiti taj gest dobre volje da se posluže kada im je internet konekcija neophodna i da neće svlačiti TB materijala sa neta ili još gore preturati po tuđim fajlovima. Nije u redu da neko, navodno, nema novca za internet a sa druge strane je spreman da nekontrolisano zloupotrebljava tuđe nezaštićene ili u ovom slučaju namerno otvorene mreže. A takvih je dosta.
        Menjao Vuk : 14.12.2009. u 15:20

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.674
      20. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      21. Thumbs up

e moj bato, kukaš tu neko te iskoristio mesec-dva

ja sam jednu devojku iskorišćavao bar šet meseci

na kraju smo se upoznali i popili piće

epilog

"ziveo free net"

ko zna šta sve može da izrodi

VIP member
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        3.363
      23. Moja mašina
        • CPU: i7 8700, CM Hyper 212+ // i5 8400, Noctua NH-D9L
        • MoBo: Gigabyte Z370M-D3H // Gigabyte GA-B360M-D3H
        • RAM: Kingston HX Predator PC3000 2x8Gb ddr4 // Kingston HX Fury PC2400 2x8Gb ddr4
        • VGA: Gigabyte GTX970 4Gb // Asus GTX1050Ti 4Gb
        • MON: Dell 2312HM // Samsung 50MU6172
        • HDD: Samsung evo 250+500GB + WD Red 4TB //Samsung 840evo 120GB + WD Red ~20TB
        • OPT: Samsung SH-224 // -
        • Case: Cooler Master N200 - Corsair HX520W // Fractal Design Node 605 - CM B500
        • SND: Creative X-Fi Titanium@Inspire T7700 // nVidia HD audio@Pioneer VSX-933@S-Esr2tb
        • LAP: HP ProBook 4330s
        • TV: Samsung 50MU6172
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HPDJ450WBT, APC RS1000 // APC SUA750I, P.J. W10 Gyro remote
      24. Citat Citiram korisnika: vladat1 Pogledaj poruku
        e moj bato, kukaš tu neko te iskoristio mesec-dva

ja sam jednu devojku iskorišćavao bar šet meseci

na kraju smo se upoznali i popili piće

epilog

"ziveo free net"

ko zna šta sve može da izrodi
        Eh da je više takvih slučajeva ja sam nailazio uglavnom na onu tamniju stranu ove priče.

Member Avatar korisnika vladat1
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.674
      26. Moja mašina
        • CPU: I5 6500
        • MoBo: MSI B150M MORTAR
        • RAM: Kingston DDR4 16GB
        • VGA: MSI RX 580 Armor 4 Gb OC
        • MON: ASUS LED 23" VX239H
        • HDD: Samsung F4 2TB, SSD Kingston 128 GB
        • OPT: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N
        • Case: Cooler Master - HAF 912
        • SND: SMSL 8a + AR 98LS + A 8650
        • LAP: Toshiba Satellite® C650
        • TV: LG W2243
      27. Citat Citiram korisnika: Vuk Pogledaj poruku
        Eh da je više takvih slučajeva ja sam nailazio uglavnom na onu tamniju stranu ove priče.
        mora da živiš u bloku 65

Member Avatar korisnika Lukisa
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        605
        Najbolji i najjeftiniji provajder HG520 nema boljeg

Member Avatar korisnika nsAce
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        728
        Donekle se slazem i sa onima koji brane i sa onima koji podrzavaju ideju o otvaranju rutera. Ali postavlja se jedno pitanje. Sta ako vi nekome maznjavate net i kazete "Pa nece mu otpasti jaja za par MB" (kako se ovde culo) a on recimo placa protok a nema flat? I onda mu nabijete racun. Covek je u stanju da svaku dobru ideju zloupotrebi.

Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •