Šta je novo?

Test maticne ploce !

stefl

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2007
Poruke
350
Poena
319
Zamolio bih iskusnije clanove foruma, da me posavetuju, kojim programima mogu najbolje testirati ispravnost maticne ploce ( ukljucujuci i one sa hirens-boot cd-a ), tj. koji od njih daju najpouzdanije rezultate !!!

Pozdrav :wave:
 
VGA, CPU, MEM, HDD i ODD mozes da testirash programima, ali za MBO ne postoji test.
Ukoliko sumljash na plocu zbog nestabilnosti racunara u radu, jedino shto ti preostaje je da stavish
nov cpu, mem, vga i hdd i da je drndash u BurnIn testu, Orthos Blend testu, 3DM i slicnim testovima.
 
Najpre da se zahvalim na preporukama, a rekao bih da je " Micro-Scope Diagnostic Suite " ozbiljan program ( upravo sam skinuo demo verziju ) i da cu morati dobro da proucim manual. Inace koristio sam sve navedene programe od Orthos-a, Prime95, OCCTPT ... mada sam mislio da su oni vise za test procesora ( mada tada i ploca treba da izgura test ). Pretpostavljam da programi za proveru mb sa Hiren's boot cd-a nisu previse upotrebljivi (pouzdani) !

Pozdrav :wave:
 
Postoji jedan jednostavan fazon za prilicno tacno detektovanje kvara na maticnoj ploci (ovo je bar sto se tice mem kontrolera), odes u Photoshop (nebitno koju noviju verziju ali bar gledaj da je obican CS) ucitaj sliku, selektuj je celu sa Rectangle Marguee Tool ili taster M, kada si napravio selekciju oko slike priticni CTRL+T to ti je tool za resize slike u canvasu i oko slike ce ti se pojaviti mali kvadratici, ti pritisni recimo gornji levi kvadratic, drzi levi klik i misem brzo smanjuj ili uvecavaj sliku u tom okviru, ako ti se racunar restartuje sigurno imas problema sa maticnom plocom (u manje slucaja sa memorijom), ovaj fazon sam slucajno otkrio negde 2002 godine kada mi je jedan racunar zadavo muke jer je malo radio a malo restartovao pa sam retusirajuci jednu fotografiju u to vreme slucajno video da masina restartuje ili izbaci BSOD bas SVAKI put kada koristim tu funkciju, posle sam cisto iz experimenta poceo da koristim ovu foru da na brzinu proverim ispravnost masina na kojima sam radio i rezultati su bili iznenadjujuci, PS je uvek "otkrio" falican racunar.
 
Hvala " stormwatch153 ", ali nemam Photoshop pri ruci jer ga ne koristim, ali cu svakako probati tvoj recept a i cini mi se logicnim, jer mislim da Photoshop maximalno uposljava skoro kompletnu masinu a najvise mb,cpu i memoriju ! Ja sam u stvari za test najcesce (posle ciste instalacije XP-a) koristio PC Mark i 3DMark testove i u principu ploce koje nisu prolazile neki od testova bile su i neispravne !!!

Pozzz :smash:
 
Program "Micro-Scope Diagnostic Suite" vrsi kompletnu proveru ispravnosti hardvera , sto znaci i ploce. Kompletno uputstvo ima u teks i video formatu a nalazi se na samom disku programa. Program nezavisno radi od sistema.

Moj savet. Prvo isprobajte program pa ga onda kritikujte.
 
Interesuje me cena "Micro-Scope Diagnostic Suite" programa i gde moze da se kupi ?
 
Program "Micro-Scope Diagnostic Suite" vrsi kompletnu proveru ispravnosti hardvera , sto znaci i ploce. Kompletno uputstvo ima u teks i video formatu a nalazi se na samom disku programa. Program nezavisno radi od sistema.

Moj savet. Prvo isprobajte program pa ga onda kritikujte.

Gde si ti video kritiku upucenu na racun ovog programa?. :trust:
 
Iskreno ni ja ne vidim nijednu kritiku programa "Micro-Scope Diagnostic Suite", naprotiv mislim da bi mnogima koristilo upoznavanje sa osnovnim karakteristikama (kratko objasnjenje) programa !!!

Pozzzz :smash:
 
Firma je u Kanadi, a nama najblize predstavnistvo u Engleskoj. Zvanicni sajt je www.micro2000.com

Cene nema na sajtu.

Program ima seldece funkcije (menije):

- The System Information windows provide an overview of the system. The information is separated into three screens containing system board information, processors and bus information, floppy drive, fixed disk and miscellaneous hardware information. The information comes from POST, CMOS, device drivers and a series of routines run by Micro-Scope. Use PgUp and PgDn to alternate between the three screens. Following is a description of the information displayed.

- The batch menu is designed for running multiple tests in a continuous or pass-bound mode. This option is useful for testing newly assembled systems and for diagnosing systems with intermittent errors.

- The Diagnostic menu contains tests for the System Board, Memory, Floppy and Fixed disks, SCSI and IDE devices, Sound Cards, CD-ROMs, Serial Ports, Parallel Ports, Video Adapter and Monitor, Keyboard, Mouse, Joystick and Printer. Low level formatting of Floppy and Fixed Disks may also be performed.

- The Utilities section contains routines to perform various diagnostic or system maintenance functions.

Deo je preuzet iz njihovog uputstva za program. Izvinite sto nije na srpskom.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim iz navedenog, program je prva liga ali mislim da je bar za mene krupan zalogaj i da primereniji firmama, ipak hvala, saznali smo nesto novo !

Pozzz ;)
 
Mozete da koristite i program PC-Check (Eurosoft)
Pored dijagnostike procesora, memorije omogućava dijagnostiku ploče (kontrolera, sistemskog tajmera, interapta, cmos rama, baterije, itd.
Program je nezavistan od sitema

http://www.eurosoft-uk.com/pc_check.htm
 
Javljam se jos jednom da bih preneo iskustvo sa radom u programu za proveru sistema " PC-Check (Eurosoft) " koji sam uspeo da pribavim.

Mislim da je program odlican (samo malo spor) , ima mogucnosti provere svih komponenti pc-a a i odredjeni broj testova za proveru citavog sistema (stres test) . Program je svaku preporuku !!!

Pozdrav :wave:
 
Nazad
Vrh Dno